*

Αποστολέας Θέμα: Προσλήψεις των ωρομισθίων πληροφορικών στα ολοήμερα δημοτικά σχολεία 2009-2010  (Αναγνώστηκε 161162 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Σίγουρο αυτό? Αν αυξάνεται ένα ευρώ κάθε χρόνο...στο τέλος θα συμφέρει να είσαι ωρομίσθιος παρά μόνιμος. Τις μισές ώρες κάνεις στο περίπου.

Καλά, μην τρελλαίνεσαι κιόλας... Κάνεις τις μισές ώρες και παίρνεις το 1/3 του μισθού...  Αν συνέφεραν οι μόνιμοι ή οι αναπληρωτές θα έπαιρναν αυτούς και όχι ωρομίσθιους  :P

Η αύξηση του 2010 θα είναι η τελευταία. Μετά βλέπουμε...
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος f_efi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 144
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Γνωρίζω ότι υπάρχει ήδη ένα ανάλογο θέμα αλλά συνήθως γίνεται ένας πανικός στα θέματα αυτά και προτείνω να γίνει από την αρχή κάτι πιο οργανωμένο.

Δηλαδή:
Όποιον ΠΕ19 ή ΠΕ20 καλούν σε μια περιοχή καλό είναι να αναγράφει σύμφωνα με το πρότυπο* π.χ:

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ: ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ
ΝΟΜΟΣ: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
ΠΕΡΙΟΧΗ: Ε΄
ΘΕΣΗ ΣΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ: γύρω στο 20 (Λογικά οι περισσότεροι δε θα λένε το όνομα ή την ακριβή θέση για προσωπικούς λόγους...)


*Το πρότυπο θα το κάνετε αντιγραφή - επικόλληση στο μήνυμα σας και έπειτα θα συμπληρώνετε τα κενά. Το πρότυπο θα είναι το εξής:

Παράθεση
ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ:
ΝΟΜΟΣ:
ΠΕΡΙΟΧΗ:
ΘΕΣΗ ΣΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ:


Έτσι, σιγά σιγά θα τροποποιείται ο παρακάτω πίνακας:

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΕΣ                              ΝΟΜΟΣ/ΠΕΡΙΟΧΗ       ΘΕΣΗ ΣΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ (περίπου...)     

ΑΝ. ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ ΚΑΙ ΘΡΑΚΗΣ      

ΑΤΤΙΚΗΣ                                                ΓΑΘΗΝΑΣ                                95          
                                                                    Α ΑΘΗΝΑΣ                          ~190           
                                                                    Β ΑΘΗΝΑΣ                        85              
                                                                    Δ ΑΘΗΝΑΣ                        147              
                                                                    ΠΕΙΡΑΙΑΣ                          170              

ΒΟΡΕΙΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ   
   
ΔΥΤΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ                               ΠΑΤΡΑ                                 33          
                                                                   ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ              40          


ΔΥΤΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ                           ΓΡΕΒΕΝΑ                           15          
                                                                     ΚΑΣΤΟΡΙΑ                        15

ΗΠΕΙΡΟΥ                                                ΙΩΑΝΝΙΝΑ                        30                
                                                                     ΠΡΕΒΕΖΑ                            35

ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ                                        ΚΑΡΔΙΤΣΑ                                 90 (5 ακόμα θέσεις κενές)      
                                                                     ΤΡΙΚΑΛΑ                              49      
                                                                     ΛΑΡΙΣΑ                                56    
                                                                     ΒΟΛΟΣ                                  40  

ΙΟΝΙΩΝ ΝΗΣΩΝ      

ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ                      ΣΕΡΡΕΣ                      240                
                                                             ΚΙΛΚΙΣ                       225                  
                                                             ΠΙΕΡΙΑ                       161                
                                                             ΠΕΛΛΑ                       240                  
                                                             ΔΥΤ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ     140                  
                                                             ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ                 240                  
                                                             ΗΜΑΘΙΑΣ                    240                    
                                                             ΑΝ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ       116                      

ΚΡΗΤΗΣ                                             ΧΑΝΙΑ                       50                      
                                                                 ΗΡΑΚΛΕΙΟ                 36                      
                                                                 ΡΕΘΥΜΝΟ                  50                    

ΝΟΤΙΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ   
   
ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ                                 ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ           9 (Καλύφθηκαν όλες οι θέσεις)      
                                                              ΛΑΚΩΝΙΑ                         11                                  
                                                                 ΚΟΡΙΝΘΙΑ                         20              
                                                                 ΜΕΣΣΗΝΙΑ                       35                
                                                                
