*

Αποστολέας Θέμα: Προβλήματα κατά την υποβολή των αιτήσεων αναπληρωτών 2011-12  (Αναγνώστηκε 38652 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος nirvo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
    • Προφίλ
Απ: Προβλήματα κατά την υποβολή των αιτήσεων αναπληρωτών 2011-12
« Απάντηση #56 στις: Ιούλιος 13, 2011, 11:49:02 πμ »
Ας μοιραστώ και γω την εμπειρία μου, τη Δευτέρα πήγα στη Σαπφούς να υποβάλλω την αίτηση μου στις 8:15 και τα νούμερα (200 τον αριθμό) είχαν ήδη τελειώσει. Μετά απο διαμαρτυρίες κυκλοφόρησε μια χειρόγραφη λίστα για 100 άτομα μόνο, δηλαδή όποιος πρόλαβε τον Κύριο είδε, ευτυχώς εγώ πρόλαβα. Ο έλεγχος κινήθηκε με αστραπιαία ταχύτητα και έτσι στις 10:30 η αίτηση μου είχε ελεγχθεί (τρόπος του λέγειν, ούτε ταυτότητα δε ζήτησαν), η μηχανογράφηση πάλι κινήθηκε με ρυθμούς χελώνας. Ήπιαμε τον καφέ μας, φάγαμε το μεσημεριανό μας, ήπιαμε και δεύτερο καφέ, καπνίσαμε μια φυτεία τσιγάρα, κάναμε γνωριμίες με άλλους ταλαίπωρους και με τούτα και με κείνα, εγώ έφυγα στις 18:30 με το μηχανογραφημένο πια αντίγραφό μου που λίγο έλειψε να είναι και λάθος, γιατί όταν μου περνούσε την αίτηση στο σύστημα ξέχασε να τσεκάρει οτι είμαι επιτυχούσα στον Ασεπ του 2008, μετά δεν ήξερε πως το αλλάζουν, πήρε στην Αθήνα τηλ να ρωτήσει και εκεί μου είπαν το αμίμητο. Δε πειράζει αν δεν φαίνεται, δεν αλλάζει τίποτα. Τι λες κυρά μου (μου ρθε να της πω), εγώ μετά απο τόσες ώρες αναμονή θέλω να φαίνεται και να παραφαίνεται. Τελικά το διόρθωσε και έφυγα...     

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος domenica

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1170
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Προβλήματα κατά την υποβολή των αιτήσεων αναπληρωτών 2011-12
« Απάντηση #57 στις: Ιούλιος 13, 2011, 11:50:14 πμ »
"Φρέσκια" ενημέρωση για τους Θεσσαλονικείς  :)

6:45 ήμουν στη Μονή Λαζαριστών, όπου σε διάφορα χαρτιά (ξεχωριστά για κάθε ειδικότητα) γράφαμε ονοματεπώνυμο.. Οι πρώτοι υπάλληλοι έφτασαν μετά τις 7 και τουλάχιστον για όσους εξυπηρετηθήκαμε στο 1ο γραφείο (μαθηματικοί, οικονομολόγοι ..) τα "χαρτάκια" δεν ίσχυσαν. Μια ευγενέστατη κυρία είπε πως αυτό δεν είναι σωστό, έβγαλε εκείνη την ώρα τετράδιο και γράψαμε εκ νέου τα ονόματα μας ...ήμουν στο 14 , σε λιγότερο από ώρα είχα τελειώσει ..

Να σημειώσω πως όση ώρα περίμενα, ήρθαν και συνάδελφοι από τη Σαπφούς ομολογώντας πως εκεί η κατάσταση είναι τραγική...

