*

Αποστολέας Θέμα: Πόσα λεφτά έχετε δώσει για βιβλία προετοιμασίας ασεπ;  (Αναγνώστηκε 6670 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος stroumfita

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 543
    • Προφίλ
Απ: Πόσα λεφτά έχετε δώσει για βιβλία προετοιμασίας ασεπ;
« Απάντηση #14 στις: Ιούνιος 04, 2008, 11:01:22 πμ »
ρε παιδια δεν υπαρχουν τιποτα σημειωσεις στο ιντερνετ να γλιτωσουμε κανα φραγκο;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος samba

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
    • Προφίλ
Απ: Πόσα λεφτά έχετε δώσει για βιβλία προετοιμασίας ασεπ;
« Απάντηση #15 στις: Ιούνιος 04, 2008, 02:43:09 μμ »
ρε παιδια δεν υπαρχουν τιποτα σημειωσεις στο ιντερνετ να γλιτωσουμε κανα φραγκο;
πριν δυο μηνες ειχα βρει ολα τα θεματα ολων των ειδικοτητων ολων των διαγωνισμων  μαζι με ολες τις απαντησεις σε γνωστο site ευρεσης εργασιας μολις βγηκε η υλη ξαναμπηκα σ αυτο το site και βρηκα μονο διαφημησεις βιβλιων, φροντιστηριων κτλ >:(
οι καιροι ειναι πονηροι και στο internet το μονο που μπορεις να βρεις αυτη τη στιγμη ειναι διαφημησεις και τυπου trials σημειωσεις θεματων κτλ
μονη ελπιδα ειναι αν καποιος που εχει σημειωσεις τις ανεβασει με rapidshare η torrent η μεσω pde αφου πρωτα μπει στην διαδικασια να σκαναρει  κτλ

« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 04, 2008, 03:13:40 μμ από samba »

Αποσυνδεδεμένος Syllas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1893
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ένας φακίρης, πολλοί φουκαράδες
    • Προφίλ
Απ: Πόσα λεφτά έχετε δώσει για βιβλία προετοιμασίας ασεπ;
« Απάντηση #16 στις: Ιούνιος 04, 2008, 06:13:36 μμ »
Πολύ καλή ιδέα, πώς θα γίνει να μοιραστούμε κείμενα ειδικά τα ποιήματα που είναι εκτός σχολικών. Εγώ ας πούμε έχω μία γειτόνισσα, φιλόλογος που διαβάζουμε μαζί, πόρτα-πόρτα κολλημένα και ανταλλάσσουμε βιβλία, τα καινούργια έχουμε πει, κάποια θα αγοράσω εγώ, κάποια αυτή. Πρέπει να βρίσκουμε τέτοιες λύσεις προπαντώς για να μην κάνουμε τη χάρη σε αυτούς που έβαλαν κείμενα εκτός σχολικών με σκοπό να πλουτίσουμε τους εκδοτικούς οίκους.

Αποσυνδεδεμένος vikoula

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσα λεφτά έχετε δώσει για βιβλία προετοιμασίας ασεπ;
« Απάντηση #17 στις: Ιούνιος 09, 2008, 11:27:27 μμ »
εγώ πάντως δανείζομαι τα σχολικά βιβλία από τους μαθητές μου.Και κάποια βοηθήματα που χρειάζονται.Αλλά για τα παιδαγωγικά θα πάω φροντιστήριο καλώς ή κακώς δεν ξέρω αλλά εμένα τα παιδαγωγικά μου φαίνονται δύσκολα, ιδιαίτερα τα σχέδια μαθημάτων.εγώ δεν ξέρω πλέον που να τα βάλω.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος katsof

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Απ: Πόσα λεφτά έχετε δώσει για βιβλία προετοιμασίας ασεπ;
« Απάντηση #18 στις: Ιούλιος 28, 2008, 09:31:32 μμ »
polla para polla!!!!

Αποσυνδεδεμένος hope_x

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Πόσα λεφτά έχετε δώσει για βιβλία προετοιμασίας ασεπ;
« Απάντηση #19 στις: Ιούλιος 29, 2008, 03:31:42 μμ »
παρα πολλα δεν εχω δωσει...ειχα ηδη αρκετα απο το πανεπιστημιο και αυτο βοηθησε... εχω πλεον μαζεψει ολα οσα χρειαζοντα και συνολο σε βιβλια εδωσα 85€ συν 15€ σε φωτοτυπιες απο τη βιβλιοθηκα της σχολης και εκτυπωσεις βιβλια καθηγητη (βρηκα και ενα φτηνο φωτοτυπειο αλλιως οι σελιδες ηταν αρκετες)
φροντιστηριο φυσικα και δεν θα παω οπτε γλυτωνουμε 1000€!

