*

Αποστολέας Θέμα: Προσλήψεις ωρομισθίων ΠΕ 19-20 στα παλιά ολοήμερα 2010-11  (Αναγνώστηκε 23410 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος aex

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 171
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προσλήψεις ωρομισθίων ΠΕ 19-20 στα παλιά ολοήμερα 2010-11
« Απάντηση #70 στις: Σεπτέμβριος 28, 2010, 07:50:22 μμ »
Ναι, και με sp6 απο ΑΜΩ γίνεσαι ΑΚΩ  ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Alexhs_27

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 254
    • Προφίλ
Απ: Προσλήψεις ωρομισθίων ΠΕ 19-20 στα παλιά ολοήμερα 2010-11
« Απάντηση #71 στις: Σεπτέμβριος 29, 2010, 07:56:53 πμ »
αμα παρει αναπληρωτες δεν θα ειναι μεγαλος ο αριθμος.θα παρει λιγους να τρεχουν απο σχολειο σε σχολειο.

 Τα 800 ολοήμερα δημοτικά είναι 12θέσια. Οι αναπληρωτές πλήρους ωραρίου έχουν 24 ώρες σε κάθε σχολείο άρα δεν τρέχουν από σχολείο σε σχολείο. Ελπίζω ο αριθμός να είναι στα αλήθεια μεγάλος...

Αποσυνδεδεμένος asus07

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 412
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Προσλήψεις ωρομισθίων ΠΕ 19-20 στα παλιά ολοήμερα 2010-11
« Απάντηση #72 στις: Σεπτέμβριος 29, 2010, 08:15:23 πμ »
μα δεν ειναι μονο τα 800 ολοημερα,τα οποια κατα κυριο λογο καλυφθηκαν.ειναι και τα παλια ολοημερα.με αυτα τι θα γινει?

Αποσυνδεδεμένος Alexhs_27

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 254
    • Προφίλ
Απ: Προσλήψεις ωρομισθίων ΠΕ 19-20 στα παλιά ολοήμερα 2010-11
« Απάντηση #73 στις: Σεπτέμβριος 29, 2010, 08:25:03 πμ »
μα δεν ειναι μονο τα 800 ολοημερα,τα οποια κατα κυριο λογο καλυφθηκαν.ειναι και τα παλια ολοημερα.με αυτα τι θα γινει?

Είναι σίγουρο ότι έχουν καλυφθεί και τα 800 ολοήμερα με 300 αναπληρωτές? Αυτό θα έχει συμβεί μόνο αν έχουν μετακινήσει πάρα πολλούς καθηγητές από την δευτεροβάθμια. Για τα παλιά ολοήμερα κανείς δεν ξέρει ακόμα. Άλλοι λένε ότι θα τα καλύψουν με ΑΜΩ και άλλοι με ωρομισθίους.

Πάντως η σωτηρία μας παιδιά είναι η παρακάτω παράγραφος από την εγκύκλιο του υπουργείου.

"Για  την  Πρωτοβάθμια  Εκπαίδευση και  αποκλειστικά   για τη διδασκαλία  όλων των γνωστικών  αντικειμένων , συστήνονται  κλάδοι των αντίστοιχων ειδικοτήτων  (Π.Ε.05, Π.Ε.07, Π.Ε.08, Π.Ε.19, Π.Ε.20 και ΠΕ 32) και αντίστοιχος αριθμός  οργανικών θέσεων,  με κοινή  Υπουργική  Απόφαση  που  προωθείται. Το σύνολο των θέσεων ειδικοτήτων θα καλυφθεί από το υπάρχον προσωπικό στα σχολεία αυτά και για τις περιπτώσεις των επιπλέον κενών  από το  πλεονάζον προσωπικό ειδικοτήτων στη Β/θμια Εκπ/ση, το οποίο ήδη έχει κληθεί να εκδηλώσει ενδιαφέρον για απόσπαση, είτε από προσλήψεις αναπληρωτών έως ότου ολοκληρωθεί η διαδικασία ίδρυσης των κλάδων, ώστε να μεταταγούν ή να διοριστούν μόνιμοι εκπαιδευτικοί. "


Αν υλοποιήσουν την υπόσχεση τους και ανοίξουν οργανικές θέσεις στα δημοτικά σωθήκαμε. Θα πρέπει βέβαια να περιμένουμε μέχρι το 2012 έτσι ώστε να τελειώσει η μεταβατική περίοδος και να γίνουν νέοι διορισμοί. Πάντως σε καμία περίπτωση δεν μπορούν να καλυφθούν τόσες ώρες σε τόσα δημοτικά από τους πλεονάζοντες της δευτεροβάθμιας. Αυτό φάνηκε και φέτος που αναγκάστηκαν να πάρουν αρκετούς αναπληρωτές...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Dimpas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 19 Δ.Τ.Ψ.Σ Ετος εισόδου 1999
    • Προφίλ
Απ: Προσλήψεις ωρομισθίων ΠΕ 19-20 στα παλιά ολοήμερα 2010-11
« Απάντηση #74 στις: Σεπτέμβριος 29, 2010, 01:03:08 μμ »
αμα παρει αναπληρωτες δεν θα ειναι μεγαλος ο αριθμος.θα παρει λιγους να τρεχουν απο σχολειο σε σχολειο.

