*

Αποστολέας Θέμα: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)  (Αναγνώστηκε 2687859 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Giatros

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 286
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7406 στις: Νοέμβριος 20, 2015, 09:31:18 πμ »
Οι Ιδιωτικοί υπάλληλοι που απασχολούνται στα ΙΕΚ γιατί δεν σας πειράζουν (δεν έχουν και όριο ωρών) και την έχετε πέσει στους Δημοσίους;;;
Είχα συνδιδάσκοντα ιδιωτικό υπάλληλο που είχε μαζέψει ώρες από παντού μετά τις 5 και έτρεχε σε 2 ΙΕΚ και 1 ΤΕΙ... ο μόνιμοι μέχρι 10 ώρες το πολύ σε δύο ΙΕΚ (πλέον σε ΤΕΙ ή ΑΕΙ δύσκολο) μπορούν να πάρουν και οι πιο πολλοί δεν συμπληρώνουν...
όλη μέρα ΣΚΑΙ ακούτε; τι έγινε;
Να μαντέψω... μάλλον με τους καθηγητές τα έχετε που τελειώνουν στις 2 και κάααααθονται... ρε τα ρεμάλια τους καθηγητές... ακόμα με τους καθηγητές τα έχετε από τα μαθητικά χρόνια μου φαίνεται...
Επίσης έχετε σκεφτεί ότι το να μην μπορείς να προετοιμάσεις 30 ώρες μάθημα την εβδομάδα είναι σύμπτωμα προσωπικής ανεπάρκειας; όποιος δεν μπορεί δεν το κάνει. Δηλαδή αν είσαι στον ιδιωτικό τομέα και δουλεύεις 8:00 - 16:00 και μετά τρέχεις μετά καπάκι στα ΙΕΚ μπορείς καλύτερα να ανταπεξέλθεις; θα μας τρελάνετε;
Μήπως πρέπει να αξιολογούμε τους διδάσκοντες με βάση τα προσόντα και την ικανότητά τους και όχι την επαγγελματική τους κατάσταση; δηλαδή επειδή κάποιος είναι χαμηλόμισθος θα διδάξει τα παιδιά στα ΙΕΚ ακόμα και αν είναι ανίκανος για να συμπληρώσει εισόδημα και δεν θα πάει ένας δημόσιος ή ιδιωτικός υπάλληλος (και το αντίθετο βέβαια);;;
Για καλύτερες συνθήκες ζωής μπαίνουμε στα συνδικάτα και σε κάνα μαζικό φορέα (και δεν ψηφίζουμε και αστικά κόμματα αλλά τεσπά)και αγωνιζόμαστε για να αποκτήσουμε αξιοπρεπή εργασία δεν πάμε να πάρουμε με τσαμπουκά την δουλειά του άλλου....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:22:31 »

Αποσυνδεδεμένος jimpapas1

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 652
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7407 στις: Νοέμβριος 20, 2015, 09:48:16 πμ »
Οι Ιδιωτικοί υπάλληλοι που απασχολούνται στα ΙΕΚ γιατί δεν σας πειράζουν (δεν έχουν και όριο ωρών) και την έχετε πέσει στους Δημοσίους;;;
1o Fail: Έχουν όριο.

Είχα συνδιδάσκοντα ιδιωτικό υπάλληλο που είχε μαζέψει ώρες από παντού μετά τις 5 και έτρεχε σε 2 ΙΕΚ και 1 ΤΕΙ... ο μόνιμοι μέχρι 10 ώρες το πολύ σε δύο ΙΕΚ (πλέον σε ΤΕΙ ή ΑΕΙ δύσκολο) μπορούν να πάρουν και οι πιο πολλοί δεν συμπληρώνουν...
2o Fail: και οι ιδιωτικοί πλήρους ωραρίου έχουν μέχρι 10.

όλη μέρα ΣΚΑΙ ακούτε; τι έγινε;
3o Fail: Ναι γιατί τα λένε όπως είναι τα πράγματα, όχι όπως θέλει η κυβέρνηση να τα βγάλει και δεν γλύφουν κανένα.

