*

Αποστολέας Θέμα: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών  (Αναγνώστηκε 765706 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος dreamer

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 120
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1036 στις: Απρίλιος 23, 2013, 02:23:49 μμ »
Matina7 τέτοια τεστάκια μπορείς να βρεις δωρεάν στο ίντερνετ.

Για την έκθεση που λες, μπορούσαμε και να αγοράσουμε; Ήθελα να αγοράσω κάποια βιβλία από 1-2 οίκους, αλλά ο ένας με παρέπεμψε σε διαδικτυακό βιβλιοπωλείο και ο άλλος, ενώ είχε στοίβες βιβλία, μου είπε ό,τι θέλω να πάρω από βδομάδα τηλέφωνο και με 'έστειλε' διακριτικά και με το γάντι. Επίσης, πλέον δε μπορείς να λες ότι όλοι πήγαμε για τα τζαμπέ βιβλία, γιατί εκτός από τον οίκο Hamilton, που όντως ήταν ο μόνος που έδινε μία σειρά δωρεάν, όλοι οι άλλοι έδιναν το απόλυτο τίποτα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:33:50 »

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1037 στις: Απρίλιος 24, 2013, 01:13:51 πμ »
απο Sylvia Kar ξερω οτι μπορεις να αγορασεις με καποια εκπτωση. οι υπολοιποι νομιζω δεν πωλουν κατα τη διαρκεια της εκθεσης, αν θυμαμαι καλα.

Αποσυνδεδεμένος Matina7

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 564
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1038 στις: Απρίλιος 24, 2013, 02:18:38 πμ »
Η Ελληνοαμερικανική Ένωση νομίζω ότι πουλούσε, γιατί είδα κάποιους με τσάντες της που περιείχαν ογκώδη πράγματα. Σε μένα έδωσαν μια τσάντα με τον κατάλογό τους κι ένα δείγμα εξετάσεων. Και βασικά, αν όχι όλοι, τουλάχιστον οι περισσότεροι πηγαίνουν για κανένα δωρεάν βιβλίο και όχι τόσο για αγορά. Οι μισοί ήμασταν στις διαλέξεις και οι άλλοι μισοί στην έκθεση. Εγώ έκατσα μόλις την πρώτη ώρα στις διαλέξεις και την έκανα για την έκθεση. Βασικά εκεί πρέπει να ήταν τουλάχιστον οι μισοί. Και ναι, όπου πήγα για δωρεάν βιβλίο με έβαλαν να συμπληρώσω ένα έντυπο με τα στοιχεία μου και ό,τι μού έδωσαν ως δείγμα δωρεάν. Οι Hamilton και Litera θέλουν τα στοιχεία και το κουπόνι των βιβλίων των μαθητών για να στείλουν δωρεάν τα CD. Και, αν δεν απατώμαι, στέλνουν μόνο στον καθηγητή. Φαντάζομαι ότι οι μαθητές έχουν το δικό τους μαζί με το βιβλίο τους. Πάντως είδα ελάχιστους με εξτρά βιβλία από όσα εξασφάλισα εγώ, που σημαίνει ότι τα αγόρασαν. Και όντως όταν αγοράζεις από την έκθεση έχεις μια μικρή έκπτωση. Στου Μπουκουβάλα που πήγα, δεν παρήγγειλα τίποτα καθώς δεν έχω ξεκινήσει ακόμη ιδιαίτερα. Μπορώ να παραγγείλω και ηλεκτρονικά, αλλά ισχύει μόνο για αγορές καθηγητών. Για τους μαθητές δε λειτουργεί ακόμη. Αυτά τα τεστ κατάταξης γλωσσικής ικανότητας έχουν κάποιο συγκεκριμένο τίτλο, πχ Language Competence Test;

Αποσυνδεδεμένος dreamer

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 120
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1039 στις: Απρίλιος 24, 2013, 10:25:58 πμ »
Matina7 θα τα ψάξεις ως placement test και θα δεις ποιο θα σου ταιριάξει περισσότερο.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:33:50 »

