*

Αποστολέας Θέμα: Μεταθέσεις 2017  (Αναγνώστηκε 125563 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος edesta

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 354
  • Έκπληξη
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2017
« Απάντηση #266 στις: Μάρτιος 03, 2017, 04:07:07 μμ »
Το έφτιαξαν προφανώς. Το έχω ξαναπεί πάντως. Χαρτί και σφραγίδα είναι το μόνο αδιάβλητο σύστημα. Ποτέ δεν έχει παραβιαστεί.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2017
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:55:38 »

Αποσυνδεδεμένος tempo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 232
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2017
« Απάντηση #267 στις: Μάρτιος 03, 2017, 05:47:10 μμ »
καλησπέρα, μια ερώτηση απλά για να είμαι σίγουρος (πρώτη φορά κάνω αίτηση).

Αν θέλω βελτίωση της οργανικής θέσης που έχω τότε κάνω αίτηση "ΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑ ΜΕΤΑΘΕΣΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ Δ.Ε. ΓΙΑ ΒΕΛΤΙΩΣΗ Ή ΓΙΑ ΟΡΙΣΤΙΚΗ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ [003.ΔΕΒ01]";
υπάρχει κάτι άλλο που πρέπει να προσέξω;

ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος lasard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 603
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2017
« Απάντηση #268 στις: Μάρτιος 03, 2017, 05:53:33 μμ »
πώς θα στείλω την εντοπιότητα σε pdf; Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει;

sapore

  • Επισκέπτης
Απ: Μεταθέσεις 2017
« Απάντηση #269 στις: Μάρτιος 03, 2017, 05:58:13 μμ »
πώς θα στείλω την εντοπιότητα σε pdf; Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει;

Αφού πρόκειται για μοριοδοτούμενο κριτήριο, θα σταλεί στο mail της Διεύθυνσης οργανικής σου (δες στο site της ποιό είναι) με την εξής μορφή (σύμφωνα με την εγκύκλιο):

Η μορφή του ηλεκτρονικού μηνύματος που θα σταλεί με τα συνημμένα
δικαιολογητικά θα πρέπει να είναι η εξής:
Θέμα: τύπος αίτησης, αριθμός πρωτοκόλλου αίτησης, αριθμός μητρώου εκπαιδευτικού
Σώμα μηνύματος: Ονοματεπώνυμο εκπαιδευτικού, κλάδος/ειδικότητα, τύπος αίτησης, αριθμός
πρωτοκόλλου αίτησης, αριθμός μητρώου εκπαιδευτικού.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2017
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:55:38 »

Αποσυνδεδεμένος Estella80

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 203
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2017
« Απάντηση #270 στις: Μάρτιος 03, 2017, 07:03:22 μμ »
καλησπέρα, μια ερώτηση απλά για να είμαι σίγουρος (πρώτη φορά κάνω αίτηση).

Αν θέλω βελτίωση της οργανικής θέσης που έχω τότε κάνω αίτηση "ΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑ ΜΕΤΑΘΕΣΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ Δ.Ε. ΓΙΑ ΒΕΛΤΙΩΣΗ Ή ΓΙΑ ΟΡΙΣΤΙΚΗ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ [003.ΔΕΒ01]";
υπάρχει κάτι άλλο που πρέπει να προσέξω;

ευχαριστώ

Αυτό, επιλέγεις την αίτηση αυτή που αναφέρεις και χωρις να επιλέξεις περιοχές την οριστικοποιείς. Από ό,τι είδα (κι ας με διορθώσουν αν κάνω λάθος) δεν δίνει δυνατότητα μοριοδότησης εντοπιότητας, εκτός κι αν –φαντάζομαι– βρίσκεται κανείς ήδη στο Δήμο του. Για μοριοδότηση γάμου και παιδιων δεν είδα πάλι να δίνεται δυνατότητα να επιλεχθεί από τώρα. Ας απαντησουν και οι άλλοι συνάδεφοι, αν κάτι δεν κατάλαβα. Πάντως στο πεδίο παρατηρήσεις για καλό και κακό έγραψα "για βελτίωση". Δεν είδα να το ζητάει κάπου, απλώς το έκανα για να διευκολύνω ττην κατάσταση και για να αποφύγω οποιδήποτε τυχόν λάθος εκ μέρους άλλων. Αυτά έκανα...
"A lie told often enough becomes the truth."
-- Vladimir Ilyich Lenin --

