*

Αποστολέας Θέμα: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών  (Αναγνώστηκε 1386116 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος vadi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 565
    • Προφίλ
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #602 στις: Ιούνιος 19, 2013, 03:43:44 μμ »
Δεν υπάρχει θέμα απόλυσης εκπαιδευτικών, είναι αντισυνταγματικό και θα χρειαστεί 2/3 της βουλής να το περάσουν. Υποχρεωτικές μετακινήσεις δυστυχώς θα γίνουν.
Κανείς δε μπορεί να μάθει ό,τι νομίζει πώς ξέρει ήδη. Επίκτητος

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:23:16 »

Αποσυνδεδεμένος GILDA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 647
    • Προφίλ
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #603 στις: Ιούνιος 19, 2013, 03:54:51 μμ »
Όντως το νούμερο προκαλεί ανατριχίλα! Παρ' όλα αυτά, αν κρίνω από τα πλεονάσματα στον κλάδο μου (ΠΕ06), στην περιοχή που ανήκω (Α' Πειραιά), είναι περίπου τα ίδια με πέρυσι, παρά την αύξηση ωραρίου, τις συγχωνεύσεις και τη θρυλούμενη ευλαβική τήρηση του 25 μαθητές ανά τάξη. Μπορεί κάποιος από όσους είναι μέσα στο φόρουμ να επιβεβαιώσει ότι ισχύει το ίδιο και για τη δική του ειδικότητα ή παρατηρείτε ραγδαίες αυξήσεις;
Εμείς οι ΠΕ04 στον νομό μου είχαμε πλεονάζοντες 6. Τώρα που μετριόμαστε θα χρειαστούν κ 5-6 αναπληρωτές...........

Αποσυνδεδεμένος guest81

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #604 στις: Ιούνιος 19, 2013, 04:08:51 μμ »
Καλησπέρα.

Σήμερα μου τηλεφώνησαν από το σχολείο της οργανικής μου και με ρώτησαν αν έχω σκοπό να πάρω άδεια κύησης ή λοχείας από Σεπτέμβριο!!!
Όταν ρώτησα για ποιο λόγο με ρωτάνε μου είπαν ότι έχει έρθει σχετικό e-mail στα σχολεία. 

Μα είναι με τα καλά τους οι άνθρωποι; Τι προσπαθουν να κάνουν; Τα δάχτυλά μας θα μυρίσουμε;;;; :o

Έχει δει κανείς κάτι σχετικό;; Γιατί εγώ στα 2 σχολεία που δουλεύω τέτοιο mail δεν είδα...


Αποσυνδεδεμένος gio66

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1187
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #605 στις: Ιούνιος 19, 2013, 05:18:03 μμ »
Καλησπέρα.

Σήμερα μου τηλεφώνησαν από το σχολείο της οργανικής μου και με ρώτησαν αν έχω σκοπό να πάρω άδεια κύησης ή λοχείας από Σεπτέμβριο!!!
Όταν ρώτησα για ποιο λόγο με ρωτάνε μου είπαν ότι έχει έρθει σχετικό e-mail στα σχολεία. 

Μα είναι με τα καλά τους οι άνθρωποι; Τι προσπαθουν να κάνουν; Τα δάχτυλά μας θα μυρίσουμε;;;; :o

Έχει δει κανείς κάτι σχετικό;; Γιατί εγώ στα 2 σχολεία που δουλεύω τέτοιο mail δεν είδα...

Για ανατροφής, άντε να το καταλάβουμε. Για κύησης, τι να πω...
Σε λίγο θα ρωτάνε και τι χρώμα εσώρουχο φοράμε.
Έχει ο Θεός.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:23:16 »

Αποσυνδεδεμένος gio66

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1187
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #606 στις: Ιούνιος 19, 2013, 05:22:45 μμ »
Καλησπέρα.

Σήμερα μου τηλεφώνησαν από το σχολείο της οργανικής μου και με ρώτησαν αν έχω σκοπό να πάρω άδεια κύησης ή λοχείας από Σεπτέμβριο!!!
Όταν ρώτησα για ποιο λόγο με ρωτάνε μου είπαν ότι έχει έρθει σχετικό e-mail στα σχολεία. 

Μα είναι με τα καλά τους οι άνθρωποι; Τι προσπαθουν να κάνουν; Τα δάχτυλά μας θα μυρίσουμε;;;; :o

Έχει δει κανείς κάτι σχετικό;; Γιατί εγώ στα 2 σχολεία που δουλεύω τέτοιο mail δεν είδα...