Να μαντέψω... μάλλον με τους καθηγητές τα έχετε που τελειώνουν στις 2 και κάααααθονται... ρε τα ρεμάλια τους καθηγητές... ακόμα με τους καθηγητές τα έχετε από τα μαθητικά χρόνια μου φαίνεται...
4ο Fail: Το άσπρο δεν το κάνεις μαύρο

Επίσης έχετε σκεφτεί ότι το να μην μπορείς να προετοιμάσεις 30 ώρες μάθημα την εβδομάδα είναι σύμπτωμα προσωπικής ανεπάρκειας; όποιος δεν μπορεί δεν το κάνει. Δηλαδή αν είσαι στον ιδιωτικό τομέα και δουλεύεις 8:00 - 16:00 και μετά τρέχεις μετά καπάκι στα ΙΕΚ μπορείς καλύτερα να ανταπεξέλθεις; θα μας τρελάνετε;
5ο Fail: 30 ώρες μάθημα τη βδομάδα και πλήρως απασχολημένος μόνο ένας captain Δημόσιος μπορεί να το κάνει. Ξέρουν αυτόί.


Μήπως πρέπει να αξιολογούμε τους διδάσκοντες με βάση τα προσόντα και την ικανότητά τους και όχι την επαγγελματική τους κατάσταση; δηλαδή επειδή κάποιος είναι χαμηλόμισθος θα διδάξει τα παιδιά στα ΙΕΚ ακόμα και αν είναι ανίκανος για να συμπληρώσει εισόδημα και δεν θα πάει ένας δημόσιος ή ιδιωτικός υπάλληλος (και το αντίθετο βέβαια);;;
6ο Fail: Ινστιτούτα Επαγγελματικής Κατάρισης (Καταρτίζω Επαγγελματικά, Ελληνικά μιλάμε όλοι)


Για καλύτερες συνθήκες ζωής μπαίνουμε στα συνδικάτα και σε κάνα μαζικό φορέα (και δεν ψηφίζουμε και αστικά κόμματα αλλά τεσπά)και αγωνιζόμαστε για να αποκτήσουμε αξιοπρεπή εργασία δεν πάμε να πάρουμε με τσαμπουκά την δουλειά του άλλου....
7ο Fail: Τη συνέχιση ωραρίου του δημοσίου στα ΙΕΚ για εξτραδάκι εννοείς τη δουλειά σου στα ΙΕΚ φαντάζομαι.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 20, 2015, 09:58:45 πμ από jimpapas1 »

Αποσυνδεδεμένος grtt

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 490
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7408 στις: Νοέμβριος 20, 2015, 10:35:33 πμ »
Θεωρώ ότι αυτή η συζήτηση περί ιδιωτικών- δημοσίων υπαλλήλων είναι λίγο παραπλανητική. Κανονικά από τον χαρακτήρα τους τα ΙΕΚ αναφέρονται στην κατάρτιση και υποτίθεται ότι οι εκπαιδευτές είναι ήδη επαγγελματίες οι οποίοι καταρτίζουν τους εκπαιδευόμενους στο αντικείμενο που γνωρίζουν εκείνοι σωστά. Καλώς ή κακώς (κακώς αν με ρωτάτε) ο εκπαιδευτής ΙΕΚ δεν αποτελεί ξεχωριστό επάγγελμα διότι οι περισσότεροι παίρνουν κάτι λίγες ώρες και είναι αδύνατον να ζήσουν από τα χρήματα αυτά, πέρα από το γεγονός ότι είναι άγνωστο πότε θα τα πάρουν. Επομένως όλοι, είτε δημόσιοι ή ιδιωτικοί υπάλληλοι είναι απολύτως λογικό να επιθυμούν να κερδίσουν αυτά τα χρήματα των ΙΕΚ ως εξτρά, και όχι ως κύρια πηγή εισοδήματος. Βεβαίως στις μέρες μας είναι έτσι τα πράγματα ώστε για πολλούς τα χρήματα των ΙΕΚ να αποτελούν τη μοναδική πηγή εισοδήματός τους. Προσωπικά, ωστόσο, διαφωνώ με τη σκανδαλώδη και υπερβολική μοριοδότηση της ανεργίας.

