*

Αποστολέας Θέμα: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών  (Αναγνώστηκε 765723 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Claire1616

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
    • Προφίλ
Απ: βοηθεια για βιβλια αγγλικων για ιδιαιτερα
« Απάντηση #588 στις: Σεπτέμβριος 28, 2011, 09:26:02 μμ »
Ευχαριστώ πολύ ;D

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: βιβλία για ιδιαίτερα αγγλικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:43:40 »

Αποσυνδεδεμένος ks10

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Γυναίκα
  • VIVA LA VIDA
    • Προφίλ
Απ: βιβλία για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #589 στις: Σεπτέμβριος 29, 2011, 11:46:21 πμ »
Καλημέρα συνάδελφοι! Πήρα σήμερα τηλ στην New Editions για να παραγγείλω βιβλία και μου είπαν ότι έχουν σταματήσει να στέλνουν και ότι μόνο από βιβλιοπωλείο μπορώ να αγοράσω τα βιβλία....  :o Αν υπάρχει καποιος/ καποια που έχει το Link Up Upper Intermediate βιβλία και cds αν θέλει να μου στείλει προσωπικό μήνυμα.
ΠΕ06

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: βιβλία για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #590 στις: Σεπτέμβριος 29, 2011, 10:14:53 μμ »
Καλημέρα συνάδελφοι! Πήρα σήμερα τηλ στην New Editions για να παραγγείλω βιβλία και μου είπαν ότι έχουν σταματήσει να στέλνουν και ότι μόνο από βιβλιοπωλείο μπορώ να αγοράσω τα βιβλία....  :o Αν υπάρχει καποιος/ καποια που έχει το Link Up Upper Intermediate βιβλία και cds αν θέλει να μου στείλει προσωπικό μήνυμα.

 :o
ααα ωραια!  >:( και ηθελα να τους τηλεφωνησω αυριο για ενα teacher's book παλαιοτερης εκδοσης κιολας. εχε χαρη που το παιδι εχει αγορασει ηδη το βιβλιο.

ks10 το εκανα περσι στο φροντιστηριο αλλα δυστυχως δεν εχω τπτ σπιτι  :-\

Αποσυνδεδεμένος ks10

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Γυναίκα
  • VIVA LA VIDA
    • Προφίλ
Απ: βιβλία για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #591 στις: Σεπτέμβριος 30, 2011, 10:38:53 πμ »
Καλημέρα συνάδελφοι! Πήρα σήμερα τηλ στην New Editions για να παραγγείλω βιβλία και μου είπαν ότι έχουν σταματήσει να στέλνουν και ότι μόνο από βιβλιοπωλείο μπορώ να αγοράσω τα βιβλία....  :o Αν υπάρχει καποιος/ καποια που έχει το Link Up Upper Intermediate βιβλία και cds αν θέλει να μου στείλει προσωπικό μήνυμα.

 :o
ααα ωραια!  >:( και ηθελα να τους τηλεφωνησω αυριο για ενα teacher's book παλαιοτερης εκδοσης κιολας. εχε χαρη που το παιδι εχει αγορασει ηδη το βιβλιο.



ks10 το εκανα περσι στο φροντιστηριο αλλα δυστυχως δεν εχω τπτ σπιτι  :-\

Σε ευχαριστώ Εύη! Αν υπάρχει κανείς άλλος συνάδελφος να μου πει αν έχει το βιβλίο αυτό...  :(
ΠΕ06

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Επιλογες βιβλιων για αγγλικα-ιδιαιτερο
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:43:40 »

Αποσυνδεδεμένος dimsalo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
    • Προφίλ
Επιλογες βιβλιων για αγγλικα-ιδιαιτερο
« Απάντηση #592 στις: Οκτώβριος 01, 2011, 09:26:14 μμ »
Μπαινω στο θεμα κατευθειαν.Εχω μια μαθητρια,β γυμνασιου,πηρε FCE Cambridge.Μετρια και θελει σε βαθος 2τιας να παει για Prof.Τι να επιλεξω να τις κανω?Σκεφτομαι να δωσει για Michigan.Ετσι να προετοιμαστει τον 1 χρονο με υλικο για advanced και να συνεχισει τον 2 χρονο με prof....Αλλα δεν ξερω τι βιβλια και τι διπλωμα να επιλεξω....Any comments?

