*

Αποστολέας Θέμα: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12  (Αναγνώστηκε 778952 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος AntreaEirini

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1538
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1442 στις: Σεπτέμβριος 26, 2011, 06:48:07 μμ »
Τι γινεται ρε παιδια με τους δασκαλους; την οικονομια με μας θα την κανουν;ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ.

Δεν είναι καινούρια φάση αυτή των δασκάλων, είναι ανακοινοποίηση στο ορθό της προηγούμενης.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β΄φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2011-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:39:50 »

Αποσυνδεδεμένος Elpida!!!

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 511
  • Φύλο: Γυναίκα
  • dum spiro spero...
    • Προφίλ
Απ: Β΄φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2011-12
« Απάντηση #1443 στις: Σεπτέμβριος 26, 2011, 07:06:21 μμ »
Εγώ πάλι κάνω τις εξής σκέψεις :Πέρυσι πήρε 1338 φιλολόγους+ 460 χοντρικά στους 2000 μαζί με τις β αναθέσεις .Φέτος πείτε ότι εξοικονόμησε 400 από τις συγχωνεύσεις άρα πάμε στους 1600 και 600 συνολικά από τους διορισμούς =1000 άντε να κέρδισε και 400 θέσεις από β αναθέσεις και καμιά 300 από ανακλήσεις από γραφεία (λέω τώρα).Μας περισσεύουν 300-400 όσους δηλαδή πήρε και αναπληρωτές ά φάσης .Οι υπόλοιπες 1000 συντάξεις που δρομολογούνται και δεν έχουν ανακληθεί μέσα στο μήνα που είναι οέοο;;;;Επιπλέον ,έμαθα ότι οι άδειες ανατροφής στην Α΄Αθήνας ολοένα και αυξάνονται ...και ότι οι μόνιμοι φταίνε που τρενάρεται η β φάση αποσπάσεων γιατί τα πουλάκια μου θέλουν να είναι δίπλα στο σπίτι τους  >:( >:(και πέφτουν οι ενστάσεις κορόμηλο ...Και έμαθα ότι θα απορροφηθούν τελικά οι αναπληρωτές της Α Άθήνας που περιπλανώνται οι έρμοι...Πιστεύω ότι θα πάρει περίπου στους 1200(να είναι μέσα και η Ελπίδα παρακαλώ)έτσι για να σκάσει η Αννούλα και το συνάφι της .Αυτά ...είχα να πω ,πρέπει να περιμένουμε και εγώ απογοητευμένη είμαι αλλά θέλω να σκέφτομαι αισιόδοξα ,γιατί έτσι είναι τα πράγματα  ;) ;)
ευχαριστώ Ντινάκι που με σκέφτεσαι!!!!

Αποσυνδεδεμένος titoulini

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1444 στις: Σεπτέμβριος 26, 2011, 07:10:51 μμ »
καλησπερα παιδια παρακολουθω τις συζητησεις σας 2 χρονια και ειπα να γινω μελος και να συμμετεχω μηπως και αλλαξει η τυχη ολων μας. φετος εκανα την εξυπναδα να δηλωσω μονο το νομο μου και με εχει φαει το αγχος οτι η δευτερη φαση θα με προσπερασει ειδικα αφου η κεντρικη μακεδονια δεν εχει κανενα κενο...

Αποσυνδεδεμένος GR

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 576
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1445 στις: Σεπτέμβριος 26, 2011, 07:12:46 μμ »
παντως οι αποσπασεις δεν βγηκαν σημερα.Η αρχικη πληροφορια ηταν για Τριτη- Τεταρτη.Το πρωι ομως καποιοι συναδελφοι γραψατε οτι θα γινουν σημερα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:39:50 »

Αποσυνδεδεμένος G7 02

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 421
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1446 στις: Σεπτέμβριος 26, 2011, 07:20:09 μμ »
καλησπερα παιδια παρακολουθω τις συζητησεις σας 2 χρονια και ειπα να γινω μελος και να συμμετεχω μηπως και αλλαξει η τυχη ολων μας. φετος εκανα την εξυπναδα να δηλωσω μονο το νομο μου και με εχει φαει το αγχος οτι η δευτερη φαση θα με προσπερασει ειδικα αφου η κεντρικη μακεδονια δεν εχει κανενα κενο...

