*

Αποστολέας Θέμα: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών  (Αναγνώστηκε 1386100 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mpanania

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 52
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #4984 στις: Ιούλιος 27, 2013, 10:28:21 πμ »
τα εχω χαμενα.........
μιλησα με 20 διαφορετια ατομα που σκοπευουν να κινηθουν νομικα σε ομαδες....
ασεπιτες, μεταπτυχιακο, μεταπτυχιακο και ασεπ, γενικα για διαθεσιμοτητα, δευτερα πτυχια χαμοσ!!!!!!!!!!!!
δεν αντεχω αλλο!
ειμαι απολυμενη και δεν ξερω τι να κανω
ζητανε 250-500-1000 ευρω για να ξεκινησουν και δεν ξερω τι να κανω
τα εχω χαμενα ποιον να εμπιστευτεις ....

ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ...ΕΔΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΣΥΝΕΝΝΟΥΗΘΟΥΜΕ....
ΕΙΜΑΣΤΕ ΧΑΜΕΝΟΙ
ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΑΠΟΛΥΘΩ ΕΓΩ ΓΙΑ ΝΑ ΣΩΘΕΙΤΕ ΟΛΟΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΗ ΔΟΣΗ!
ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΑΠΟΛΥΘΗΚΑ ΚΑΝΤΕ ΠΑΡΤΥ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:44:06 »

Αποσυνδεδεμένος CROKO

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #4985 στις: Ιούλιος 27, 2013, 10:36:51 πμ »
 mpanania οπως τα λες.. μπειτε εσεις στο περιθωριο να συνεχισουμε εμεις να τσιμπαμε το χιλιαρικακι και να κανουμε μπανακια.ετσι νομιζουν. κανενας δε θα σωθει ομως. δεν υπαρχει επιστροφη.
Καιρός πανιά,καιρός κουπιά.

dd2

  • Επισκέπτης
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #4986 στις: Ιούλιος 27, 2013, 10:39:00 πμ »
τα εχω χαμενα.........
μιλησα με 20 διαφορετια ατομα που σκοπευουν να κινηθουν νομικα σε ομαδες....
ασεπιτες, μεταπτυχιακο, μεταπτυχιακο και ασεπ, γενικα για διαθεσιμοτητα, δευτερα πτυχια χαμοσ!!!!!!!!!!!!
δεν αντεχω αλλο!
ειμαι απολυμενη και δεν ξερω τι να κανω
ζητανε 250-500-1000 ευρω για να ξεκινησουν και δεν ξερω τι να κανω
τα εχω χαμενα ποιον να εμπιστευτεις ....

ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ...ΕΔΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΣΥΝΕΝΝΟΥΗΘΟΥΜΕ....
ΕΙΜΑΣΤΕ ΧΑΜΕΝΟΙ
ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΑΠΟΛΥΘΩ ΕΓΩ ΓΙΑ ΝΑ ΣΩΘΕΙΤΕ ΟΛΟΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΗ ΔΟΣΗ!
ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΑΠΟΛΥΘΗΚΑ ΚΑΝΤΕ ΠΑΡΤΥ

Έτσι όπως είναι τα πράγματα δεν πρέπει να εμπιστεύεσαι κανένα.Πρέπει όμως να ξεκινήσεις νομικό αγώνα.Δεν υπάρχει άλλη διέξοδος.Καλό θα ήταν να μιλάς και με 2ο δικηγόρο για να ελέγχεις τον 1ο. Τυφλή εμπιστοσύνη σε κα-νέ-να.Εάν εντάσσεσαι σε 2 διαφορετικές ομάδες ας πούμε μπορείς να κινηθείς παράλληλα. Να χρησιμοποιήσεις κάθε δυνατό μέσο.Και όχι τσιγκουνιές.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 27, 2013, 10:43:02 πμ από dd2 »

Αποσυνδεδεμένος kopan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 448
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα αλλάζουν όταν εσύ αλλάζεις.
    • Προφίλ
Η ευφυΐα είναι η σύζυγος, η φαντασία είναι η ερωμένη και η μνήμη είναι η υπηρέτρια.
Βίκτωρ Ουγκώ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:44:06 »

dd2

  • Επισκέπτης
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #4988 στις: Ιούλιος 27, 2013, 10:45:04 πμ »
Εμείς δεν είμαστε δικά τους παιδιά όμως.Είμαστε ο δασκαλάκος και η δασκαλίτσα για την ελίτ.


Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #4990 στις: Ιούλιος 27, 2013, 11:05:37 πμ »
ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ ΑΥΤΟΣ Ο ΚΑΝΙΒΑΛΙΣΜΟΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ! Όσοι συνάδελφοι έχουν τόσο μίσος απέναντι σε άλλους συναδέλφους (π.χ. επειδή έχουν ένα μεταπτυχιακό) ας κάνουν μια ενδοσκόπηση, ας λύσουν τα ψυχολογικά τους, ας βρουν ένα χόμπι και ας αφήσουν εμάς τους υπόλοιπους να ενημερωθούμε από το forum!

