*

Αποστολέας Θέμα: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12  (Αναγνώστηκε 779036 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος trelamenos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 738
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2114 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 11:34:44 πμ »
κριμα στους ανυπαρκτους συνδικαλιστες!!!αυτο που ζουμε φετος δεν πληρωνεται !ξυπναμε εντρομοι,μπαινουμε στο πδε μηπως υφαρπαξουμε καμια λεξη.χαθηκε το χαμογελο, η διαθεση για δουλεια.αυτο δεν ειναι δουλεια ειναι γολγοθας.ψαχνουμε την ανασταση κ δεν την βρισκουμε.ελεγα παλι να παρω τηλ κυριουλες κ κυριουλιδες αλλα δεν εχω δυναμη ψυχης ,ειλικρινα συναδελφοι.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:04:18 »

Αποσυνδεδεμένος moustard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 991
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2115 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 11:35:01 πμ »
Τότε δε θα πρέπει να ξαναυπολογιστούμε στη β φάση;

Πραγματικα δεν ξερω και το κακο ειναι οτι δεν γνωριζουν ουτε οι υπευθυνοι!!! Εμεις που κληθηκαμε στην α΄φαση Αθηνα εχουμε περισσοτερα μορια απο αυτους που θα κληθουν στη β' και απο πολλους τις α' φασης που ειναι ηδη τοοθετημενοι και εργαζονται. Ειναι ανορθολογικη η διαχειριση οπως εγινε και προφανως το γνωριζουν γι αυτο εχουν παγωσει η διαδικασιες και εχουν βρεθει σε αδιεξοδο. Επισης μαλλον ειναι πρωτοφανες αυτο που συμβαινει οποτε δυσκολο να γινουν προβλεψεις...

Τρίτη και φαρμακερή, μήπως πάρω απάντηση: όταν τους ρωτήσατε - φαντάζομαι πως το κάνατε - τι σας απάντησαν;

Νομιζετε πως τοσες μερες εχουμε αγχωθει χωρις λογο;; Ολα αυτα ειναι απαντησεις που εχουμε παρει οοολες αυτες τις μερες... Ρωταμε και ξαναρωταμε.. Δεν ξερουν!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Δεν ξερουν!!!!!!!!!!!!!!!!! Ειναι ανεκδιηγητοι πραγματικα

Τι να πω, καταθέτω την έκπληξη και τη συμπαράστασή μου ...

Στη θέση σας, ίσως τους αντιμετώπιζα, πλέον, ως "ταύρος εν υαλοπωλείο" ... Ένα μήνα εμπαιγμό, απορώ με ποια αποθέματα υπομονής τον ανέχεστε!

Οσοι τσακωθηκαν πηραν ετοιμη απαντηση : να ευχεστε να μην απολυθειτε, πληρωνεστε και δεν δουλευετε κι αλλα τετοια πετυχημενα.............

Αποσυνδεδεμένος aristos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2928
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι "δανειστές" επιτρέπουν την ύπαρξη σχολείων;
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2116 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 11:36:18 πμ »
aristos2 ξέρεις τι μου θυμίζει;
Πριν μερικά (αρκετά) χρόνια "έπρεπε" να έρθει εκπαιδευτικός υπεράριθμης (πλεόν) ειδικότητας από την Δ' περιοχή στην Α'.
Ήταν 10ος στη σειρά. Για να μη γίνουν λοιπόν ενστάσεις πήραν μετάθεση και οι 9 προηγούμενοι.
Με αποτέλεσμα η Α' περιοχή να είναι από τις πρώτες υπεράριθμες στην συγκεκριμένη ειδκότητα.

Δυστυχώς, Stelio, έτσι λειτουργεί το Υπουργείο μας χρόνια τώρα ...
Δε θυμάμαι πόσο καιρό είχαμε να δούμε φιλόλογο με μετάθεση στον τόπο μου και είδαμε ξαφνικά ένα "καράβι" πέρσι ... Κάποιος απ' την "πρώτη θέση" πήρε μαζί του και αυτούς του "καταστρώματος" ...  ;)
Πριν απ’ τα μάτια μου ήσουν φως.
Πριν απ’ τον Έρωτα έρωτας
Κι όταν σε πήρε το φιλί,
Γυναίκα ...