Αποσυνδεδεμένος nena8

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 203
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1040 στις: Απρίλιος 24, 2013, 02:49:29 μμ »
Εμένα πάντως μου κακοφάνηκε πολύ που η Ελληνοαμερικάνικη έλεγε οτι αν παραγγείλεις βιβλία απο την έκθεση μέχρι ενός ποσού ΔΕΝ τα στέλνουν, ακόμα κι όταν πρότεινα να πληρώσω εγώ τον κούριερ, και να πάω να τα παραλάβω η ίδια!! Αυτές οι εκθέσεις γίνονται μόνο Αθήνα και Θεσσαλονίκη και είχε έρθει αρκετός κόσμος απο επαρχία. Δηλαδή αν είχα έρθει απο τα Ιωάννινα θα έπρεπε να μείνω σε ξενοδοχείο για να παραλάβω η ίδια 2 βιβλία;;
Επίσης κακή εντύπωση μου έκανε και η supercourse αν και μέχρι τώρα είχα καλή συνεργασία. Είδα τον εκπρόσωπό της να διώχνει με άσχημο τρόπο στην κυριολεξία μια κυρία η οποία ζήτησε ως δείγμα ένα βιβλίο καθηγητή που ήταν σε δύο στίβες μπροστα στον πάγκο, λέγοντας αρχικά οτι δεν φτάνουν και όταν του έδειξε τις στίβες επέμεινε οτι δεν είναι αρκετά για τόσες εκθέσεις. Τότε γιατί τα είχες, βρε άνθρωπε πάνω στο πάγκο ή τουλάχιστον δεν έβαζες ένα ταμπελάκι οτι δεν είναι διαθέσiμα;;
Γνωρίζω οτι είναι δύσκολες εποχές και έχει μειωθεί η πελατεία και με μία καλή έκπτωση είμαι ικανοποιημένη αλλά φέτος απογοητεύτηκα πάρα πολύ και πιστεύω το ίδιο και αρκετοί συνάδελφοι. Συν οτι είχε μόνο αγγλικά βιβλία (απο που κι ως που διεθνής έκθεση) και κάτι ελάχιστα ισπανικά που η κοπέλα στον πάγκο δεν γνώριζε καν τη γλώσσα, μόνο τις εκδόσεις.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 24, 2013, 02:53:55 μμ από nena8 »
''Es tan corto el amor, y es tan largo el olvido.Porque en noches como ésta la tuve entre mis brazos,mi alma no se contenta con haberla perdido.Aunque éste sea el último dolor que ella me causa,y éstos sean los últimos versos que yo le escribo.''
P.Neruda

Αποσυνδεδεμένος dreamer

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 120
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1041 στις: Απρίλιος 25, 2013, 12:22:26 πμ »
χαχαχαχα Νένα κ γω γι'αυτόν τον εκδοτικό έλεγα ότι με 'έστειλε' με το γάντι. Πράγματι ήταν ο μοναδικός εκδοτικός με τόσα βιβλία (μιλάμε για στοίβες!!!), ενώ ο Χάμιλτον που είχε ελάχιστα, έδινε αβέρτα.

Αποσυνδεδεμένος engedu

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 131
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1042 στις: Μάιος 15, 2013, 01:13:44 μμ »
Καλημέρα σας!!! Μια μικρή βοήθεια παρακαλώ!!! Σε ενήλικα που θέλει να δώσει TOΕΙC με στόχο B2 τι βιβλία να πάρουμε? Πριν από τα Tests να κάνουμε κανονικά μια σειρά λέτε? English for adults 3 grivas είναι προτιμώτερο ή υπάρχει κάτι άλλο? Η HAU είδα έχει βιβλίο με tests και σε σχετικά καλή τιμή. 20 ευρώ είδα στο site. Ποιά είναι η γνώμη σας? Ευχαριστώ πολύ!!

Αποσυνδεδεμένος tinkerbel!

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 211
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1043 στις: Μάιος 15, 2013, 06:26:35 μμ »
Μυστικά για έναν ονειρεμένο γάμο! http://projectgamos.gr/

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1044 στις: Μάιος 15, 2013, 07:39:05 μμ »
και ενα βιβλιο απο supercourse εχω ακουσει οτι ειναι καλο.

Αποσυνδεδεμένος engedu

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 131
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1045 στις: Μάιος 16, 2013, 04:00:14 μμ »
Ευχαριστώ πολύ, θα τα κοιτάξω!  :D

Αποσυνδεδεμένος engedu

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 131
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1046 στις: Μάιος 23, 2013, 12:09:35 πμ »
Γεια σας! Ψάχνω βιβλία για TOEIC. Έχω δει μέχρι στιγμής το Targeting Toeic απο supercourse. Λέω να το συνδυάσω με μια γραμματική είτε την grammalysis απο supercourse είτε το mastering από burlington. Στοχεύουμε για Β2. Έχει δουλέψει κανείς τα παραπάνω βιβλία? Επίσης, πως μπορώ να παραγγείλω απο Barrons? Στέλνουν δείγμα ή κάτι? Ευχαριστω.

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1047 στις: Ιούνιος 04, 2013, 07:40:20 μμ »
εχει δουλεψει κανεις αυτο το βιβλιο απο betsis;

http://www.andrewbetsiselt.gr/Michigan-ECCE-smart.html

Αποσυνδεδεμένος maria_v01

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1048 στις: Ιούνιος 07, 2013, 01:50:15 μμ »
Καλησπέρα! Τι βιβλία θα μου προτείνατε για αγοράκι Γ' δημοτικού που δεν έχει διδαχτεί ξανά αγγλικά?

Αποσυνδεδεμένος nena8

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 203
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1049 στις: Ιούνιος 07, 2013, 03:14:41 μμ »
Έχω δουλέψει Ace from space απο Burlington και BigHeart απο Macmillan. Μου άρεσαν πολύ και τα δύο αλλά της Burlington μου φάνηκε λίγο πιο οργανωμένο. Ωραία βιβλία πάντως και τα δύο.
''Es tan corto el amor, y es tan largo el olvido.Porque en noches como ésta la tuve entre mis brazos,mi alma no se contenta con haberla perdido.Aunque éste sea el último dolor que ella me causa,y éstos sean los últimos versos que yo le escribo.''
P.Neruda

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160666
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 900
Σύνολο: 901

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.07 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.