*

Ψηφοφορία

Συμφωνείτε με το διαμορφούμενο νέο σύστημα διορισμών/προσλήψεων στην εκπείαδευση;

Ναι
69 (38.1%)
Όχι
112 (61.9%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 179

Αποστολέας Θέμα: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018  (Αναγνώστηκε 1749491 φορές)

0 μέλη και 21 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος perastikos_kav

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2181
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #2576 στις: Οκτώβριος 18, 2018, 08:02:39 μμ »
Δυστυχώς υπάρχουν μεταπτυχιακά που δίνεις για πτυχιακή 20 σελίδες στα αγγλικά και στην εξεταστική δίνεις πολλαπλής επιλογής.

Υπάρχουν μεταπτυχιακά που δεν κάνεις τίποτα. Υπάρχουν για γνωστό πμς φροντιστήρια που σου κάνουν όλες τις εργασίες και την πτυχιακή.

Υπάρχουν άλλα που δεν κάνεις πτυχιακή.

Αυτά απαξιώνουν τα άλλα ΠΜΣ που σου βγαίνει ο π@τος να τα τελειώσεις.

Δυστυχώς αν δεν μάθεις να κλέβεις στην χώρα αυτή δεν επιζεις.

Καλά όλα αυτά που λες, αλλά η λύση ποια είναι; να καταργήσουμε τα μεταπτυχιακά; να τα απαξιώσουμε; το ίδιο μπορεί να πει κανείς και για τα πτυχία. Άλλος περνάει τα μαθήματα γιατί ήταν σε κάποια παράταξη, άλλος έτσι άλλος γιουβέτσι. Να γίνονται διορισμοί μόνο με εξετάσεις και χωρίς προϋποθέσεις πτυχίων κλπ, αφού πολλά αποκτιούνται με περίεργους τρόπους. Δεν είναι λύση αυτή. Σε μια οργανωμένη κοινωνία υπάρχουν κριτήρια και προϋποθέσεις με τις οποίες χορηγούνται τα πτυχία, τα μεταπτυχιακά κλπ. Το αν κάτι δεν τηρείται στην πράξη, το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι καταγγελία επί του συγκεκριμένου συμβάντος και όχι να γενικεύουμε και να απαξιώνουμε την προσπάθεια όλων. Αν η πολιτεία αναγνωρίζει έναν τίτλο ως μεταπτυχιακό δεν μπορώ εγώ ή εσύ ή ο καθένας να βάζει αυθαίρετα κριτήρια τι είναι ή τι δεν είναι μεταπτυχιακό. Μόνο αν γνωρίζουμε παρανομίες, μπορούμε να τις καταγγείλουμε.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:44:10 »

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #2577 στις: Οκτώβριος 18, 2018, 08:04:48 μμ »


Αυτός με επετηρίδα είχε μεταβατική και μπορούσε να σχεδιάσει μέχρι το 2002 τι θα κάνει.

Εδώ αλλάζει εν ψυχρώ το σύστημα και την μοριοδοτηση, χωρίς μεταβατική, ΧΩΡΙΣ  να μπορείς να αντιδράσεις,

Αν είναι δυνατόν!
Οχι συναδελφε...η μεταβατικη ηταν για κλαματα!.....συμφωνα παντα με τον κοσμο που περιμενε...

Δεν ξερουμε επισης πως θα αλλαξει το συστημα.

Καθιστε μηπως δουμε εναν τροποποιημενο 3848 και μας πει κιολας 8 χρονια μεταβατικη ειχατε
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 18, 2018, 08:10:42 μμ από nikolopol »

Αποσυνδεδεμένος mpi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 533
  • Φύλο: Άντρας
  • nothing
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #2578 στις: Οκτώβριος 18, 2018, 08:14:26 μμ »
Καλά όλα αυτά που λες, αλλά η λύση ποια είναι; να καταργήσουμε τα μεταπτυχιακά; να τα απαξιώσουμε; το ίδιο μπορεί να πει κανείς και για τα πτυχία. Άλλος περνάει τα μαθήματα γιατί ήταν σε κάποια παράταξη, άλλος έτσι άλλος γιουβέτσι. Να γίνονται διορισμοί μόνο με εξετάσεις και χωρίς προϋποθέσεις πτυχίων κλπ, αφού πολλά αποκτιούνται με περίεργους τρόπους. Δεν είναι λύση αυτή. Σε μια οργανωμένη κοινωνία υπάρχουν κριτήρια και προϋποθέσεις με τις οποίες χορηγούνται τα πτυχία, τα μεταπτυχιακά κλπ. Το αν κάτι δεν τηρείται στην πράξη, το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι καταγγελία επί του συγκεκριμένου συμβάντος και όχι να γενικεύουμε και να απαξιώνουμε την προσπάθεια όλων. Αν η πολιτεία αναγνωρίζει έναν τίτλο ως μεταπτυχιακό δεν μπορώ εγώ ή εσύ ή ο καθένας να βάζει αυθαίρετα κριτήρια τι είναι ή τι δεν είναι μεταπτυχιακό. Μόνο αν γνωρίζουμε παρανομίες, μπορούμε να τις καταγγείλουμε.

