*

Αποστολέας Θέμα: Α΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06  (Αναγνώστηκε 344474 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Sofia_P

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 232
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Α΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #2310 στις: Νοέμβριος 09, 2012, 02:20:22 μμ »
από την διαμαντοπούλου και μετά το χάος!!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Α΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:02:23 »

Αποσυνδεδεμένος sardelitsa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 152
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Α΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #2311 στις: Νοέμβριος 09, 2012, 02:20:26 μμ »
Μακαρι Σαρδελιτσα. Εσυ παντως πρεπει να εισαι η προσωποποίηση της αισιοδοξιας  :)
Σ'ευχαριστώ aghathi μου για τον καλό λόγο! Επειδή μέχρι τώρα έχω περάσει πολλές περιπέτειες για το διορισμό μου (όπως όλοι μας εδώ)  προσπαθώ όσο μπορώ οι άλλοι συνάδελφοι γύρω μου να νιώθουν αισιόδοξα και να μην απογοητεύονται, γιατί, όπως έχω πει, όλα είναι ρευστά και απρόβλεπτα!
Και τώρα το ξαναλέω: ΚΟΥΡΑΓΙΟ! ΟΛΑ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: Α΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #2312 στις: Νοέμβριος 09, 2012, 02:22:03 μμ »
καταλαβαινω τι λες λαιδη των 06!  ;D
ουτε γω την υποστηριζω, αλλα αν τους συγκρινεις σε θεμα ανικανοτητας οντως αυτοι που ειναι τωρα κερδιζουν το οσκαρ.
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος Giannis1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2220
    • Προφίλ
Απ: Α΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #2313 στις: Νοέμβριος 09, 2012, 02:23:39 μμ »
δεν περιμενα ποτε οτι θα το πω αυτο αλλα περσι η Διαμαντω ηξερε και καποια πραγματα για το πως πρεπει να λειτουργησει αυτο το μπου...λουπουργειο, το τωρινο χαιβανι δεν ξερει που πανε τα 4. ασε που ειναι "οπου φυσαει ο ανεμος παω" στις οποιεσδηποτε πιεσεις. γινεται κοινως μπαχαλο απο τις πιεσεις. ειδικοτητες μπαινουν, ειδικοτητες βγαινουν, περιοχες ανοιγουν, περιοχες κλεινουν, τα νουμερα αυξομειωνονται αναλογως τη διαθεση...ειλικρινα τους εχω σιχαθει ολους!

ΠΙΠΕΡΙ!!!!!!!!!!!!!! ΓΡΗΓΟΡΑ!!!!!!!!!!! Και τη Δευτέρα να έρθετε με το κηδεμόνα σας!!!!!!!! Τώρα δε πρέπει να παρέμβουν οι συντονιστές? Επιτρέπεται να λέγονται τέτοια λόγια?!?!?!?!?!
 :o :o :o :o

Μήπως θέλουν να γράψουμε και συνέχεια από τον Άρχοντα των δαχτυλιδιών και πιέζουν προς αυτή τη κατεύθυνση?


Σοβαρά τώρα, η Διαμαντοπούλου ήταν που κατήργησε το 24μηνο, και καταδίκασε χιλιάδες κόσμο να περιπλανιούνται σα την άδικη κατάρα μέχρι να πάρουν σύνταξη (που ούτε κι αυτό θα πάρουν, γιατί με 6-7 (όπως πάμε) μήνες δουλειάς το χρόνο, σύνταξη δε παίρνεις ούτε στα 80). Από εκείνη ξεκίνησε το κακό. Απλά κάποιος έπρεπε να "μαλακώσει" το κόσμο από αντιδράσεις, και αυτό το ρόλο τον αναλαμβάνει συνήθως το πασοκ, γιατί οι άλλοι είναι λίγο μπουνταλάδες, δεν έχουν και τα ΜΜΕ (τώρα τα πιάνουν βλέπετε κάτι βουλευτές που έχουν μέσα), οπότε ανοίγει το δρόμο η πασοκάρα (όπως έκανε και με τον ΑΣΕΠ, τώρα θα διοριζόμασταν οι πιο πολλοί αν είχαμε επετηρίδα), και έρχονται ύστερα οι άλλοι συνεργάτες και κεφαλαιοποιούν και διευρύνουν.
Οι υπουργοί, τσεκάρουν κι αυτοί κουτάκι "δέχομαι τοποθέτηση και στα υπόλοιπα υπουργεία"?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Α΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:02:23 »