 Τα 800 ολοήμερα δημοτικά είναι 12θέσια. Οι αναπληρωτές πλήρους ωραρίου έχουν 24 ώρες σε κάθε σχολείο άρα δεν τρέχουν από σχολείο σε σχολείο. Ελπίζω ο αριθμός να είναι στα αλήθεια μεγάλος...

Λάθος σε πληροφόρησαν !  Είμαι σε 3 σχολεία για να συμπληρώσω 24 ώρες ! Όλοι οι γνωστοί μου ΑΚΩ είναι σε ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 2 σχολεία και αρκετοί σε 4 ! ! ! Καλό ε ???

Τώρα άν οι αποσπασμένοι από την Β θμια , πάρουν τελικά 19 και όχι 21 ώρες τότε θα είμαι μόνο σε 2 και θα ανοίξουν θέσεις αλλά για 2-3 ώρες σε κάθε σχολείο....

ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ η φετινή χρονιά ΕΙΝΑΙ Η ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΟΛΩΝ !

και μην ξεχνάτε , "Πρώτα ο μαθητής" !

Αποσυνδεδεμένος comba

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 387
  • ΠΕ 19
    • Προφίλ
Απ: Προσλήψεις ωρομισθίων ΠΕ 19-20 στα παλιά ολοήμερα 2010-11
« Απάντηση #75 στις: Σεπτέμβριος 29, 2010, 01:13:59 μμ »

[/quote]

Λάθος σε πληροφόρησαν !  Είμαι σε 3 σχολεία για να συμπληρώσω 24 ώρες ! Όλοι οι γνωστοί μου ΑΚΩ είναι σε ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 2 σχολεία και αρκετοί σε 4 ! ! ! Καλό ε ???

Τώρα άν οι αποσπασμένοι από την Β θμια , πάρουν τελικά 19 και όχι 21 ώρες τότε θα είμαι μόνο σε 2 και θα ανοίξουν θέσεις αλλά για 2-3 ώρες σε κάθε σχολείο....

ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ η φετινή χρονιά ΕΙΝΑΙ Η ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΟΛΩΝ !

και μην ξεχνάτε , "Πρώτα ο μαθητής" !
[/quote]
σε απογευματινό ωράριο όμως αυτό δεν γίνεται ,γι' αυτό θα πάρουν ΑΜΩ.

Αποσυνδεδεμένος Alexhs_27

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 254
    • Προφίλ
Απ: Προσλήψεις ωρομισθίων ΠΕ 19-20 στα παλιά ολοήμερα 2010-11
« Απάντηση #76 στις: Σεπτέμβριος 29, 2010, 01:17:46 μμ »
αμα παρει αναπληρωτες δεν θα ειναι μεγαλος ο αριθμος.θα παρει λιγους να τρεχουν απο σχολειο σε σχολειο.

 Τα 800 ολοήμερα δημοτικά είναι 12θέσια. Οι αναπληρωτές πλήρους ωραρίου έχουν 24 ώρες σε κάθε σχολείο άρα δεν τρέχουν από σχολείο σε σχολείο. Ελπίζω ο αριθμός να είναι στα αλήθεια μεγάλος...

Λάθος σε πληροφόρησαν !  Είμαι σε 3 σχολεία για να συμπληρώσω 24 ώρες ! Όλοι οι γνωστοί μου ΑΚΩ είναι σε ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 2 σχολεία και αρκετοί σε 4 ! ! ! Καλό ε ???

Τώρα άν οι αποσπασμένοι από την Β θμια , πάρουν τελικά 19 και όχι 21 ώρες τότε θα είμαι μόνο σε 2 και θα ανοίξουν θέσεις αλλά για 2-3 ώρες σε κάθε σχολείο....

ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ η φετινή χρονιά ΕΙΝΑΙ Η ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΟΛΩΝ !

και μην ξεχνάτε , "Πρώτα ο μαθητής" !

Δεν είναι δωδεκαθέσια τα σχολεία που διδάσκεις? Αυτοί που γνωρίζω εγώ είναι ένας ανα σχολείο.
Όσο αφορά τους  διορισμούς  η φετινή χρονιά είναι σίγουρα η χειρότερη.
Όσον αφορά τους αναπληρωτές τα πράγματα φέτος είναι καλύτερα σε σχέση με τους 10 αναπληρωτές που πήραν πέρυσι. Όπως και να χει καλύτερα αναπληρωτης με πλήρες ωράριο ακόμα και σε 2 σχολεία παρά ωρομίσθιος σε 5 όπως ήμουν εγώ πέρυσι...

Αποσυνδεδεμένος menmas

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 357
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ......................
    • Προφίλ
Απ: Προσλήψεις ωρομισθίων ΠΕ 19-20 στα παλιά ολοήμερα 2010-11
« Απάντηση #77 στις: Σεπτέμβριος 29, 2010, 02:20:23 μμ »
συμφωνω σε αυτό που λες καλύτερα αναπληρωτης και πόσο μάλλον ΑΚΩ!