πώς το γνωρίζεις αυτό για την κεντρική Μακεδονία;;; ρώτησες τις διευθύνσεις;;;;;
Φώφη, κάνε το καλό και ρίξ' την στο γυαλό....


http://filologoi02.forumgreek.com/

Αποσυνδεδεμένος titoulini

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1447 στις: Σεπτέμβριος 26, 2011, 07:29:07 μμ »
καλησπερα παιδια παρακολουθω τις συζητησεις σας 2 χρονια και ειπα να γινω μελος και να συμμετεχω μηπως και αλλαξει η τυχη ολων μας. φετος εκανα την εξυπναδα να δηλωσω μονο το νομο μου και με εχει φαει το αγχος οτι η δευτερη φαση θα με προσπερασει ειδικα αφου η κεντρικη μακεδονια δεν εχει κανενα κενο...

πώς το γνωρίζεις αυτό για την κεντρική Μακεδονία;;; ρώτησες τις διευθύνσεις;;;;;

από τις δηλώσεις του περιφερειάρχη και από τις πληροφορίες που έχω από συναδέλφους και παιδιά στη Θεσσαλονίκη που τους λείπουν κάποιες ειδικότητες αλλά πουθενά δεν άκουσα για φιλολόγους.

Αποσυνδεδεμένος trelamenos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 738
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1448 στις: Σεπτέμβριος 26, 2011, 07:36:28 μμ »
παιδια τα εχω παρει κι εγω  αγρια με τουσ ξενογλωσσους.αυριο θα παρω τηλ την πεφ κ θα τους τα πω ενα χερακι.τσαμπα τουσ ενισχυω μια φορα το χρονο με την συνδρομη μου.εδω τους θελω στα δυσκολα.

Αποσυνδεδεμένος sgrig

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 319
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1449 στις: Σεπτέμβριος 26, 2011, 07:41:29 μμ »
καλησπερα παιδια παρακολουθω τις συζητησεις σας 2 χρονια και ειπα να γινω μελος και να συμμετεχω μηπως και αλλαξει η τυχη ολων μας. φετος εκανα την εξυπναδα να δηλωσω μονο το νομο μου και με εχει φαει το αγχος οτι η δευτερη φαση θα με προσπερασει ειδικα αφου η κεντρικη μακεδονια δεν εχει κανενα κενο...

πώς το γνωρίζεις αυτό για την κεντρική Μακεδονία;;; ρώτησες τις διευθύνσεις;;;;;

από τις δηλώσεις του περιφερειάρχη και από τις πληροφορίες που έχω από συναδέλφους και παιδιά στη Θεσσαλονίκη που τους λείπουν κάποιες ειδικότητες αλλά πουθενά δεν άκουσα για φιλολόγους.
Καλό είναι να δίνουμε σίγουρες και απόλυτα αξιόπιστες πληροφορίες. Τα ακούσματα που έχει ο καθένας -που όντως μπορεί να μην είναι ενθαρρυντικά- δε σημαίνει ότι βασίζονται στην πραγματικότητα. Ας είμαστε επιφυλακτικοί όλοι τόσο με τις θετικές όσο και με τις αρνητικές "φήμες"... Αγχωνόμαστε και, το κυριότερο, αγχώνουμε!!!

Αποσυνδεδεμένος dina 94

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1403
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1450 στις: Σεπτέμβριος 26, 2011, 07:43:44 μμ »
καλησπερα παιδια παρακολουθω τις συζητησεις σας 2 χρονια και ειπα να γινω μελος και να συμμετεχω μηπως και αλλαξει η τυχη ολων μας. φετος εκανα την εξυπναδα να δηλωσω μονο το νομο μου και με εχει φαει το αγχος οτι η δευτερη φαση θα με προσπερασει ειδικα αφου η κεντρικη μακεδονια δεν εχει κανενα κενο...