Αποσυνδεδεμένος ladylav

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 549
  • η εκπαιδευση δε με λατρευει καθολου
    • Προφίλ
Απ: Α΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #2314 στις: Νοέμβριος 09, 2012, 02:28:07 μμ »
Γιαννη σε βρισκω σαφως πιο ενεημερωμενο απο μενα αλλα θα σου πω το εξης για το οποιο ειμαι καθετη.Οποια κυβερνηση κι αν ειχε το τιμονι της σαπιοβαρκας που λεγεται Ελλαδα τη στιγμη που ξεσπαγε η κριση στο ιδιο σημειο θα μας ειχε φερει.Αν δεν τα εκανε η Διαμαντοπουλου θα τα εκανε ο αντιστοιχος της ΝΔ ντε φακτο.

Αποσυνδεδεμένος zamanfou78

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 326
    • Προφίλ
Απ: Α΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #2315 στις: Νοέμβριος 09, 2012, 02:30:34 μμ »
Ρε παιδιά μήπως λένε ότι θα τα βγάλουν τη Δευτέρα για να "ηρεμήσουμε" κ να μην τους πρήζουμε κ τα βγάλουν ξαφνικά το απόγευμα;;;;

Αποσυνδεδεμένος chrysa26

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 283
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06 Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Α΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #2316 στις: Νοέμβριος 09, 2012, 02:33:45 μμ »
Ποτέ δεν ξέρεις! Μήπως βγάλουν σήμερα τη δευτεροβάθμια μιας και είναι και οι άλλες ειδικότητες μέσα και την πρωτοβάθμια την αφήσουν για Δευτέρα;

Αποσυνδεδεμένος Sofia_P

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 232
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Α΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #2317 στις: Νοέμβριος 09, 2012, 02:34:00 μμ »
zamanfou78  "Ρε παιδιά μήπως λένε ότι θα τα βγάλουν τη Δευτέρα για να "ηρεμήσουμε" κ να μην τους πρήζουμε κ τα βγάλουν ξαφνικά το απόγευμα;;;;"

αυτή είναι η αισιόδοξη άποψη...

Αποσυνδεδεμένος Giannis1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2220
    • Προφίλ
Απ: Α΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #2318 στις: Νοέμβριος 09, 2012, 02:34:44 μμ »
Γιαννη σε βρισκω σαφως πιο ενεημερωμενο απο μενα αλλα θα σου πω το εξης για το οποιο ειμαι καθετη.Οποια κυβερνηση κι αν ειχε το τιμονι της σαπιοβαρκας που λεγεται Ελλαδα τη στιγμη που ξεσπαγε η κριση στο ιδιο σημειο θα μας ειχε φερει.Αν δεν τα εκανε η Διαμαντοπουλου θα τα εκανε ο αντιστοιχος της ΝΔ ντε φακτο.