Από εκεί και πέρα νομίζω ότι όλοι μας θα πρέπει να διαμαρτυρηθούμε για τη συνεχή και συστηματική απαξίωση των ΙΕΚ, πολιτική η οποία έχει ξεκινήσει από παλιά και συνεχίζεται συστηματικά και από την παρούσα κυβέρνηση.

- Είναι παντελώς απαράδεκτο να κοντεύει να βγει ο Νοέμβριος και να μην γνωρίζουμε καν πότε θα ξεκινήσουν τα μαθήματα. Ακόμα και σήμερα να ξεκινήσουν είναι παντελώς αδύνατον να γίνει σωστό μάθημα, ούτε γίνεται να βγάλουμε μια ύλη σε τόσο σύντομο διάστημα, ακόμα και αν το κάνουμε δεν θα έχουν προλάβει να την αφομοιώσουν οι εκπαιδευόμενοι.

- Ακόμα και σήμερα οι οδηγοί σπουδών και η ύλη των μαθημάτων είναι είτε παρωχημένοι είτε δεν αναφέρουν καν ύλη σε μαθήματα στα οποία έχουν προστεθεί από πρόπερσι!!!

- Η μοριοδότηση των εκπαιδευτών αλλάζει από χρονιά σε χρονιά κι έχει πολλά παράδοξα. Είναι απαράδεκτο κάποιος να προηγείται κατά 20 μόρια ενός άλλου υποψήφιου εκπαιδευτή με μοναδικό κριτήριο την ανεργία. Να σημειωθεί ότι για να συγκεντρωθούν αυτά τα 20 μόρια διαφορετικά θα πρέπει να έχει κανείς μεταπτυχιακά, ξένες γλώσσες, πιστοποίηση, σεμινάρια και βάλε!! Την ίδια επίσης στιγμή που η πιστοποίηση προηγείται έναντι όλων των υπολοίπων προσόντων, και δεν αναγνωρίζεται το ΕΠΠΑΙΚ επειδή αναφέρεται στην δευτεροβάθμια εκπαίδευση, οι καθηγητές της δευτεροβάθμιας που έχουν ΕΠΠΑΙΚ, αλλά όχι πιστοποίηση, προηγούνται κατά προτεραιότητα για να διδάξουν στα ΙΕΚ!!!!

Και αντί να βγούμε στα κανάλια να τα πούμε όλα αυτά, τσακωνόμαστε αν πρέπει να προσλαμβάνονται ή όχι οι δημόσιοι υπάλληλοι (προσωπικά νομίζω ότι δεν θα πρέπει να πριμοδοτούνται σκανδαλωδώς αλλά παρόλα αυτά να μπορούν να είναι υποψήφιοι εκπαιδευτές)...

Αποσυνδεδεμένος kgiannis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 665
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7409 στις: Νοέμβριος 20, 2015, 10:50:44 πμ »
33 (23 το πλήρες ωράριο στο σχολείο+10 ώρες το όριο σε ΙΕΚ) μάθημα τη βδομάδα σημαίνει ότι χρειάζεσαι για προετοιμασία το λιγότερο άλλες 33 ώρες. Δηλαδή σύνολο 66 ώρες. Αν βάλουμε και τις μετακινήσεις φτάνουμε σίγουρα τις 70 ώρες.
Πόσες ώρες οφείλει να κάτσει ο εκπαιδευτικός του δημόσιο σχολείου στο σχολείο πέρα από το διδακτικό του ωράριο δεν γνωρίζω. Ας μην προσθέσω λοιπόν άλλες ώρες
Άρα έχουμε 70 ώρες δουλειά (πνευματικής εργασίας) τη βδομάδα δουλειά μπορεί και σηκώνει λοιπόν ο καθηγητής του δημοσίου σχολείου.

