*

Ψηφοφορία

Σε ποιο κλάδο εκπαίδευσης ανήκετε όσοι ξεκινήσατε το Μεταπτυχιακό Ειδικής Αγωγής στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας;

Πρωτοβάθμια- Νηπιαγωγοί
Πρωτοβάθμια - Δάσκαλοι
Δευτεροβάθμια - Θετικές Επιστήμες
Δευτεροβάθμια - Θεωρητικές  Επιστήμες
Δευτεροβάθμια- Τεχνολογικές Επιστήμες

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)  (Αναγνώστηκε 3155122 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ilini

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 14
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2254 στις: Ιούνιος 10, 2014, 01:53:35 μμ »
Το βιβλίο στο 523 δυστυχώς δε βοηθά καθόλου. Ο διδάσκων (κ. Κωνσταντίνου) μας είχε πει στις εξετάσεις να διαβάσουμε ΜΟΝΟ τις σημειώσεις της πλατφόρμας και ότι το βιβλίο έχει καθαρά βοηθητικό χαρακτήρα. Όσον αφορά την εργασία με την κριτική επισκόπιση, υπάρχουν αναλυτικές οδηγίες στην 7η εβδομάδα νομίζω. Είναι ένα μάθημα που δυστυχώς στις εξετάσεις πρέπει να αποστηθίσεις όλες τις σημειώσεις του μαθήματος και το βιβλίο είναι εντελώς άχρηστο.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος efi89

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 101
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2255 στις: Ιούνιος 10, 2014, 02:50:58 μμ »


Το 610 είναι πολύ καλό και εύκολο κατά τη γνώμη μου. Η τελική εργασία είναι πολύ βατή και το ίδιο και οι εξετάσεις. Σε γενικες γραμμές είναι ένα ευχάριστο μαθημα που δεν αγχώνει και μπορεί κάποιος να πάρει ένα καλό βαθμό χωρίς ιδιαίτερο κόπο. Όσον αφορα το 523 το εχω και γω σ αυτό το τετράμηνο και αγχωνομαι παρά πολύ επίσης. Κάποιος που το έχει δώσει ας μας διαφωτίσει

Καλησπέρα ! Έχω και γω το 523 σε αυτό το τετράμηνο. Μου έχουν πει προηγουμενοι οτι όντως το βιβλίο δε βοηθά σε κάτι.  Οπότε μη σας αγχώνει το βιβλίο και μη σας μπερδεύει !.  Θα εστιασετε στις σημειώσεις και τα πολλαπλής.  Στις τηλεδιασκεψεις θα καταλάβουμε καλύτερα και το υλικό που εμένα τουλάχιστον μου φαίνεται λίγο δυσνόητο!

Αποσυνδεδεμένος Remedios

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 109
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2256 στις: Ιούνιος 10, 2014, 03:17:53 μμ »
Καλησπέρα παιδιά! Είχα το 532 το προηγούμενο τετράμηνο και θέλω να να πω να μην αγχώνεστε καθόλου. Οι τελικές εξετάσεις είναι πολύ εύκολες. Αποτελούνται από ερωτήσεις πολλαπλής επιλογής και από κάποιες μικρές ανάπτυξης. Τα πολλαπλής επιλογής είναι πανεύκολα και οι ανάπτυξης επίσης εύκολες. Εγώ διάβασα 2 μέρες τις διαφάνειες του μαθήματος και έγραψα 90 στα 100. Το βιβλίο δεν χρειάζεται, το μετάνιωσα που το αγόρασα γιατί δεν το άνοιξα καθόλου. Τέλος, το μόνο που με ζόρισε λίγο ήταν η εργασία, όχι επειδή αυτό που ζητάει να κάνουμε είναι δύσκολο αλλά επειδή δεν καταλάβαινα το άρθρο, μου φαινόταν δυσνόητο στη αρχή. Το διάβασα πολλές φορές για να καταλάβω τι ακριβώς μετρούσε...

Αποσυνδεδεμένος efi89

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 101
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2257 στις: Ιούνιος 10, 2014, 03:27:55 μμ »
Καλησπέρα παιδιά! Είχα το 532 το προηγούμενο τετράμηνο και θέλω να να πω να μην αγχώνεστε καθόλου. Οι τελικές εξετάσεις είναι πολύ εύκολες. Αποτελούνται από ερωτήσεις πολλαπλής επιλογής και από κάποιες μικρές ανάπτυξης. Τα πολλαπλής επιλογής είναι πανεύκολα και οι ανάπτυξης επίσης εύκολες. Εγώ διάβασα 2 μέρες τις διαφάνειες του μαθήματος και έγραψα 90 στα 100. Το βιβλίο δεν χρειάζεται, το μετάνιωσα που το αγόρασα γιατί δεν το άνοιξα καθόλου. Τέλος, το μόνο που με ζόρισε λίγο ήταν η εργασία, όχι επειδή αυτό που ζητάει να κάνουμε είναι δύσκολο αλλά επειδή δεν καταλάβαινα το άρθρο, μου φαινόταν δυσνόητο στη αρχή. Το διάβασα πολλές φορές για να καταλάβω τι ακριβώς μετρούσε...