              

ΣΤΕΡΕΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ                            ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ                 35                        
                                                             ΕΥΒΟΙΑ                      49                      
                                                              ΒΟΙΩΤΙΑΣ                 35                      
                                                             ΕΥΡΥΤΑΝΙΑ               31                        

ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Όταν οι χρήστες του pde δε δίνουν πλήρεις πληροφορίες, όπως φαίνεται στο πρότυπο, μπαίνει ερωτηματικό στον πίνακα. Όσοι παίρνουν τηλέφωνο στις Διευθύνσεις να ρωτάνε το τελευταίο ΟΝΟΜΑ που καλέσανε, έπειτα να βρίσκουν σε ποιον αριθμό του πίνακα ωρομισθίων αντιστοιχεί αυτό το όνομα στο e-aitisi (πίνακες ολοήμερων) και όχι πόσους καλούνε ή ποιον αριθμό βλέπει η διεύθυνση στους δικούς της πίνακες.
Αυτό γιατί όταν το τελευταίο άτομο που καλέσανε είναι π.χ. στη θέση 50 και ξέρουμε ότι θα πάρουν άλλους 20, δεν ξέρουμε κατά πόσο κοντά είναι στο δικό μας όνομα γιατί καλούν και από άλλες Διευθύνσεις. Μπορεί δηλαδή από τη θέση 50, ο 20ος που θα καλέσουνε να είναι στη θέση 110.

Παρακάτω φαίνεται πότε έγινε αλλαγή στον πίνακα:


Αποσυνδεδεμένος si@

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 565
    • Προφίλ
Δεν παίρνεις το 1/3 του μισθού ακριβώς...Αλλά και πάλι δεν ξέρω και πόσα παίρνει και ο νεοδιοριστος φέτος για να κάνω τη σύγκριση. Πάντως και νεοδιόριστοι δεν παίρνουν και τα πολλά από ότι ακούω χωρίς να ξέρω το ακριβές ποσό.

Αποσυνδεδεμένος thrasius

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Το πρωί κατα τις 11 πμ με ειδοποίησαν από Α Αθήνας και αρνήθηκα με σκοπό να με καλέσουν από Πειραιά. Ειμαι θέση ~185.
Το μεσημερι κατά τις 12.30-1 μμ ο Πειραιάς ειχε φτάσει μεχρι 183 περιπου

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος psych@ra

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Προσέξατε ότι η ώρα αυξήθηκε σε 11 μικτά από 10 που ήταν πέρσι;;;

Από φέτος έγινε αυτό?

Ναι, από 1η Σεπτέμβρη. Την επόμενη σχολική χρονιά θα γίνει 12€
Σύμφωνα με τις τελευταίες εξελίξεις οι περισσότεροι μπορεί να παραιτηθούν. Οπότε δεν έχει νόημα η αύξηση

Αποσυνδεδεμένος aagriezmann

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
    • Προφίλ
Σήμερα μου έγινε ανάθεση 12 ώρες (Επίσης έγινε ανάθεση και σε 6 άτομα ακόμη 12ώρες έκαστος)
Για Ν. Κοζάνης θα αργήσουν οι πιστώσεις
ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ:ΔΥΤΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ
ΝΟΜΟΣ:ΦΛΩΡΙΝΗΣ
ΘΕΣΗ ΣΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ: 24

Αποσυνδεδεμένος solero

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 816
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Σίγουρο αυτό? Αν αυξάνεται ένα ευρώ κάθε χρόνο...στο τέλος θα συμφέρει να είσαι ωρομίσθιος παρά μόνιμος. Τις μισές ώρες κάνεις στο περίπου.

Καλά, μην τρελλαίνεσαι κιόλας... Κάνεις τις μισές ώρες και παίρνεις το 1/3 του μισθού...  Αν συνέφεραν οι μόνιμοι ή οι αναπληρωτές θα έπαιρναν αυτούς και όχι ωρομίσθιους  :P

Η αύξηση του 2010 θα είναι η τελευταία. Μετά βλέπουμε...

Πάντως χαζά χαζά με 1 ευρώ αύξηση βγαίνει ένα 400αρι το χρόνο (στην καλύτερη των περιπτώσεων που κάνει κάποιος 400 ώρες όλη τη χρονιά)

Αποσυνδεδεμένος solero

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 816
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Δεν παίρνεις το 1/3 του μισθού ακριβώς...Αλλά και πάλι δεν ξέρω και πόσα παίρνει και ο νεοδιοριστος φέτος για να κάνω τη σύγκριση. Πάντως και νεοδιόριστοι δεν παίρνουν και τα πολλά από ότι ακούω χωρίς να ξέρω το ακριβές ποσό.

