*

Αποστολέας Θέμα: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.  (Αναγνώστηκε 295883 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος morgan

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1203
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #770 στις: Σεπτέμβριος 14, 2007, 12:46:14 πμ »
Οι αδιόριστοι, ναι. Και στη Γαύδο κολυμπώντας θα πήγαινα. Οι αποσπάσεις, όμως, αφορούν μόνιμους και ποιος μόνιμος θα ζητήσει απόσπαση Αη-Στράτη;
ἔστι δίκης ὀφθαλμός ὅς τὰ πάνθ' ὁρᾷ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:25:23 »

Αποσυνδεδεμένος ada13

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ Ο2
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #771 στις: Σεπτέμβριος 14, 2007, 12:50:32 πμ »
Μάλλον κανείς. Λες να μας βρει ο χειμώνας στον Άγιο Ευστράτιο; Ήταν και τόπος εξορίας, οπότε καταλαβαίνεις. Αν και προσωπικά δεν έχω πρόβλημα, ίσα ίσα. Ηρεμία, γαλήνη, θάλασσα, το απόλυτο αντίδοτο της Αθήνας!
Sapere aude

Αποσυνδεδεμένος morgan

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1203
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #772 στις: Σεπτέμβριος 14, 2007, 12:53:20 πμ »
Εγώ να σου πω την αλήθεια μου πρώτο έχω βάλει τον Αη-Στράτη γιατί δίνει και τα περισσότερα μόρια αλλά δεν παίζει να πάω, μόνο 11,5 μόρια έχω. Μόνο αν έρθουν τα πάνω κάτω και πάλι με τίποτα. Εδώ λέμε 22 μόρια και πάνω θες φέτος για αναπλήρωση...  :P
ἔστι δίκης ὀφθαλμός ὅς τὰ πάνθ' ὁρᾷ

Αποσυνδεδεμένος ada13

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ Ο2
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #773 στις: Σεπτέμβριος 14, 2007, 01:00:49 πμ »
Κι εγώ τον έχω δηλώσει στις προτιμήσεις μου, όμως όχι πρώτο. Όσο για τη βάση αναπλήρωσης, τι να πω; Έχω 24 μόρια και απ' ό,τι έχω καταλάβει είμαι στο παιχνίδι, χωρίς βέβαια να είναι σίγουρο τίποτα. Κι αυτό είναι που με τρελαίνει, που δεν υπάρχει καμία σκέψη και κανένας σεβασμός στη ζωή τόσων και τόσων εκπαιδευτικών, που περιμένουν τον Οκτώβρη και το Νοέμβρη και το Δεκέμβρη και το Μάρτη ακόμη, για να δουν τι θα κάνουν με τη δουλειά, την οικογένεια, τα παιδιά, τη σχέση, τη ζωή τους στην τελική!
Sapere aude

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:25:23 »

Αποσυνδεδεμένος morgan

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1203
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #774 στις: Σεπτέμβριος 14, 2007, 01:05:01 πμ »
Τρέχεις σαν τον ...., άντε και βρίσκεις κανά φροντιστήριο ή και δύο ή και τρία μπας και βγει το μηνιάτικο και μετά αν σε καλέσουν στα μέσα της χρονιάς στην άλλη άκρη τί κάνεις; τους παρατάς σύξυλους; Μια ζωή θα σε καταριούνται. Κι εσύ από την άλλη μπορείς να μη πας; Θα είσαι και μ.....
ἔστι δίκης ὀφθαλμός ὅς τὰ πάνθ' ὁρᾷ

Αποσυνδεδεμένος ada13

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ Ο2
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #775 στις: Σεπτέμβριος 14, 2007, 01:13:36 πμ »
Έτσι ακριβώς. Αλλά τι τους νοιάζει; Και ύστερα από όλη αυτή την ταλαιπωρία σού ζητάνε να είσαι ο υπερ-εκπαιδευτικός! Που, αν έχεις στοιχειώδη σεβασμό στον εαυτό σου, εννοείται ότι θα το προσπαθήσεις να είσαι, αλλά η κούραση και τα νεύρα είναι κακοί σύμβουλοι, ως γνωστόν, και απ' την άλλη, κανείς δεν είναι superman/superwoman. Άσε, απ' όπου κι αν το πιάσεις βρομάει. Παρ' όλα αυτά και ενάντια σ' όλα αυτά, dum spiro spero και hasta la victoria siempre!
Sapere aude

Αποσυνδεδεμένος kellykou

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1537
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #776 στις: Σεπτέμβριος 14, 2007, 01:36:18 πμ »
Εσεις τουλαχιστον κατι ελπιζετε. Εγω με τρια μορια θα με φαει η μαυρη μαρμαγκα του διαβασματος για τον ΑΣΕΠ και ειμαι και πολυ παλια. Το πτυχιο μου ειναι 11 ετων. Του χρονου θα παει στο γυμνασιο ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος ada13

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ Ο2
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #777 στις: Σεπτέμβριος 14, 2007, 01:40:49 πμ »
Σου εύχομαι να μην τα καταφέρει για το λύκειο, ούτε καν για τη γ' γυμνασίου.  ;)
Sapere aude

Αποσυνδεδεμένος ada13

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ Ο2
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #778 στις: Σεπτέμβριος 14, 2007, 01:42:38 πμ »
Εννοώ να έχεις διοριστεί πριν πάει στη γ' γυμνασίου. Μην παρεξηγηθούμε και μεταξύ μας.
Sapere aude

Αποσυνδεδεμένος kellykou

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1537
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #779 στις: Σεπτέμβριος 14, 2007, 02:09:35 πμ »
Με αυτα που βλεπω στον ΑΣΕΠ χλωμο το κοβω. Διαβαζω, διαβαζω και κοβομαι στο γνωστικο 2 φορες για δεκατα. Δεν αντεχω άλλο. Διαβαζω 8-10 ωρες καθε μερα από τοτε που βγαινουν τα αποτελεσματα μεχρι τον επομενο ΑΣΕΠ και ταυτοχρονα δουλευω. Η θα με μαζευουν καμια μερα στο δρομο απο υπερκοπωση ή θα με χωρισει ο αντρας μου και θα πάω να με ταιζουν οι γονεις μου.