Δηλώνω προσωπική ανεπάρκεια (όπως βρήκε ο Giatros) για κάτι τέτοιο.

Giatre πιστεύω ότι όποιος υποστηρίζει, ότι εγώ έχω προσωπική ανεπάρκεια που θεωρώ ότι δεν μπορεί κάποιος να ανταπεξέλθει επαρκώς στις υποχρεώσεις του αν έχει 33 ώρες μάθημα-δηλαδή 66 ώρες μαζί με την προετοιμασία, πάσχει από σύμπτωμα προσωπικής λαμογιάς.


 

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:22:31 »

Αποσυνδεδεμένος Giatros

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 286
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7410 στις: Νοέμβριος 20, 2015, 10:52:34 πμ »
Το τελευταίο δεν το σχολίασες... Φαντάζομαι συνδικάτο, απεργία διεκδίκιση σταθερής δουλειά τζιζ ε; τι να τα κάνουμε άμα τρώμε την δουλειά του άλλου για να δουλέψουμε εμείς ε;

Έχουν όριο οι ιδιωτικοί; οι δημόσιοι μπορούν να πάρουν 10 ώρες συνολικά. Παντού και ΙΕΚ και ΤΕΙ και ΑΕΙ και ιδιωτικά ινστιτούτα και όλα! Αν είσαι ιδιωτικός μπορείς να πάρεις 10 από εδώ, 10 από εκει και να γεμίσεις ώρες (αυτές που κόπτεστε για τους ανέργους ντε)...

Για τα άλλα δεν απαντάς απλά ειρωνεύεσαι και αυτό δείχνει και την ανεπάρκεια επιχειρημάτων.
Για το ωράριο να στο πω και αλλιώς... το να μην μπορείς να προετοιμάσεις 30 ώρες διδασκαλία την εβδομάδα δείχνει ή ανεπάρκεια ή απουσία οποιασδήποτε σχέσης με το αντικείμενο

Το άλλο με τα Ελληνικά που λες δεν το έπιασα αλλά το εντάσσω στην κατηγορία "δεν έχω επιχειρήματα και πετάω πυροτεχνήματα"...

Αποσυνδεδεμένος jimpapas1

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 652
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7411 στις: Νοέμβριος 20, 2015, 10:57:57 πμ »
Το τελευταίο δεν το σχολίασες... Φαντάζομαι συνδικάτο, απεργία διεκδίκιση σταθερής δουλειά τζιζ ε; τι να τα κάνουμε άμα τρώμε την δουλειά του άλλου για να δουλέψουμε εμείς ε;

Έχουν όριο οι ιδιωτικοί; οι δημόσιοι μπορούν να πάρουν 10 ώρες συνολικά. Παντού και ΙΕΚ και ΤΕΙ και ΑΕΙ και ιδιωτικά ινστιτούτα και όλα! Αν είσαι ιδιωτικός μπορείς να πάρεις 10 από εδώ, 10 από εκει και να γεμίσεις ώρες (αυτές που κόπτεστε για τους ανέργους ντε)...

Για τα άλλα δεν απαντάς απλά ειρωνεύεσαι και αυτό δείχνει και την ανεπάρκεια επιχειρημάτων.
Για το ωράριο να στο πω και αλλιώς... το να μην μπορείς να προετοιμάσεις 30 ώρες διδασκαλία την εβδομάδα δείχνει ή ανεπάρκεια ή απουσία οποιασδήποτε σχέσης με το αντικείμενο

Το άλλο με τα Ελληνικά που λες δεν το έπιασα αλλά το εντάσσω στην κατηγορία "δεν έχω επιχειρήματα και πετάω πυροτεχνήματα"...

Γιατρός με 30 ώρες διδασκαλία.

