*

Αποστολέας Θέμα: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12  (Αναγνώστηκε 777818 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος trelamenos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 738
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #3290 στις: Οκτώβριος 12, 2011, 12:26:18 μμ »
παω να κανω καμια δουλεια .κουραστηκα πια!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:25:34 »

Αποσυνδεδεμένος margarita111

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 458
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #3291 στις: Οκτώβριος 12, 2011, 12:33:31 μμ »
Υποπτο που δεν ανακοινώνει καν ο Μπράτης για β'φάση δευτεροβ γενικής.
 Μήπως τελικά ισχυει αυτό που μου είπαν για την επόμενη βδομ;
Καλα αν πάει την αλλη βδομ που επεύχομαι ,σημαίνει οτι κάποιοι γνωρίζουν τη στρατηγική,σχέδιο,πρόγραμμα όπως θέλετε πείτε το από πολύ πολύ νωρίς.
 Παίζονται παιχνίδια με τροικα......γιατί η πλειοψηφία ειδικής αγωγής, ξενόγλωσσων κ μουσικών πληρώνονται από εσπα .
 Όταν ειχα μιλήσει για τροικα μου είχαν πει κάποιοι οτι σιγά μην ασχολούνται οι τροικανοί με αναπληρωτές. Ε λοιπόν ασχολούνται με τα πάντα και μάλιστα αυτοί αποφασίζουν .
Το μόνο καλό είναι οτι αν καθυστερήσει τουλάχιστον θα πάρει περισσότερους.

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #3292 στις: Οκτώβριος 12, 2011, 12:45:29 μμ »
Υποπτο που δεν ανακοινώνει καν ο Μπράτης για β'φάση δευτεροβ γενικής.
 Μήπως τελικά ισχυει αυτό που μου είπαν για την επόμενη βδομ;
Καλα αν πάει την αλλη βδομ που επεύχομαι ,σημαίνει οτι κάποιοι γνωρίζουν τη στρατηγική,σχέδιο,πρόγραμμα όπως θέλετε πείτε το από πολύ πολύ νωρίς.
 Παίζονται παιχνίδια με τροικα......γιατί η πλειοψηφία ειδικής αγωγής, ξενόγλωσσων κ μουσικών πληρώνονται από εσπα .
 Όταν ειχα μιλήσει για τροικα μου είχαν πει κάποιοι οτι σιγά μην ασχολούνται οι τροικανοί με αναπληρωτές. Ε λοιπόν ασχολούνται με τα πάντα και μάλιστα αυτοί αποφασίζουν .
Το μόνο καλό είναι οτι αν καθυστερήσει τουλάχιστον θα πάρει περισσότερους.
τρωνε πρωτα απο το εσπα και μετα απο τον κρατικο προυπολογισμο που εχει αποθεμα μονο μεχρι τα μεσα νοεμβριου.....................οταν σιγουρευτουν για τα χρηματα που θα παρουν τοτε θα κανουν προσληψεις

Αποσυνδεδεμένος miska

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 119
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #3293 στις: Οκτώβριος 12, 2011, 12:58:09 μμ »
το πιο απίστευτο ειναι οτι τα κενα ειναι επτασφραγιστο μυστικο, ούτε οι ββαθμιες ουτε το υπουργείο τα ξερουν, σφιγγες, ''δεν τα έχουμε εμεις, δεν γνωρίζουμε ποιος τα εχει, παρτε στο πυσδε'', στο πυσδε δεν απαντούν , αν απαντήσουν ειναι καποιος ασχετος που παλι δε γνωριζει, ο υπεύθυνος ειναι υποτιθεται στο διευθυντη εδώ και μια βδομαδα..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:25:34 »

Αποσυνδεδεμένος sousourada

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #3294 στις: Οκτώβριος 12, 2011, 01:06:45 μμ »
Αναμένουν τις πιστώσεις, κανένα άλλο νέο...