Εναλλακτικά, θα μπορούσε κάποια να τους πει: " Μην ανησυχείτε,όταν κάνω τεστ κύησης και βγει θετικό, θα σας στείλω email αμέσως!!!"  ;D ;D ;D
Έχει ο Θεός.

Αποσυνδεδεμένος alexel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60 Νηπιαγωγός
    • Προφίλ
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #607 στις: Ιούνιος 19, 2013, 05:59:48 μμ »
Καλησπέρα.

Σήμερα μου τηλεφώνησαν από το σχολείο της οργανικής μου και με ρώτησαν αν έχω σκοπό να πάρω άδεια κύησης ή λοχείας από Σεπτέμβριο!!!
Όταν ρώτησα για ποιο λόγο με ρωτάνε μου είπαν ότι έχει έρθει σχετικό e-mail στα σχολεία. 

 Τα δάχτυλά μας θα μυρίσουμε;;;; :o

Έχει δει κανείς κάτι σχετικό;; Γιατί εγώ στα 2 σχολεία που δουλεύω τέτοιο mail δεν είδα...
Ναι, ήρθε και στο δικό μας σχολείο εδώ και πάνω από ένα μήνα.Είναι στα πλαίσια του προγραμματισμού της επόμενης σχολικής χρονιάς.Η άδεια κύησης ζητείται 2 μήνες πριν την τελική ημερομηνία τοκετού, μόλις δηλ η έγγυος μπει στον 8ο μήνα εγκυμοσύνης.Η άδεια λοχείας δίνεται αμέσως μετά τον τοκετό.Άρα πολλές γυναίκες ήδη γνωρίζουν.
-Τα παιδιά δεν μαθαίνουν από τα παραμύθια πως υπάρχουν δράκοι.Από τα παραμύθια μαθαίνουν πως οι δράκοι μπορούν να νικηθούν. Σκωτ Φιτζέραλντ.

Αποσυνδεδεμένος gio66

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1187
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #608 στις: Ιούνιος 19, 2013, 06:05:07 μμ »
Καλησπέρα.

Σήμερα μου τηλεφώνησαν από το σχολείο της οργανικής μου και με ρώτησαν αν έχω σκοπό να πάρω άδεια κύησης ή λοχείας από Σεπτέμβριο!!!
Όταν ρώτησα για ποιο λόγο με ρωτάνε μου είπαν ότι έχει έρθει σχετικό e-mail στα σχολεία. 

 Τα δάχτυλά μας θα μυρίσουμε;;;; :o

Έχει δει κανείς κάτι σχετικό;; Γιατί εγώ στα 2 σχολεία που δουλεύω τέτοιο mail δεν είδα...
Ναι, ήρθε και στο δικό μας σχολείο εδώ και πάνω από ένα μήνα.Είναι στα πλαίσια του προγραμματισμού της επόμενης σχολικής χρονιάς.Η άδεια κύησης ζητείται 2 μήνες πριν την τελική ημερομηνία τοκετού, μόλις δηλ η έγγυος μπει στον 8ο μήνα εγκυμοσύνης.Η άδεια λοχείας δίνεται αμέσως μετά τον τοκετό.Άρα πολλές γυναίκες ήδη γνωρίζουν.

Σόρι, παίρνω πίσω όσα είπα... :-[
Έχει ο Θεός.

Αποσυνδεδεμένος perastikos_kav

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2181
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #609 στις: Ιούνιος 19, 2013, 07:19:23 μμ »
Θα επισημάνω, αυτό που επισήμανα και σε άλλο θέμα. Μην βγάζουμε μόνοι τα μάτια μας. Ο αριθμός των 17.500 αναφέρεται σε όσους δεν έχουν οργανική σε συγκεκριμένο σχολείο, όχι σε πλεονάζοντες.  Ιδιαίτερα για κάποιους κλάδους αναμένονται 1000 περίπου μετατάξεις στην πρωτοβάθμια.  Σήμερα με επισκέφθηκε ο Διευθυντής στο σχολείο που είχα εργαστεί τα προηγούμενα χρόνια. Εν ολίγοις κατέληξα οτι θα βάλω πρώτη προτίμηση το σχολείο για τοποθέτηση. Τέσσερις πληροφορικοί θα έχουν άδεια αντροφής ή κυήσεως.