Η αλλη περιπτωση ειναι ενας μαθητης, με παρελθον fail σε PET,FCE city&guilds.Μετριος, θελει να παρει το lower.το σκεπτικο ειναι για του χρονου τον δεκεβρη να δωσει για ECCE(καλυτερη λυση πιστευω).Αλλα παραλληλα, να τον κανω να δωσει τον μαιο για PET.Σκεφτομαι για βιβλια την σειρα της burlington...Εχετε να προτεινετε κατι σε βιβλια, πτυχιο?

Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων....

Αποσυνδεδεμένος Tzortzina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 77
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Επιλογες βιβλιων για αγγλικα-ιδιαιτερο
« Απάντηση #593 στις: Οκτώβριος 01, 2011, 11:36:54 μμ »
Καλησπερα! Μου φαινεται περιεργο που και του δυο τους θεωρεις μετριους τη στιγμη που η μια εχει το FCE και ο αλλος τιποτα...
Anyway...
Για το κοριτσακι σου νομιζω οτι σωστα το σκεφτεσαι... Το Michigan θα προτιμουσα κι εγω.. Τωρα για βιβλια δεν μπορω να σε κατατοπισω... Εχω κανει μονο το New Trends για πρωτη χρονια Prof και μετα ο μαθητης κουραστηκε και τα παρατησε...

Για το αγορι, συμφωνω στο να δωσει Michigan τον επομενο Δεκεμβρη αλλα διαφωνω για το PET το Μάιο. Γιατι δε δοκιμαζεται το Edexcel? Ουσιαστικα βασιζεται στο Reading και την Εκθεση και το test ειναι θεματικο... (Ταξιδια, Μουσικη, Αθλητισμος κλπ)
Αυτα...
Hope I've helped!
What's past is prologue...

Αποσυνδεδεμένος MELINAKI23LOST

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Επιλογες βιβλιων για αγγλικα-ιδιαιτερο
« Απάντηση #594 στις: Οκτώβριος 02, 2011, 03:37:07 μμ »
Καλησπέρα συνάδελφοι!!Χρειάζομαι τη βοήθεια όποιου μπορεί για κάτι!Πρόκειται να αναλάβω μια κοπέλα που θέλει να δώσει lower του Cambridge τον Μάιο!Είναι αρκετά καλή στα αγγλικά (όχι άριστη) και έχει ισχυρή θέληση!Δεν γνωρίζω καθόλου τί βιβλία να χρησιμοποιήσω.... Ξέρω ότι η συγκεκριμένη κοπέλα σε φροντιστήριο που πήγαινε δούλεψε με τη σειρά Traveller της MMPublications, να συνεχίσω με τα Traveller b2(coursebook,companio,workbook) και Mastering use of english από Burlington???Αν έχετε κατι άλλο να προτείνετε είμαι όλη αυτιά...

Αποσυνδεδεμένος MELINAKI23LOST

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Επιλογες βιβλιων για αγγλικα-ιδιαιτερο
« Απάντηση #595 στις: Οκτώβριος 03, 2011, 08:25:54 μμ »
Βοήθεια κάποιος?? :-[ :-\

Αποσυνδεδεμένος ks10

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Γυναίκα
  • VIVA LA VIDA
    • Προφίλ
Απ: Επιλογες βιβλιων για αγγλικα-ιδιαιτερο
« Απάντηση #596 στις: Οκτώβριος 03, 2011, 08:59:05 μμ »
Καλησπέρα συνάδελφοι!!Χρειάζομαι τη βοήθεια όποιου μπορεί για κάτι!Πρόκειται να αναλάβω μια κοπέλα που θέλει να δώσει lower του Cambridge τον Μάιο!Είναι αρκετά καλή στα αγγλικά (όχι άριστη) και έχει ισχυρή θέληση!Δεν γνωρίζω καθόλου τί βιβλία να χρησιμοποιήσω.... Ξέρω ότι η συγκεκριμένη κοπέλα σε φροντιστήριο που πήγαινε δούλεψε με τη σειρά Traveller της MMPublications, να συνεχίσω με τα Traveller b2(coursebook,companio,workbook) και Mastering use of english από Burlington???Αν έχετε κατι άλλο να προτείνετε είμαι όλη αυτιά...