Καλή δύναμη σε όλους και μακάρι να εισακουστούμε και του χρόνου οι αιτήσεις να καταχωρηθούν από εμάς τους ίδιους, ηλεκτρονικά ..
" ο κόσμος μόνο όταν τον μοιράζεσαι υπάρχει "
   Τάσος Λειβαδίτης

Αποσυνδεδεμένος TEO FYSIKOS

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 218
    • Προφίλ
Απ: Προβλήματα κατά την υποβολή των αιτήσεων αναπληρωτών 2011-12
« Απάντηση #58 στις: Ιούλιος 13, 2011, 11:52:59 πμ »
Στη Θεσσαλονίκη Δυτικά πήρα το νούμερο 80 στις 10:00 και τελίωσα από εκεί 13:45 Τα νούμερα έφταναν μέχρι το 120. Οι υπάλληλοι ήταν πολύ εξυπηρετικοί και δε δημιουργούσαν πρόβλημα. Όταν μπήκα μέσα στο γραφείο και μίλησα με την υπάλληλο μου είπε και αυτή όπως και πολύ άλλοι πρότειναν ότι η διαδικασία έπρεπε να γίνει μέσω internet τουλάχιστον για τους παλιούς αλλά φυσικά κανένας από το υπουργείο δε το σκέφτηκε αυτό.
δεν είναι μόνο στο συγκεκριμένο υπουργείο που δεν σκέφτονται αλλά και σε άλλους φορείς. στην ελλάδα μάθαμε να κάνουμε τα πάντα περιμένοντας σε ουρές γιατί κάπως πρέπει να δικαιολογίσουν την παρουσία τους αρκετοί από τους δημόσιους υπαλλήλους. έτσι φτάσαμε εδώ που φτάσαμε.να έχουμε αρκετούς σε θέσεις που δεν χρειάζονται και έλλειψη εκεί που πραγματικά χρειάζονται.

Αποσυνδεδεμένος mohitto

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 567
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Προβλήματα κατά την υποβολή των αιτήσεων αναπληρωτών 2011-12
« Απάντηση #59 στις: Ιούλιος 13, 2011, 11:55:24 πμ »
Ας μοιραστώ και γω την εμπειρία μου, τη Δευτέρα πήγα στη Σαπφούς να υποβάλλω την αίτηση μου στις 8:15 και τα νούμερα (200 τον αριθμό) είχαν ήδη τελειώσει. Μετά απο διαμαρτυρίες κυκλοφόρησε μια χειρόγραφη λίστα για 100 άτομα μόνο, δηλαδή όποιος πρόλαβε τον Κύριο είδε, ευτυχώς εγώ πρόλαβα. Ο έλεγχος κινήθηκε με αστραπιαία ταχύτητα και έτσι στις 10:30 η αίτηση μου είχε ελεγχθεί (τρόπος του λέγειν, ούτε ταυτότητα δε ζήτησαν), η μηχανογράφηση πάλι κινήθηκε με ρυθμούς χελώνας. Ήπιαμε τον καφέ μας, φάγαμε το μεσημεριανό μας, ήπιαμε και δεύτερο καφέ, καπνίσαμε μια φυτεία τσιγάρα, κάναμε γνωριμίες με άλλους ταλαίπωρους και με τούτα και με κείνα, εγώ έφυγα στις 18:30 με το μηχανογραφημένο πια αντίγραφό μου που λίγο έλειψε να είναι και λάθος, γιατί όταν μου περνούσε την αίτηση στο σύστημα ξέχασε να τσεκάρει οτι είμαι επιτυχούσα στον Ασεπ του 2008, μετά δεν ήξερε πως το αλλάζουν, πήρε στην Αθήνα τηλ να ρωτήσει και εκεί μου είπαν το αμίμητο. Δε πειράζει αν δεν φαίνεται, δεν αλλάζει τίποτα. Τι λες κυρά μου (μου ρθε να της πω), εγώ μετά απο τόσες ώρες αναμονή θέλω να φαίνεται και να παραφαίνεται. Τελικά το διόρθωσε και έφυγα...   

 ;D ;D ;D ;D
Δεν πειράζει τέλος καλό, όλα καλά.
Καλή επιτυχία τώρα σε όλους τους ταλαιπωρημένους :)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: Προβλήματα κατά την υποβολή των αιτήσεων αναπληρωτών 2011-12
« Απάντηση #60 στις: Ιούλιος 13, 2011, 12:00:16 μμ »
πηρε μηπως παραταση η ολη διαδικασια? γιατι μ'αυτα που ακουω σκεφτομαι να μην παω ουτε αυριο αλλα κατευθειαν στην παραταση  8)
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος mes

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 735
    • Προφίλ
Απ: Προβλήματα κατά την υποβολή των αιτήσεων αναπληρωτών 2011-12
« Απάντηση #61 στις: Ιούλιος 13, 2011, 12:13:12 μμ »