Αποσυνδεδεμένος PA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 989
    • Προφίλ
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #610 στις: Ιούνιος 19, 2013, 07:44:13 μμ »
Θα επισημάνω, αυτό που επισήμανα και σε άλλο θέμα. Μην βγάζουμε μόνοι τα μάτια μας. Ο αριθμός των 17.500 αναφέρεται σε όσους δεν έχουν οργανική σε συγκεκριμένο σχολείο, όχι σε πλεονάζοντες.  Ιδιαίτερα για κάποιους κλάδους αναμένονται 1000 περίπου μετατάξεις στην πρωτοβάθμια.  Σήμερα με επισκέφθηκε ο Διευθυντής στο σχολείο που είχα εργαστεί τα προηγούμενα χρόνια. Εν ολίγοις κατέληξα οτι θα βάλω πρώτη προτίμηση το σχολείο για τοποθέτηση. Τέσσερις πληροφορικοί θα έχουν άδεια αντροφής ή κυήσεως.

Η "λογική" του συστήματος, είναι:

1) Οριστικά τοποθετημένοι εκπαιδευτικοί σε συγκεκριμένα σχολεία ( εννοείται ότι μπορούν να συμπληρώνουν ωράριο όπου κρίνεται απαραίτητο με βάση "τις ανάγκες της υπηρεσίας").

2) Λειτουργικά κενά καλυπτόμενα από αναπληρωτές πλήρους ή μειωμένου ( συνήθως) ωραρίου.

Θα μου πεις: Και ποιους θα διώξει αν εφαρμόσει κάτι τέτοιο?

Απαντώ: "Όποιους θέλει". Νομοθετεί σχετικά με τα κριτήρια ( αφού πρώτα καταργήσει τόσες οργανικές θέσεις όσο το πλήθος των απολύσεων που θέλει να κάνει), και .... απλούστατο.

Επιχείρημα που θα χρησιμοποιηθεί "προς τα έξω": "Έχουμε τόσους εκπαιδευτικούς που τόσα χρόνια ( προσέξτε αυτό το σημείο) πλεονάζουν ( δεν εξηγώ μεταξύ μας ότι ο όρος είναι παραπλανητικός κατά κανόνα). "Έχει κρίση", και "έχουμε 1500000 ανέργους" και "θα χάσουμε την δόση".
"Είναι σωστό να πληρώνουμε πλεονάζοντες υπαλλήλους?"

Η απάντηση της κοινής γνώμης, είναι δεδομένη ( για να μην θυμίσω το δυσάρεστο γεγονός ότι μας θεωρούν τεμπέληδες μια και το μόνο που ακούνε εδώ και 3,5 χρόνια - χωρίς κανέναν αντίλογο εκ μέρους μας- είναι ότι καθόμαστε 3 μήνες και οσάκις δουλεύουμε, δουλεύουμε για 16-21 ώρες ανά εβδομάδα).

Ο "συνειρμός" ( στο μυαλό του απλού πολίτη), απλός: "Δεν φτάνει που είναι τεμπελο-δουλειά, έχουμε και χ χιλιάδες από δαύτους, οι οποίοι εδώ και χρόνια πλεονάζουν. Δηλαδή κάθονται" ( άντε πήγαινε να εξηγήσεις τώρα στην κοινή γνώμη, την στιγμή που εδώ και 3,5 χρόνια δεν μπορέσαμε ούτε καν να ψελλίσουμε ότι η δουλειά μας ΔΕΝ είναι "τεμπέλικη").

Τέλος, συνδυάστε όλα τα παραπάνω με δύο γεγονότα:

α) Η πλειοψηφία των Ελλήνων-Ελληνίδων επιθυμούν την διάσωση των ρουσφετιών ( γιατί τα ρουσφέτια αφορούν πάρα πολλούς, μια και οι περισσότεροι που εργάζονται στο Δημόσιο και το ευρύτερο Δημόσιο "μπήκαν με ρουσφέτι", σε αντίθεση με αυτούς που δεν μπήκαμε με ρουσφέτι και είμαστε πολύ λιγότεροι).

β) Η κυβέρνηση έχει αποφασίσει ότι το Υπουργείο Παιδείας θα αποτελέσει "δεξαμενή άντλησης διαθεσιμοτήτων-απολύσεων", ύστερα από εισήγηση του Υπουργού εσωτερικών κ. Μανιτάκη ( ΔΗΜΑΡ) η οποία και έγινε δεκτή. 
Ουσιαστικά, αυτό ήταν και είναι ο "διακαής πόθος" του ΠΑΣΟΚ και της ΔΗΜΑΡ, όχι γιατί οι υπόλοιποι θα δίσταζαν στην θέση τους, αλλά γιατί απλούστατα, "ψαρεύουν" ψήφους από την "δεξαμενή των ρουσφετιών" σε μεγαλύτερο βαθμό από πολλά άλλα κόμματα ( είναι συγκυριακός πολιτικάντικος, και όχι ουσιαστικός ο λόγος. Δεν "έχουν κάτι μαζί μας". Απλά, προσπαθούν να υποστούν την μικρότερη δυνατή ζημιά).