πώς το γνωρίζεις αυτό για την κεντρική Μακεδονία;;; ρώτησες τις διευθύνσεις;;;;;

από τις δηλώσεις του περιφερειάρχη και από τις πληροφορίες που έχω από συναδέλφους και παιδιά στη Θεσσαλονίκη που τους λείπουν κάποιες ειδικότητες αλλά πουθενά δεν άκουσα για φιλολόγους.

Αν το είπε ο περιφερειάρχης τότε ένα είναι σίγουρο ...ότι λέει ψέματα  >:(
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 26, 2011, 08:01:46 μμ από AntreaEirini »

Αποσυνδεδεμένος titoulini

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1451 στις: Σεπτέμβριος 26, 2011, 07:52:58 μμ »
καλησπερα παιδια παρακολουθω τις συζητησεις σας 2 χρονια και ειπα να γινω μελος και να συμμετεχω μηπως και αλλαξει η τυχη ολων μας. φετος εκανα την εξυπναδα να δηλωσω μονο το νομο μου και με εχει φαει το αγχος οτι η δευτερη φαση θα με προσπερασει ειδικα αφου η κεντρικη μακεδονια δεν εχει κανενα κενο...

πώς το γνωρίζεις αυτό για την κεντρική Μακεδονία;;; ρώτησες τις διευθύνσεις;;;;;

από τις δηλώσεις του περιφερειάρχη και από τις πληροφορίες που έχω από συναδέλφους και παιδιά στη Θεσσαλονίκη που τους λείπουν κάποιες ειδικότητες αλλά πουθενά δεν άκουσα για φιλολόγους.
Καλό είναι να δίνουμε σίγουρες και απόλυτα αξιόπιστες πληροφορίες. Τα ακούσματα που έχει ο καθένας -που όντως μπορεί να μην είναι ενθαρρυντικά- δε σημαίνει ότι βασίζονται στην πραγματικότητα. Ας είμαστε επιφυλακτικοί όλοι τόσο με τις θετικές όσο και με τις αρνητικές "φήμες"... Αγχωνόμαστε και, το κυριότερο, αγχώνουμε!!!

Μα δεν είπα κάτι καινούριο ούτε είπα ότι οι πληροφορίες μου είναι σίγουρες απλά είπα να μοιραστώ μαζί σας την αγωνία μου αφού εσείς μπορείτε να με καταλάβετε καλύτερα. Συγνώμη αν αγχώθηκε κάποιος εξαιτίας μου. Κι εγώ ελπίζω ότι είναι ψέμα γι' αυτό είμαι συνέχεια στον Υ/Η και περιμένω.

Αποσυνδεδεμένος stave

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 580
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1452 στις: Σεπτέμβριος 26, 2011, 07:59:24 μμ »
Σε παρακαλώ αν βρεις το προεδρικό διάταγμα που ορίζει τις 7 ώρες ανακοίνωσέ το στο φόρουμ... μετά με τη σειρά μας θα το στείλουμε στην ΕΛΜΕ, στις δευτεροβάθμιες και στα e mail των πρώην διευθυντών μας... στους αιρετούς....

Το βρηκα! Τελικα δνε ειναι προεδρικο διαταγμα, αλλα υπουργικη αποφαση. Παραθετω το αποσπασμα που μας ενδιαφερει: "Οι εκπαιδευτικοί ενός σχολείου σδιδάσκουν κατά προτεραιότητα μαθηματα της βασικης ειδικότητας τους, σε πρωτη και σε δευτερη ανάθεση. Όταν διδάσκουν σε δευτερη ανάθεση μαθηματα άλλου κλάδου ή, προκειμενου για τουσ κλάδους ΠΕ12, ΠΕ14, ΠΕ17 και ΠΕ18, άλλης ειδικότητας, μπορεί να καλυψουν μεχρι και 7 διδακτικες ωρες".