Ξέχασα να αναφέρω ότι δίπλα μου καθόταν μια συνάδελφος περιμένοντας και η ίδια να υποβάλλει την αίτησή της, όταν είδε μια γνωστή της, εργαζόμενη στο γραφείο. Παρότι άκουγα, απροκάλυπτα η υπάλληλος της είπε για ποιο λόγο ήρθε από το πρωί και περιμένει, όταν η ίδια θα μπορούσε να την εξυπηρετήσει χωρίς να χρειάζεται να χάνει το χρόνο της στην ουρά. Και εξακολουθούσε να της λέει διαρκώς: "μα καλά χαζή ήσουν; Δεν ήξερες ότι εργάζομαι εδώ; Γιατί είναι οι φίλοι;" Πραγματκά, ήθελα να της τα ψάλλω εκείνη τη στιγμή, αλλά συγκρατήθηκα...

εγω στο παρα λιγο συγκρατηθηκα την προηγουμενη παρασκευη στην δευτεροβαθμια  και δεν την βουτηξα μια ακατανομαστη που ηθελε να βαλει μεσο τον προισταμενο για να τελειωσει γρηγορα. να συγχωραει που σεβαστηκα τους συναδελφους μου το τσολι. μην την πετυχω πουθενα. δεν ταιριαζουν στον κλαδο μας αυτα. εμεις θελουμε να απαγκιστρωθουμε απο τετοιου ειδους συμπεριφορες. καπου θα την πετυχω, γιατι ειμαι παλια καραβανα στο χωρο.  της το φυλαω.



Αποσυνδεδεμένος speed

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 35
    • Προφίλ
Απ: Προβλήματα κατά την υποβολή των αιτήσεων αναπληρωτών 2011-12
« Απάντηση #62 στις: Ιούλιος 13, 2011, 12:16:05 μμ »
Καλημέρα! Πήγα σήμερα για 2η φορά στο 2ο γραφείο Δ/βαθμιας εκπαίδευσης στο Μαρούσι. Σηκώθηκα στις 6 το πρωϊ, έφτασα στις 6:30 και λημουν ο 29ος!!! Η πρώτη υπάλληλος έφτασε στις 07:05 και η εξυπηρέτηση άρχισε στις 08:15. Eγώ εξυηρετήθηκα στις 10:45 και τελείωσα στις 11:00 επειδή έκανα αίτηση και πέρυσι. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ!!! Τη χρήση του Internet εν έτει 2011 τη γνωρίζει το Υπουργείο?

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προβλήματα κατά την υποβολή των αιτήσεων αναπληρωτών 2011-12
« Απάντηση #63 στις: Ιούλιος 13, 2011, 12:20:05 μμ »
πηρε μηπως παραταση η ολη διαδικασια? γιατι μ'αυτα που ακουω σκεφτομαι να μην παω ουτε αυριο αλλα κατευθειαν στην παραταση  8)
Μην το ρισκάρεις...
Πάτε όλοι τουλάχιστον την Παρασκευή να "βουλιάξουν" τα γραφεία να αναγκαστεί να δώσει παράταση.

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: Προβλήματα κατά την υποβολή των αιτήσεων αναπληρωτών 2011-12
« Απάντηση #64 στις: Ιούλιος 13, 2011, 12:26:29 μμ »
πηρε μηπως παραταση η ολη διαδικασια? γιατι μ'αυτα που ακουω σκεφτομαι να μην παω ουτε αυριο αλλα κατευθειαν στην παραταση  8)
Μην το ρισκάρεις...
Πάτε όλοι τουλάχιστον την Παρασκευή να "βουλιάξουν" τα γραφεία να αναγκαστεί να δώσει παράταση.

καθε χρονο νομιζω δινουν παραταση...και μ'αυτα που ακουω για Θεσσαλονικη τα οποια σιγουρα ισχυουν και για αλλες περιοχες, μαλλον και φετος.

υγ. με κουριερ δε θα τη δεχτουν ε?  ;D
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προβλήματα κατά την υποβολή των αιτήσεων αναπληρωτών 2011-12
« Απάντηση #65 στις: Ιούλιος 13, 2011, 12:28:59 μμ »
πηρε μηπως παραταση η ολη διαδικασια? γιατι μ'αυτα που ακουω σκεφτομαι να μην παω ουτε αυριο αλλα κατευθειαν στην παραταση  8)
Μην το ρισκάρεις...
Πάτε όλοι τουλάχιστον την Παρασκευή να "βουλιάξουν" τα γραφεία να αναγκαστεί να δώσει παράταση.

