*

Αποστολέας Θέμα: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές  (Αναγνώστηκε 753125 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gPE19

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1540 στις: Οκτώβριος 03, 2014, 04:04:54 μμ »
Εγώ εύχομαι μέχρι τετάρτη γιατί δεν μου αρέσει η κοροϊδία και θα τα ακούσουν!! Το λογιστήριο πάντως δνε πιάνει ποτέ το τηλέφωνο εσείς που παίρνετε τηλέφωνο ?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:32:37 »

Αποσυνδεδεμένος lavas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 734
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1541 στις: Οκτώβριος 03, 2014, 10:23:22 μμ »
2131314582 στις 15 Σεπτεμβρη πηρα τηλ και μου ειπαν οτι σε 10 μερες θα πληρωθω, αλλα τπτ. Σημερα που πηρα τηλ μου ειπαν οτι μαλλον δεν εχουν τη φορολογικη μου ενημεροτητα την οποια την ειχα στειλει γυρω στις 25 Ιουλιου. Συγκεκριμενα μου ειπαν για να ξερετε κι εσεις, οτι πηγαν πολλες φορολογικες ενημεροτητες με φαξ αλλα σε πολλες απο αυτες δεν φαινονται καλα τα ονοματα.

εγω ολη την χρονια εκανα 4 50ωρα και 2 25ωρα και απ οτι καταλαβα αυτα που θα παρω πρωτα ειναι μονο για τα 2 πρωτα 50ωρα

Αποσυνδεδεμένος marigia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 33
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1542 στις: Οκτώβριος 03, 2014, 10:27:55 μμ »
ο χρήστης lavas κι εγώ αποφασίσαμε μετά από αναμονή 1 έτους να απευθυνθούμε
στο Συνήγορο του Πολίτη για την εξόφληση μας
 όσοι επιθυμείτε να μας ακολουθήσετε,
στείλτε μας προσωπικό email για περισσότερες διευκρινήσεις...

Αποσυνδεδεμένος pipis75

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 350
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1543 στις: Οκτώβριος 09, 2014, 11:34:13 μμ »
Τα σαΐνια του ΙΝΕΔΙΒΙΜ έβγαλαν προκήρυξη εκπαιδευτών για ΣΤΕΡΕΑ ΕΛΛΑΔΑ και ΝΟΤΙΟ ΑΙΓΑΙΟ και επιβάλλουν να αιτηθείς για μία μόνο ειδικότητα (από μέχρι 3 που είχε η προηγούμενη προκήρυξη) και για ένα μόνο δήμο (από ένα μόνο νομό). Οι περισσότεροι δήμοι θα μείνουν χωρίς εκπαιδευτές!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:32:37 »

Αποσυνδεδεμένος jimmaras

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 76
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1544 στις: Οκτώβριος 10, 2014, 01:28:31 πμ »
Τα σαΐνια του ΙΝΕΔΙΒΙΜ έβγαλαν προκήρυξη εκπαιδευτών για ΣΤΕΡΕΑ ΕΛΛΑΔΑ και ΝΟΤΙΟ ΑΙΓΑΙΟ και επιβάλλουν να αιτηθείς για μία μόνο ειδικότητα (από μέχρι 3 που είχε η προηγούμενη προκήρυξη) και για ένα μόνο δήμο (από ένα μόνο νομό). Οι περισσότεροι δήμοι θα μείνουν χωρίς εκπαιδευτές!
μπορείς να μου πεις πως γίνονται τα μαθήματα?είναι κάποιες μέρες μαζεμένες?γίνονται κατα τη διάρκεια της χρονιάς μεσα σε συγκεκριμένο χρονικό διάστημα>??σκέφτομαι να κάνω αίτηση αλλά δεν ξέρω αν θα με εξυπηρετησει!

Αποσυνδεδεμένος evikdvm

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 316
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1545 στις: Οκτώβριος 12, 2014, 10:57:39 πμ »
μπορείς να μου πεις πως γίνονται τα μαθήματα?είναι κάποιες μέρες μαζεμένες?γίνονται κατα τη διάρκεια της χρονιάς μεσα σε συγκεκριμένο χρονικό διάστημα>??σκέφτομαι να κάνω αίτηση αλλά δεν ξέρω αν θα με εξυπηρετησει!