Αποσυνδεδεμένος Giatros

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 286
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7412 στις: Νοέμβριος 20, 2015, 11:03:09 πμ »
Παράθεση
Giatre πιστεύω ότι όποιος υποστηρίζει, ότι εγώ έχω προσωπική ανεπάρκεια που θεωρώ ότι δεν μπορεί κάποιος να ανταπεξέλθει επαρκώς στις υποχρεώσεις του αν έχει 33 ώρες μάθημα-δηλαδή 66 ώρες μαζί με την προετοιμασία, πάσχει από σύμπτωμα προσωπικής λαμογιάς.

Δεν μίλησα για σένα, ούτε απάντησα σε εσένα αλλά να στο πω... αν υποστηρίζεις ότι δεν μπορεί κανείς να ανταπροκριθεί σε 33 ώρες (29 με 31 στην πραγματικότητα) βάλε μας εδώ link με κάνα paper που να αποδεικνύει αυτό που λες, όχι να πετάς μία φαντασια σου και να μας λες ότι είναι και γεγονός....
Να σου πω ένα παράδειγμα από το περιβάλλον μου: Διδάσκων σε Γ/θμιο ίδρυμα έχει 16 ώρες μάθημα, κάνει έρευνα που του τρώει πάνω από 15 ώρες των εβδομάδα και έχει και διοικητικό έργο που τρώει άλλες 10 τουλάχιστον ώρες (δεν βάζω επιτροπές που είναι μέλος αμισθί και το μεταπτυχιακό τμήμα)... άρα 16+15+10 = 41 αν δεν κάνω λάθος και φυσικά δεν είναι ο μόνος και μην μου πείτε ότι η έρευνα δεν είναι πνευματική και σοβαρή εργασία και να τρέχεις και 5 διδακτορικούς φοιτητές... Το παράδειγμα αφορά πάαααρα πολλούς διδάσκοντες στην Γ/θμια... αν είναι και αυτοί λαμόγια πάω πάσο....

Υ.Γ από πότε ο άνθρωπος που μπορεί και θέλει να δουλέψει πολλές ώρες είναι λαμόγιο δεν το κατάλαβα...

Αποσυνδεδεμένος Giatros

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 286
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7413 στις: Νοέμβριος 20, 2015, 11:03:50 πμ »
Παράθεση
Γιατρός με 30 ώρες διδασκαλία.

Και λίγες λες... δεν τα μετράς όλα :P
Βάλε και την έρευνα (μην με συγχύζετε γιατί μπορεί να την χρειαστείτε στο μέλλον και να έχω κάνει κάνα λάθος από τα νεύρα μου...)  :)

Υ.Γ καλά 30 ώρες extra ώρες δεν έχω... συνολικά εργατοώρες ναι...
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 20, 2015, 11:06:17 πμ από Giatros »

Αποσυνδεδεμένος LiK

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 736
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7414 στις: Νοέμβριος 20, 2015, 11:04:43 πμ »
 οι καθηγητές της δευτεροβάθμιας που έχουν ΕΠΠΑΙΚ, αλλά όχι πιστοποίηση, προηγούνται κατά προτεραιότητα για να διδάξουν στα ΙΕΚ!!!!

[/quote]

Τι εννοείς όταν λες προηγούνται κατά προτεραιότητα

Αποσυνδεδεμένος jimpapas1

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 652
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7415 στις: Νοέμβριος 20, 2015, 11:08:06 πμ »
Και λίγες λες... δεν τα μετράς όλα :P
Βάλε και την έρευνα (μην με συγχύζετε γιατί μπορεί να την χρειαστείτε στο μέλλον και να έχω κάνει κάνα λάθος από τα νεύρα μου...)  :)

Υ.Γ καλά 30 ώρες extra ώρες δεν έχω... συνολικά εργατοώρες ναι...

Εγώ πάντως γνωρίζω γιατρούς που κάνουν 30 ώρες την εβδομάδα εγχειρίσεις. Ευτυχώς.