Αποσυνδεδεμένος trelamenos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 738
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2117 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 11:38:24 πμ »
Τότε δε θα πρέπει να ξαναυπολογιστούμε στη β φάση;

Πραγματικα δεν ξερω και το κακο ειναι οτι δεν γνωριζουν ουτε οι υπευθυνοι!!! Εμεις που κληθηκαμε στην α΄φαση Αθηνα εχουμε περισσοτερα μορια απο αυτους που θα κληθουν στη β' και απο πολλους τις α' φασης που ειναι ηδη τοοθετημενοι και εργαζονται. Ειναι ανορθολογικη η διαχειριση οπως εγινε και προφανως το γνωριζουν γι αυτο εχουν παγωσει η διαδικασιες και εχουν βρεθει σε αδιεξοδο. Επισης μαλλον ειναι πρωτοφανες αυτο που συμβαινει οποτε δυσκολο να γινουν προβλεψεις...

Τρίτη και φαρμακερή, μήπως πάρω απάντηση: όταν τους ρωτήσατε - φαντάζομαι πως το κάνατε - τι σας απάντησαν;

Νομιζετε πως τοσες μερες εχουμε αγχωθει χωρις λογο;; Ολα αυτα ειναι απαντησεις που εχουμε παρει οοολες αυτες τις μερες... Ρωταμε και ξαναρωταμε.. Δεν ξερουν!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Δεν ξερουν!!!!!!!!!!!!!!!!! Ειναι ανεκδιηγητοι πραγματικα

Τι να πω, καταθέτω την έκπληξη και τη συμπαράστασή μου ...

Στη θέση σας, ίσως τους αντιμετώπιζα, πλέον, ως "ταύρος εν υαλοπωλείο" ... Ένα μήνα εμπαιγμό, απορώ με ποια αποθέματα υπομονής τον ανέχεστε!

Οσοι τσακωθηκαν πηραν ετοιμη απαντηση : να ευχεστε να μην απολυθειτε, πληρωνεστε και δεν δουλευετε κι αλλα τετοια πετυχημενα.............
Σας κανουν και χαρη δηλαδη επειδη ζητατε το αυτονοητο.αισχος!!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:04:18 »

Αποσυνδεδεμένος GERMANOS

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1706
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2118 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 11:39:10 πμ »
 Συνάδελφοι μόλις επικοινώνησα με τον συνδικαλιστή Σάββα... Σήμερα έχουν συνάντηση για να μικρύνουν τα τμήματα... Όλα τα τμήματα στον Πειραιά είναι 27 άτομα... Τον ρώτησα τι γίνεται με τα κενά των φιλολόγων στον Πειραιά.. Μου απάντησε ότι τα φέρνουν με δυσκολία για να τοποθετήσουν μόνιμους και αναπληρωτές... Τον ρώτησα αν είναι ενημερωμένος για το πλαφόν των 7 ωρών... Μου απάντησε ναι... Ύστερα τον ρώτησα αν ελέγχουν τυχόν αυθαιρεσίες στο θέμα του πλαφόν... Μου είπε ότι αυτό είναι δύσκολο να αντιμετωπιστεί... Μόνο αν γίνει καταγγελία... Στο ερώτημά μου γιατί φέτος οι φιλόλογοι δεν έχουν κενά... μου απάντησε
1. Συγχωννεύσεις
2. Μεγαλύτερα τμήματα
3. Αναθέσεις β΄
  Τελικό συμπέρασμα... τα πράγματα είναι δύσκολοα για φέτος ( λόγια του κ. Σάββα).
  Συνάδελφοι, καλή δύναμη για φέτος....

Αποσυνδεδεμένος aristos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2928
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι "δανειστές" επιτρέπουν την ύπαρξη σχολείων;
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2119 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 11:39:47 πμ »
Τότε δε θα πρέπει να ξαναυπολογιστούμε στη β φάση;

Πραγματικα δεν ξερω και το κακο ειναι οτι δεν γνωριζουν ουτε οι υπευθυνοι!!! Εμεις που κληθηκαμε στην α΄φαση Αθηνα εχουμε περισσοτερα μορια απο αυτους που θα κληθουν στη β' και απο πολλους τις α' φασης που ειναι ηδη τοοθετημενοι και εργαζονται. Ειναι ανορθολογικη η διαχειριση οπως εγινε και προφανως το γνωριζουν γι αυτο εχουν παγωσει η διαδικασιες και εχουν βρεθει σε αδιεξοδο. Επισης μαλλον ειναι πρωτοφανες αυτο που συμβαινει οποτε δυσκολο να γινουν προβλεψεις...