Τα εκπαιδευτικά προγράμματα είναι 25ωρα ή 50ωρα. Όταν αναλάβεις ένα τμήμα π.χ. 25ωρο, διδάσκεις 25 ώρες και το τμήμα ολοκληρώνεται. Το επόμενο τμήμα που δημιουργείται σε ένα ΚΔΒΜ το παίρνει ο επόμενος στη λίστα εκπαιδευτής.
Τα μαθήματα γίνονται 2 φορές την εβδομάδα από 2 ή 3 ώρες το μάθημα. Σε 1,5 με 2 μήνες θα έχει ολοκληρωθεί το πρόγραμμα.
Ένσημα (για εκπαιδευτές) στα ΚΔΒΜ δεν υπάρχουν.
Πληρώνεσαι με Τίτλο Κτήσης (πρώην ΑΕΔ) που εκδίδει για σένα το ΙΝΕΔΙΒΙΜ.
Αν είσαι ελεύθερος επαγγελματίας τότε κόβεις Τιμολόγιο Παροχής Υπηρεσιών.

Αποσυνδεδεμένος pipis75

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 350
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1546 στις: Οκτώβριος 12, 2014, 12:25:03 μμ »
Και μία...λεπτομέρεια: πληρώνεσαι με καθυστέρηση από 4 έως 12 μήνες!
Εγώ ΣΤΕΡΕΑ ΕΛΛΑΔΑ για μαθήματα που έκανα από Φλεβάρη μέχρι Ιούλη 2014 θα πληρωθώ μου είπαν μέχρι 25 Οκτώβρη οπωσδήποτε και όλα τα λεφτά μαζί (4 25ωρα τμήματα). Αλλά κρατάω μικρό καλάθι γιατί συνηθίζουν να μεταθέτουν κάθε φορά το χρόνο πληρωμής στο μέλλον...

Αποσυνδεδεμένος niina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 344
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ86 (ΠΕ 20)
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1547 στις: Οκτώβριος 12, 2014, 01:50:15 μμ »
Τα εκπαιδευτικά προγράμματα είναι 25ωρα ή 50ωρα. Όταν αναλάβεις ένα τμήμα π.χ. 25ωρο, διδάσκεις 25 ώρες και το τμήμα ολοκληρώνεται. Το επόμενο τμήμα που δημιουργείται σε ένα ΚΔΒΜ το παίρνει ο επόμενος στη λίστα εκπαιδευτής.
Τα μαθήματα γίνονται 2 φορές την εβδομάδα από 2 ή 3 ώρες το μάθημα. Σε 1,5 με 2 μήνες θα έχει ολοκληρωθεί το πρόγραμμα.
Ένσημα (για εκπαιδευτές) στα ΚΔΒΜ δεν υπάρχουν.
Πληρώνεσαι με Τίτλο Κτήσης (πρώην ΑΕΔ) που εκδίδει για σένα το ΙΝΕΔΙΒΙΜ.
Αν είσαι ελεύθερος επαγγελματίας τότε κόβεις Τιμολόγιο Παροχής Υπηρεσιών.
καλησπέρα, συναδελφε μηπως γνωριζεις τι γινετε και αν βεβαια γινετε κατι με τα οδοιπορικά?? σ ευχαριστω πολυ...

Αποσυνδεδεμένος evikdvm

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 316
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1548 στις: Οκτώβριος 12, 2014, 03:37:57 μμ »
καλησπέρα, συναδελφε μηπως γνωριζεις τι γινετε και αν βεβαια γινετε κατι με τα οδοιπορικά?? σ ευχαριστω πολυ...

Είμαι στα ΚΔΒΜ Στερεάς Ελλάδας και Νοτίου Αιγαίου. Έχουμε απλήρωτους εκπαιδευτές από την χρονιά που πέρασε, για τα τμήματα. Για τις μετακινήσεις δεν ξέρω κάτι.
Η μόνη ενημέρωση που έχω είναι ότι οι εκπαιδευτές των ΚΔΒΜ του άξονά, μου θα πληρωθούν το πολύ μέχρι τέλος Οκτωβρίου.
Το κακό είναι ότι πάντα υπάρχει αργοπορία στις πληρωμές.

