*

Ψηφοφορία

Σε ποιο κλάδο εκπαίδευσης ανήκετε όσοι ξεκινήσατε το Μεταπτυχιακό Ειδικής Αγωγής στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας;

Πρωτοβάθμια- Νηπιαγωγοί
Πρωτοβάθμια - Δάσκαλοι
Δευτεροβάθμια - Θετικές Επιστήμες
Δευτεροβάθμια - Θεωρητικές  Επιστήμες
Δευτεροβάθμια- Τεχνολογικές Επιστήμες

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)  (Αναγνώστηκε 3149178 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος marieta90

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #4858 στις: Αύγουστος 24, 2015, 12:43:25 μμ »
Καλημέρα σας! Για την εργασία του 523 (κριτική επισκόπηση άρθρου) με τον Δρ Νίκο Ηλία, θα μπορούσε να με διαφωτίσει κάποιος; Ποια είναι περίπου η δομή της;

Εγώ έγραψα περίληψη και μετά την αξιολόγηση του άρθρου με κάποιες βιβλιογραφικές αναφορές. Στο τέλος έβαλα βιβλιογραφία και στην αρχή εξώφυλλο. Δεν έβαλα περιεχόμενα γιατί είναι πολύ μικρή η εργασία.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Κon.na

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #4859 στις: Αύγουστος 24, 2015, 01:15:47 μμ »
Παράθεση
Εγώ έγραψα περίληψη και μετά την αξιολόγηση του άρθρου με κάποιες βιβλιογραφικές αναφορές. Στο τέλος έβαλα βιβλιογραφία και στην αρχή εξώφυλλο. Δεν έβαλα περιεχόμενα γιατί είναι πολύ μικρή η εργασία.

Ευχαριστώ για την απάντηση. Μια ακόμη διευκρίνιση: H αξιολόγηση αναφέρεται μόνο στο περιεχόμενο του άρθρου συγκριτικά με άλλες μελέτες που εξετάζουν το ίδιο θέμα; Φαντάζομαι δεν αναφερόμαστε σε θέματα δομής, έκφρασης κτλ..

Αποσυνδεδεμένος memosmemos

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 108
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #4860 στις: Αύγουστος 24, 2015, 01:21:35 μμ »
Ευχαριστώ για την απάντηση. Μια ακόμη διευκρίνιση: H αξιολόγηση αναφέρεται μόνο στο περιεχόμενο του άρθρου συγκριτικά με άλλες μελέτες που εξετάζουν το ίδιο θέμα; Φαντάζομαι δεν αναφερόμαστε σε θέματα δομής, έκφρασης κτλ..
ΕΓΩ εκανα περιεχομενο δομη εκφραση χωρις να βααλω αναφορεσ

Αποσυνδεδεμένος marieta90

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #4861 στις: Αύγουστος 24, 2015, 01:26:34 μμ »
Εγώ έκανα για το περιεχόμενο και απλά έγραψα μια μικρή παράγραφο για την δομή. Βιβλιογραφικές αναφορές είπε ότι χρειάζονται.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Κon.na

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #4862 στις: Αύγουστος 24, 2015, 02:08:09 μμ »
Παράθεση
Εγώ έκανα για το περιεχόμενο και απλά έγραψα μια μικρή παράγραφο για την δομή. Βιβλιογραφικές αναφορές είπε ότι χρειάζονται.
Ναι, είχε πει ότι καλό θα ήταν να έχουμε και αναφορές. Ευχαριστώ πολύ!

Αποσυνδεδεμένος marieta90

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #4863 στις: Αύγουστος 24, 2015, 03:50:40 μμ »
Ναι, είχε πει ότι καλό θα ήταν να έχουμε και αναφορές. Ευχαριστώ πολύ!