αυτο που μου μενει εινια να παρω κανενα βιβλιο με τεστ πολλαπλης αλλα οχι ακομα κατα τελη οκτωβρη που θα εχω βγαλει την υλη (πρωτα ο θεος!!!) και θα εχουν εκδοθει και περισσοτερα

αλλα δε μπορω να πω πως μετανιωνω για αυτα τα λεφτα. ειναι ολα καλα βιβλια και θα μου χρησιμευσουν. θα τα εκλαιγα αν αγοραζα αυτα που βγαινουν ειδικα για ΑΣΕΠ. ειδα αρκετα απο αυτα (μην πω και ολα) και κανενα αξιο των 20€ που πανω κατω κοστιζε δεν ηταν..

Αποσυνδεδεμένος kaki_mpamia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02 The show must go on...
    • Προφίλ
Απ: Πόσα λεφτά έχετε δώσει για βιβλία προετοιμασίας ασεπ;
« Απάντηση #20 στις: Ιούλιος 29, 2008, 04:05:11 μμ »
Όχι ιδιαίτερα πολλά.  Μέχρι στιγμής έχω δώσει 120 ευρώ για βιβλία και φωτοτυπίες και υπολογίζω να δώσω άλλα 100 ευρώ περίπου.  Βέβαια με βοήθησε το ότι είχα κάποια βιβλία από τη σχολή και το ότι η τοπική βιβλιοθήκη είναι αρκετά ενημερωμένη.  Αλλιώς θα έβγαζα δίσκο έξω από την μητρόπολη!!!  ;D
"Όμορφος κόσμος, ηθικός, αγγελικά πλασμένος". Διονύσιος Σολωμός

Αποσυνδεδεμένος bikini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3028
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έχε ελπίδα... ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Πόσα λεφτά έχετε δώσει για βιβλία προετοιμασίας ασεπ;
« Απάντηση #21 στις: Ιούλιος 30, 2008, 12:14:30 μμ »
Έχω δώσει περίπου 20 ευρώ μόνο;D

Αλλά... έχω τα μυστικά μου...  ;)
1. Πολλά βιβλία μου είναι από τη Σχολή.
Ξαναδιαβάζοντάς τα, θυμάμαι τα ωραία μου φοιτητικά χρόνια και τα νοσταλγώ...  :(
2. Ο μπαμπάς μου έχει βιβλιοπωλείο.
Υπάρχει κάποιος μπαμπάς που να δέχεται λεφτά από την κόρη του;;;  ???
3. Η αδερφή μου έχει μαγαζί με εξαρτήματα Υ/Η και γεμίζω μελανάκια για τον εκτυπωτή.
Όταν έκανα κίνηση να τα πληρώσω, σχεδόν με έβρισε...  :P
4. Στο σχολείο όπου δούλευα οι φωτοτυπίες για προσωπικό διάβασμα και προσωπική χρήση πήγαιναν... σύννεφο!
Με πάκο από φωτοτυπίες που έβγαζα από Δευτέρα ως Πέμπτη έφευγα κάθε Παρασκευή από εκεί...  ;D

Μετά από όλα αυτά...  :D  :D

Αλλά, τώρα που το ξανασκέφτομαι... μήπως και τα 20 ευρώ που έδωσα είναι πολλά;;;  ???  ;D  ???  ;D  ???  ;D
Δεν ανέχομαι πια να περιτριγυρίζομαι από

1) "μαλθακούς"
2) ξερόλες
3) ανθρώπους που κοιτάζουν τους άλλους αφ' υψηλού ._

Αποσυνδεδεμένος leti77

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1694
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ 06
    • Προφίλ
Απ: Πόσα λεφτά έχετε δώσει για βιβλία προετοιμασίας ασεπ;
« Απάντηση #22 στις: Ιούλιος 30, 2008, 12:17:47 μμ »
Οχι,τα 20 ευρω που εδωσες μεχρι τωρα δεν ειναι πολλα....Ειναι παρα πολλα!!! ;D ;D ;D ;D ;D ;D Απορω και που τα εδωσες δηλαδη... ;D
You only live twice,οr so it seems,one life for yourself and one for your dreams....

