*

Αποστολέας Θέμα: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12  (Αναγνώστηκε 779014 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Bouxmaxer

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2170 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 02:11:21 μμ »
Απο όσα διαβάζω κάθε μέρα με αυτά που σας λένε απο το υπουργείο σας (δεν ειμαι εκπαιδευτικός το έχω ξαναπεί) δεν πρέπει να τους δίνεται σημασία. Οι μέρες πέρασαν και η αγωνία σας φτάνει στο τέλος της. Όπως όλα δείχνουν αυτή την εβδομάδα θα πάτε για δουλεια (εύχομαι όλοι σας) και θέλουν δεν θέλουν τα κενά που υπαρχουν δεν μπορούν να τα κρατήσουν κρυφά, για μένα ο λόγος που σας λένε άλλα ο ένας και άλλα ο άλλος ανάλογα σε πιο γραφείο - καφενείο του υπουργείου θα πάρετε τηλ είναι απλός, ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΙΔΕΑ !!!!!!!!!!!!!! Έχουν χάσει την μπάλα όπως και στο υπουργείο που ανήκω και γω........ μόνο λεφτά κόβουν......

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:13:23 »

Αποσυνδεδεμένος karas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 176
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2171 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 02:16:15 μμ »
Απο όσα διαβάζω κάθε μέρα με αυτά που σας λένε απο το υπουργείο σας (δεν ειμαι εκπαιδευτικός το έχω ξαναπεί) δεν πρέπει να τους δίνεται σημασία. Οι μέρες πέρασαν και η αγωνία σας φτάνει στο τέλος της. Όπως όλα δείχνουν αυτή την εβδομάδα θα πάτε για δουλεια (εύχομαι όλοι σας) και θέλουν δεν θέλουν τα κενά που υπαρχουν δεν μπορούν να τα κρατήσουν κρυφά, για μένα ο λόγος που σας λένε άλλα ο ένας και άλλα ο άλλος ανάλογα σε πιο γραφείο - καφενείο του υπουργείου θα πάρετε τηλ είναι απλός, ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΙΔΕΑ !!!!!!!!!!!!!! Έχουν χάσει την μπάλα όπως και στο υπουργείο που ανήκω και γω........ μόνο λεφτά κόβουν......

Απολυτα σωστός! Ακούστε, αυτό που δεν πρέπει να κάνουμε είναι να τους αφήσουμε να παίζουν με την υγεία μας.... Πρόσφατα εκδήλωσα κρίσεις πανικού και ξόδεψα ένα σεβαστό ποσόν προκειμένου να μάθω ότι δεν έχω κάτι και όλα είναι φυσιολογικά.. Αυτό που πρέπει να κάνουμε είναι να δούμε τα πράγματα με ψυχραιμία, λογική και ευθυκρισία... Δενείναι δυνατόν να μη γίνουν προσλήψεις διότι ελλείψεις υπάρχουν!!!!! Σύντομα θα το δούμε. Λοιπόν κουράγιο και ψυχραιμία. Και μη ξεχνάτε: είμαστε όλοι μαζί σε αυτό το τρυπάκι, όλοι μαζί σε αυτήν την κατάσταση.

Αποσυνδεδεμένος smet

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1068
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2172 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 02:17:41 μμ »
2103442387

ρε παιδιά ας πάρουμε σε αυτό το τηλ. να δούμε τι θα πουν...

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2173 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 02:19:20 μμ »
Πηρα στο 3442387 και μου ειπε κατα λεξη(ρωτησα για πεο4) δεν γνωριζουμε ουτε για κενα ουτε για φαση,τι εγινε και καλειται εδω;Μου μιλησε με νευρα!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:13:23 »

Αποσυνδεδεμένος stratos91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1319
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2174 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 02:23:05 μμ »
Άγρια και θλιβερά μαντάτα....
πήρα τηλ πριν κανα μισαωρο στο 2103442387,
μαλλον τμημα υπευθυνο για την καταμετρηση των κενών.
ρωτω τον υπαλληλο ποια η εικονα των κενων των φιλολογων και αν εχω ελπιδες για τη β φαση απο τη στιγμη που περιμενω να παρει το υπουργειο γυρω στους 160-μαζι με πολυτεκνους-για να θεωρω οτι θα ειμαι σε αυτη τη φαση αναπληρωσης, και μου απαντα:
" μας λειπουν στοιχεια απο καποιες διευθυνσεις αλλα προς το παρον το νουμερο ειναι διψηφιο,
ειναι πολυ μεγαλο το νουμερο που μου λετε..." κι ο νοων νοειτω...
βρισκομαι στα ορια της τρελας...
οσο για την επομενη χρονια εικαζω να κλαιω με μαυρο δακρυ καθως επικεινται και νεες συγχωνευσεις και ετερα κακα.
λυπαμαι που ειμαι αγγελος κακων ειδησεων, μακαρι να ανατραπουν ολα αυτα.