Οι καταγγελίες ειναι για 2 συγκεκριμένα. Απο βουλευτές μέσα στην βουλη.
Κουτάκι

Αποσυνδεδεμένος Αρβανίτη Χρυσή

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #2579 στις: Οκτώβριος 18, 2018, 08:16:46 μμ »
Δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα με τον γραπτό ΑΣΕΠ!!!! Έδωσα δύο φορές και πέρασα, τη δεύτερη φορά έχασα τον διορισμό για 3 μόρια, θα φοβηθω να ξαναδώσω;; Τώρα;; Μετά από δέκα χρόνια μέσα σε τάξεις σχολείων και φροντιστηρίου; Ναι δουλεύω κι εγώ δέκα χρόνια σε φροντιστήριο γιατί στο δημόσιο σχολείο με καλούν όποτε θυμούνται για όσες ώρες τους βολεψει... είμαι υπέρ του διαγωνισμού πάντα ήμουν για αυτό κι έδωσα...θα ξαναδώσω και θα είμαι πάλι στους επιτυχόντες δε φοβήθηκα ποτέ το διάβασμα... φοβάμαι όμως τη λαμογια του Έλληνα που θα βρει τρόπο να εφεύρει πάλι χίλια παραθυρακια... ΑΣΕΠ ναι γραπτός ναι αλλά ή για ΌΛΟΥΣ από μηδενική βάση ή για κανέναν!!!! Όχι φτου κι απ' την αρχή 36μηνο, 24μηνο, ιδιωτικοί, τριτεκνοι, πολύτεκνοι και και και και........

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:44:10 »

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #2580 στις: Οκτώβριος 18, 2018, 08:36:58 μμ »
Δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα με τον γραπτό ΑΣΕΠ!!!! Έδωσα δύο φορές και πέρασα, τη δεύτερη φορά έχασα τον διορισμό για 3 μόρια, θα φοβηθω να ξαναδώσω;; Τώρα;; Μετά από δέκα χρόνια μέσα σε τάξεις σχολείων και φροντιστηρίου; Ναι δουλεύω κι εγώ δέκα χρόνια σε φροντιστήριο γιατί στο δημόσιο σχολείο με καλούν όποτε θυμούνται για όσες ώρες τους βολεψει... είμαι υπέρ του διαγωνισμού πάντα ήμουν για αυτό κι έδωσα...θα ξαναδώσω και θα είμαι πάλι στους επιτυχόντες δε φοβήθηκα ποτέ το διάβασμα... φοβάμαι όμως τη λαμογια του Έλληνα που θα βρει τρόπο να εφεύρει πάλι χίλια παραθυρακια... ΑΣΕΠ ναι γραπτός ναι αλλά ή για ΌΛΟΥΣ από μηδενική βάση ή για κανέναν!!!! Όχι φτου κι απ' την αρχή 36μηνο, 24μηνο, ιδιωτικοί, τριτεκνοι, πολύτεκνοι και και και και........

Συμφωνουμε . Ασεπ για ολους . Η λιγοτερη αδικια για ολους μας

Αποσυνδεδεμένος perastikos_kav

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2181
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #2581 στις: Οκτώβριος 18, 2018, 08:41:17 μμ »
Οι καταγγελίες ειναι για 2 συγκεκριμένα. Απο βουλευτές μέσα στην βουλη.