Το Mastering Use of English είναι μόνο για λεξιλόγιο κ γραμματική. Εσύ θέλεις να της κάνεις ένα coursebook που να έχει όλα στα skills μέσα ή να κάνεις 2 βιβλία που είναι πχ το ένα FCE Use of English+Reading κ το άλλο να έχει writing-speaking-listening?
ΠΕ06

Αποσυνδεδεμένος photoch

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: βοηθεια για βιβλια αγγλικων για ιδιαιτερα
« Απάντηση #597 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 01:43:24 μμ »
καλησπέρα
θα κάνω πρώτη φορά μάθημα σε δυο κοριτσάκια επιπέδου b senior. έλεγα να παραγγείλω το access 2 της express publishing. τι γνώμη έχετε; κι από το όλο πακέτο τι να πω στα παιδιά να αγοράσουν; students book, grammar book, workbook; τα students audio cd και class audio cd τι διαφορά έχουν; έχει κι ένα πακέτο Access 2:Students Book and Grammar Book Ελληνικά + iebook

Αποσυνδεδεμένος photoch

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: βιβλία για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #598 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 01:45:27 μμ »
καλησπέρα
θα κάνω πρώτη φορά μάθημα σε δυο κοριτσάκια επιπέδου b senior. έλεγα να παραγγείλω το access 2 της express publishing. τι γνώμη έχετε; κι από το όλο πακέτο τι να πω στα παιδιά να αγοράσουν; students book, grammar book, workbook; τα students audio cd και class audio cd τι διαφορά έχουν; έχει κι ένα πακέτο Access 2:Students Book and Grammar Book Ελληνικά + iebook

Αποσυνδεδεμένος PPE

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1214
    • Προφίλ
Απ: βοηθεια για βιβλια αγγλικων για ιδιαιτερα
« Απάντηση #599 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 02:12:33 μμ »
καλησπέρα
θα κάνω πρώτη φορά μάθημα σε δυο κοριτσάκια επιπέδου b senior. έλεγα να παραγγείλω το access 2 της express publishing. τι γνώμη έχετε; κι από το όλο πακέτο τι να πω στα παιδιά να αγοράσουν; students book, grammar book, workbook; τα students audio cd και class audio cd τι διαφορά έχουν; έχει κι ένα πακέτο Access 2:Students Book and Grammar Book Ελληνικά + iebook

Πάρε τηλ στην Express Publishing κ ανάλογα την ιδιότητά σου ( καθ. φροντιστηρίου, ιδιοκτήτης, καθ. ιδιαιτέρων κλπ ) θα σου πουν τιμές με έκπτωση. Audio cd περιλαμβάνει συνήθως μόνο τα κειμενα του βιβλίου για να τα ακούει ο μαθητης σπίτι για εξάσκηση, ενω τα class cds έχουν κ τις ασκήσεις listening. Έχε υπόψη ότι τα συγκεκριμένα βιβλία είναι από τα πιο απαιτητικά.

Αποσυνδεδεμένος MELINAKI23LOST

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Επιλογες βιβλιων για αγγλικα-ιδιαιτερο
« Απάντηση #600 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 03:10:31 μμ »
Εγώ σκέφτομαι να κάνω ένα coursebook με όλα τα skills και συγκεκριμένα τα traveller b2 και ένα βιβλίο για extra γραμματική και λεξιλόγιο δηλαδή το mastering use of english for fce!Δεν ξέρω αν είναι σωστή η επιλογή μου...
Επίσης practice tests πότε κάνουμε?Ένα μήνα πριν δώσει εξετάσεις?Ευχαριστώ πολύ!

Αποσυνδεδεμένος photoch

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: βοηθεια για βιβλια αγγλικων για ιδιαιτερα
« Απάντηση #601 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 05:40:53 μμ »
πιστεύεις πως ανάμεσα σε access και spark τα παιδιά ανταποκρίνονται καλύτερα στο δεύτερο; το ένα είχε δουλέψει το access 1 κι από ότι είπε της άρεσε.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 04, 2011, 05:44:55 μμ από photoch »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160667
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 893
Σύνολο: 893

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.098 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.