*

Αποστολέας Θέμα: ΠΕ06 - Απαντησεις Γνωστικου  (Αναγνώστηκε 22959 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ks10

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Γυναίκα
  • VIVA LA VIDA
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06 - Απαντησεις Γνωστικου
« Απάντηση #28 στις: Φεβρουάριος 11, 2009, 05:15:13 μμ »
Το "Old habits die hard" είναι τραγούδι!  ??? Κι εγώ αυτό έβαλα, που να ήξερα... Πάντως έχουν φαντασία αυτοί που βάζουν τα θέματα...  :P
ΠΕ06

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΕ06 - Απαντησεις Γνωστικου
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:44:24 »

Αποσυνδεδεμένος edipmet

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 622
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06 - Απαντησεις Γνωστικου
« Απάντηση #29 στις: Φεβρουάριος 11, 2009, 07:14:33 μμ »
kafedaki, μεγαλη ταυτιση με την καθηγητρια που αναφερεις ,μακαρι ναναι ετσι.Μου ανεβασες το ηθικο. Ευτυχως το coming clean... εβαλα στο πρωτο. Οπου διαφωνουσα με του alexander ημουνα στα ιδια με την κυρια που απαντησε σε εσενα. Χαρηκα και με την εκθεση του καρφη καθως εγω πιστευα οτι αναφερεται το θεμα στα προβληματα που μας δημιουργει η κλιματικη αλλαγη περισσοτερο αποσο στις αλλαγες που κανουμε για να ανταπεξελθουμε.Αν και ανεφερα και τα δυο , εδωσα εμφαση στο πρωτο. Τωρα της διδακτικης (καρφη) θελει μελετη αν και με μια ματια δε διαφωνω.Εκτος απτο οτι εκανε lesson plan σχεδιαγραμμα στο κομματι layout.Tι δουλεια ειχε ολο αυτο εκει; Παντως κι αυτοι εκαναν αναφορα σε προηγουμενη απαντηση για να μην επαναλαμβανονται. Βλ.παραπανω κλπ.Μα το ζητουσε ετσι οπως ειχαν δωσει τα θεματα.

Αποσυνδεδεμένος nautica19

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 58
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06 - Απαντησεις Γνωστικου
« Απάντηση #30 στις: Φεβρουάριος 11, 2009, 10:33:55 μμ »
Με απογοητευσαν λίγο οι απαντήσεις, αν και δεν πρέπει να πέφτω γιατι δεν ειναι οι επίσημες. Αλλά καμμια 10αρια μου φαίνονται οτι τις έχωι λάθος με βάσει τις παραπάνω...kaffedaki απο Μπόνια ειναι οι απαντήσεις? ;)

Αποσυνδεδεμένος pamela

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06 - Απαντησεις Γνωστικου
« Απάντηση #31 στις: Φεβρουάριος 11, 2009, 11:10:53 μμ »
Συμφωνα με τα φροντηστηρια Καρφη, η εκθεση μου ειναι εντελως εκτος θεματος!!
Πωπω εγω το πηρα το θεμα ως προς τι κανουμε εμεις οι ανθρωποι στην καθημερινη μας ζωη!

Οσο για την ειδικη σε καπιοα σημεια συμφωνω αλλα πειτε μου παιδια η Activity 8 οπου ζηταει

Design a new activity and provide clear instructions on the topic for writing, the intended audience of the text the learners will produce and the genre the learners will write in.

ειναι δυνατον να ειναι ξεκαθαρο το θεμα αυτες οι οδηγιες...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΕ06 - Απαντησεις Γνωστικου
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:44:24 »

Αποσυνδεδεμένος kaffedaki

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 195
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06 - Απαντησεις Γνωστικου
« Απάντηση #32 στις: Φεβρουάριος 11, 2009, 11:17:28 μμ »
Με απογοητευσαν λίγο οι απαντήσεις, αν και δεν πρέπει να πέφτω γιατι δεν ειναι οι επίσημες. Αλλά καμμια 10αρια μου φαίνονται οτι τις έχωι λάθος με βάσει τις παραπάνω...kaffedaki απο Μπόνια ειναι οι απαντήσεις? ;)
nautica19 μάγος είσαι???
και εγώ στις δέκα είμαι και περιμένω 6-7 άλλες...
είναι όμως σίγουρο ότι πριν τον ασεπ τπτ δεν μετράει (και αυτό πιστεύω τα σοβαρά φροντιστήρια το ξέρουν γι'αυτό δεν βγάζουν όλα επίσημες απαντήσεις.)