Αυτό δεν λέει τίποτα. Προφανώς οι βουλευτές από κάποιους ψηφοφόρους τους δέχτηκαν όχληση για το θέμα και έκαναν την καταγγελία εκεί. Γιατί δεν πήγαν στις αρμόδιες αρχές; γιατί δεν κατήγγειλαν την παράνομη απόκτηση τίτλου εκεί που πρέπει; θέλω να πω πως πολλές φορές λέγονται πολλά που δεν μπορούν να στηριχτούν. Ο,τι αποδειχτεί θα πρέπει να ακυρωθεί ο συγκεκριμένος τίτλος. Έτσι έγινε και με τους τίτλους των ιδιωτικών ΤΕΕ παλιότερα. Έγιναν όμως συγκεκριμένες καταγγελίες και κινήθηκαν οι διαδικασίες για συγκεκριμένα σχολεία. Δεν σταμάτησε όμως να προσμετράται ο τίτλος σπουδών όλων των ΤΕΕ για θέσεις ΔΕ στις ανάλογες ειδικότητες, επειδή κάποια σχολεία έδωσαν συγκεκριμένο αριθμό παράνομων τίτλων. Διότι αν μπούμε σε αυτή τη λογική θα πρέπει να πούμε ότι δεν μετράει κανένας τίτλος σπουδών, οποιουδήποτε επιπέδου και τζάμπα τους παίρνετε, όλες οι θέσεις για όλους τους κλάδους θα καλύπτονται με γαπτό διαγωνισμό που θα έχει δικαίωμα να πάρει μέρος ο οποιοσδήποτε χωρίς να απαιτείται κάποιος τίτλος σπουδών.

Αποσυνδεδεμένος perastikos_kav

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2181
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #2582 στις: Οκτώβριος 18, 2018, 08:44:06 μμ »
Δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα με τον γραπτό ΑΣΕΠ!!!! Έδωσα δύο φορές και πέρασα, τη δεύτερη φορά έχασα τον διορισμό για 3 μόρια, θα φοβηθω να ξαναδώσω;; Τώρα;; Μετά από δέκα χρόνια μέσα σε τάξεις σχολείων και φροντιστηρίου; Ναι δουλεύω κι εγώ δέκα χρόνια σε φροντιστήριο γιατί στο δημόσιο σχολείο με καλούν όποτε θυμούνται για όσες ώρες τους βολεψει... είμαι υπέρ του διαγωνισμού πάντα ήμουν για αυτό κι έδωσα...θα ξαναδώσω και θα είμαι πάλι στους επιτυχόντες δε φοβήθηκα ποτέ το διάβασμα... φοβάμαι όμως τη λαμογια του Έλληνα που θα βρει τρόπο να εφεύρει πάλι χίλια παραθυρακια... ΑΣΕΠ ναι γραπτός ναι αλλά ή για ΌΛΟΥΣ από μηδενική βάση ή για κανέναν!!!! Όχι φτου κι απ' την αρχή 36μηνο, 24μηνο, ιδιωτικοί, τριτεκνοι, πολύτεκνοι και και και και........

Θα συμφωνούσα απόλυτα μαζί σου αν πρόσθετες και μία προϋπόθεση. Ο αριθμός των θέσεων να είναι τέτοιος ώστε ο γραπτός διαγωνισμός να μην είναι κωμωδία ή τραγωδία θα πω εγώ, Διότι αν είναι να δούμε πχ 20.000 φιλόλογους υποψήφιους για 150-200 θέσεις δεν θα μιλάμε για γραπτό διαγωνισμό, αλλά μάχη επιβίωσης, μέχρις εσχάτων. Κάτι τέτοιο θα είναι πολιτική αλητεία και δωράκι στα φροντιστήρια.

Αποσυνδεδεμένος mpi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 533
  • Φύλο: Άντρας
  • nothing
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #2583 στις: Οκτώβριος 18, 2018, 08:44:34 μμ »
Αυτό δεν λέει τίποτα. Προφανώς οι βουλευτές από κάποιους ψηφοφόρους τους δέχτηκαν όχληση για το θέμα και έκαναν την καταγγελία εκεί. Γιατί δεν πήγαν στις αρμόδιες αρχές; γιατί δεν κατήγγειλαν την παράνομη απόκτηση τίτλου εκεί που πρέπει; θέλω να πω πως πολλές φορές λέγονται πολλά που δεν μπορούν να στηριχτούν. Ο,τι αποδειχτεί θα πρέπει να ακυρωθεί ο συγκεκριμένος τίτλος. Έτσι έγινε και με τους τίτλους των ιδιωτικών ΤΕΕ παλιότερα. Έγιναν όμως συγκεκριμένες καταγγελίες και κινήθηκαν οι διαδικασίες για συγκεκριμένα σχολεία. Δεν σταμάτησε όμως να προσμετράται ο τίτλος σπουδών όλων των ΤΕΕ για θέσεις ΔΕ στις ανάλογες ειδικότητες, επειδή κάποια σχολεία έδωσαν συγκεκριμένο αριθμό παράνομων τίτλων. Διότι αν μπούμε σε αυτή τη λογική θα πρέπει να πούμε ότι δεν μετράει κανένας τίτλος σπουδών, οποιουδήποτε επιπέδου και τζάμπα τους παίρνετε, όλες οι θέσεις για όλους τους κλάδους θα καλύπτονται με γαπτό διαγωνισμό που θα έχει δικαίωμα να πάρει μέρος ο οποιοσδήποτε χωρίς να απαιτείται κάποιος τίτλος σπουδών.

