*

Αποστολέας Θέμα: Μεταθέσεις 2013  (Αναγνώστηκε 767345 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mrsour

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 267
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #1694 στις: Απρίλιος 11, 2013, 09:03:07 μμ »
Μαρια,
όταν υπάρξει υπεραριθμία σε ένα σχολείο, συνήθως χάνει την οργανικότητα αυτός που τοποθετήθηκε τελευταίος στο σχολείο (ανεξάρτητα αν έχει την μεγαλύτερη προϋπηρεσία) εκτός αν κάποιος απο τους παλαιότερους τοποθετηθέντες προτιμήσει να βγει υπεράριθμος...
όπως σου είπαν και πιο πάνω, ο υπεράριθμος διαλέγει πρώτος οργανικά κενά μαζί με τους άλλους υπεράριθμους
Πάντως αν δεν υπάρχουν οργανικά κενά στο νομό, μπορείς να δηλώσεις (έρχεται  αίτηση στο σχολείο) ότι δεν αποδεσμεύεσαι από την οργανική σου και τότε ναι μεν είσαι τοποθετημένος στο συγκεκριμένο σχολείο αλλα το ΠΥΣΔΕ μπορεί να σε τοποθετήσει και σε άλλο για συμπλήρωση ωραρίου..
σε ευχαριστω για την απάντηση.. μακάρι να μπορέσω να μην αποδεσμευτώ γιατί το σχολείο μου χάνει μια οργανική και δυστυχώς είμαι η τελευταία. Βέβαια εγώ σαν νηπιαγωγός δεν έχω συμπλήρωση ωραρίου σε πολλά, είμαι μόνο σε ένα σχολείο.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:34:16 »

Αποσυνδεδεμένος asterix

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 942
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #1695 στις: Απρίλιος 11, 2013, 09:04:27 μμ »
ελπιζω ναχεις δικιο...bitch
se ευχαριστω όμως

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #1696 στις: Απρίλιος 11, 2013, 09:08:42 μμ »
το έχω εγγράφως αυτο΄, με υπογραφή τμηματάρχη.
το κακό ειναι πως μια δδε υποβάλλει ένα ερώτημα. Λαμβάνει μια απάντηση που αφορά όλη την ελλάδα αλλά αυτη η απάντηση δεν κοινοποιείται παντού... παρά μόνο στην δδε που υπέβαλε το ερώτημα... αυτό ειναι όντως ένα θέμα... Αλλά΄οταν έρθει εκείνη η ώρα προφανώς θα το μάθουν και οι υπόλοιποι.  :)
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος asterix

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 942
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #1697 στις: Απρίλιος 11, 2013, 11:26:02 μμ »
πότε  θα εχουμε τις πρωτες εκτιμησεις για το πλήθος των μεταθλεσεων? ή κατι τετοιο δεν ειθισται;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:34:16 »

Αποσυνδεδεμένος buble10

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 246
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #1698 στις: Απρίλιος 11, 2013, 11:51:15 μμ »
Η αίτηση μετάθεσής μου είναι συγχρόνως κ αίτηση οριστικής τοποθέτησης, σωστά;
Πήρε ο σύζυγος μετάθεση κ ήρθε στον τόπο όπου υπηρετώ πριν 20 μέρες.
Μπορώ να καταθέσω τώρα το χαρτί συνυπηρέτησης, για να "πιάσω" άλλα 4 μόρια για την οριστική τοποθέτηση σε περίπτωση που δεν πάρω μετάθεση ή θα γίνει ένσταση κατά των μορίων μου;;;
Δ ι ο ρ ί σ τ η κ α !
ΠΕ02

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #1699 στις: Απρίλιος 12, 2013, 12:02:51 πμ »
αν το έχεις δηλώσει εγγράφως ότι πρόκειται και για άιτηση οριστικής τοποθέτησης, ναι, ισχύει αυτό που λες.

Ο σύζυγος προφανώς μετατέθηκε απο άλλη υπηρεσία του δημοσιου. Ωστόσο δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις συνυπηρέτηση καθώς αυτή προέκυψε μετά το πέρας της διαδικασίας (υποβολής αιτήσεων) και άρα θα θεωρηθεί "εκπρόθεσμο" κριτήριο.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος buble10

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 246
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #1700 στις: Απρίλιος 12, 2013, 12:06:00 πμ »
αν το έχεις δηλώσει εγγράφως ότι πρόκειται και για άιτηση οριστικής τοποθέτησης, ναι, ισχύει αυτό που λες.

Ο σύζυγος προφανώς μετατέθηκε απο άλλη υπηρεσία του δημοσιου. Ωστόσο δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις συνυπηρέτηση καθώς αυτή προέκυψε μετά το πέρας της διαδικασίας (υποβολής αιτήσεων) και άρα θα θεωρηθεί "εκπρόθεσμο" κριτήριο.