Αλλά καλά τα λεμε, έχουμε καμια πληροφόριση για το πως πληρώνονται αυτοί οι ΑΚΩ και κυρίως οι ΑΜΩ??

οι παλιοί αναπληρωτές( = πλήρες ωράριο) έγιναν ΑΚΩ
οι παλιοί ωρομίσθιοι μάλλον θα γίνουν ΑΜΩ (για τα ολοήμερα πιο πιθανο-για Βθμιες δεν ξέρω)

οι παλιοι αναπληρωτες πληρώνονταν κάθε μήνα!! εμεις τώρα που θα είμαστε ΑΚΩ ή ΑΜΩ θα πληρωνόμαστε στο μήνα ή θα πληρωνόμαστε με το παλιό και "υπέροχο" σύστημα??? και θα μας μείνουν μόνο οι υποχρεώσεις των αναπληρωτών??

έχουμε ακούσει κάτι????

Αποσυνδεδεμένος mmamma

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 51
    • Προφίλ
Απ: Προσλήψεις ωρομισθίων ΠΕ 19-20 στα παλιά ολοήμερα 2010-11
« Απάντηση #78 στις: Σεπτέμβριος 29, 2010, 05:06:42 μμ »
menma πως γίνεται οι παλιοί ωρομίσθιοι να γίνουν ΑΜΩ οταν απο περίπου 60 σειρά στους περσινούς πίνακες ωρομισθίων έιμαστε στο 1500 των αναπληρωτών φέτος; ???

Αποσυνδεδεμένος menmas

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 357
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ......................
    • Προφίλ
Απ: Προσλήψεις ωρομισθίων ΠΕ 19-20 στα παλιά ολοήμερα 2010-11
« Απάντηση #79 στις: Σεπτέμβριος 30, 2010, 01:29:02 πμ »
ναι η αλήθεια είναι ότι δεν το εννουσα έτσι! το εννούσα στο οικονομικό κομμάτι.

απλα νομίζω ότι δεν θα παρει ωρομίσθιους και αντι για αυτούς θα πάρει ΑΜΩ. τωρα ποιοι θα είναι?ο θεός μαζί μας!! γιατί όπως λες απο το 60 στο 1500!
κολοκύθια τούμπανα λένε στο χωριό μου, επίσης βράσε όρυζα, και επίσης πιάσ΄το αυγό και κούρευτο!!!.... αν και μονίμος εμείς πάμε για μαλλί και βγάινουμε όχι κουρεμένοι ,αλλά πλέον καραφλοί!

Δεν ξέρω τι να πω πια!Πρώτα ο Μαθητής που λέει και η αχαρακτήριστη

Αποσυνδεδεμένος asus07

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 412
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Προσλήψεις ωρομισθίων ΠΕ 19-20 στα παλιά ολοήμερα 2010-11
« Απάντηση #80 στις: Οκτώβριος 05, 2010, 08:43:04 πμ »
τελικα απο οτι φαινεται δεν θα υπαρξουν ωρομισθιοι φετος στα ολοημερα.μονο ΑΜΩ και ΑΚΩ.οποτε το θεμα αυτο μαλλον πρεπει να συγχωνευθει με την "αναπληρωση?"

Αποσυνδεδεμένος tzav

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 51
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προσλήψεις ωρομισθίων ΠΕ 19-20 στα παλιά ολοήμερα 2010-11
« Απάντηση #81 στις: Οκτώβριος 18, 2010, 08:24:13 μμ »
Σημερα πηρα τηλ στη πρωτοβαθμια και μου ειπαν οτι οσοι εχουν δηλωσει μονο ωρομισθιοι στα παλια ολοημερα θα παρουν μονο τεσσερις ωρες....Ξερετε κατι;
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 18, 2010, 08:26:05 μμ από tzav »
ΠΕ86

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: Προσλήψεις ωρομισθίων ΠΕ 19-20 στα παλιά ολοήμερα 2010-11
« Απάντηση #82 στις: Οκτώβριος 18, 2010, 09:16:32 μμ »
Σημερα πηρα τηλ στη πρωτοβαθμια και μου ειπαν οτι οσοι εχουν δηλωσει μονο ωρομισθιοι στα παλια ολοημερα θα παρουν μονο τεσσερις ωρες....Ξερετε κατι;

Αυτό που σε είπαν είναι αυτό που λέει και ο τελευταίος νόμος. Για 5-15 ώρες θα πάρουν ΑΜΩ
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος pdeathina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προσλήψεις ωρομισθίων ΠΕ 19-20 στα παλιά ολοήμερα 2010-11
« Απάντηση #83 στις: Νοέμβριος 11, 2010, 12:02:11 μμ »
Τι γίνεται. Έχει παγώσει πολύ το θέμα μας για φέτος.
Έχει ακούσει κάποιος κάτι;;;;;;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160805
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 852
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 783
Σύνολο: 789

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.146 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.