Θα μου πεις "είναι δίκαιο?"

Όχι φυσικά!

Αλλά να σας πω κάτι?

Ας μιλάγαμε εγκαίρως.

Έστω, για την τιμή των όπλων ( Για την επαγγελματική μας αξιοπρέπεια δηλαδή, η οποία σχετίζεται και με αυτό που λέμε "ατομική αξιοπρέπεια").

Αλλά τι λέω?
Αυτά είναι "Κινέζικα" για την πλειοψηφία μας...

Υ.Γ1. "Λογικές" του τύπου "ας ενεργήσει η κυβέρνηση πρώτα, και μετά θα δούμε! Γιατί να αγχώνομαι?", μοιάζουν με την τακτική που ακολουθεί η Στρουθοκάμηλος προκειμένου να αντιμετωπίσει τον κίνδυνο.

Όταν έρθει η ώρα, θα πέσει κεραυνός.
Και παράλληλα, θα ξεσπάσει ( θα συνεχίσει δηλαδή) "επικοινωνιακή καταιγίδα".
Και εμείς, ΔΕΝ θα μπορούμε ΦΥΣΙΚΑ να αρθρώσουμε λόγο ( γιατί αν μπορούσαμε, θα είχαμε αρθρώσει ήδη).

Υ.Γ.2: "Μάντης", δεν είναι κανείς για να μπορεί να μαντέψει το πότε ακριβώς.
Θα το κάνουν, όποτε κρίνουν ότι έτσι εξασφαλίζουν το μέγιστο δυνατό όφελος ( δεν αποκλείεται να ξεκινήσει και σε λίγες μέρες, αλλά δεν είναι βέβαιο).
Το μόνο σίγουρο, είναι ότι ο μοναδικός χώρος στον οποίο έχουν κάνει συστηματικότατη δουλειά προκειμένου οι απολύσεις να προκύψουν σαν ώριμο φρούτο-φυσιολογική συνέπεια, είναι ο χώρος των εκπαιδευτικών.

Εγώ που ως άτομο είμαι ορθολογιστής, ενοχλούμαι μόνον για έναν λόγο:

Που ένας επαγγελματικός χώρος επιστημόνων, ΔΕΝ είχε το θάρρος και την αξιοπρέπεια να αρθρώσει λόγο εξηγώντας ότι:
α) Δεν κάνει "τεμπέλικη" δουλειά
β) Δεν είναι διατεθειμένος να φορτωθεί τις αμαρτίες "του πάρτυ διαρκείας" των τελευταίων 30 ετών , μια και ήταν όλα αυτά τα χρόνια από τους πιο κακοπληρωμένους κλάδους Δ.Υ.
γ) Είναι διατεθειμένος να εκφέρει συγκεκριμένο λόγο σχετικά με "τι εκπαίδευση θέλουμε", και να συμβάλλει μαζί με όλους τους άλλους στην όποια προσπάθεια ανάταξης και βελτίωσης της χώρας σε συνθήκες βαριάς κρίσης.



« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 19, 2013, 07:59:38 μμ από PA »
Όποιος δεν έχει μυαλό, έχει πόδια ( ή αλλιώς: Ας απαντούσαμε ως κλάδος ΕΓΚΑΙΡΩΣ στις παρακμιακές ατάκες και τα εναντίον μας συνθηματάκια).

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #611 στις: Ιούνιος 19, 2013, 07:53:34 μμ »
Εγώ πάλι επαναλαμβάνω τα λόγια του ποιητή Νίκου Μακρόπουλου

Θα περνάω καλά, αμαρτίες θα κάνω, σου τ’ ορκίζομαι.
Όχι δε θα πεθάνω δεν μπορώ να βασανίζομαι.

Σας παρακαλώ μην το σβήσετε αυτή την φορά...αναφέρομαι στο προπατορικό αμάρτημα που έκανε ο κλάδος ή αλλιώς

μα....ς ΟΛΜΕ εν έτει 2010 παιδεύουσι τέκνα εν έτει 2013...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 19, 2013, 07:55:38 μμ από guestteacher »

Αποσυνδεδεμένος dragadroun

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 362
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #612 στις: Ιούνιος 19, 2013, 07:55:40 μμ »
@ΡΑ
Όλα αυτά τα έχεις ακούσει από κάπου; Στα έχει πει ο Μανιτάκης ή ο Αρβανιτόπουλος πχ ή απλά τα βγάζεις από το μυαλό σου;

Αποσυνδεδεμένος dragadroun

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 362
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #613 στις: Ιούνιος 19, 2013, 08:02:56 μμ »
Εγώ πάλι επαναλαμβάνω τα λόγια του ποιητή Νίκου Μακρόπουλου

Θα περνάω καλά, αμαρτίες θα κάνω, σου τ’ ορκίζομαι.
Όχι δε θα πεθάνω δεν μπορώ να βασανίζομαι.