Αποσυνδεδεμένος niina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 344
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ86 (ΠΕ 20)
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1549 στις: Οκτώβριος 12, 2014, 05:21:38 μμ »
Είμαι στα ΚΔΒΜ Στερεάς Ελλάδας και Νοτίου Αιγαίου. Έχουμε απλήρωτους εκπαιδευτές από την χρονιά που πέρασε, για τα τμήματα. Για τις μετακινήσεις δεν ξέρω κάτι.
Η μόνη ενημέρωση που έχω είναι ότι οι εκπαιδευτές των ΚΔΒΜ του άξονά, μου θα πληρωθούν το πολύ μέχρι τέλος Οκτωβρίου.
Το κακό είναι ότι πάντα υπάρχει αργοπορία στις πληρωμές.
σ ευχαριστώ πάρα πολυ! και εγω εκει ανηκω!! εγω εχω πληρωθει μόνο για το ενα 25ωρο που είχα, τα υπόλοιπα ειδωμεν! απλα ρωτησα γιατι βλεπω οτι δεν το αναφερει κανενας, γιατι ναι μεν οι πληρωμες για τα δεδουλευμένα μας πρεπει να τακτοποιηθούν συντομα αλλα και τα οδοιπορικα ειναι ενα μεγαλο θεμα οσων πηγαινοερχόμαστε απο δημο σε δήμο και τα οποία τα πληρώναμε απο τον οικογενειακο προυπολογισμό μας.

Αποσυνδεδεμένος lavas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 734
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1550 στις: Οκτώβριος 12, 2014, 06:06:26 μμ »
συναδερφοι παρτε ξανα στο 82 και ρωτηστε για τις πληρωμες...απ οτι μου ειπαν πολλες φορολογικες ενημεροτητες δεν ηταν εμφανεις και δεν εχουν φροντισει να ενημερωσουν. εγω ξαναπηρα τηλ και μου ειπαν να την ξαναστειλω γιατι μαλλον ηταν σε αυτες που δεν φαινοταν καλα το ονομα μου

Αποσυνδεδεμένος herseys

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 443
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1551 στις: Οκτώβριος 12, 2014, 07:32:03 μμ »
συναδερφοι παρτε ξανα στο 82 και ρωτηστε για τις πληρωμες...απ οτι μου ειπαν πολλες φορολογικες ενημεροτητες δεν ηταν εμφανεις και δεν εχουν φροντισει να ενημερωσουν. εγω ξαναπηρα τηλ και μου ειπαν να την ξαναστειλω γιατι μαλλον ηταν σε αυτες που δεν φαινοταν καλα το ονομα μου
Kαλά και ο Χριστιανός που λαμβάνει τις ενημερότητες γιατί δεν ειδοποιεί αυτούς που έστειλαν δυσδιακριτες να ξαναστείλουν αλλη μία ; Βαζει τις πληρωμές στην αναμονή μέχρι να τους πάρει ο ενδιαφερόμενος τηλέφωνο και να συνειδητοποιήσει οτι πρέπει να ξαναστείλει ενα φαξ ; Η κατάσταση με τις πληρωμές έιναι απαράδεκτη. Αφού υπάρχουν τόσα προβλήματα στην χρηματορροή του έργου γιατί πιέζουν να γίνονται όλο και περισσότερα προγράμματα ; Με Στελέχη και Εκπαιδευτές απλήρωτους θα γίνει ανάπτυξη του έργου ;Πραγματικά κάποια στίγμή πρέπει να γίνει ένας εις βάθος έλεγχος σε αυτόν τον φορέα.. Και τότε πιστεύω ότι θα βγουν στην επιφάνεια, ατασθαλίες και ενα σωρό παρατυπίες. .

Αποσυνδεδεμένος kotoyla

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 142
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1552 στις: Οκτώβριος 14, 2014, 01:36:28 μμ »
Κανενα νεοτερο για πληρωμες υπαρχει???Εγω παντως βαρεθηκα να παιρνω τηλ. και να λενε οτι να ναι.Υποτιθεται επρεπε να εχω πληρωθει απο την προηγουμενη εβδομαδα......................... :-\

Αποσυνδεδεμένος dynamite

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 298
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1553 στις: Οκτώβριος 14, 2014, 01:58:57 μμ »
Κανενα νεοτερο για πληρωμες υπαρχει???Εγω παντως βαρεθηκα να παιρνω τηλ. και να λενε οτι να ναι.Υποτιθεται επρεπε να εχω πληρωθει απο την προηγουμενη εβδομαδα......................... :-\
εχει καταντηση αηδια παντως ντροπη τους μη τους χαρακτηρισω τους αχαρακτηριστους...υστερα θελουν να αξιολογηση και να γινεται σωστη δουλεια....με τι κινητρο?????
Always look on the bright side of things....

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32304
  • Τελευταία: Aira
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160428
  • Σύνολο θεμάτων: 19218
  • Σε σύνδεση σήμερα: 777
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 687
Σύνολο: 691

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.102 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.