Αποσυνδεδεμένος nautica19

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 58
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06 - Απαντησεις Γνωστικου
« Απάντηση #33 στις: Φεβρουάριος 12, 2009, 12:11:37 πμ »
Με απογοητευσαν λίγο οι απαντήσεις, αν και δεν πρέπει να πέφτω γιατι δεν ειναι οι επίσημες. Αλλά καμμια 10αρια μου φαίνονται οτι τις έχωι λάθος με βάσει τις παραπάνω...kaffedaki απο Μπόνια ειναι οι απαντήσεις? ;)
nautica19 μάγος είσαι???
και εγώ στις δέκα είμαι και περιμένω 6-7 άλλες...
είναι όμως σίγουρο ότι πριν τον ασεπ τπτ δεν μετράει (και αυτό πιστεύω τα σοβαρά φροντιστήρια το ξέρουν γι'αυτό δεν βγάζουν όλα επίσημες απαντήσεις.)

απο τον προηγούμενο διαγ/σμο ξεκίνησε αυτό, που τα περισσότερα φροντιστήρια είχαν μέχρι και 10-15 ερωτήσεις λάθος απο τις επίσημες απαντήσεις που ανακοινωσε ο ασεπ γι'αυτό και φέτος τόση επιφυλακτικότητα...απο τη μια καλύτερα που δεν ανακοινώνουν και πολλά, να δουμε μια και καλή τις επίσημες γιατί εγώ με αυτά που βλέπω ξεχνάω και τις δικές μου απαντήσεις...απλά θα έπρεπε να γίνεται άμεσα αυτό απο ΑΣΕΠ τι περιμένουν ήθελα να ξέρα, δεν ειναι ετοιμες οι απαντήσεις?