τα εχω χαμενα.........
ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ...ΕΔΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΣΥΝΕΝΝΟΥΗΘΟΥΜΕ....
ΕΙΜΑΣΤΕ ΧΑΜΕΝΟΙ
ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΑΠΟΛΥΘΩ ΕΓΩ ΓΙΑ ΝΑ ΣΩΘΕΙΤΕ ΟΛΟΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΗ ΔΟΣΗ!
ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΑΠΟΛΥΘΗΚΑ ΚΑΝΤΕ ΠΑΡΤΥ

Αρκετά κράτησε η συζήτηση γύρω απο μεταπτυχιακά κλπ. Μεινετε στο θέμα δίνοντας πληροφόρηση και ενημερώνοντας συναδέλφους.
Αν κάτι σας λενε τα παραπάνω μηνύματα (τυχαία τα επέλεξα) οφείλετε να σεβαστείτε όλη την εκπαιδευτική κοινότητα.

Και κλείνοντας την παράκληση να έχετε κατά νου τα λόγια του συναδέλφου σας nikikostas123:


"....αρνηθείτε την ιδιαιτερότητα σας πχ πολύτεκνος,μεταπτυχιακά,ΑΣΕΠ κλπ.πειτε στο Υπουργείο είμαστε ίσοι σε όλα,κανένας δεν φεύγει!και αν θελει να κάνει κλήρωση μεταξυ ίσων αν θελει..τουλαχιστον θα αγωνίζεστε όλοι για το ιδιο...
Έχετε πιστέψει και νιώθετε διαφορετικοί μεταξυ σας...και οι κυβερνήσεις βολεύονται με αυτό..."
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 27, 2013, 11:09:09 πμ από MARKOS »
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #4991 στις: Ιούλιος 27, 2013, 11:21:27 πμ »
Να συμπληρώσω μόνο:
Δεν επιτρέπονται η αναπαραγωγή κειμένων από άλλους ιστότοπους και η στείρα παράθεση συνδέσμων προς τρίτους ιστότοπους χωρίς σχολιασμό από τον γράφοντα.
Επίσης η χρήση κεφαλαίων (σε μεγάλη έκταση), η χρήση υπερβολικής μορφοποίησης στα μηνύματά σας καθώς και η χρήση @#$&@^&$ σε λέξεις που όλοι καταλαβαίνουμε τι σημαίνουν.

Μηνύματα που δεν σέβονται τα παραπάνω καθώς και γενικά τους όρους χρήσης θα διαγράφονται.

Τέλος: μη γράφετε άσχετα με το θέμα μηνύματα.


Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος trikki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #4992 στις: Ιούλιος 27, 2013, 11:31:31 πμ »
Εσείς που κάνετε συστάσεις με τη δύναμη και την γνώση που έχει το pde, δεν μπορείτε να οργανώσετε κάτι δυναμικό?
Πιστεύω ότι πάσχουμε από οργάνωση γι΄ αυτό κοιτάμε το τομάρι μας.

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #4993 στις: Ιούλιος 27, 2013, 11:40:33 πμ »
To PDE δημιουργήθηκε το Δεκέμβριο του 2005 με σκοπό την ανταλλαγή πληροφοριών σχετικά με τον χώρο της εκπαίδευσης καθώς και την έγκυρη και έγκαιρη ενημέρωση με δελτία τύπου και διάφορες ανακοινώσεις από τους αρμόδιους φορείς.

Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #4994 στις: Ιούλιος 27, 2013, 12:06:45 μμ »
Εσείς που κάνετε συστάσεις με τη δύναμη και την γνώση που έχει το pde, δεν μπορείτε να οργανώσετε κάτι δυναμικό?
Πιστεύω ότι πάσχουμε από οργάνωση γι΄ αυτό κοιτάμε το τομάρι μας.
Το pde είστε εσείς, όλα τα μέλη του. Οργανώστε ό,τι θέλετε με το φόρουμ σαν "βάση" ενημέρωσης και οργάνωσης και ό,τι άλλο θέλετε.
Όπως ανέφερε κι ο Μάρκος στο προηγούμενο μήνυμα ασχολούμαστε με την εκπαίδευση, μηνύματα και θέματα άσχετα (πχ κάποιος μπορεί να γράψει για την ΔΕΗ) δεν έχουν θέση εδώ. Όλα αυτά όμως με βάση κάποιους απλούς κανόνες που έχουν θεσπιστεί.
Ας τους σεβαστούμε και από 'κει και πέρα δεν χρειάζεται να πούμε κάτι παραπάνω.
Η μπάλα είναι δική σας, εμείς φροντίζουμε για την καλή κατάσταση του αγωνιστικού χώρου.