Αν δεν κατατέθηκε τότε από λάθος κ απερισκεψία, μπορεί να κατατεθεί μετά το πέρας της διαδικασίας (υποβολής αιτήσεων);;;
Δ ι ο ρ ί σ τ η κ α !
ΠΕ02

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #1701 στις: Απρίλιος 12, 2013, 12:18:36 πμ »
όχι βέβαια. Η διαδικασία έχει λήξει ....συν το ότι αφού ο σύζυγος πήρε μετάθεση προ 20ημέρου προφανώς δεν υφίσταντο το κριτήριο της συνυπηρέτησης στις 31.1 οπότε και έληγε η υποβολή των αιτήσεων.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος buble10

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 246
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #1702 στις: Απρίλιος 12, 2013, 12:23:29 πμ »
όχι βέβαια. Η διαδικασία έχει λήξει ....συν το ότι αφού ο σύζυγος πήρε μετάθεση προ 20ημέρου προφανώς δεν υφίσταντο το κριτήριο της συνυπηρέτησης στις 31.1 οπότε και έληγε η υποβολή των αιτήσεων.

Ευχαριστώ.
Το 2ο το σκέφτεται συνάδελφος που διεκδικεί μαζί μου την ίδια οργανική κ της είπαν "φέρ' το, θα το περάσουμε τον Ιούνιο, όταν θα δηλώνετε σχολεία, αρκεί βέβαια τότε να μην σου κάνει κανείς ένσταση για τα κανούρια 4 επιπλέον μόρια...¨...
Δ ι ο ρ ί σ τ η κ α !
ΠΕ02

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #1703 στις: Απρίλιος 12, 2013, 12:35:31 πμ »
για τον λόγο αυτό πρέπει να είναι ιδιαίτερα προσεκτικοί όλοι και να ελέγχουν με κάθε λεπτομέρεια το πριν και το μετά των μορίων...
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος buble10

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 246
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #1704 στις: Απρίλιος 12, 2013, 12:39:15 πμ »
για τον λόγο αυτό πρέπει να είναι ιδιαίτερα προσεκτικοί όλοι και να ελέγχουν με κάθε λεπτομέρεια το πριν και το μετά των μορίων...

Εγώ, δηλ., τον ιούνιο, αν της προσθέσουν τα 4 μόρια, μπορώ να κάνω ένσταση κατά των συνολικών μορίων της, έτσι;
Δηλαδή, αν δω τα μόριά της από 55 να γίνονται 59, κ κάνω ένσταση, θα δικαιωθώ ή είναι θέμα ΠΥΣΔΕ;
Καταλαβαίνεις, bitch, κονταροχτυπιόμαστε...  :-\
Δ ι ο ρ ί σ τ η κ α !
ΠΕ02

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #1705 στις: Απρίλιος 12, 2013, 12:46:36 πμ »
εσύ αυτό που πρέπει να κάνεις μιας και ξέρεις τι παίζει ειναι να ζητήσεις αυριο κιόλας επικυρωμένο αντίγραφο της αίτησης και των δικαιολογητικών που υπέβαλε καθώς έχεις έννομο συμφέρον και άμα σου παρουσιάσουν μετά συνυπηρέτηση απο το πουθενά τους τινάζεις στον αέρα...

προσέχουμε για να έχουμε. Λογικά στο τέλος του μήνα θα ξαναβγουν τα μόρια οριστικών/βελτιώσεων μαζί με τα μόρια συνυπηρέτησης και εντοπιότητας καθώς τότε
α. κλείνει το σύστημα και για τις αιτήσεις αυτές και
β. τα μόρια των μεταθέσεων εκ νέου - επειδή κάποιες αιτήσεις εκκρεμούν για γνωμοδότηση οπότε λογικά θα έχουμε απάντηση ώστε τα μόρια κάποιων να ανέβουν προς τα πάνω ή προς τα κάτω.

Καλό βράδυ!! Έχει νωρίς wake up call το πρωί!
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος Daidalos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 774
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02 Επιστήμη ποιητική ευδαιμονίας
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #1706 στις: Απρίλιος 12, 2013, 09:28:28 πμ »
Πού το είδατε γραμμένο, προκαταβολικά να μπορεί να δει κάποιος τα χαρτιά κάποιου άλλου. Δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση γιατί είναι προσωπικά δεδομένα. Μόνο σε περιπτωση σοβαρή, π.χ. διορισμού και μετά από δικαστική απόφαση αν υφίσταται ή όχι έννομο συμφέρον. Οι ενστάσεις είναι πάντα για τα δικαιολογητικά του ενιστάμενου και όχι των άλλων. ;)

Αποσυνδεδεμένος founes

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 597
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #1707 στις: Απρίλιος 12, 2013, 01:54:18 μμ »
Προγραμματισμός του ΚΥΣΔΕ για τις μεταθέσεις


http://www.esos.gr/article/eidisis-defterovathmia-ekpaidefsi/programmatismos-kysde-metatheseis

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160022
  • Σύνολο θεμάτων: 19215
  • Σε σύνδεση σήμερα: 683
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 494
Σύνολο: 498

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.076 δευτερόλεπτα. 29 ερωτήματα.