Αποσυνδεδεμένος dina 94

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1403
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #3295 στις: Οκτώβριος 12, 2011, 01:10:20 μμ »
Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω πουπήγαν τα κενά από τις συντάξεις .Πως και γιατί δεν φαίνονται .Σας παρακαλώ ας μου απαντήσει κάποιος  :(

Αποσυνδεδεμένος mrtheo

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 139
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #3296 στις: Οκτώβριος 12, 2011, 01:10:48 μμ »
Προσλήψεις αναπληρωτών

Σύμφωνα με ενημέρωση, από τα αρμόδια τμήματα του Υπουργείου Παιδείας , σήμερα ανακοινώνονται οι προσλήψεις αναπληρωτών πλήρους και μειωμένου ωραρίου για την Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση (κρατικού προϋπολογισμού και ΕΣΠΑ) των ειδικοτήτων Αγγλικής , Μουσικής, Γερμανικής (Γερμανικής ΕΣΠΑ μειωμένου ωραρίου) και Μουσικών ειδικοτήτων για τα μουσικά σχολεία της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης.

Συγκεκριμένα προσλαμβάνονται στην Π.Ε. :

 
   

Πλήρους Ωραρίου
   

Μειωμένου Ωραρίου

Αγγλικής
   

510
   

343

Μουσικής
   

112
   

315

Γερμανικής
   

-
   

251

 

Σήμερα , επίσης , θα ανακοινωθούν τα ονόματα 342 αναπληρωτών Ειδικής Αγωγής , β΄ φάση Δευτεροβάθμιας. Η β΄ φάση Ειδικής Αγωγής για την Π.Ε. θα πραγματοποιηθεί ως το τέλος της εβδομάδας.

Προσλήψεις ειδικοτήτων Πληροφορικής , Φυσικής Αγωγής και Γαλλικής , για την Π.Ε. , θα γίνουν μόλις ολοκληρωθούν οι μετακινήσεις από τη Δ.Ε.
από πού το βρήκες; είναι κάπού δημοσιευμένο;
ΣΕ ΑΛΛΗ ΜΟΙΡΑ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ ΔΙΝΩ ΚΙ Ο,ΤΙ ΨΑΧΝΩ ΠΙΣΩ ΜΟΥ ΤΟ ΑΦΗΝΩ.

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #3297 στις: Οκτώβριος 12, 2011, 01:21:18 μμ »
Προσλήψεις αναπληρωτών

Σύμφωνα με ενημέρωση, από τα αρμόδια τμήματα του Υπουργείου Παιδείας , σήμερα ανακοινώνονται οι προσλήψεις αναπληρωτών πλήρους και μειωμένου ωραρίου για την Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση (κρατικού προϋπολογισμού και ΕΣΠΑ) των ειδικοτήτων Αγγλικής , Μουσικής, Γερμανικής (Γερμανικής ΕΣΠΑ μειωμένου ωραρίου) και Μουσικών ειδικοτήτων για τα μουσικά σχολεία της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης.

Συγκεκριμένα προσλαμβάνονται στην Π.Ε. :

 
   

Πλήρους Ωραρίου
   

Μειωμένου Ωραρίου

Αγγλικής
   

510
   

343

Μουσικής
   

112
   

315

Γερμανικής
   

-
   

251

 

Σήμερα , επίσης , θα ανακοινωθούν τα ονόματα 342 αναπληρωτών Ειδικής Αγωγής , β΄ φάση Δευτεροβάθμιας. Η β΄ φάση Ειδικής Αγωγής για την Π.Ε. θα πραγματοποιηθεί ως το τέλος της εβδομάδας.

Προσλήψεις ειδικοτήτων Πληροφορικής , Φυσικής Αγωγής και Γαλλικής , για την Π.Ε. , θα γίνουν μόλις ολοκληρωθούν οι μετακινήσεις από τη Δ.Ε.
από πού το βρήκες; είναι κάπού δημοσιευμένο;
στο site του μπρατη

Αποσυνδεδεμένος dina 94

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1403
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #3298 στις: Οκτώβριος 12, 2011, 01:23:07 μμ »
Που πήγαν τα κενά από τις συντάξεις ;;;

Αποσυνδεδεμένος eva7

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1415
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #3299 στις: Οκτώβριος 12, 2011, 01:23:19 μμ »
Συνάδελφοι σας υπενθυμίζω και θα το κάνω τακτικά (ας μου το συγχωρέσουν οι moderators) να κοιτάξετε το θέμα που άνοιξε ο Αρίστος σχετικά με τη σύσταση συλλόγου αδιόριστων φιλολόγων. Παρακαλώ κοιτάξτε το. Το φετινό χάλι είναι ανευ προηγουμένου και αν επιτέλους δεν κάνουμε κάτι δεν θα ξαναεργαστούμε οι περισσότεροι. Ας οργανωθούμε!!!!