Αποσυνδεδεμένος nikikostas123

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 146
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #4995 στις: Ιούλιος 27, 2013, 12:12:25 μμ »
Για μενα:
1. πρεπει να μαζευτουν ολοι οι εκπαιδευτικοι διορισμενοι και μη και να ζητησουν αξιοπιστο και δικαιο συστημα οσων προσπαθουν να μπουν σε δημοσιο σχολειο και οσων ειναι μεσα σε αυτο...

Ο σκοτωμος που γινεται σε μας τους αδιοριστους με τα χιλιαδες παραθυρα και τα δηθεν προσοντα(ουσιαστικα επισημα ανεπισημα της πλακας κατα το υπουργειο....) και ο χωρισμος μας σε κατηγοριες μεταφερθηκε και σε εσας τους διορισμενους για το ποιος θα φυγει...να σταματησει εδω ο διαχωρισμος και οι ιδιαιτεροτητες του καθενα...

2.ενοτητα=απολυεται καθαριστρια πεφτει μπροστα ο καθηγητης...καταντησε παρωδια να κατηγορει πχ ο πολυτεκνος το συστημα οταν ειναι να φυγει και να το επαινει οταν ειναι να μπει στην εκπαιδευση....

3.αγωνας ενωμενοι ολοι για την ποιοτητα της εκπαιδευσης,κανω μαθημα στην ταξη για το καλο του γονιου που πληρωνει αδικα εξω,καθομαι στο σχολειο μεχρι τις 3 επειδη εγω το θελω και οχι μου βαζει μια καρτα το αφεντικο

ΟΣΟ ΔΕΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΑΥΤΑ ΤΑ 3 ΘΑ ΜΙΛΑΜΕ ΑΕΡΟΛΟΓΙΕΣ





Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3187
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #4996 στις: Ιούλιος 27, 2013, 12:15:57 μμ »
Για μενα:
1. πρεπει να μαζευτουν ολοι οι εκπαιδευτικοι διορισμενοι και μη και να ζητησουν αξιοπιστο και δικαιο συστημα οσων προσπαθουν να μπουν σε δημοσιο σχολειο και οσων ειναι μεσα σε αυτο...

Ο σκοτωμος που γινεται σε μας τους αδιοριστους με τα χιλιαδες παραθυρα και τα δηθεν προσοντα(ουσιαστικα επισημα ανεπισημα της πλακας κατα το υπουργειο....) και ο χωρισμος μας σε κατηγοριες μεταφερθηκε και σε εσας τους διορισμενους για το ποιος θα φυγει...να σταματησει εδω ο διαχωρισμος και οι ιδιαιτεροτητες του καθενα...

2.ενοτητα=απολυεται καθαριστρια πεφτει μπροστα ο καθηγητης...καταντησε παρωδια να κατηγορει πχ ο πολυτεκνος το συστημα οταν ειναι να φυγει και να το επαινει οταν ειναι να μπει στην εκπαιδευση....

3.αγωνας ενωμενοι ολοι για την ποιοτητα της εκπαιδευσης,κανω μαθημα στην ταξη για το καλο του γονιου που πληρωνει αδικα εξω,καθομαι στο σχολειο μεχρι τις 3 επειδη εγω το θελω και οχι μου βαζει μια καρτα το αφεντικο

ΟΣΟ ΔΕΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΑΥΤΑ ΤΑ 3 ΘΑ ΜΙΛΑΜΕ ΑΕΡΟΛΟΓΙΕΣ
Ναι σε αυτά
και άλλα

Αποσυνδεδεμένος nikikostas123

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 146
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #4997 στις: Ιούλιος 27, 2013, 12:28:22 μμ »
Ερχεται ενας μαθητης σας ΣΗΜΕΡΑ και σας ρωταει τι πρεπει να κανει για να γινει εκπαιδευτικος;
Τι θα του πειτε;γινε πολυτεκνος,κανε μεταπτυχιακο,γραψε ασεπ,παρε πδς,μαζευε μορια στα νησια,ολα αυτα;με την καλη και κακη πλευρα του καθενα;

και τωρα με τις αδικες απολυσεις μηπως πρεπει να κοιταξει σε ποιο γκρουπακι να μπει για να εχει λιγοτερες πιθανοτητες να φυγει αυριο;

αυτα τα πραγματα γινονται μονο σε ασοβαρα κρατη σαν την ελλαδα...

απο την στιγμη που δεν εχετε να του απαντησετε  του μαθητη σας παει να πει οτι το συστημα της εκπαιδευσης ειναι ασοβαρο

σταματηστε να λετε κακο το συστημα αν εχετε ευνοια απο αυτο και κακο αν αδικηστε..

4.κοιταξτε την εκπαιδευση απο την σκοπια του μαθητη σας που θελει να γινει καθηγητης και απο το καλο του μαθητη!

καλη σας μερα!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 27, 2013, 12:31:09 μμ από nikikostas123 »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159936
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 776
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 21
Επισκέπτες: 466
Σύνολο: 487

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.067 δευτερόλεπτα. 29 ερωτήματα.