Παρακαλωωω:) :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος marilou1981

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 345
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Να πιστεύεις...
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #4864 στις: Αύγουστος 24, 2015, 03:55:14 μμ »
Παιδιά βγήκε λίστα με ονόματα απο μας τους αποφοίτους της Λευκωσίας και τους εν δυνάμει φοιτητές στο alfavita ως διαμαρτυρία για την επιτροπή στο ΙΕΠ;; Δεν το πήρα χαμπάρι. Θέλω να βάλω το όνομα μου. Γίνεται τώρα;;;

Αποσυνδεδεμένος Simple

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 121
  • Do not feed the trolls...
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #4865 στις: Αύγουστος 24, 2015, 04:06:39 μμ »
Παιδιά βγήκε λίστα με ονόματα απο μας τους αποφοίτους της Λευκωσίας και τους εν δυνάμει φοιτητές στο alfavita ως διαμαρτυρία για την επιτροπή στο ΙΕΠ;; Δεν το πήρα χαμπάρι. Θέλω να βάλω το όνομα μου. Γίνεται τώρα;;;

Εννοείται Marilou. Παραθέτω ξανά τον σύνδεσμο για κάθε ενδιαφερόμενο:

https://docs.google.com/document/d/1dlU2eYP0a02gG-dYGaA4jsV32HthV9Znbi8LzM628Qg/edit?pli=1

Αποσυνδεδεμένος giotafyt

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος marilou1981

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 345
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Να πιστεύεις...
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #4867 στις: Αύγουστος 24, 2015, 05:11:40 μμ »
Simple και giotafyt σας ευχαριστώ πολύ!!!
Το πρόσθεσα το όνομα μου...

Αποσυνδεδεμένος nikos2213

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 130
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #4868 στις: Αύγουστος 24, 2015, 05:20:13 μμ »
Συνάδερφοι καλησπέρα.Επειδή βλέπω να γίνεται μεγάλος λόγος για το τι πρέπει να δώσουμε απο χαρτιά στις δδε και τι δεν πρέπει να σας ενημερώσω οριστικά για το θέμα γιατί βλέπω πως οι κατα τόπους δδε λειτουργούν όπως θέλει η καθε μία και χωρίς να ενημερώνουν σωστά τον κόσμο.Μίλησα πρόσφατα με το τμήμα ειδικής αγωγής του υπουργείου και μου είπε πως τα χαρτιά μας, όσων απο εμάς είμαστε καινούργιοι( εγώ προσωπικά είμαι του Γενάρη) θα πάνε αναγκαστικά στο ΙΕΠ (το γράφει ξεκάθαρα και στην εγκύκλιο). Η διαφορά είναι όμως πως εμείς θα πάρουμε αυτομάτως συνάφεια χωρίς έλεγχο καθώς είμαστε στη λίστα( η οποία μπορεί να έφυγε απο την εγκύκλιο αλλά ισχύει κανονικά και απλώς εμπλουτίζεται). Αυτό που δε μπόρεσε να απαντήσει καθώς δεν ξέρουν ούτε οι ίδιοι είναι αν η συνάφεια αυτή θα είναι οριστική ή προσωρινή. Όσο αφορά την αναλυτική ασφαλώς και χρειάζεται!Ελπίζω να βοήθησα.Ας μείνουμε συγκρατημένα αισιόδοξοι, κατά τη γνώμη μου, μετά απο αυτές τις εξελίξεις.

Αποσυνδεδεμένος marilou1981

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 345
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Να πιστεύεις...
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #4869 στις: Αύγουστος 24, 2015, 05:26:40 μμ »
Συνάδερφοι καλησπέρα.Επειδή βλέπω να γίνεται μεγάλος λόγος για το τι πρέπει να δώσουμε απο χαρτιά στις δδε και τι δεν πρέπει να σας ενημερώσω οριστικά για το θέμα γιατί βλέπω πως οι κατα τόπους δδε λειτουργούν όπως θέλει η καθε μία και χωρίς να ενημερώνουν σωστά τον κόσμο.Μίλησα πρόσφατα με το τμήμα ειδικής αγωγής του υπουργείου και μου είπε πως τα χαρτιά μας, όσων απο εμάς είμαστε καινούργιοι( εγώ προσωπικά είμαι του Γενάρη) θα πάνε αναγκαστικά στο ΙΕΠ (το γράφει ξεκάθαρα και στην εγκύκλιο). Η διαφορά είναι όμως πως εμείς θα πάρουμε αυτομάτως συνάφεια χωρίς έλεγχο καθώς είμαστε στη λίστα( η οποία μπορεί να έφυγε απο την εγκύκλιο αλλά ισχύει κανονικά και απλώς εμπλουτίζεται). Αυτό που δε μπόρεσε να απαντήσει καθώς δεν ξέρουν ούτε οι ίδιοι είναι αν η συνάφεια αυτή θα είναι οριστική ή προσωρινή. Όσο αφορά την αναλυτική ασφαλώς και χρειάζεται!Ελπίζω να βοήθησα.Ας μείνουμε συγκρατημένα αισιόδοξοι, κατά τη γνώμη μου, μετά απο αυτές τις εξελίξεις.
Σε ευχαριστούμε Νίκο!! Κατι ειναι και αυτό...
Μας δίνει λίγο θάρρος για να αντιμετωπίσουμε οτι έπεται...

