*

Αποστολέας Θέμα: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)  (Αναγνώστηκε 2688052 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος computerakias1974

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
  • Πτέραρχος Πολεμικής Αεροπορίας του Μπανάν
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #3444 στις: Οκτώβριος 22, 2013, 09:51:24 μμ »
Νομίζω ότι είναι κατανοητό σε όλους πως τα παρακάτω αποτελούν τελείως διαφορετικές συζητήσεις

1. συμφωνία ή διαφωνία ή απόψεις για αλλαγές σε σχέση με την υφιστάμενη διαδικασία διαγωνισμού και μοριοδότησης βάσει επιστημονικών, κοινωνικών, πολιτικών, ηθικών και προσωπικών επιχειρημάτων
παράδειγμα: το ΕΠΠΑΙΚ πρέπει ή δεν πρέπει να μοριοδοτείται γιατί ο papert είπε ... και όσοι γνωρίζουν από θεωρίες μάθησης θα καταλάβουν ότι ... και βάσει του piaget ... και γιατί μέχρι τώρα το λάμβαναν υπόψη τους
παράδειγμα: οι δημόσιοι υπάλληλοι δεν πρέπει να αναλάβουν θέσεις γιατί ήδη έχουν δουλειά

2. νομιμότητα υφιστάμενης διαδικασίας διαγωνισμού και μοριοδότησης (αν αντίκειται δηλαδή σε Νόμους και κυρίως στο Σύνταγμα)
παράδειγμα: το ΕΠΠΑΙΚ μπορεί ή δεν μπορεί να μοριοδοτηθεί δυνάμει των νόμων τάδε και τάδε καθότι κάτι τέτοιο θα ήταν αντίθετο με την πρόβλεψη στον νόμο τάδε και στην απόφαση του Συμβουλίου της Επικρατείας τάδε
παράδειγμα: η πρόσβαση σε έγγραφα επιτρέπεται για τους διαγωνισμού εκπαιδευτών ΙΕΚ σύμφωνα με την απόφαση του Συνήγορου του Πολίτη, τον Νόμο τάδα και την απόφαση τάδε του Διοικητικού Δικαστηρίου Αθηνών

Άποψη μου είναι ότι έχει νόημα (και οφείλουμε) να συζητάμε αποκλειστικά και μόνο για την νομιμότητα υφιστάμενης διαδικασίας διαγωνισμού και της μοριοδότησης. Και μάλιστα πολύ πολύ πολύ προσεκτικά, παραπέμποντας πάντα σε νόμους, σύνταγμα και έγγραφα. Αλλιώς ... αποδεικνύουμε αυτό που θέλουμε να κρύψουμε: ότι ως επί το πλείστον, είμαστε αδαείς και επομένως εύκολα χειραγωγήσιμοι σε θέματα διαγωνισμών και μοριοδοτήσεων.

... είμαι πολύ υποψιασμένη από αυτά που διαβάζω και από αυτά που πιστεύω ότι διαβάζονται από εδώ μέσα και οδηγούν σε ενέργειες ...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:34:22 »

Αποσυνδεδεμένος janeite

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 121
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #3445 στις: Οκτώβριος 22, 2013, 10:08:06 μμ »
μετά τις αιτήσεις λοιπόν... το χάος...

συμφωνώ με τους προλαλήσαντες, ότι είναι άδικο να μην έχουμε ένσημα (εκτός από παράνομο). Μετά τις 0 ελπίδες για την τυπική εκπαίδευση (εκτός αν γίνει ασεπ... χαχα, ας γελάσουμε όλοι μαζί ;D) τα ΙΕΚ ας πουμε είναι μία απασχόληση. Αλλά γιατί να μένω ανασφάλιστη (αφού δεν έχω άλλη δουλειά και προφανώς δεν με συμφέρει η αυτασφάλιση με αυτό το εισόδημα), να χάνω και την ασφάλιση του ΟΑΕΔ (για τους άνεργους κάτω των 29).

Τώρα, εδώ που έχουμε φτάσει, δεν μπορώ να κρίνω κάποιον αν έχει ήδη δουλειά και μου "πάρει" τη θέση. Σχεδόν σίγουρα του έχουν μειώσει το μισθό, μπορεί να 'χει παιδιά, σκυλιά, γατιά... δεν θεωρώ ότι μου χρωστάει αυτός επειδή το κράτος δεν λειτουργεί. Κι επίσης, πέρυσι δούλεψα λόγω ενός χρόνου+ ανεργίας, αν δεν μέτραγε η ανεργία θα έπαιρνε άλλος προϋπηρεσία και ούτω καθεξής. Κύκλος πάνε αυτά, και δεν μπορείς να κάνεις κάτι και δεν συμφωνώ με το "γιατί να μετράει το ένα γιατί το άλλο."
 