καθε χρονο νομιζω δινουν παραταση...και μ'αυτα που ακουω για Θεσσαλονικη τα οποια σιγουρα ισχυουν και για αλλες περιοχες, μαλλον και φετος.

υγ. με κουριερ δε θα τη δεχτουν ε?  ;D
Αν έχει εξουσιοδότηση ο κούριερ και κάτσει να περιμένει . . . ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: Προβλήματα κατά την υποβολή των αιτήσεων αναπληρωτών 2011-12
« Απάντηση #66 στις: Ιούλιος 13, 2011, 12:37:49 μμ »
πηρε μηπως παραταση η ολη διαδικασια? γιατι μ'αυτα που ακουω σκεφτομαι να μην παω ουτε αυριο αλλα κατευθειαν στην παραταση  8)
Μην το ρισκάρεις...
Πάτε όλοι τουλάχιστον την Παρασκευή να "βουλιάξουν" τα γραφεία να αναγκαστεί να δώσει παράταση.

καθε χρονο νομιζω δινουν παραταση...και μ'αυτα που ακουω για Θεσσαλονικη τα οποια σιγουρα ισχυουν και για αλλες περιοχες, μαλλον και φετος.

υγ. με κουριερ δε θα τη δεχτουν ε?  ;D
Αν έχει εξουσιοδότηση ο κούριερ και κάτσει να περιμένει . . . ;D ;D ;D

ευχαριστω πολυ Στελιο...εφυγα ΚΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΠ!!!   ;D
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος speed

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 35
    • Προφίλ
Απ: Προβλήματα κατά την υποβολή των αιτήσεων αναπληρωτών 2011-12
« Απάντηση #67 στις: Ιούλιος 13, 2011, 12:53:38 μμ »
Καλημέρα! Πήγα σήμερα για 2η φορά στο 2ο γραφείο Δ/βαθμιας εκπαίδευσης στο Μαρούσι. Σηκώθηκα στις 6 το πρωϊ, έφτασα στις 6:30 και λημουν ο 29ος!!! Η πρώτη υπάλληλος έφτασε στις 07:05 και η εξυπηρέτηση άρχισε στις 08:15. Eγώ εξυηρετήθηκα στις 10:45 και τελείωσα στις 11:00 επειδή έκανα αίτηση και πέρυσι. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ!!! Τη χρήση του Internet εν έτει 2011 τη γνωρίζει το Υπουργείο?

Α! Και ξέχασα ν΄αναφέρω πως προϊστάμενος για να υπογράψει τα αντίγραφα της αίτησης δεν υπήρχε, οπότε πρέπει να πάμε την επόμενη βδομάδα ξανά γι' αυτή τη δουλειά >:(

Αποσυνδεδεμένος Jen

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 70
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Προβλήματα κατά την υποβολή των αιτήσεων αναπληρωτών 2011-12
« Απάντηση #68 στις: Ιούλιος 13, 2011, 01:23:10 μμ »
Αν κ έχω κάνει πολλές φορές αίτηση να ρωτήσω : Μόνο αίτηση για τους παλιούς, έτσι; Ούτε απόδειξη αφμ, ούτε ταυτότητα, ε;

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προβλήματα κατά την υποβολή των αιτήσεων αναπληρωτών 2011-12
« Απάντηση #69 στις: Ιούλιος 13, 2011, 01:25:38 μμ »
Αν κ έχω κάνει πολλές φορές αίτηση να ρωτήσω : Μόνο αίτηση για τους παλιούς, έτσι; Ούτε απόδειξη αφμ, ούτε ταυτότητα, ε;
Ακριβώς, εκτός αν ανήκεις σε ειδική κατηγορία (τρίτεκνος, πολύτεκνος, 67% αναπηρία)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32305
  • Τελευταία: Efiu
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160482
  • Σύνολο θεμάτων: 19219
  • Σε σύνδεση σήμερα: 843
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 514
Σύνολο: 528

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.11 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.