*

Αποστολέας Θέμα: Μεταθέσεις 2013  (Αναγνώστηκε 768016 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος casperini

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 445
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #826 στις: Ιανουάριος 19, 2013, 04:05:53 μμ »
Έστειλε εμάς (τις μόνιμες αλλά ξένες) σε άλλη περιοχή του ίδιου ΠΥΣΔΕ, και έτσι έμειναν τα κενά της αρχικής περιοχής για να τα πάρουν οι ντόπιες που κάθε χρόνο τις καλούσαν για αναπληρώτριες.
Οργανική δεν έχω και δεν νομίζω να αποκτήσω και ποτέ, οπότε έτσι κι αλλιώς με μια βαλίτσα στο χέρι είμαι...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:53:54 »

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #827 στις: Ιανουάριος 19, 2013, 04:35:32 μμ »
Μου κάνει εντύπωση τρομερή....τόση συμπάθεια στις αναπληρώτριες;;;;μα πού βρίσκονται τελοσπάντων αυτοί οι προϊστάμενοι;;;;εγώ γιατί βρίσκομαι σε λάθος Διευθύνσεις;;;; :P :P :P :P ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος casperini

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 445
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #828 στις: Ιανουάριος 19, 2013, 04:39:10 μμ »
Στις ΝΤΟΠΙΕΣ αναπληρώτριες έτσι; Μην ξεχνάς την λέξη κλειδί! :D ;)

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #829 στις: Ιανουάριος 19, 2013, 04:40:57 μμ »
 ;D ;D ;D ;D ;D ;Dθα είναι πολύ ευλογημένες....

καλή συμπλήρωση με τις αιτήσεις.....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:53:54 »

Αποσυνδεδεμένος Alice6

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 345
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #830 στις: Ιανουάριος 19, 2013, 07:02:02 μμ »
Αγαπητοί συνάδελφοι, μήπως κάποιος γνωρίζει με βεβαιότητα να μου πει εάν δικαιούμαι να κατεθέσω αίτηση μετάθεσης εφόσον βρίσκομαι σε άδεια άνευ αποδοχών?
Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #831 στις: Ιανουάριος 19, 2013, 07:17:16 μμ »
αν έχεις θεμελιώσει δικαιωμα μετάθεσης για όσο χρόνο έχεις υπηρετήσει πέραν της άδειας άνευ αποδοχών, βεβαίως και μπορείς!
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος tzhna

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 800
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 06 & TE16
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #832 στις: Ιανουάριος 19, 2013, 08:09:17 μμ »
οι ντοπιες αναπληρωτριες -και νομιζω ειδικα οι γυναικες- ειναι πολυ δυνατη "καστα"!
Συμβαινει πολυ συχνα να φυλασσονται για αυτες κενα που αποκρυπτονται απο τους λοιπους μη εντοπιους!

Αποσυνδεδεμένος ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΕ02

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #833 στις: Ιανουάριος 19, 2013, 08:21:08 μμ »

αν περσυ εκανες αίτηση μόνο για βελτιωση και όχι μεταθεση και έγραψες αναλυτικα τις τοποθετησεις σου χρειαζεται να τις ξαναγραψεις?

όχι μονο την φετινή. ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗΝ ΦΕΤΙΝΗ ΟΜΩΣ : θα πρέπει να χωριστεί σε δύο μέρη - μια ως 23/12 με τις παλιές περιοχές μετάθεσης και μία απο εκει και μετά με τις νέες περιοχές μετάθεσης.
Μπορει καποιος να μου το εξηγησει αυτο,δεν το εχω καταλάβει!Θα στειλουμε στη διευθυνση που ανηκουμε δυο αιτησεις;Eγω ανήκω στη Γ'Φωκιδας.Θα πρεπει τωρα να γραψω σκετο Φωκιδα μια που αλλαξαν οι περιοχες μεταθεσης;Ισχυει αυτο και για την περιοχη εντοπιοτητας;Ευχαριστω εκ των προτερων για την βοηθεια σας!!!

στην ίδια αίτηση θα το γράψεις :
στο Πεδίο "υπηρετήσεις' θα γράψεις πχ
απο 1/9/12 έως 23/12/2012  διάθεση ΠΥΣΔΕ, 5 ημέρες, Γ/σιο Ευπαλίου ( Γ' Φωκίδας)
από 24/12/2012 έως 31/8/2013 διάθεση ΠΥΣΔΕ , 5 ημέρες, Γ/σιο Ευπαλία ( Δ.Ε.Φωκιδας) 

το Δ.Ε. για Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση.

Πρακτικά τι εξυπηρετεί αυτός ο τρόπος αναγραφής της φετινής υπηρέτησης; Επηρεάζεται ο συνολικός αριθμός των μορίων μετάθεσης;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 19, 2013, 08:24:49 μμ από ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΕ02 »

Αποσυνδεδεμένος magda

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 930
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #834 στις: Ιανουάριος 19, 2013, 08:24:02 μμ »
Απορία : Είμαι στο ίδιο σχολείο με οργανική από τη στιγμή που διορίστηκα (πρώην δυσπρόσιτο), χωρίς καμία απόσπαση, καμία  άδεια κλπ κλπ.Δεν έχω ξανακάνει αίτηση.Πρέπει να βάλω όοοολες τις πράξεις ανάληψης που έκανα στο συγκεκριμένο σχολείο για κάθε χρόνο στα δικαιολογητικά, ή υπάρχει κάποιος πιο ...σύντομος τρόπος για να μη γεμίζουμε χαρτούρα; Για παράδειγμα την πρώτη πράξη ανάληψης και μια βεβαίωση απο το Λυκειάρχη ότι η τάδε υπηρετεί τάδε συνεχόμενα χρόνια χωρίς άδειες ,χωρίς αποσπάσεις κλπ; Φαντάζομαι πρέπει όλες, αλλά λέω μήπως.... ;)