Μα η πορεία προς τη καταστροφή δε ξεκίνησε τα τελευταία χρόνια, ξεκίνησε από τη δεκαετία του '80 κατά την άποψή μου.
Και οι κυβερνήσεις ήταν "συμφωνημένο" το τί θα κάνουν. Δυστυχώς δεν υπήρχε κάποιος ηγέτης με πατριωτισμό και πυγμή (όταν είχε το ένα δεν είχε το άλλο, ή έλειπαν τελείως και τα δυο) προκειμένου να αντιμετωπίσει τη κατάσταση.
Αλλά και να υπήρχε, θα έπρεπε ν' απαλλαγεί από το 99% του κόμματός του, το οποίο βρισκόταν σχεδόν σύσσωμο στο μισθολόγιο της ΖΙΜΕΝΣ, της Φέρροσταλ και λοιπών, που θα του έσκαβαν το λάκκο.
Και τώρα λοιπόν, φτάσαμε σε μια "μόνιμη κατάσταση εκτάκτου ανάγκης", η οποία δικαιολογεί τα πάντα, και καθιστά "πολυτέλεια" τη τιμωρία των υπευθύνων (φράση του Βορίδη).
Μιλάμε για μια κατάσταση που πλέον μοιάζει με κάτι "δημοκρατίες" της Λατινικής Αμερικής, πράγμα που πλέον φαίνεται και στις μεθόδους καταστολής.
Οι υπουργοί, τσεκάρουν κι αυτοί κουτάκι "δέχομαι τοποθέτηση και στα υπόλοιπα υπουργεία"?

Αποσυνδεδεμένος ladylav

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 549
  • η εκπαιδευση δε με λατρευει καθολου
    • Προφίλ
Απ: Α΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #2319 στις: Νοέμβριος 09, 2012, 02:37:12 μμ »
Εννοειται ειμαστε κρατος που το κυβερνουν αχρηστοι συμφεροντολογοι εδω και πολλες δεκαετιες.Αλλα και μεις τους ψηφιζουμε
και τροπον τινα τους λεμε μπραβο..

Αποσυνδεδεμένος ladylav

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 549
  • η εκπαιδευση δε με λατρευει καθολου
    • Προφίλ
Απ: Α΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #2320 στις: Νοέμβριος 09, 2012, 02:39:33 μμ »
Ξεχαστε το για σημερα.Μολις ξαναπηρα.Απο βδομαδα σιγουρα.

Αποσυνδεδεμένος Giannis1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2220
    • Προφίλ
Απ: Α΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #2321 στις: Νοέμβριος 09, 2012, 02:43:07 μμ »
Εννοειται ειμαστε κρατος που το κυβερνουν αχρηστοι συμφεροντολογοι εδω και πολλες δεκαετιες.Αλλα και μεις τους ψηφιζουμε
και τροπον τινα τους λεμε μπραβο..

Και τά 'λεγανε ο Αρτέμης και ο Ευθύμης (Αρτέμης μόνο τώρα ο Ευθύμης δε ξέρω τί έγινε, διορίστηκε? Είναι και Φιλόλογοι τα παιδιά)
http://www.youtube.com/watch?v=HLty_KCm0aY
Οι υπουργοί, τσεκάρουν κι αυτοί κουτάκι "δέχομαι τοποθέτηση και στα υπόλοιπα υπουργεία"?

Αποσυνδεδεμένος Sofia_P

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 232
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Α΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #2322 στις: Νοέμβριος 09, 2012, 02:43:28 μμ »
έλεος από δευτέρα...

Αποσυνδεδεμένος ladylav

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 549
  • η εκπαιδευση δε με λατρευει καθολου
    • Προφίλ
Απ: Α΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #2323 στις: Νοέμβριος 09, 2012, 02:44:49 μμ »
Εννοειται ειμαστε κρατος που το κυβερνουν αχρηστοι συμφεροντολογοι εδω και πολλες δεκαετιες.Αλλα και μεις τους ψηφιζουμε
και τροπον τινα τους λεμε μπραβο..

Και τά 'λεγανε ο Αρτέμης και ο Ευθύμης (Αρτέμης μόνο τώρα ο Ευθύμης δε ξέρω τί έγινε, διορίστηκε? Είναι και Φιλόλογοι τα παιδιά)
http://www.youtube.com/watch?v=HLty_KCm0aY
ειναι και συντοπιτες μου τα παιδια Νεοηρακλειωτες..

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32301
  • Τελευταία: Almanaki
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160255
  • Σύνολο θεμάτων: 19217
  • Σε σύνδεση σήμερα: 830
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 261
Σύνολο: 276

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.104 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.