Ούτε συμφωνώ με το ότι να συγκεντρώνει κάποιος προσόντα είναι μεμπτό ή είναι πάντα για να μου πάρει τη θέση. Κι εγώ κάνω δεύτερο πτυχίο επειδή μου αρέσει να σπουδάζω και να μαθαίνω. Κι ο άλλος υποθέτω μπορεί να κάνει μέχρι και διδακτορικό για τον ίδιο λόγο. Το να σπουδάζεις και να επιμορφώνεσαι δεν είναι από μόνο του καλό ή κακό και δεν το κάνουν όλοι χρησιμοθηρικά. Έχει γίνει και συνήθεια, δεν διαφωνώ, αλλά αν δεν το θέλει κάποιος δεν θα το κυνηγήσει νομίζω.

Σίγουρα θα μπορούσαν να είναι καλύτερα τα πράγματα, και μου έχουν πει μαθητές μου στα ΙΕΚ "ο ταδε καθηγητής στο προηγούμενο εξάμηνο ήταν καλός, τώρα με τον άλλο δεν μαθαίνουμε" (για άλλα μαθήματα συνήθως, τα αγγλικά τα 'χουν λιγο γραμμένα ::)). Και φίλος σε άλλα ΙΕΚ ως σπουδαστής είχε "διωξει" καθηγητή μετά από παράπονα από όλο το τμήμα που μετέφερε με πρωτοβουλία του στο διευθυντή επειδή δεν έκανε μάθημα. Από την άλλη είχα και μαθητές που είχαν δηλώσει "έτσι" μια ειδικότητα (που δεν τους άρεσε) απλά για να πάνε κάπου. Αυτό ποτέ δεν το κατάλαβα, ειδικά αν πληρώνεις.

Δεν ξέρω αν θα ήταν λύση οι μόνιμοι εκπαιδευτές, ίσως και να ήταν.

Αυτά.

ΥΓ: ελπίζω να μην γράφω κι έγω τόσο κουραστικά-ψιλοακατανόητα όσο ο/η nikikostas. Τώρα που το βλέπω, μπορεί και ναι. :-\

Αποσυνδεδεμένος Giannis1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2220
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #3446 στις: Οκτώβριος 22, 2013, 10:15:28 μμ »
Καλησπέρα, σύμφωνα με την επικοινωνία μου σήμερα με το ΙΕΚ Περιστερίου το οποίο είναι ακέφαλο από άποψης διευθυντή και μόνο ένα άτομο στη γραμματεία - και αυτό "δανεικό" από το ΙΕΚ Αιγάλεω- δηλώνουν πλήρη άγνοια για τη διαδικασία επιλογής εκπαιδευτών και μου έδωσαν 2-3 τηλέφωνα στο ΙΝΕΔΙΒΙΜ μπας και βγάλω άκρη από εκεί. Η χρήσιμη πληροφορία της ημέρας ειναι ότι τα μαθήμετα για όλα τα εξάμηνα και τις ειδικότητες θα ξεκινήσουν Δευτέρα 04/11 !!!
Θα ήθελα να εκφράσω μία απορία μου η οποία δεν έχει συζητηθεί καθόλου... Δηλώνοντας στην αίτηση μου περιφέρεια Β' Αθήνας δήλωσα ΔΙΕΚ/ΔΣΕΚ των Δυτικών ΑΛΛΑ ΚΑΙ των Νότιων προαστίων... Εμένα με ενδιαφέρουν μόνο τα ΔΙΕΚ/ΔΣΕΚ των Δυτικών προαστίων και πάντα έκανα αιτήσεις μόνο σε αυτά... Σε περίπτωση που με καλέσουν από τα ΔΙΕΚ της Γλυφάδας ή του Αγ.Δημητρίου (μιας και είμαι ψηλά στη λίστα της ειδκότητας μου) τι να κάνω??? Μπορώ να αρνηθώ πρόσληψη μόνο σε αυτά και να περιμένω να με καλέσουν από τα υπόλοιπα??? Σίγουρα το πρόβλημα αυτό θα αντιμετωπιστεί και από άλλους εκπαιδευτές πχ Περιφέρεια Πειραιά που συμπεριλαμβάνει και τα ΔΙΕΚ Ύδρας και Αίγινας...

Aν γίνει κάτι τέτοιο, ψάξτο για καμιά αμοιβαία ανταλλαγή, λογικά όλο και κάτι θα προκύψει. Και μάλλον θα ισχύει οτι θα μπορούν να γίνουν, με τέτοιο μπάχαλο.

Παράθεση
Η χρήσιμη πληροφορία της ημέρας ειναι ότι τα μαθήμετα για όλα τα εξάμηνα και τις ειδικότητες θα ξεκινήσουν Δευτέρα 04/11 !!!