Πέρυσι πριν να γίνει η β φάση έλεγαν από το υπουργείο αν θυμάμαι καλά ότι τα κενά ήταν γύρω στα 90. Τελικά προσέλαβαν 390.

Επίσης, πως κάποιοι υπάλληλοι ξέρουν τα κενά και άλλοι δεν γνωρίζουν τίποτα για β φάση και αριθμό κενών; Μήπως είναι ράδιο αρβύλα τελικά;

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2175 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 02:27:02 μμ »
Παιδια, γνωμη μου ειναι να μη παρετε ΚΑΝΕΝΑ τηλεφωνο.Βλεπετε πως ΔΕΝ ωφελει σε τιποτα. Κοιταξτε να ηρεμησετε.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 04, 2011, 02:33:24 μμ από MARKOS »
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος aristos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2928
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι "δανειστές" επιτρέπουν την ύπαρξη σχολείων;
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2176 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 02:31:40 μμ »
Παιδια, γνωμη μου ειναι να μη παρετε ΚΑΝΕΝΑ τηλεφωνο.Βλεπετε πως ΔΕΝ ωφελει σε τιποτα. Να προσπαθησετε να ηρεμησετε.
Σωστά ...,
απ' την άλλη αναμένουν παιδιά, σκυλιά (σήμερα, είναι και η μέρα τους), υποχρεώσεις, χαράτσια, μαθητές, φίλοι, συγγενείς, γείτονες, ο εξομολόγος ..., σε όλους αυτούς/αυτά παριστάνεις τον ήρεμο ..., κι εδώ ..., μεταξύ ομοιοπαθούντων ...; Ανέφικτο.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 04, 2011, 02:33:16 μμ από aristos2 »
Πριν απ’ τα μάτια μου ήσουν φως.
Πριν απ’ τον Έρωτα έρωτας
Κι όταν σε πήρε το φιλί,
Γυναίκα ...

Αποσυνδεδεμένος inw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2305
    • Προφίλ
    • http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2177 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 02:38:46 μμ »
Καλησπέρα συνάδελφοι Γύρω στη μία τηλεφώνησα στον ευγενέστατο πλην ολιγόλογο κυριούλη και μου είπε: τα κενά έχουν συλλεγεί και επικαιροποιηθεί,αλλά είναι θέμα πολιτικής ηγεσίας από δω και πέρα.Φάση μου είπε θα γίνει αλλά πότε και ποιος ο αριθμός δεν είπε τίποτα. Τον πίεσα και μου είπε πως υπάρχουν κενά φιλολόγων βεβαίως βεβαίως. Αν δεν έχουν σκοπό να καλέσουν, τότε γιατί μαζεύουν κενά;
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 04, 2011, 02:41:25 μμ από inw »
http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2178 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 02:39:49 μμ »
θεωρω πως η ψυχραιμια βοηθα.
Και να το θεσω διαφορετικα. Μπορεις να μου πεις ποιο το όφελος απο αυτο το πανικο? Λυνονται τα προβληματα?
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος eri02

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1085
  • χαμογελά η ζωή σε όποιον έχει πίστη και αντοχή....
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2179 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 02:41:23 μμ »
Καλησπέρα συνάδελφοι Γύρω στη μία τηλεφώνησα στον ευγενέστατο πλην ολογόλογο κυριούλη και μου είπε: τα κενά έχουν συλλεγεί και επικαιροποιηθεί,αλλά είναι θέμα πολιτικής ηγεσίας από δω και πέρα.Φάση μου είπε θα γίνει αλλά πότε και ποιος ο αριθμός δεν είπε τίποτα. Τον πίεσα και μου είπε πως υπάρχουν κενά φιλολόγων βεβαίως βεβαίως. Αν δεν έχουν σκοπό να καλέσουν, τότε γιατί μαζεύουν κενά;
Ελπιζω τα κενα των φιλολογων να μην αφορουν τον διψηφιο αριθμο... ;D