Αποσυνδεδεμένος KLIMT

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06 - Απαντησεις Γνωστικου
« Απάντηση #34 στις: Φεβρουάριος 12, 2009, 01:35:43 πμ »
Aν είναι δυνατον... Ακόμα να βγάλει τις απαντησεις για την 3Π ο ΑΣΕΠ...
Πραγματικα δεν το χωραει ο νους μου...
Ειναι τοσο μα τοσο προκλητικοι αυτοι οι ''ανθρωποι''...
Δεν ξερω ποιον να λυπηθω περισσοτερο. Εμας ή εκεινους...
Ντροπή.
~~~~~ I'm just a trumpet player in the backyard... ~~~~~~

Αποσυνδεδεμένος planety

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 868
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06 - Απαντησεις Γνωστικου
« Απάντηση #35 στις: Φεβρουάριος 12, 2009, 09:48:28 πμ »
θα συμφωνησω απολυτως, ειναι μεγαλη ντροπη τους! κοινως παιδια, μας εχουν χεσ#@$%ους!!! τι να πω... αυτο που ξερω εγω και πιστευω κι ολοι μας που κανουμε εστω και μια ωρα μαθημα καπου, ειτε σε ιδιαιτερο είτε σε φροντιστηριο ειτε σε σχολειο ειναι οτι οταν βαζουμε στα παιδια μας ενα τεστ ή διαγωνισμα εχουμε διπλα φτιαξει και το αντιστοιχο λυμενο, ή ξερουμε που θα βρουμε τις απαντησεις...δεν τις ψαχνουμε μετα χιλια χρονια... το θεωρω αδιανοητο λοιπον ολοκληρη επιτροπη να βγαζει θεματα για τοσες χιλιαδες υποψηφιους και να μην εχει τις απαντησεις ετοιμες... κανονικα την επομενη μερα επρεπε να τις ανακοινωνουν, γιατι υποτιθεται οτι οταν βγαζουν τις ερωτησεις  ξερουν και τις απαντησεις... μονο στην ελλαδα συμβαινουν αυτα!!! πρωτη φορα ακουω να βγαζει καποιος ερωτησεις και να σκεφτεται μετα ποιες αραγε ειναι οι απαντησεις...  ??? ??? ??? ???
Σ' όποιον αρέσουμε, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε! Χρόνια τώρα...

Αποσυνδεδεμένος edipmet

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 622
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06 - Απαντησεις Γνωστικου
« Απάντηση #36 στις: Φεβρουάριος 12, 2009, 09:58:40 πμ »
μονο στην ελλαδα συμβαινουν αυτα!!! πρωτη φορα ακουω να βγαζει καποιος ερωτησεις και να σκεφτεται μετα ποιες αραγε ειναι οι απαντησεις...  ??? ??? ??? ???
απο την αρχη αυτος ο διαγωνισμος ηταν επεισοδιακος, τη μια οι καταληψεις την αλλη οι αγροτες ,αλλαγες ωρων και τωρα αυτη η καθυστερηση.Τι δεν παει καλα με τις απαντησεις; Αν παντως εχουν διπλοσωστες και το δεχτουν ετσι κατι τετοιο νομιζω ανεβαζει πολυ τη βαση. Οπως και ναχει ,προχειροτητα μυριζει και ειναι κριμα γιατι εμεις οι υποψηφιοι μονο με προχειροτητα δεν αντιμετωπιζουμε αυτο το διαγωνισμο.

Αποσυνδεδεμένος smarw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1060
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06 - Απαντησεις Γνωστικου
« Απάντηση #37 στις: Φεβρουάριος 12, 2009, 10:54:34 πμ »
συμφωνω απόλυτα κορίτσια!!!τι κατάσταση είναι αυτή και τέλος πάντων, αν δεν έχουν βγάλει ακόμα απαντήσεις, ρωτάω εγώ έχουν αρχίσει να διορθώνουν...Όχι γιατί διάβασα στον ελεύθερο τύπο και πολύ γέλασα ότι οι βάσεις για μας τους ΠΕ06, θα κινηθούν ανοδικά σε σχέση με τον προηγούμενο διαγωνισμό  ;D ;D ;D ;D ;D ;D
και ακόμα δεν έχουν σκανάρει ούτε μιση σελίδα.....είναι να γελάς πραγματικά......με το διαγωνισμό, με τις εφημερίδες, με τους υπεύθυνους του ασεπ που όταν τους παίρνουμε τηλ. εκνευρίζονται κιόλας.....

εγώ πάντως βλέπω το ποσοστό μου στο γνωστικό---από τις διάφορες απαντήσεις εδώ κι εκεί--- να πέφτει.....πείτε κι εσείς......

Αποσυνδεδεμένος edipmet

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 622
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06 - Απαντησεις Γνωστικου
« Απάντηση #38 στις: Φεβρουάριος 12, 2009, 11:07:32 πμ »
στους 3 τελευταιους διαγωνισμους η αναλογια ηταν στον πρωτο 1:6 ,στο δευτερο 1: 12 και στον τριτο 1: 18 .Αυτο ειναι ανοδικο και απο δω και περα μαλλον προβλεψιμο. Με βαση αυτο οι υποψηφιοι λογικα προετοιμαζονται πιο σκληρα και επισης αν λαβουμε υποψη οτι το γνωστικο περσι ηταν λιγο πιο περιεργο μπορει κανεις να τολμησει να πει οτι θα ανεβουν οι βασεις.Κατα τα αλλα περα απο σεναρια αυτη η δηλωση τι βαση ειχε; Εκτος κι αν εχουν αρχισει και διορθωνουν και μας κρατανε τις απαντησεις μυστικο.

Αποσυνδεδεμένος smarw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1060
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06 - Απαντησεις Γνωστικου
« Απάντηση #39 στις: Φεβρουάριος 12, 2009, 11:46:30 πμ »
δεν παίζει φάση mel.... πως θα πουλήσουν φύλλα οι εφημερίδες αλλωστε....
όσο για τις βάσεις, ναι ισχύει αυτό που λες αλλά πρέπει να λάβουμε υπόψη και τα παιδαγωγικά που σίγουρα η πλειοψηφία έχει γράψει χειρότερα από τη άλλη φορά με τα φετινά θέματα!!!!!! άρα.... στα ίδια ερχόμαστε, μη σου πω θα πέσουν και λίγο.....

Αποσυνδεδεμένος planety

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 868
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06 - Απαντησεις Γνωστικου
« Απάντηση #40 στις: Φεβρουάριος 12, 2009, 12:03:58 μμ »
ειναι τραγικοι οι ανθρωποι, ενταξει, τι να λεμε τωρα!!!! αν ηταν σωστοι, επρεπε οι απαντησεις και για τις δυο προκυρηξεις επρεπε να βγουν την ιδια μερα! δηλαδη τι; εβγαλαν απαντησεις για την μια, αλλα για την αλλη που εγινε την ιδια μερα, οχι... ο, τι να ναι!!!! πειτε μου παντως βρε παιδια, μηπως εγω ειμαι τρελη.. οταν βαζετε τεστ ή διαγωνισμα στους μαθητες σας δεν ξερετε αυτοματα και τις απαντησεις;; ή τις αφηνετε για να τις σκεφτειτε μετα;;; για να ξερω, μηπως κανω και τη δουλεια λαθος!!!! ;D ;D
Σ' όποιον αρέσουμε, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε! Χρόνια τώρα...

Αποσυνδεδεμένος smarw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1060
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06 - Απαντησεις Γνωστικου
« Απάντηση #41 στις: Φεβρουάριος 12, 2009, 12:07:35 μμ »
planety μην τρελαίνεσαι..........δε φτάνει που μας κάνουν να αισθανόμαστε χαζοί με τις απαντήσεις που δίνουν ή που δε δίνουν στην περίπτωση μας, δε θα μας κάνουν να νιώσουμε και κακοί καθηγητές......too much....................Ό, τι θεωρείς εσυ αυτονόητο, το θεωρούμε κι εμεις... αλοίμονο αν δεν ξέρεις τις απαντήσεις στα test που βάζεις...... ;)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160723
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 413
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 336
Σύνολο: 341

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.091 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.