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #835 στις: Ιανουάριος 19, 2013, 08:47:23 μμ »
 ;D ;D ;D

τις πράξεις ανάληψης καλό ειναι να τις έχεις. Μπορείς να πάρεις βέβαια και βεβαίωση από τον Λυκειάρχη. Εγώ θα την δεχομουν. Επομένως μπορείς να προσκομίσεις την βεβαιωση του Λυκειάρχη που να αναγραφει όμως όλα τα σχετικά , οτι δλδ διορίστηκες με το τάδε ΦΕΚ, τοποθετήθηκες οργανικά τότε λόγω δυσπρόσιτου και έκτοτε κάθε χρόνο αναλαμβάνεις υπηρεσία ανελλιπώς στο ιδιο σχολειο χωρίς να έχεις λάβει μακροχρόνια άδεια.

Ωστόσο καλό θα ειναι να τηλεφωνήσεις στην ΔΔΕ σου αν θα την κάνουν δεκτή. Σε κάθε περιπτωση πάντως τις βεβαιώσεις ας τις έχεις για παν ενδεχόμενο.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #836 στις: Ιανουάριος 19, 2013, 08:53:37 μμ »
ΓΙΑΝΝΗ

δεν επηρεάζονται τα μόρια με κανέναν τρόπο. Ειναι περισσότερο διαδικαστικό και τεχνικό το ζήτημα.
Πχ αν ανήκεις σε μια α (παλιά) περιοχή που έχει συγχωνευθεί με άλλη β (παλιά ) και έχεις  οργανική θα υποβάλεις αίτηση για βελτίωση .Αν σου κρατάει τις παλιές περιοχές και πχ εσύ έχεις εντοπιότητα στην β'(παλιά) περιοχή αλλα ανήκεις στην α , δε θα μπορέσει ο καταχωριστής να δηλώσει την εντοπιότητά σου αυτή στο σύστημα καθώς το σύστημα θα "διαβάζει" ότι πρόκειται για άλλη περιοχή και άρα θα σου ΄λέει " δεν έχεις δικαίωμα να δηλώσεις σχολείο της άλλης περιοχής"

πολυ χονδρικά βέβαια στο εξηγώ τώρα, αλλά πιο πολύ τεχνικό ειναι το ζήτημα.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος magda

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 930
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #837 στις: Ιανουάριος 19, 2013, 08:54:00 μμ »
;D ;D ;D
Ωστόσο καλό θα ειναι να τηλεφωνήσεις στην ΔΔΕ σου αν θα την κάνουν δεκτή. Σε κάθε περιπτωση πάντως τις βεβαιώσεις ας τις έχεις για παν ενδεχόμενο.

Σ ευχαριστώ  :) Εννοείται τα έχω όλα και όχι μόνο μια φορά, απλά επειδή θεωρώ την περίπτωσή μου πολύ απλή (λόγω μη μετακινήσεων ποτέ πουθενά) σκέφτηκα μήπως υπήρχε και ο σύντομος τρόπος.Έτοιμα τα έχω όλα, έχεις δίκιο θα πάρω τηλ και θα δω...

Αποσυνδεδεμένος ninι1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #838 στις: Ιανουάριος 19, 2013, 10:12:59 μμ »
bitch καλησπερα.δωσε μασ σε παρακαλω τα φωτα

Αποσυνδεδεμένος liza30r

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 33
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #839 στις: Ιανουάριος 19, 2013, 10:17:11 μμ »
Καλησπέρα συνάδελφοι.τη βοήθεια σας παρακαλώ,ως πρωταρα φέτος με τη μετάθεση.Διαβασα την εγκύκλιο ,αλλά πάλι δεν κατάλαβα δυο πράγματα.καταρχας,ο σύζυγος δουλεύει στον ιδιωτικό τομέα.η εταιρεία του θα του δώσει χαρτί για τη συνυπηρετηση ,αλλά αυτό το " οι  βεβαιώσεις αυτές λαμβάνονται υπόψη μόνον εφόσον συμφωνούν με το βιβλιάριο ασφάλισης ή τα μηχανογραφικά δελτία ασφάλισης που υποχρεωτικά υποβάλλουν οι ενδιαφερόμενοι." ΔΕΝ το καταλαβαίνω. Τι πρέπει να κάνω,δηλαδή;
 Δεύτερον,τα μόρια της συνυπηρετησης θα τα πάρω για π.χ τη γ´αττικη ,που ενδιαφέρομαι ή μόνο για την ά ανατολικη Αττική,όπου βρίσκεται η εταιρεία του συζύγου κ την οποια δεν θέλω να τη δηλώσω,γιατί φοβάμαι μη καταλήξω να τρέχω στο Λαύριο ή στη Ραφήνα κ με στ' μισθολογικο κλιμάκιο ,δε θα βγαίνω οικονομικά;
Τέλος ,δεν καταλαβαίνω πώς  να συμπληρώσω τα κουτιά με τις "επιλογές συνεξετασης".
Συγνώμη,αν σας φαινομαι ούφο,αλλά έχω ένα νεογέννητο κ το σώμα κ μυαλό ..εξανεμιστηκαν,να ναι καλά!
Σας ευχαριστώ!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32301
  • Τελευταία: Almanaki
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160247
  • Σύνολο θεμάτων: 19217
  • Σε σύνδεση σήμερα: 830
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 289
Σύνολο: 301

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.081 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.