Αποσυνδεδεμένος tempo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 232
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2017
« Απάντηση #271 στις: Μάρτιος 03, 2017, 07:55:49 μμ »
Αυτό, επιλέγεις την αίτηση αυτή που αναφέρεις και χωρις να επιλέξεις περιοχές την οριστικοποιείς. Από ό,τι είδα (κι ας με διορθώσουν αν κάνω λάθος) δεν δίνει δυνατότητα μοριοδότησης εντοπιότητας, εκτός κι αν –φαντάζομαι– βρίσκεται κανείς ήδη στο Δήμο του. Για μοριοδότηση γάμου και παιδιων δεν είδα πάλι να δίνεται δυνατότητα να επιλεχθεί από τώρα. Ας απαντησουν και οι άλλοι συνάδεφοι, αν κάτι δεν κατάλαβα. Πάντως στο πεδίο παρατηρήσεις για καλό και κακό έγραψα "για βελτίωση". Δεν είδα να το ζητάει κάπου, απλώς το έκανα για να διευκολύνω ττην κατάσταση και για να αποφύγω οποιδήποτε τυχόν λάθος εκ μέρους άλλων. Αυτά έκανα...

όταν την οριστικοποιήσεις τότε στο πεδίο Μονάδες υπάρχουν οι μονάδες του γάμου και των παιδιών....σε εμένα τουλάχιστον μου δίνει 4+8=12 μονάδες.
Εχεις κάνει οριστικοποίηση και δεν στα βγάζει;

Αποσυνδεδεμένος loulou

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 399
  • Φύλο: Γυναίκα
  • My Home is where My Dog is
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2017
« Απάντηση #272 στις: Μάρτιος 04, 2017, 12:10:45 πμ »
πώς θα στείλω την εντοπιότητα σε pdf; Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει;

Σκανάρεις το έγγραφο και το μετατρέπεις σε pdf.

Αποσυνδεδεμένος loulou

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 399
  • Φύλο: Γυναίκα
  • My Home is where My Dog is
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2017
« Απάντηση #273 στις: Μάρτιος 04, 2017, 12:16:48 πμ »
Αυτό, επιλέγεις την αίτηση αυτή που αναφέρεις και χωρις να επιλέξεις περιοχές την οριστικοποιείς. Από ό,τι είδα (κι ας με διορθώσουν αν κάνω λάθος) δεν δίνει δυνατότητα μοριοδότησης εντοπιότητας, εκτός κι αν –φαντάζομαι– βρίσκεται κανείς ήδη στο Δήμο του. Για μοριοδότηση γάμου και παιδιων δεν είδα πάλι να δίνεται δυνατότητα να επιλεχθεί από τώρα. Ας απαντησουν και οι άλλοι συνάδεφοι, αν κάτι δεν κατάλαβα. Πάντως στο πεδίο παρατηρήσεις για καλό και κακό έγραψα "για βελτίωση". Δεν είδα να το ζητάει κάπου, απλώς το έκανα για να διευκολύνω ττην κατάσταση και για να αποφύγω οποιδήποτε τυχόν λάθος εκ μέρους άλλων. Αυτά έκανα...

Δεν έχουν μετρηθεί τα μόρια της εντοπιότητας γιατί θεωρητικά και λογικά μπορείς να επιλέξεις για βελτίωση σχολείο - όταν μας επιτρέψουν αυτή την επιλογή - στο οποίο δεν έχεις εντοπιότητα.

Για μόρια γάμου παιδιών, δεν είμαι σίγουρη.

Αποσυνδεδεμένος klena

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2017
« Απάντηση #274 στις: Μάρτιος 04, 2017, 01:17:50 μμ »
Στην αίτηση μετάθεσης μετά την οριστικοποίηση μου γράφει στο σύστημα παρελήφθη. Στην αίτηση για βελτίωση, (την έχω κάνει διαφορετική ημερομηνία, πολύ πιο πριν από την αίτηση μετάθεσης) συνεχίζει να γράφει οριστικοποίηση από τον εκπαιδευτικό. Εννοείται πως τις έχω αποθηκεύσει κι έχω πάρει αριθμό πρωτοκόλλου.Είναι φυσιολογικό αυτό;

Αποσυνδεδεμένος jg

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 269
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2017
« Απάντηση #275 στις: Μάρτιος 04, 2017, 02:59:40 μμ »
Μάλλον δίνουν προτεραιότητα στις αιτήσεις μετάθεσης για να τις στείλουν στο υπουργείο. Οι βελτιώσεις αργότερα.