Αποσυνδεδεμένος inw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2305
    • Προφίλ
    • http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2180 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 03:07:22 μμ »
Ντίνα και πέρυσι η Χριστοχαζοπούλου έλεγε ότι θα κάνει 2 φάσεις και εκανε ένα σωρό και πήρε ένα καράβι κόσμο.Εγώ προσωπικά δεν την πιστεύω.
http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)

Αποσυνδεδεμένος inw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2305
    • Προφίλ
    • http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2181 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 03:11:39 μμ »
Και κάτι ακόμη:πώς ξέρει η εύη από τώρα πόσες άδειες εγκυμοσύνης,ασθενειών ,ανατροφής θα προκύψουν; Το θεωρώ παράλογο.
http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)

Αποσυνδεδεμένος sunsmile

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 66
  • Φύλο: Γυναίκα
  • "Tι νόημα έχει να φοβάσαι αυτό που θα'ρθει;"
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2182 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 03:15:49 μμ »
Καλησπέρα από Κρήτη. Εδώ γίνεται μαύρος χαμός. 52 Γυμνάσια, Λύκεια τελούν υπό κατάληψη στο νησί εκ των οποίων 30 και πάνω στο νομό Ηρακλείου. Συγκινήθηκα όταν άκουσα στις τοπικές ειδήσεις πρώτο στα αιτήματα των παιδιών είναι να γίνουν μαζικοί διορισμοί καθηγητών. Ενώ οι συνδικαλιστές νοιάζονται μόνο για τους μόνιμους, από την άλλη  τα παιδιά διαμαρτύρονται για τα βιβλία και για το ότι δεν υπάρχουν καθηγητές στα σχολεία. Σε ποιους τα πουλάει αυτά που λέει το υπουργείο για την έλλειψη κενών? Έχουν πάρει γραμμή να τα λένε αυτά, αλλά η πραγματικότητα τους διαψεύδει. Τα παιδιά δεν είναι χαζά να ξεσηκώνονται χωρίς λόγο. Με τις αλχημείες τους τα έχουν μειώσει, αλλά ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΡΚΕΤΑ ΚΕΝΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΩΣ ΘΑ ΠΡΟΚΥΠΤΟΥΝ.
 Α Ι Σ Ι Ο Δ Ο Ξ Ι Α  λοιπόν.

Αποσυνδεδεμένος moustard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 991
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2183 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 03:28:09 μμ »
ΡΕΠΟΡΤΑΖ:esos.gr

«Στην Αττική σήμερα υπάρχουν 30 πλεονάσματα Φιλολόγων και δυστυχώς 40 πλεονάσματα αναπληρωτών φιλολόγων οι οποίοι προέκυψαν από λαθεμένα στοιχεία που δόθηκα από τις σχολικές μονάδες» δήλωσε στο esos ο Περιφερειακός Διευθυντής Εκπαίδευσης Αττικής Γιάννης Κουμέντος και πρόσθεσε: «Ύστερα από έλεγχο που κάναμε αποδείχθηκε οτι δεν χρειάζονταν οι αναπληρωτές».


Και γιατί δε διορθώνεται το λάθος ..., επιπλέον γιατί δεν τιμωρείται ...;
Σ' ένα μήνα, δε, ποια παγκόσμια, στη μοναδικότητά της, σύμπτωση δε "διόρθωσε" το πρόβλημα με άδειες παντός είδους που τη λοιπή Ελλάδα κατακλύζουν ...;
"Εραστές" της αλήθειας και του προγραμματισμού, να είμαστε καλά, να σας θυμόμαστε ...

Φίλε θα το διορθώσουν το λάθος...Θα μας στείλουν σπίτια μας....

Δε νομίζω ότι θα συμβεί κάτι τέτοιο. Ή θα σας διαθέσουν σε άλλη δ/νση εντός νομού ή και εκτός νομού, αν δε βρίσκεται λύση. Πάντως, για να σας απολύσουν, αμφιβάλλω. Μην ξεχνάς ότι θ' ακολουθήσει και άλλη φάση λογικά. Θα έχετε απολυθεί οι έχοντες περισσότερα μόρια και θα έχουν προσληφθεί οι αμέσως επόμενοι; Δε νομίζω.

Αυτη την ερωτηση την εχουμε υποβαλλει πολλακις στη φιλτατη διευθυνση της Α'Αθηνας και δεν εχουμε παρει απαντηση.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32313
  • Τελευταία: anikologr3
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161133
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 475
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 463
Σύνολο: 475

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.061 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.