Αποσυνδεδεμένος eva7

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1415
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #3300 στις: Οκτώβριος 12, 2011, 01:24:52 μμ »
Συντονιστές...Συγγνώμη για το αγγλικό!! Λέτε να με πάρουν να αντικαταστήσω καμία των αγγλικών??? Το κατέχω.... :P

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #3301 στις: Οκτώβριος 12, 2011, 01:34:56 μμ »
Συντονιστές...Συγγνώμη για το αγγλικό!! Λέτε να με πάρουν να αντικαταστήσω καμία των αγγλικών??? Το κατέχω.... :P
μην το γελας....στη ελλαδα συμβαινουν πολλα, σε μενα που ειμαι αγγλικων..στο επας του οαεδ και στα ιεκ εδωσαν την θεση μου σε μονιμη γαλλικων με επαρκεια για και οχι πτυχιο αγγλικης φιλολογιας να συμπληρωσει ωραριο.........εαν δεν με πιστευεις στειλε μου στο προσωπικο μου email μυνημα να σου δωσω τα στοιχεια μου να το εξακριβωσεις.............και ακουγεται κατι για αναγνωριση και του εαπ στον ελληνικο πολιτισμο για να αναγνωριστει το δικαιωμα τους ως φιλολογοι...ηδη στο ανοιχτο πανεπιστημιο κυπρου εχουν βαλει αρχαια ελληνικα και γλωσσολογια στο προπτυχιακο τους τμημα.....επομενως οτι πτυχιο παρεις καλο ειναι αφου στο δημοσιο θα ειμαστε τα παιδια για ολες τις δουλειες

Αποσυνδεδεμένος eva7

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1415
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #3302 στις: Οκτώβριος 12, 2011, 01:38:58 μμ »
Συντονιστές...Συγγνώμη για το αγγλικό!! Λέτε να με πάρουν να αντικαταστήσω καμία των αγγλικών??? Το κατέχω.... :P
μην το γελας....στη ελλαδα συμβαινουν πολλα, σε μενα που ειμαι αγγλικων..στο επας του οαεδ και στα ιεκ εδωσαν την θεση μου σε μονιμη γαλλικων με επαρκεια για και οχι πτυχιο αγγλικης φιλολογιας να συμπληρωσει ωραριο.........εαν δεν με πιστευεις στειλε μου στο προσωπικο μου email μυνημα να σου δωσω τα στοιχεια μου να το εξακριβωσεις.............και ακουγεται κατι για αναγνωριση και του εαπ στον ελληνικο πολιτισμο για να αναγνωριστει το δικαιωμα τους ως φιλολογοι...ηδη στο ανοιχτο πανεπιστημιο κυπρου εχουν βαλει αρχαια ελληνικα και γλωσσολογια στο προπτυχιακο τους τμημα.....επομενως οτι πτυχιο παρεις καλο ειναι αφου στο δημοσιο θα ειμαστε τα παιδια για ολες τις δουλειες
ΓΙΟΥΠΙ!!!!!!!!!Βρήκα δουλειά συνάδελφοι!!! Έχω αναγνωρισμένη επάρκεια καθότι μεταπτυχικό στα αγγλικά!!! (γιατί παιδευόμουν ήθελα να'ξερα...)!! Θα σας πάρω και όλες τις ώρες της ιστορίας... ;D :P Αχ....που καταντήσαμε....Όλοι πολυπράγμωνες σ'αυτό τον έρμο τόπο...Και ως γνωστόν...Δυο καρπούζια σε μια μασχάλη....

Αποσυνδεδεμένος stratos91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1319
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #3303 στις: Οκτώβριος 12, 2011, 02:21:55 μμ »
Που πήγαν τα κενά από τις συντάξεις ;;;

Σου φαίνεται απίθανο να έχει δοθεί γραμμή στις δευτεροβάθμιες να μην τα αποκαλύπτουν; Εμένα πάντως μου φαίνεται απολύτως φυσιολογικό.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160747
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 460
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 407
Σύνολο: 421

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.067 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.