Τρίτη και φαρμακερή, μήπως πάρω απάντηση: όταν τους ρωτήσατε - φαντάζομαι πως το κάνατε - τι σας απάντησαν;

Νομιζετε πως τοσες μερες εχουμε αγχωθει χωρις λογο;; Ολα αυτα ειναι απαντησεις που εχουμε παρει οοολες αυτες τις μερες... Ρωταμε και ξαναρωταμε.. Δεν ξερουν!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Δεν ξερουν!!!!!!!!!!!!!!!!! Ειναι ανεκδιηγητοι πραγματικα

Τι να πω, καταθέτω την έκπληξη και τη συμπαράστασή μου ...

Στη θέση σας, ίσως τους αντιμετώπιζα, πλέον, ως "ταύρος εν υαλοπωλείο" ... Ένα μήνα εμπαιγμό, απορώ με ποια αποθέματα υπομονής τον ανέχεστε!

Οσοι τσακωθηκαν πηραν ετοιμη απαντηση : να ευχεστε να μην απολυθειτε, πληρωνεστε και δεν δουλευετε κι αλλα τετοια πετυχημενα.............

Αυτοί που δίνουν τέτοιες απαντήσεις έχουν δικαιοδοσία πληρωμής και απόλυσης ...;
Υπάρχει και Θεός ..., ελπίζω ...
Πριν απ’ τα μάτια μου ήσουν φως.
Πριν απ’ τον Έρωτα έρωτας
Κι όταν σε πήρε το φιλί,
Γυναίκα ...

Αποσυνδεδεμένος stave

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 580
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2120 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 11:40:58 πμ »
Αυτά τα χάλια της Αθήνας τα λέμε εδώ κι ένα μήνα!! Κάποια στιγμή εγώ προσωπικά σταμάτησα κάνοντας υπομονή και ελπίζοντας ότι είναι νωρίς και ότι θα βρεθεί μια λύση. Τώρα μετά και τη συνέντευξη Κουμέντου μάλλον επιβεβαιώνονται τα χειρότερα σενάρια που θέλουν να υπάρχουν πολύ λίγα κενά για φιλολόγους (για να μην πω καθόλου, τουλάχιστον στην Αττική και κατηγορηθώ ότι σπέρνω τον πανικό). Τι μέλλει γενέσθαι μ'εμάς κανείς δεν ξέρει....Αλλά εγώ τουλάχιστον θα απέχω όσο μπορώ γιατί δε θέλω να σας επιβαρύνω με πρόσθετο άγχος, αν και περισσεύει μπόλικο για όλους μας

Αποσυνδεδεμένος moustard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 991
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2121 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 11:41:56 πμ »
aristos2 ξέρεις τι μου θυμίζει;
Πριν μερικά (αρκετά) χρόνια "έπρεπε" να έρθει εκπαιδευτικός υπεράριθμης (πλεόν) ειδικότητας από την Δ' περιοχή στην Α'.
Ήταν 10ος στη σειρά. Για να μη γίνουν λοιπόν ενστάσεις πήραν μετάθεση και οι 9 προηγούμενοι.
Με αποτέλεσμα η Α' περιοχή να είναι από τις πρώτες υπεράριθμες στην συγκεκριμένη ειδκότητα.

Δυστυχώς, Stelio, έτσι λειτουργεί το Υπουργείο μας χρόνια τώρα ...
Δε θυμάμαι πόσο καιρό είχαμε να δούμε φιλόλογο με μετάθεση στον τόπο μου και είδαμε ξαφνικά ένα "καράβι" πέρσι ... Κάποιος απ' την "πρώτη θέση" πήρε μαζί του και αυτούς του "καταστρώματος" ...  ;)

Κατι αναλογο ενδεχομενως  εγινε και στην Α' Αθηνας. Αλλα ειναι αποριας αξιον παρόλα αυτα πως εξαφανιστηκαν τα "απειρα" κενα που παρουσιαζε τοσα χρονια. Αν το καταφεραν με τις συγχωνευσεις, τις β'αναθεσεις, τον κοσμο που εδιωξε απο τα γραφεια.. Τοτε ειναι ενδιεκτικο του τι θα συμβει τα επομενα χρονια στις περισσοτερες ισως περιοχες. Μη με "αφορισετε" ως απαισιοδοξη, ευχομαι να διαψευστω και να πανε ολα καλα απλα με τα συγκεκριμενα γεγονοτα, βγαζω και τα αναλογα συμπερασματα.