Παραθετω και το λινκ: http://www.esos.gr/index.php?option=com_k2&view=item&id=13509:ipourgeio-paideias-kritiria-kai-diadikasies-apodosis-deiteris-eidikotitas-se-ekpaideitikous

Τελικά όντως αυτό ισχύει για όλες τις β' αναθέσεις και όχι μόνο για δεύτερο πτυχίο

Αποσυνδεδεμένος sgrig

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 319
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1453 στις: Σεπτέμβριος 26, 2011, 08:01:52 μμ »
καλησπερα παιδια παρακολουθω τις συζητησεις σας 2 χρονια και ειπα να γινω μελος και να συμμετεχω μηπως και αλλαξει η τυχη ολων μας. φετος εκανα την εξυπναδα να δηλωσω μονο το νομο μου και με εχει φαει το αγχος οτι η δευτερη φαση θα με προσπερασει ειδικα αφου η κεντρικη μακεδονια δεν εχει κανενα κενο...

πώς το γνωρίζεις αυτό για την κεντρική Μακεδονία;;; ρώτησες τις διευθύνσεις;;;;;

από τις δηλώσεις του περιφερειάρχη και από τις πληροφορίες που έχω από συναδέλφους και παιδιά στη Θεσσαλονίκη που τους λείπουν κάποιες ειδικότητες αλλά πουθενά δεν άκουσα για φιλολόγους.
Καλό είναι να δίνουμε σίγουρες και απόλυτα αξιόπιστες πληροφορίες. Τα ακούσματα που έχει ο καθένας -που όντως μπορεί να μην είναι ενθαρρυντικά- δε σημαίνει ότι βασίζονται στην πραγματικότητα. Ας είμαστε επιφυλακτικοί όλοι τόσο με τις θετικές όσο και με τις αρνητικές "φήμες"... Αγχωνόμαστε και, το κυριότερο, αγχώνουμε!!!

Μα δεν είπα κάτι καινούριο ούτε είπα ότι οι πληροφορίες μου είναι σίγουρες απλά είπα να μοιραστώ μαζί σας την αγωνία μου αφού εσείς μπορείτε να με καταλάβετε καλύτερα. Συγνώμη αν αγχώθηκε κάποιος εξαιτίας μου. Κι εγώ ελπίζω ότι είναι ψέμα γι' αυτό είμαι συνέχεια στον Υ/Η και περιμένω.
Όχι και συγγνώμη!!! Απλά, θεωρώ ότι στην έναρξη κάθε σχολικής χρονιάς, οι ίδιες συνεχώς φήμες (δια)σπείρονται: τέλεια οργανωμένα σχολεία, που με μηδενικούς διορισμούς λειτουργούν άψογα ως προς το εκπαιδευτικό δυναμικό. Το υπουργείο Χάρυ Πότερ...

Αποσυνδεδεμένος KORINA27

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 35
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1454 στις: Σεπτέμβριος 26, 2011, 08:19:52 μμ »
  μια απορία....λιγάκι ασχετη....σε σχολείο που αναπλήρωνα πέρσυ(ε΄ θεσσαλονίκησ) την παρασκευή εστάλη φιλόλογοσ με 20χρονη προυπηρεσια από αλλο σχολείο.πώσ γίνεται αυτό;(όχι τίποτε άλλο,χάθηκε 1  θ έση αναπληρωτή....)

Αποσυνδεδεμένος alexpap

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μια σκέψη γεμίζει την απεραντοσύνη
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1455 στις: Σεπτέμβριος 26, 2011, 09:14:01 μμ »
μάλλον θα επέστρεψε στο σχολείο της  καμιά αποσπασμένη συνάδελφος που φέτος δεν κατάφερε να πάρει απόσπαση, με περισσότερη προϋπηρεσία...αλλά κ αυτή 20 χρόνια , χωρίς οργανική είναι;; μήπως άνοιξε καμιά οργανική στο συγκεκριμένο σχολειο κ τη προτίμησετη ;;βελτίωση θέσης νομίζω λέγεται..

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32313
  • Τελευταία: anikologr3
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161120
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 475
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 424
Σύνολο: 426

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.061 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.