Έχει παρέμβει εισαγγελέας. Γίνεται έρευνα.
Κουτάκι

Αποσυνδεδεμένος perastikos_kav

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2181
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #2584 στις: Οκτώβριος 18, 2018, 08:46:29 μμ »
Έχει παρέμβει εισαγγελέας. Γίνεται έρευνα.

Μια χαρά λοιπόν, το πρόβλημα που είναι; ότι είναι παράνομο θα ακυρωθεί.

Αποσυνδεδεμένος troktiko

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1983
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #2585 στις: Οκτώβριος 18, 2018, 08:58:51 μμ »
Να σε πω εγώ την ιστορία μας? Από το 2008 που μπήκε η Διαμαντοπούλου δεν διορίστηκε κάνεις. Κάποιοι που ήταν μπροστά στους πίνακες ευνοήθηκαν από τις παρατάσεις μεταβατικης κτλ. Όταν επίσης ξεκλείδωσαν οι πίνακες πάλι ευνοήθηκαν οι ίδιοι. Όταν έφερε ο Φίλης ένα σχέδιο νόμου που δεν τους είχε μπροστά έκανε την αλλαγή δλδ κάποιοι τρεξαν στο γραφείο του και απειλούσαν Θεούς και δαίμονες. Τώρα που ο Γαβρογλου θέλει να κάνει το ίδιο και λόγω εκλογών κάποιοι είναι κάθε μέρα πάνω και απειλούν . Αυτή είναι η αλήθεια αγαπητοί μου
‘’Intelligence is the ability to adapt to change’’ Steven Hawking

Αποσυνδεδεμένος JURE

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1017
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #2586 στις: Οκτώβριος 18, 2018, 09:29:37 μμ »
Αυτή είναι η πικρή αλήθεια..δυστυχώς.

Έχουν βυθίσει το εκπαιδευτικό σύστημα στην κινούμενη άμμο της ευκολίας. Δεν θα τολμήσουν να προκηρύξουν ασεπ. Δεν πιστεύουν στην αξιολόγηση. Όλοι παντού και πουθενά. Αυτή φαίνεται να είναι η αρχή τους. Πηγαίνει για τους επόμενους. Εξάλλου αν δεν διορίσουν τους 600 η συζήτηση είναι στον αέρα. Και δεν είδα να τους διόρισαν. Θα τραβήξει πολύ η κουβέντααα...τόσο όσο να ρθουν οι ανακουφιστικές εκλογές.

Μόνο με διαγωνισμό ασεπ μπορούν να γίνονται οι διορισμοί..ας είναι ανά 3ετία. Ας προσμετρώνται μόρια επιστημονικής φύσεως στον βαθμό. Από αυτά να υπάρχει ένας κ μόνο ένας πίνακας διορισμών 5..10..100 ατόμων και οι υπόλοιποι αναπληρωτές. Και φτου από την αρχή. Θα μάθουμε..θα προσαρμοστούμε. Στο δίκαιο όλοι τελικά προσαρμόζονται αρκεί να μην αρχίζει να μπάζει.

Κάποιοι που προτείνουν ασεπ για τους νέους...είναι το ίδιο πράγμα αν δίνεται το δικαίωμα να κρατήσεις βαθμό παλαιότερου. Για όποιον δεν έχει δώσει ούτε σε έναν...από εκείνους που έχουν πτυχία από το '90 και πέρα...δεν έχω λόγια. Προφανώς ήταν από εκείνους που θεωρούσαν βλάκες όσους πήγαιναν να δώσουν. Οι νόμιμοι στη χώρα μας είναι οι βλάκες. Οι εξυπνάκηδες έχουν άλλους τρόπους. Τα αποτελέσματα γνωστά τοις πάσι!! Κρίση στην κρίση θα προχωράμε. Μόνο έτσι.