Αποσυνδεδεμένος snoopy

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
  • Προσεχώς καλύτερα...
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2122 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 11:42:12 πμ »
καλημερα σε όλους! Και από Κρήτη η ίδια απάντηση : δεν υπάρχουν κενα φιλολόγων!!!!!! Πώς είναι δυνατόν;;Υπάρχουν σχολεία στο νομό Ηρακλείου( κι όχι μόνο) που τα παιδιά δεν έχουν κάνει ούτε μια ώρα φιλολογικά μαθήματα!Τα λύκεια και τα Γυμνάσια της πόλης τελούν υπό κατάληψη , κατά πλειοψηφία. Κατά τα άλλα όλα λειτουργούν άψογα...ΑΙΣΧΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος trelamenos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 738
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2123 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 11:43:53 πμ »
μετα απο αυτα επιτρεψτε μου προβλεψη για β φαση.200 και πολλους λεω.βαζω μεσα και τους τριτεκνους.οσοι εχουμε βαλει συγκεκριμενες επιλογες μας προσπερνουν και μας θυμουνται που κ που για να δουν πως εχουμε υγειας!!!

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2124 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 11:44:31 πμ »
aristos2 ξέρεις τι μου θυμίζει;
Πριν μερικά (αρκετά) χρόνια "έπρεπε" να έρθει εκπαιδευτικός υπεράριθμης (πλεόν) ειδικότητας από την Δ' περιοχή στην Α'.
Ήταν 10ος στη σειρά. Για να μη γίνουν λοιπόν ενστάσεις πήραν μετάθεση και οι 9 προηγούμενοι.
Με αποτέλεσμα η Α' περιοχή να είναι από τις πρώτες υπεράριθμες στην συγκεκριμένη ειδκότητα.

Δυστυχώς, Stelio, έτσι λειτουργεί το Υπουργείο μας χρόνια τώρα ...
Δε θυμάμαι πόσο καιρό είχαμε να δούμε φιλόλογο με μετάθεση στον τόπο μου και είδαμε ξαφνικά ένα "καράβι" πέρσι ... Κάποιος απ' την "πρώτη θέση" πήρε μαζί του και αυτούς του "καταστρώματος" ...  ;)

Κατι αναλογο ενδεχομενως  εγινε και στην Α' Αθηνας. Αλλα ειναι αποριας αξιον παρόλα αυτα πως εξαφανιστηκαν τα "απειρα" κενα που παρουσιαζε τοσα χρονια. Αν το καταφεραν με τις συγχωνευσεις, τις β'αναθεσεις, τον κοσμο που εδιωξε απο τα γραφεια.. Τοτε ειναι ενδιεκτικο του τι θα συμβει τα επομενα χρονια στις περισσοτερες ισως περιοχες. Μη με "αφορισετε" ως απαισιοδοξη, ευχομαι να διαψευστω και να πανε ολα καλα απλα με τα συγκεκριμενα γεγονοτα, βγαζω και τα αναλογα συμπερασματα.
συμφωνω απολυτα....μηπως πρεπει να ξυπνησουμε και να γινουμε ρεαλιστες???????????? ακομα και αν παρει καποιους φετος, τι εγγυηση υπαρχει για τα επομενα χρονια με την πληρη εφαρμογη του μνημονιου???????? και εαν συμβει και η πτωχευση τοτε................. :'( :'( :'( :'( :'( :'(θα μεινουμε με το...πτυχιο στο χερι

Αποσυνδεδεμένος moustard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 991
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2125 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 11:45:29 πμ »
Συνάδελφοι μόλις επικοινώνησα με τον συνδικαλιστή Σάββα... Σήμερα έχουν συνάντηση για να μικρύνουν τα τμήματα... Όλα τα τμήματα στον Πειραιά είναι 27 άτομα... Τον ρώτησα τι γίνεται με τα κενά των φιλολόγων στον Πειραιά.. Μου απάντησε ότι τα φέρνουν με δυσκολία για να τοποθετήσουν μόνιμους και αναπληρωτές... Τον ρώτησα αν είναι ενημερωμένος για το πλαφόν των 7 ωρών... Μου απάντησε ναι... Ύστερα τον ρώτησα αν ελέγχουν τυχόν αυθαιρεσίες στο θέμα του πλαφόν... Μου είπε ότι αυτό είναι δύσκολο να αντιμετωπιστεί... Μόνο αν γίνει καταγγελία... Στο ερώτημά μου γιατί φέτος οι φιλόλογοι δεν έχουν κενά... μου απάντησε
1. Συγχωννεύσεις
2. Μεγαλύτερα τμήματα
3. Αναθέσεις β΄
  Τελικό συμπέρασμα... τα πράγματα είναι δύσκολοα για φέτος ( λόγια του κ. Σάββα).
  Συνάδελφοι, καλή δύναμη για φέτος....
[/quote

Μα το προγραμμα ενος σχολειο για να ισχυσει, στελνεται στη δευτεροβαθμια για εγκριση. Εκει δεν ελεγχουν αν τηρειται το πλαφον και αν ειναι ολα νομιμα;;;; Τι ρωταω τωρα.....