 :o :o :o :o :o
Και πότε θα προλάβουν να κάνουν τις προβλεπόμενες ώρες, βρε παιδιά?
Οι υπουργοί, τσεκάρουν κι αυτοί κουτάκι "δέχομαι τοποθέτηση και στα υπόλοιπα υπουργεία"?

Αποσυνδεδεμένος nikikostas123

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 146
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #3447 στις: Οκτώβριος 22, 2013, 10:55:11 μμ »
διαλογος τριτου με ωρομισθιο εκπαιδευτικο(εγω):

αυτος:τι κανεις αυτην την περιοδο;
εγω:εκανα χαρτια σε ιεκ

αυτος:εκει επενδυοντας χρονο βλεπεις εξελιξη-μονιμος αργοτερα;
εγω:οχι το χασα αυτο,σαν ωρομισθιος(1 σφαλιαρα)

αυτος:τουλαχιστον θα εισαι σαν ωρομισθιος και του χρονου;
εγω:οχι το χασα και αυτο του χρονου παλι χαρτια με αλλαγμενη μοριοδοτηση ισως χωρια που αλλαζουν και τα προσοντα των αλλων και εξαρτιεμαι και απο αυτο(2 σφαλιαρα)

αυτος:τουλαχιστον εχεις πολλες ωρες εστω και για φετος;
εγω:οχι το χασα και αυτο(3 σφαλιαρα)

αυτος:τουλαχιστον πληρωνεσαι για αυτες τις λιγες ωρες;
εγω:οχι το χασα και αυτο μετα απο 2 χρονια χρηματα(4 σφαλιαρα)

αυτος:τουλαχιστον ενσημα θα εχεις;
εγω:οχι το χασα και αυτο(5 σφαλιαρα)

αυτος:τουλαχιστον εχεις ενα επιπεδο με συναδελφους σου;
εγω:οχι το χασα και αυτο,μετραω μορια αν θα φαω αλλον και αν θα με φαει(6 σφαλιαρα)

κυριοι για μενα το 6 ειναι σοβαρος λογος να μην κανω χαρτια σε αυτον τον θεσμο....εαν επιθυμειτε να κανετε καλα κανετε,στην ζωη ειναι επιλογη του καθενος τι κανει πως το κανει γιατι το κανει....

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΥΤΟ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΤΑΝΤΙΑ ΤΟΥ ΩΡΟΜΙΣΘΙΟΥ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥ,ΕΚΕΙ ΤΟΝ ΕΦΤΑΣΑΝ ΚΑΙ ΔΕΧΤΗΚΕ ΝΑ ΠΑΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΘΗΤΙΚΗ ΣΤΑΣΗ ΤΟΥ...

ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΣΤΗΝ ΖΩΗ...

αυτη ειναι η αληθεια και το ονομα εκπαιδευτη δεν εχει σημασια αν ειμαι εγω ή εσυ!και ουτε εχει σημασια αν το μεταπτυχιακο πιανι 3 μορια αντι για 5!
ΟΛΟΙ ΑΣΧΟΛΕΙΣΤΕ ΜΕ ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΕΝΩ ΜΕ ΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΚΑΝΕΝΑΣ....

ΤΑ 6 ΧΤΥΠΗΜΑΤΑ ΤΑ ΠΑΝΩ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΜΕΤΑ....ΘΕΛΕΙ ΑΠΟ ΠΡΙΝ....

50 ΔΕΝ ΕΚΑΝΑΝ ΧΑΡΤΙΑ,100 ΕΚΑΝΑΝ,5 ΕΠΙΛΕΓΟΝΤΑΙ....
ΟΙ 5 ΠΟΥ ΘΑ ΤΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΤΕ ΑΥΤΑ ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΕΚ ΤΩΝ ΥΣΤΕΡΩΝ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΑΠΟ ΚΟΣΜΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΧΑΡΤΙΑ Ή ΚΟΣΜΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΖΗΣΕΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΤΙΑ!


ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΕΩ ΕΓΩ ΜΕ 13..... ΩΡΕΣ..ΒΡΕΙΤΕ ΤΑ ΜΗΔΕΝΙΚΑ....
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 22, 2013, 11:39:57 μμ από nikikostas123 »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:34:22 »

Αποσυνδεδεμένος katerin

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 91
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #3448 στις: Οκτώβριος 22, 2013, 10:59:52 μμ »
ΟΙ εβδομαδες φοιτησης στα ιεκ ποσες ειναι μεχρι φεβρουαριο?12 η 14?γιατι δε βλεπω να προλαβαινουν να βγαλουν την υλη μεχρι τον Ιανουαριο.???? ::)