Αποσυνδεδεμένος MAITS

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 328
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #2587 στις: Οκτώβριος 18, 2018, 10:02:19 μμ »
Όσο "τρέχει" το ΕΣΠΑ και παράλληλα υπάρχει μείωση παιδιών, ξεχάστε τους διορισμούς στη γενική. Αφήστε τα πληκτρολόγια και κάντε κανένα παιδί (νόμιμο-παράνομο), γιατί μόνο έτσι θα ζοριστούν και διορίσουν ;D ;D ;D ;D ;D Η Ελλάδα πεθαίνει!
Οι εκπαιδευτικοί τελείωσαν...τους πάτησαν τα τραίνα!

Αποσυνδεδεμένος lost snow

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 95
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #2588 στις: Οκτώβριος 18, 2018, 10:14:13 μμ »
Και τότε αλλά και τώρα υπέρμαχος ΑΣΕΠ, συμμετοχή σε όλους...επιτυχίες 3, το 2008 μέσα στους 150 πρώτους (στην ειδικότητα μας διοριστηκαν 48!!! εγω και αν αδικηθηκα από τους διορισμούς απο το 36μηνο χωρίς και το 24μηνο με ΑΣΕΠ), οτι προυπηρεσία απόκτησα (τελευταία φορά πριν 10 χρόνια) μέσω των επιτυχιών στο διαγωνισμό.
Μεταπτυχιακό στα 35 μου στο εξωτερικό γιατί δεν είχα τα τυπικά (τρομάρα τους) προσόντα να κάνω μαστερ στην Ελλαδα...μεταπτυχιΑκο που για να αντιστρέψω κάτι που διαβασα πριν, μου φάνηκε παιχνιδάκι μετά το τοσο διάβασμα για τους συνεχόμενους ΑΣΕΠ...
 Προσωπική μου άποψη είναι ότι από τον διαγωνισμό, τουλάχιστον όπως διεξάχθηκε και τις 6 φορές από το υπεπθ και την σε πολλές περιπτώσεις γελοία επιλογή ερωτήσεων, στον διορισμό πλησιάζουν οι πιο τυχεροί μεταξύ των διαβασμένων...οπότε μην θεωρούμε θέσφατο την αξιοκρατία μέσω του ΑΣΕΠ...ο παράγοντας τύχη είναι εξαιρετικά καθοριστικός, ειδικά όταν έχεις να κάνεις με ανοιχτή βιβλιογραφία...όλο αυτό γιατί τείνει ο ΑΣΕΠ να μυθοποιηθει εδώ από τους νέους συναδέλφους...κατανοητό  αλλα μέχρις ενός σημείου
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 18, 2018, 10:22:46 μμ από lost snow »

Αποσυνδεδεμένος panos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2465
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #2589 στις: Οκτώβριος 18, 2018, 10:25:36 μμ »

Προσωπική μου άποψη είναι ότι από τον διαγωνισμό, τουλάχιστον όπως διεξάχθηκε και τις 6 φορές από το υπεπθ και την σε πολλές περιπτώσεις γελοία επιλογή ερωτήσεων, στον διορισμό πλησιάζουν οι πιο τυχεροί μεταξύ των διαβασμένων...οπότε μην θεωρούμε θέσφατο την αξιοκρατία μέσω του ΑΣΕΠ...ο παράγοντας τύχη είναι εξαιρετικά καθοριστικός, ειδικά όταν έχεις να κάνεις με ανοιχτή βιβλιογραφία...όλο αυτό γιατί τείνει ο ΑΣΕΠ να μυθοποιηθει εδώ από τους νέους συναδέλφους...κατανοητό  αλλα μέχρις ενός σημείου

Αν όμως όλοι οι διορισμοί μονίμων και αναπληρωτών γίνονταν μέσω του διαγωνισμού, τότε επειδή οαριθμός θα ήταν μεγάλος, θα ίσχυε αυτό που λες για τους τελευταίους εκ' των αναπληρωτών που θα πετύχαιναν μια θέση αναπλήρωσης στα σχολεία...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160665
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 937
Σύνολο: 946

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.083 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.