Αποσυνδεδεμένος argen

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 124
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2017
« Απάντηση #276 στις: Μάρτιος 04, 2017, 04:37:22 μμ »
Συνάδελφοι μια ερώτηση...
πέρυσι πήρα μετάθεση και φέτος υπηρέτησα τη θέση μου προκειμένου να δικαιούμαι και πάλι μετάθεση.
Τώρα μου λένε από τη ΔΔΕ ότι πρέπει να κάνω αίτηση γ οριστική τοποθέτηση πέρα από την αίτηση μετάθεσης.
Μου γεννάται λοιπόν η ερώτηση... εάν πάρω οριστική τοποθέτηση... δλδ αν δεν κάνω λάθος ... οργανική...
θα πρέπει να υπηρετήσω ξανά ένα χρόνο ;;;;
Γιατί εγώ θέλω να ξεχρεώσω εντελώς από εδώ που είμαι και να αιτούμαι κάθε χρόνο γ μετάθεση κ απόσπαση στον τόπο μου...

Σας παρακαλώ διαφωτίστε με!!

Αποσυνδεδεμένος agatha14

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 342
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2017
« Απάντηση #277 στις: Μάρτιος 04, 2017, 04:51:35 μμ »
Συνάδελφοι μια ερώτηση...
πέρυσι πήρα μετάθεση και φέτος υπηρέτησα τη θέση μου προκειμένου να δικαιούμαι και πάλι μετάθεση.
Τώρα μου λένε από τη ΔΔΕ ότι πρέπει να κάνω αίτηση γ οριστική τοποθέτηση πέρα από την αίτηση μετάθεσης.
Μου γεννάται λοιπόν η ερώτηση... εάν πάρω οριστική τοποθέτηση... δλδ αν δεν κάνω λάθος ... οργανική...
θα πρέπει να υπηρετήσω ξανά ένα χρόνο ;;;;
Γιατί εγώ θέλω να ξεχρεώσω εντελώς από εδώ που είμαι και να αιτούμαι κάθε χρόνο γ μετάθεση κ απόσπαση στον τόπο μου...

Σας παρακαλώ διαφωτίστε με!!

Όχι δε θα πρέπει να υπηρετήσεις άλλο έναν χρόνο, έχεις ξεχρεώσει τον ένα χρόνο που απαιτείται με αυτή τη χρονιά κι ας ήσουν στη διάθεση του ΠΥΣΔΕ. Πρέπει όμως να κάνεις και αίτηση για οριστική τοποθέτηση ώστε, σε περίπτωση που δεν πάρεις μετάθεση, να μπορείς να τοποθετηθείς οριστικά στο ΠΥΣΔΕ αυτό. Αυτό δε σε εμποδίζει να ζητάς κάθε χρόνο από εδώ και εμπρός μετάθεση ή απόσπαση. Μόνο σε περίπτωση βελτίωσης θέσης (έχεις ήδη οργανική και παίρνεις καινούρια) υποχρεούσαι να την υπηρετήσεις ξανά ένα έτος πριν αιτηθείς μετάθεση.

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2017
« Απάντηση #278 στις: Μάρτιος 04, 2017, 04:53:49 μμ »
Πρώτα θα βγουν οι μεταθέσεις, αν πάρεις έφυγες και πας εκεί που πήρες μετάθεση, αν δεν πάρεις μετάθεση τότε μέσω της διαδικασίας της οριστικής τοποθέτησης μπορείς να διεκδικήσεις "οργανική" (οριστική τοποθέτηση) στην νυν περιοχή μετάθεσης σου, γι' αυτό τώρα πρέπει να κάνεις την αίτηση οριστικής τοποθέτησης που σου λένε, είναι υποχρεωτικό για τους διαθεσίτες, το γράφει και στην εγκύκλιο μεταθέσεων, όσο αφορά το ξεχρέωμα (πάρεις  - δεν πάρεις  οριστική τοποθέτηση) έχεις ήδη ξεχρεώσει υπηρετώντας την τρέχουσα σχολική χρονιά σε αυτή την περιοχή σε διάθεση ΠΥΣΔΕ/ΠΕ.
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος argen

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 124
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2017
« Απάντηση #279 στις: Μάρτιος 04, 2017, 05:10:17 μμ »
Σας ευχαριστώ πολύ!! Ήσασταν πολύ σαφείς. Καλή συνέχεια!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160667
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 914
Σύνολο: 914

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.103 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.