Αποσυνδεδεμένος senior_

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 358
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 17.03-ΠΕ12.05 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΣ ΜΗΧ. ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #3449 στις: Οκτώβριος 22, 2013, 11:19:41 μμ »
Για όσους ρωτάτε με καλέσαν σήμερα απο ιεκ της αθήνας να μου δώσουν ώρες.
Σε ερώτηση μου αν είναι επίσημο αυτο και αν έχουν οριστικοποιηθεί οι πίνακες μου
απάντησαν οτι  τους ήρθε email και είμαι πρώτος στην αξιολόγηση και τους είπαν να
καλέσουν όσο το δυνατόν πιο γρήγορα όλους τους καθηγητές ξεκινώντας απο τους πρώτους
οπότε φαντάζομαι ότι αύριο θα αρχίσουν και τα υπολοιπα ιεκ
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 22, 2013, 11:22:10 μμ από senior_ »

Αποσυνδεδεμένος fiore

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1323
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #3450 στις: Οκτώβριος 22, 2013, 11:25:30 μμ »
τα χαρτιά τα επεξεργάστηκαν?

Αποσυνδεδεμένος katerin

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 91
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #3451 στις: Οκτώβριος 22, 2013, 11:33:18 μμ »
για τα ΣΕΚ παιδια κανενο νεο??ποτε θα βγουν ποιες ειδικοτητες θα γινουν?

Αποσυνδεδεμένος senior_

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 358
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 17.03-ΠΕ12.05 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΣ ΜΗΧ. ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #3452 στις: Οκτώβριος 22, 2013, 11:37:28 μμ »
Ποιά χαρτιά να επεξεργαστούν πλάκα μας κάνεις! Με πήραν 8 το βράδυ ήμουν  πάνω στην μηχανή και δεν τους άκουγα και καλά.
Δεν είχα μαζί μου τα χαρτιά να τους τα πάω !

Αποσυνδεδεμένος fiore

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1323
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #3453 στις: Οκτώβριος 22, 2013, 11:38:50 μμ »
για τα ΣΕΚ παιδια κανενο νεο??ποτε θα βγουν ποιες ειδικοτητες θα γινουν?

έκανα προσπάθειες να πιάσω γραμμή αλλά τίποτα οπότε έστειλα μαιλ σε κάποια φάση αν το δουν και αν απαντήσουν θα ενημερώσω αλλά το πιο τραγελαφικό ήταν όταν κάποια στιγμή κάποιος το σήκωσε και ρώτησα για τα ΣΕΚ και λεει τι είναι αυτό? :o :o :o συγνώμη έχετε πάρει σωστά :o :o :o  του είπα και ακούγεται από μέσα α ναι ρε συ αυτά τα καινούργια :-X :-X :-X :-X :-X :-X

Αποσυνδεδεμένος katerin

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 91
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #3454 στις: Οκτώβριος 22, 2013, 11:42:20 μμ »
 ::) fiore ευχαριστω για την απαντηση. Τελεια δλδ περιμενουμε παλι...................... :'(
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 22, 2013, 11:58:56 μμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος fiore

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1323
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #3455 στις: Οκτώβριος 22, 2013, 11:48:20 μμ »
Ποιά χαρτιά να επεξεργαστούν πλάκα μας κάνεις! Με πήραν 8 το βράδυ ήμουν  πάνω στην μηχανή και δεν τους άκουγα και καλά.
Δεν είχα μαζί μου τα χαρτιά να τους τα πάω !

καλά με όλα αυτά που έχουν γίνει ναι μάλλον άκυρη η ερώτηση  ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος senior_

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 358
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 17.03-ΠΕ12.05 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΣ ΜΗΧ. ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #3456 στις: Οκτώβριος 22, 2013, 11:53:30 μμ »
Σήμερα θα κοιμηθώ αγκαλιά με το κινητό στο ένα χέρι
και τις βεβαιώσεις προυπηρεσίας μου στο άλλο...

Αποσυνδεδεμένος Dina-PE18

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 119
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #3457 στις: Οκτώβριος 22, 2013, 11:57:02 μμ »
Για όσους ρωτάτε με καλέσαν σήμερα απο ιεκ της αθήνας να μου δώσουν ώρες.
Σε ερώτηση μου αν είναι επίσημο αυτο και αν έχουν οριστικοποιηθεί οι πίνακες μου
απάντησαν οτι  τους ήρθε email και είμαι πρώτος στην αξιολόγηση και τους είπαν να
καλέσουν όσο το δυνατόν πιο γρήγορα όλους τους καθηγητές ξεκινώντας απο τους πρώτους
οπότε φαντάζομαι ότι αύριο θα αρχίσουν και τα υπολοιπα ιεκ
Συνάδελφε από ποιό ΙΕΚ σε κάλεσαν και πόσες ώρες σου έδωσαν;Ευχαριστώ!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160628
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 847
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 365
Σύνολο: 378

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.068 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.