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #780 στις: Σεπτέμβριος 14, 2007, 09:19:28 πμ »
Kellykou,καλημέρα. και σ΄ολα τα παιδια στέλνω την καλημέρα μου. Κοίτα να δεις, και γω δουλεύω και δεν μου μένει χρόνος για πολύωρη μελέτη.κατα μεσο ορο 1.30 με 2 ωρες καθημερινα και 4-5 ωρες σαββ-κυριακο.(maximum  15 ωρες εβδομαδιαίως) αλλα οταν διαβάζω δεν εχω κατα νου μου οτι μελετάω για τον ασεπ.διαβάζω χαλαρα σαν να ηθελα να το κάνω και οχι απο ανάγκη.ετσι αντιμετωπίζω το αγχος μου και μου μένουν καποια πράγματα. φετος για παραδειγμα δεν μπορω να πω οτι εκανα το τρελο διαβασμα και εγραψα αρκετα καλα στο γνωστικο αλλα και στη β'θεματικη.ειμαι στους επιτυχόντες σε μια αξιοπρεπη σειρα. οπωσδήποτε το διαβασμα που ειχα κανει δεν εφτασε γιαυτο τωρα διαβαζω λιγο περισσοτερο αλλα η ψυχολογια μου δεν εχει αλλάξει,εννοώ μελετάω και πάλι χαλαρα χωρις να σκεπτομαι τον διαγωνισμο.μην απογοητεύεσαι λοιπόν,το ξερω ολοι μας θελουμε να πετυχουμε αυτος ειναι ο στοχος μας,αλλα οχι και να αρρωστήσουμε.
ελα, θα τα καταφέρεις.
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος ΕΙΡΗΝΗ

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 168
  • Με ταλαιπωρεί η εκπαίδευση!!!
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #781 στις: Σεπτέμβριος 14, 2007, 12:24:28 μμ »
Συμφωνώ απόλυτα με το φίλο Μάρκο, κι εγώ πρσπαθώ από το 2000 με τον ΑΣΕΠ, και όσες φορές διάβασα αγχωμένα, σαν να πρόκειται για ζήτημα ζωής και θανάτου, δεν είχα την επιθυμητή απόδοση, σκέψου απλώς ότι ενημερώνεσαι πάνω στο αντικειμενό σου με ένα κάπως πιο "συστηματικό" τρόπο... Δε θα πεθάνουμε κιόλας, εδώ φέτος άνθρωποι κάηκαν ζωντανοί και ξεκληρίστηκαν ολόκληρες οικογένειες!
Βέβαια, εγώ που το παίζω χαλαρή, τώρα βασανίζομαι από ένα άλλο φρικιαστικό σενάριο: κατάφερα μετά από τόσες προσπάθειες να μαζέψω 22 μόρια και απ' ό,τι λένε και τα παιδιά παίζει να με καλέσουν μέσα στο Νοέμβρη. Έλα όμως που μέσα στο Νοέμβρη γεννάω!!! Έχω δηλώσει παντού και πρέπει να παρουσιαστώ μέσα σε τρεις μέρες!!! Δεν μπορώ να πάω, χάνω τη σειρά μου και πάει η προϋπηρεσία.... Βέβαια μένει το μωρό, ευτυχώς...
Γεια σου Αντουλίνι με τα κρι κρι σου!
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 14, 2007, 12:31:20 μμ από EIRINH »

Αποσυνδεδεμένος morgan

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1203
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #782 στις: Σεπτέμβριος 14, 2007, 01:02:29 μμ »
Παιδιά το e-aitisi έβγαλε πίνακες ωρομισθίων ανά περιφέρεια. Αρκετά θετικό. Έχουμε τώρα μια βάση για να υπολογίζουμε ή να ελπίζουμε! Ξέρει κάποιος με σειρά περίπου 60 στους 200 της περιφέρειας (εκ των οποίων περίπου οι 15 μάλλον θα πάνε αναπληρωτές) και πιθανόν μέσα στην πρώτη 20άδα του νομού τί πιθανότητες υπάρχουν;

ioanna89 πού είσαι ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 14, 2007, 02:46:47 μμ από morgan »
ἔστι δίκης ὀφθαλμός ὅς τὰ πάνθ' ὁρᾷ

Αποσυνδεδεμένος Syllas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1893
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ένας φακίρης, πολλοί φουκαράδες
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #783 στις: Σεπτέμβριος 14, 2007, 03:01:41 μμ »
Είδα και εγώ τους πίνακες. Ioanna89 και όποιος άλλος γνωρίζει: βλέπω ότι τα άτομα μέχρι 22 μόρια που υπολογίζουμε τη βάση για αναπλήρωση είναι πχ στην Κεντρική Μακεδονία μέχρι τη σειρά 135. Πρέπει δηλαδή περίπου να αφαιρέσουμε αυτούς για να ξέρουμε τη σειρά μας; Υπάρχει κάτι άλλο που να παίζει ρόλο;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160039
  • Σύνολο θεμάτων: 19214
  • Σε σύνδεση σήμερα: 709
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 430
Σύνολο: 439

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.086 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.