Αποσυνδεδεμένος trelamenos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 738
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2126 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 11:46:43 πμ »
aristos2 ξέρεις τι μου θυμίζει;
Πριν μερικά (αρκετά) χρόνια "έπρεπε" να έρθει εκπαιδευτικός υπεράριθμης (πλεόν) ειδικότητας από την Δ' περιοχή στην Α'.
Ήταν 10ος στη σειρά. Για να μη γίνουν λοιπόν ενστάσεις πήραν μετάθεση και οι 9 προηγούμενοι.
Με αποτέλεσμα η Α' περιοχή να είναι από τις πρώτες υπεράριθμες στην συγκεκριμένη ειδκότητα.

Δυστυχώς, Stelio, έτσι λειτουργεί το Υπουργείο μας χρόνια τώρα ...
Δε θυμάμαι πόσο καιρό είχαμε να δούμε φιλόλογο με μετάθεση στον τόπο μου και είδαμε ξαφνικά ένα "καράβι" πέρσι ... Κάποιος απ' την "πρώτη θέση" πήρε μαζί του και αυτούς του "καταστρώματος" ...  ;)

Κατι αναλογο ενδεχομενως  εγινε και στην Α' Αθηνας. Αλλα ειναι αποριας αξιον παρόλα αυτα πως εξαφανιστηκαν τα "απειρα" κενα που παρουσιαζε τοσα χρονια. Αν το καταφεραν με τις συγχωνευσεις, τις β'αναθεσεις, τον κοσμο που εδιωξε απο τα γραφεια.. Τοτε ειναι ενδιεκτικο του τι θα συμβει τα επομενα χρονια στις περισσοτερες ισως περιοχες. Μη με "αφορισετε" ως απαισιοδοξη, ευχομαι να διαψευστω και να πανε ολα καλα απλα με τα συγκεκριμενα γεγονοτα, βγαζω και τα αναλογα συμπερασματα.
συμφωνω απολυτα....μηπως πρεπει να ξυπνησουμε και να γινουμε ρεαλιστες???????????? ακομα και αν παρει καποιους φετος, τι εγγυηση υπαρχει για τα επομενα χρονια με την πληρη εφαρμογη του μνημονιου???????? και εαν συμβει και η πτωχευση τοτε................. :'( :'( :'( :'( :'( :'(θα μεινουμε με το...πτυχιο στο χερι
θα συμφωνησω κι εγω.φετος οποιος προλαβει απο του χρονου αλλαγη προσανατολισμου.

Αποσυνδεδεμένος moustard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 991
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2127 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 11:49:19 πμ »
Συνάδελφοι μόλις επικοινώνησα με τον συνδικαλιστή Σάββα... Σήμερα έχουν συνάντηση για να μικρύνουν τα τμήματα... Όλα τα τμήματα στον Πειραιά είναι 27 άτομα... Τον ρώτησα τι γίνεται με τα κενά των φιλολόγων στον Πειραιά.. Μου απάντησε ότι τα φέρνουν με δυσκολία για να τοποθετήσουν μόνιμους και αναπληρωτές... Τον ρώτησα αν είναι ενημερωμένος για το πλαφόν των 7 ωρών... Μου απάντησε ναι... Ύστερα τον ρώτησα αν ελέγχουν τυχόν αυθαιρεσίες στο θέμα του πλαφόν... Μου είπε ότι αυτό είναι δύσκολο να αντιμετωπιστεί... Μόνο αν γίνει καταγγελία... Στο ερώτημά μου γιατί φέτος οι φιλόλογοι δεν έχουν κενά... μου απάντησε
1. Συγχωννεύσεις
2. Μεγαλύτερα τμήματα
3. Αναθέσεις β΄
  Τελικό συμπέρασμα... τα πράγματα είναι δύσκολοα για φέτος ( λόγια του κ. Σάββα).
  Συνάδελφοι, καλή δύναμη για φέτος....


Μα το προγραμμα ενος σχολειο για να ισχυσει, στελνεται στη δευτεροβαθμια για εγκριση. Εκει δεν ελεγχουν αν τηρειται το πλαφον και αν ειναι ολα νομιμα;;;; Τι ρωταω τωρα...
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 04, 2011, 03:37:16 μμ από AntreaEirini »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32313
  • Τελευταία: anikologr3
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161138
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 558
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 465
Σύνολο: 478

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.123 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.