Γύρω στα 900κάτι πρέπει να είναι ο νεοδιόριστος (χωρίς παιδιά, σκυλιά κτλ  :P)

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Δεν παίρνεις το 1/3 του μισθού ακριβώς...Αλλά και πάλι δεν ξέρω και πόσα παίρνει και ο νεοδιοριστος φέτος για να κάνω τη σύγκριση. Πάντως και νεοδιόριστοι δεν παίρνουν και τα πολλά από ότι ακούω χωρίς να ξέρω το ακριβές ποσό.

Αν νομίζεις ότι σε συμφέρει η ωρομισθία τότε μείνε ωρομίσθια. Σιγά μην πούμε κι ευχαριστώ στο τέλος...  >:( >:(

Οι νεοδιόριστοι πάιρνουν γύρω στα 1000-1050  τον πρώτο χρόνο. Τον επόμενο +100 περίπου
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 03, 2009, 08:24:25 πμ από geok_salonika »
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος KAR

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
ξέρει κανένας εάν η Πέλλα πληρώνει σχετικά στην ώρα της; η δυτική θεσ/νίκη ξέρω πως όχι η Χαλκιδική πληρώνει στην ώρα της,τουλάχιστον πέρυσι


Εμένα γιατι δεν με εχουν πληρωσει ακομα απο Χαλκιδικη για περσι απο Απρίλιο και μετά.?
τους εχω παρει τηλ και μου λένε οτι δεν έχουν και να μην ανυσηχω :-X
είμαι στα ορια μου  >:(
Έχεις δίκιο πήρα σήμερα τηλ., για να δω έαν τα έχω πληρωθεί όλα γιατί δεν βγάζω άκρη με το τι πληρωνόμαστε πως και πότε μπαίνουν στον λογαριασμό όπου μπαίνουν και άλλα βγάζω και γίνεται χαμός είδα μαζεμένα λεφτά και νόμιζα ότι μπήκαν,τελικά δεν έχω πληρωθεί Μάϊο, Ιούνιο, επίδομα αδείας, γ' τρίμηνο και επίδομα απολύσεως. Δεν ξέρει πότε θα μας πληρώσουν πειμένουν λεφτά. Υπάρχει περίπτωση να μην πληρωθούμε; Αυτά που μας χρωστάνε από το 2007 από την Θεσσαλονίκη επειδή πέρασε ο χρόνος δεν θα τα πάρουμε;  
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 03, 2009, 09:58:30 πμ από KAR »

Αποσυνδεδεμένος mery

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 54
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ: Δυτική Ελλάδα
ΝΟΜΟΣ:  Αιτωλοακαρνανίας
ΠΕΡΙΟΧΗ: -
ΘΕΣΗ ΣΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ: 60

Δεν υπάρχουν άλλες ώρες μέχρι στιγμής για Αιτωλοακαρνανία, ίσως να υπάρξουν μελλοντικά  μου είπαν από την Πρωτοβάθμια.

Αποσυνδεδεμένος petrosmpa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
    • Προφίλ
Έχουμε κανένα νέο για ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ τι θα γίνει. Θα πάρουν άλλους πριν τις γιορτές,μετά...Τι θα γίνει?

Πέρσυ 300 σειρά στον πίνακα 1 Οκτωμβρίου είχε αναλάβει υπηρεσία.Φέτος τι γίνεται ακόμα απο ότι βλέπω είναι στο 240.

Θα πάρουν άλλους? Πιστώσεις δεν έχουν και πιστώσεις δεν έχουν. Να παν να βρουν....Πρώτα ο μαθητής, πρώτα η παιδεία....

Πού είναι ???

Αποσυνδεδεμένος ek Π20

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • život je brutálně nepravděpodobné
    • Προφίλ
ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ: Κεντρική Μακεδονία
ΝΟΜΟΣ:  Ημαθία
ΠΕΡΙΟΧΗ: Αλεξανδρειας
ΘΕΣΗ ΣΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ: 300

έχουν ώρες,όχι πιστώσεις


Αποσυνδεδεμένος petrosmpa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
    • Προφίλ
Ημαθία συνεχίζει να δίνει 8 ώρες??

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32304
  • Τελευταία: Aira
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160428
  • Σύνολο θεμάτων: 19218
  • Σε σύνδεση σήμερα: 786
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 571
Σύνολο: 571

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.087 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.