Αποσυνδεδεμένος kgiannis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 665
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7416 στις: Νοέμβριος 20, 2015, 11:09:40 πμ »
Παράθεση
Για το ωράριο να στο πω και αλλιώς... το να μην μπορείς να προετοιμάσεις 30 ώρες διδασκαλία την εβδομάδα δείχνει ή ανεπάρκεια ή απουσία οποιασδήποτε σχέσης με το αντικείμενο

Οk! Κατάλαβα..Έχεις τέτοια σχέση με το αντικείμενο που διδάσκεις και δεν χρειάζεται να προετοιμαστείς καθόλου.

Περιττό να φτιάξεις διαφάνειες, περιττό να φτιάξεις βίντεο, δεν χρειάζεται πλάνο μαθήματος, δεν χρειάζεται φύλλο εργασίας.  Δεν χρειάζεται φύλλο ανάθεσης εργασίας για το σπίτι. Δεν χρειάζεται να προσαρμόσεις το μάθημα στις ανάγκες του κάθε μαθητή στην αίθουδα.

Ok! Κατάλαβα... Είμαι άσχετος με το αντικείμενο για αυτό και θεωρώ ότι είναι πολύ πολύ πολύ κακό για τους μαθητές του δημοσίου σχολείου ο δάσκαλος να αδιαφορεί και να μην ετοιμάζει για τα παιδιά όλα τα παραπάνω. Είμαι πολύ άσχετος.

Αποσυνδεδεμένος Giatros

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 286
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7417 στις: Νοέμβριος 20, 2015, 11:21:33 πμ »
Άντε πάλι... δεν το έγραφα σε εσένα καλέ στον jim το έγραφα... μάλλον δεν κατάλαβες τι σου απάντησα... ξαναδιάβασε το ποστ μου σε παρακαλώ... δεν μίλησα για απουσία προετοιμασίας..

Jim 30 ώρες χειρουργείο είναι τίποτα για μία εβδομάδα, σε 3 μέρες (να μην πω 2) :P μα το ότι έχετε γίνει φωστήρες σε όλα τα επαγγέλματα με συγκλονίζει, πηγαίνετε σε ένα νοσοκομείο να ρωτήσετε πόσες ώρες κάνει χειρουργείο ένα χειρούργος πριν πετάξετε την κοτσάνα....

Αποσυνδεδεμένος jimpapas1

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 652
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7418 στις: Νοέμβριος 20, 2015, 11:29:02 πμ »
Άντε πάλι... δεν το έγραφα σε εσένα καλέ στον jim το έγραφα... μάλλον δεν κατάλαβες τι σου απάντησα... ξαναδιάβασε το ποστ μου σε παρακαλώ... δεν μίλησα για απουσία προετοιμασίας..

Jim 30 ώρες χειρουργείο είναι τίποτα για μία εβδομάδα, σε 3 μέρες (να μην πω 2) :P μα το ότι έχετε γίνει φωστήρες σε όλα τα επαγγέλματα με συγκλονίζει, πηγαίνετε σε ένα νοσοκομείο να ρωτήσετε πόσες ώρες κάνει χειρουργείο ένα χειρούργος πριν πετάξετε την κοτσάνα....

Το πόσο διαρκεί μία εγχείριση είναι άσχετο με το θέμα. Αυτά τα ενδιαφέροντα θέματα μπορείτε να τα εντάξετε στο 30ωρο plus  διδακτικό πρόγραμμα σας.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 20, 2015, 11:35:26 πμ από jimpapas1 »

Αποσυνδεδεμένος Giatros

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 286
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7419 στις: Νοέμβριος 20, 2015, 11:54:34 πμ »
Άσχετο άσχετο αλλά το πέταξες στο παραπάνω ποστ σου... κατά τα άλλα άσχετο...
Ευχαριστώ για την συμβουλή θα ληφθεί πολυ σοβαρά υπ όψιν (!!!) αλλά είπαμε μόνο 30;;;;;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160623
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 847
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 262
Σύνολο: 263

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.092 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.