Αποσυνδεδεμένος ΑΝΝΑΒΤ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1204
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση 😁
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #4870 στις: Αύγουστος 24, 2015, 05:46:56 μμ »
Συνάδερφοι καλησπέρα.Επειδή βλέπω να γίνεται μεγάλος λόγος για το τι πρέπει να δώσουμε απο χαρτιά στις δδε και τι δεν πρέπει να σας ενημερώσω οριστικά για το θέμα γιατί βλέπω πως οι κατα τόπους δδε λειτουργούν όπως θέλει η καθε μία και χωρίς να ενημερώνουν σωστά τον κόσμο.Μίλησα πρόσφατα με το τμήμα ειδικής αγωγής του υπουργείου και μου είπε πως τα χαρτιά μας, όσων απο εμάς είμαστε καινούργιοι( εγώ προσωπικά είμαι του Γενάρη) θα πάνε αναγκαστικά στο ΙΕΠ (το γράφει ξεκάθαρα και στην εγκύκλιο). Η διαφορά είναι όμως πως εμείς θα πάρουμε αυτομάτως συνάφεια χωρίς έλεγχο καθώς είμαστε στη λίστα( η οποία μπορεί να έφυγε απο την εγκύκλιο αλλά ισχύει κανονικά και απλώς εμπλουτίζεται). Αυτό που δε μπόρεσε να απαντήσει καθώς δεν ξέρουν ούτε οι ίδιοι είναι αν η συνάφεια αυτή θα είναι οριστική ή προσωρινή. Όσο αφορά την αναλυτική ασφαλώς και χρειάζεται!Ελπίζω να βοήθησα.Ας μείνουμε συγκρατημένα αισιόδοξοι, κατά τη γνώμη μου, μετά απο αυτές τις εξελίξεις.
Καλησπέρα παιδιά.Επικοινώνησα με το υπουργείο και μου είπαν αυτά που ακριβώς αναφέρεις.Να είμαστε αισιόδοξοι όσο μπορούμε.

Αποσυνδεδεμένος Giannis_87

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #4871 στις: Αύγουστος 24, 2015, 06:18:59 μμ »
Εννοείται Marilou. Παραθέτω ξανά τον σύνδεσμο για κάθε ενδιαφερόμενο:

https://docs.google.com/document/d/1dlU2eYP0a02gG-dYGaA4jsV32HthV9Znbi8LzM628Qg/edit?pli=1
Αν και φοιτώ ακόμη στο Πανεπιστήμιο αφού γίνεται αναφορά και στους φοιτητές που φοιτούν και όχι στους αποφοίτους φαντάζομαι πως δικαιούμαι να βάλω το όνομά μου και εγώ. Πάντως συνάδελφοι καλό είναι να αναφερθούμε όχι μόνο στο σεμινάριο αλλά και στους έχοντες την δεκάμηνη προϋπηρεσία αφού δεν έχουν καμία επιμόρφωση ή μετεκπαίδευση στην ΕΑΕ.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160227
  • Σύνολο θεμάτων: 19217
  • Σε σύνδεση σήμερα: 777
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 529
Σύνολο: 540

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.146 δευτερόλεπτα. 38 ερωτήματα.