Σας παρακαλώ μην το σβήσετε αυτή την φορά...αναφέρομαι στο προπατορικό αμάρτημα που έκανε ο κλάδος ή αλλιώς

μα....ς ΟΛΜΕ εν έτει 2010 παιδεύουσι τέκνα εν έτει 2013...
+++++ για το Νίκο!  8)

Αποσυνδεδεμένος PA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 989
    • Προφίλ
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #614 στις: Ιούνιος 19, 2013, 08:11:00 μμ »
@ΡΑ
Όλα αυτά τα έχεις ακούσει από κάπου; Στα έχει πει ο Μανιτάκης ή ο Αρβανιτόπουλος πχ ή απλά τα βγάζεις από το μυαλό σου;

Αν ήθελα να αστειευτώ ( μην με παρεξηγήσεις συνάδελφε), θα σου έλεγα: "Όχι, τα φαντάστηκα όλα προκειμένου να προκαλέσω πολιτική ζημιά στα φιλολαϊκά κόμματα  ΠΑΣΟΚ και ΔΗΜΑΡ".
Στα σοβαρά τώρα όμως: Το ότι το Υπουργείο Παιδείας αποτελεί δεξαμενή άντλησης διαθεσιμοτήτων, έχει δημοσιευθεί στον τύπο εδώ και μπόλικες εβδομάδες ( αμέσως μετά το Πάσχα).
Δεν πρόκειται για "πληροφορίες, αλλά για κοινή απόφαση του Υπουργού εργασίας που είναι ο αρμόδιος, και του Πρωθυπουργού").
Στην ουσία βέβαια, δεν είναι απόφαση.
Είναι απλή διαπίστωση, γιατί με τις προϋποθέσεις που έχουν θέσει ( διάσωση των ρουσφετιών), είναι πρακτικώς αδύνατον να κάνουν κάτι άλλο.


Όλα όσα σας αναφέρω, αποτελούν την σκληρή πραγματικότητα.
Δεν έχει κανένας από εμάς καμία ανάγκη "πληροφοριών", μια και πέραν των ήδη ειλημμένων αποφάσεων που είδαν το φως της Δημοσιότητας, όλα τα άλλα "είναι κοινή λογική".
Πάντως μια και ρωτούν πολλοί, θα σας πω ότι " ο κόσμος το 'χει τούμπανο και μεις κρυφό καμάρι".
Οι άνθρωποι διακινούν ανάμεσα στους "ανθρώπους τους" ( τα ρουσφέτια τους) ότι προωθούν απολύσεις στην εκπαίδευση προκειμένου να τους καθησυχάσουν ότι "δεν κινδυνεύουν").

Υ.Γ. Τέλος πάντων.
Επίσημες ανακοινώσεις, να μην περιμένετε.
Το μόνο "επίσημο" που θα ακουστεί  πέραν των "δευτερευόντων" αποφάσεων περί των εκάστοτε "δεξαμενών άντλησης διαθεσιμοτήτων", θα είναι Ο ΙΔΙΟΣ Ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ καθώς θα πέφτει.
Στο προηγούμενο μήνυμά μου, σας εξήγησα την τακτική τους με λεπτομέρειες.
Οι άνθρωποι το προετοιμάζουν εδώ και πάνω από 3,5 χρόνια ( Γιατί αυτά τα ήξεραν ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ από τις αρχές του 2009).
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 19, 2013, 08:14:28 μμ από PA »
Όποιος δεν έχει μυαλό, έχει πόδια ( ή αλλιώς: Ας απαντούσαμε ως κλάδος ΕΓΚΑΙΡΩΣ στις παρακμιακές ατάκες και τα εναντίον μας συνθηματάκια).

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #615 στις: Ιούνιος 19, 2013, 08:14:19 μμ »
Και εγώ διάβασα για απολύσεις εκπαιδευτικών...το λέει ξεκάθαρα και ο Νοστράδαμος...
Συνάδελφε μήπως να σοβαρευτούμε; Ελεος πια με τους προφήτες...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159939
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 776
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 527
Σύνολο: 541

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.078 δευτερόλεπτα. 32 ερωτήματα.