Καλησπέρα ! Το 523  θες να πεις,  έτσι; την ψυχομετρια. Δηλαδή τα πολλαπλής στις εξετάσεις μοιάζουν με αυτά που κάνουμε στα τεστ τα εβδομαδιαία;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Remedios

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 109
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2258 στις: Ιούνιος 10, 2014, 05:00:39 μμ »
Καλησπέρα ! Το 523  θες να πεις,  έτσι; την ψυχομετρια. Δηλαδή τα πολλαπλής στις εξετάσεις μοιάζουν με αυτά που κάνουμε στα τεστ τα εβδομαδιαία;
Ναι, την Ψυχομετρία εννοώ. Τα πολλαπλής επιλογής της τελικής εξέτασης δεν θα έλεγα ότι μοιάζουν με αυτά της πλατφόρμας διότι της τελικής εξέτασης είναι πολύ πιο εύκολα.

Αποσυνδεδεμένος μαρακι μαρακι

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 147
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2259 στις: Ιούνιος 11, 2014, 03:56:30 μμ »
Καλησπερα συναδελφοι, να σας ρωτησω σχετικα με το μεταπτυχιακο ειδικης αγωγης,τι ποσοστο των μαθηματων ειναι σχετικο με την ειδικη αγωγη???Ειναι πανω απο το 50%?Κ κατι αλλο οι εξετασεις ειναι τελη καθε τετραμηνου ή μεσα?? Σας ευχαριστω.

Αποσυνδεδεμένος geonipap

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2260 στις: Ιούνιος 11, 2014, 05:59:20 μμ »
οι εξετάσεις είναι στο τέλος κάθε τετραμήνου... έχει στην αρχή τα γενικά μαθήματα που έχουν όλα τα μεταπτυχιακά όπως ποσοτική και ποιοτική έρευνα συγκριτική παιδαγωγική μέτρηση και αξιολόγηση στην εκπαίδευση. έχει 3 υποχρεωτικά ειδικής αγωγής συμπερίληψη, ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες και ψυχομετρία και επιλεγόμενα καθαρά ειδικής αγωγής. 40% εργασίες και 60% εξετάσεις.

Αποσυνδεδεμένος geonipap

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2261 στις: Ιούνιος 11, 2014, 06:00:27 μμ »
έχει πάρει κάποιος το 552?

Αποσυνδεδεμένος Remedios

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 109
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2262 στις: Ιούνιος 13, 2014, 07:29:06 μμ »
Καλησπέρα! Γνωρίζει κανείς πώς μπορώ να αλλάξω session σε κάποιο μάθημα. Η ακαδημαϊκή σύμβουλος μου είπε ότι μπορώ αλλάξω session από το on line pre-registeration, αλλά δεν μπορώ να βρω απο που γίνεται αυτό.

Αποσυνδεδεμένος kittoulini

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 652
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2263 στις: Ιούνιος 13, 2014, 07:35:49 μμ »
εννοεις να αλλαξεις τμημα?

Αποσυνδεδεμένος Remedios

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 109
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2264 στις: Ιούνιος 13, 2014, 07:45:02 μμ »
Ναι, θέλω να πάρω το μάθημα με άλλη καθηγήτρια.

Αποσυνδεδεμένος kittoulini

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 652
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2265 στις: Ιούνιος 13, 2014, 07:48:32 μμ »
απο το in line preregistration ..πρεπει να τι κανεις drop και να κανεις add σε αλλο τμημα...και εγω σκεφτομαι να αλλαξω τμημα σε ενα μαθημα..δεν μ αρεσει η καθηγητρια καθολου

Αποσυνδεδεμένος Remedios

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 109
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2266 στις: Ιούνιος 13, 2014, 07:57:34 μμ »
Ναι, αλλά αν κάνω drop και τα τμήματα της άλλης καθηγήτριας είναι κλειστά; Η ακαδημαϊκή σύμβουλος μου είπε να αλλάξω session όχι να κάνω drop το μάθημα και να το ξαναπάρω. Μάλλον κάτι δεν κατάλαβα εγώ ή της έδωσα να καταλάβει λάθος. γιατί δεν βλέπω απο κάπου να μπορώ να αλλάξω το session. Πάντως μέχρι τις 16 μπορούμε να κάνουμε αλλαγές

Αποσυνδεδεμένος kittoulini

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 652
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2267 στις: Ιούνιος 13, 2014, 08:03:11 μμ »
εχεις δικιο σε αυτο που λες...θα κοιταξω στο δικο μου και αν βρω αλλο τροπο θα σου πω

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160673
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 408
Σύνολο: 424

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.056 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.