Αποσυνδεδεμένος marita

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 278
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσα λεφτά έχετε δώσει για βιβλία προετοιμασίας ασεπ;
« Απάντηση #23 στις: Ιούλιος 30, 2008, 08:08:41 μμ »
Μεχρι στιγμής δεν έχω αγοράσει τίποτα. Βέβαια, είναι η τρίτη φορά που δίνω και τα περισσότερα τα έχω. Ασε που στον προηγούμενο ασεπ είχα υποσχεθεί στον εαυτό μου να μην ξαναδώσω τόσα λεφτά για άχρηστα βιβλία. Γιατί εδώ που τα λέμε πολλά απο αυτά που κυκλοφορούν είναι πραγματικά αχρηστα. Μένουν στην βιβλιοθήκη και σου τα τρώει η σκόνη.  Και δεν τα παίρνω λογοτεχνικά να το ευχαριστηθώ τουλάχιστον! Αν καταφέρω ωστόσο να πάρω στα σοβαρά το διάβασμα ( γιατί μεχρι στιγμής με το ζόρι διαβάζω την ιστορία κια δεν με βλέπω να την τελειώνω με τίποτα) τότε μάλλον θα αθετήσω την υπόσχεσή μου και θα μου φύγουν πάνω από 100 ευρώ. Ετσι τουλάχιστον υπολογίζω. 2 βιβλία για ιστορία και  κάτι για Πλάτωνα, αν αποφασίσω να βγω να ψάξω κάτι και γι'αυτόν. Τουλάχιστον αυτά μπορεί και στο μέλλον να μου φανούν χρήσιμα.Τίποτα άλλο δεν αγοράζω. Ειδικά για παιδαγωγικά δεν δίνω φράγκο.  θα ρίξω μια ματιά σε ό,τι έχω.

Αποσυνδεδεμένος nebula

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 312
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ουφ...
    • Προφίλ
    • Φωτεινή Παντογνώστρα
Απ: Πόσα λεφτά έχετε δώσει για βιβλία προετοιμασίας ασεπ;
« Απάντηση #24 στις: Ιούλιος 30, 2008, 08:12:38 μμ »
Και γω ακόμα δεν έχω αγοράσει, αλλά αυτές τις μέρες θέλω να ξεμπερδεύω... Ξεκίνησα με αρχαία που τα βασικά τα έχω και θα κοιτάξω της ιστορίας... Τα Νέα μού φαίνονται τόσα πολλά που δεν πρόκειται προς το παρόν να ασχοληθώ για αγορές...

Αποσυνδεδεμένος Da_Kancho

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 212
  • Φύλο: Άντρας
  • "Στην Ελλάδα είμαστε, τώρα το διαπιστώσατε;"
    • Προφίλ
Απ: Πόσα λεφτά έχετε δώσει για βιβλία προετοιμασίας ασεπ;
« Απάντηση #25 στις: Ιούλιος 30, 2008, 08:34:43 μμ »

4. Στο σχολείο όπου δούλευα οι φωτοτυπίες για προσωπικό διάβασμα και προσωπική χρήση πήγαιναν... σύννεφο!
Με πάκο από φωτοτυπίες που έβγαζα από Δευτέρα ως Πέμπτη έφευγα κάθε Παρασκευή από εκεί... 



Αυτό το έκανες μόνο εσύ ή το έκαναν και άλλοι οι εκπαιδευτικοί του σχολείου; Υπήρχε κανένας έλεγχος στη χρήση των μηχανημάτων και των αναλωσίμων αν αυτή γίνεται για προσωπική χρήση, ή για χρήση του σχολείου; Ή υπήρχε τυχόν έλεγχος για υπερκατανάλωση αναλωσίμων που δεν δικαιολογείται από τη συνήθη (ή ανύπαρκτη) χρήση για εκπαιδευτικούς λόγους; Βέβαια, αν ήταν γενικό το φαινόμενο, τι έλεγχος να υπάρχει, αλλά λέμε τώρα...

Όλα αυτά, πάντα με σεβασμό στα χρήματα του φορολογούμενου πολίτη. Στο καφενείον "Η Ελλάς", όσο πληρώνουν τα κορόϊδα απέξω, όλα πάνε μια χαρά...
Μην πειράζετε το μυγάκι, έχει διοριστεί Μόνιμο σε Οργανική θέση.

Αποσυνδεδεμένος catwoman2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσα λεφτά έχετε δώσει για βιβλία προετοιμασίας ασεπ;
« Απάντηση #26 στις: Ιούλιος 30, 2008, 09:05:00 μμ »
μου αρεσει πολυ το μυγακι σου   ;D ;D ;D ;D
Σιχαίνομαι την εκπαιδευση. Λατρεύω την διδασκαλία.

Αποσυνδεδεμένος N.Π.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1626
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσα λεφτά έχετε δώσει για βιβλία προετοιμασίας ασεπ;
« Απάντηση #27 στις: Ιούλιος 30, 2008, 09:23:19 μμ »
Ποιά είναι η σημασία αυτού του ερωτήματος;;; ??? Εγώ π.χ. μπορεί να έχω δώσει 5000 ευρώ και να έχω αγοράσει "της παναγίας τα μάτια" και κάποιος άλλος να έχει δώσει..5 ευρώ! Δεν έχει σημασία πιστεύω καθόλου αυτό, απλά είναι ένα θέμα για να'χουμε να συζητάμε.. ???
Δεν μπορούμε να αλλάξουμε το χτές...μπορούμε όμως να αλλάξουμε το αύριο...:)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160224
  • Σύνολο θεμάτων: 19217
  • Σε σύνδεση σήμερα: 685
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 624
Σύνολο: 633

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.128 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.