*

Αποστολέας Θέμα: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών  (Αναγνώστηκε 1386096 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kopan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 448
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα αλλάζουν όταν εσύ αλλάζεις.
    • Προφίλ
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #5684 στις: Αύγουστος 02, 2013, 09:03:14 πμ »
Για το γυμνάσιο, όπως βλέπω το πρόγραμμα, θα έχουμε ανακατατάξεις...

Χαμένοι οι φιλόλογοι κατ αρχάς με -1 ώρα ΝΕΓ στην Α' γυμνασίου και -1 ώρα Ιστορία στη Γ'...
Κερδισμένοι  οι  της αγγλικής  φιλολογίας με +1 ώρα στη Β' και +1 στη Γ'...!!!

Πήραν οι συνάδελφοι πίσω την ώρα που τους είχαν πάρει οι φιλόλογοι, πριν κάτι χρόνια...!!! :)

Πάντως μ αυτούς τους κυρίους στο υπουργείο...Δεν πλήττουμε... ;)
Κάθε μέρα και κάτι μας έρχεται...!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 02, 2013, 09:04:50 πμ από kopan »
Η ευφυΐα είναι η σύζυγος, η φαντασία είναι η ερωμένη και η μνήμη είναι η υπηρέτρια.
Βίκτωρ Ουγκώ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:12:44 »

Αποσυνδεδεμένος knkn

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2349
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωή είναι ωραία !
    • Προφίλ
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #5685 στις: Αύγουστος 02, 2013, 09:04:15 πμ »
Το εγγραφο που σταλθηκε με μειλ εχει σημερινη ημερομηνια.
Αντιγραφω:

1) Οι εκπαιδευτικοί οι οποίοι δεν  τοποθετήθηκαν σε οργανική θέση και παραμένουν στη διάθεση του  ΠΥΣΔΕ, καλούνται να  υποβάλλουν αίτηση για τοποθέτηση σε λειτουργικά κενά έως  την Παρασκευή 16-08-2013 και ώρα 15:00 μ.μ.
2) Οι εκπαιδευτικοί που επιθυμούν απόσπαση εντός ΠΥΣΔΕ καλούνται να καταθέσουν αίτηση έως τις 16-08-2013.
   

Και επαναλαμβανω οτι αιτησεις για τοποθετησεις εγιναν και ληξαν ηδη απο τις 20/7.

 Σε ποια διεύθυνση έγινε αυτό ;
Σε μια διεύθυνση μόνο ;

Αποσυνδεδεμένος perastikos_kav

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2181
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #5686 στις: Αύγουστος 02, 2013, 09:07:26 πμ »
Να κάνω μια ερώτηση; Οι προηγούμενες αιτήσεις ήταν για οριστική τοποθέτηση; γιατί αν ήταν έτσι, τότε μιλάμε για συνήθη διαδικασία. Κάθε χρόνο μετά την αίτηση για οριστική τοποθέτηση, όσοι δεν πάρουμε οργανική κάνουμε και για προσωρινή τοποθέτηση ή για απόσπαση εντός ΠΥΣΔΕ.

Αποσυνδεδεμένος knkn

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2349
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωή είναι ωραία !
    • Προφίλ
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #5687 στις: Αύγουστος 02, 2013, 09:14:46 πμ »
Μόλις διάβασα στο in.gr  οτι το υπ παδειας θα βγαλει 1500 διοικητικους αει τει σε διαθεσιμοτητα το Σεπτέμβρη.  Αυτη θα είναι η συνεισφορά του λεει .

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:12:44 »

Αποσυνδεδεμένος kopan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 448
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα αλλάζουν όταν εσύ αλλάζεις.
    • Προφίλ
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #5688 στις: Αύγουστος 02, 2013, 09:21:27 πμ »
Μόλις διάβασα στο in.gr  οτι το υπ παδειας θα βγαλει 1500 διοικητικους αει τει σε διαθεσιμοτητα το Σεπτέμβρη.  Αυτη θα είναι η συνεισφορά του λεει .

Για φέτος...!!! ;)
Η ευφυΐα είναι η σύζυγος, η φαντασία είναι η ερωμένη και η μνήμη είναι η υπηρέτρια.
Βίκτωρ Ουγκώ

Αποσυνδεδεμένος Cryssa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #5689 στις: Αύγουστος 02, 2013, 09:24:15 πμ »
Δεν είναι έτσι argy. Στην Α και Β τάξη το τμήμα της τεχνολογίας "έσπαγε" στα δύο και μοιραζόταν με τον πληροφορικό. Έτσι για 1 τμήμα η 1 ώρα γινόταν δύο. Σε ένα Γυμνάσιο με 3 τμήματα στην Α και 3 στην Β αυτό σημαίνει-->  2Χ3 +2Χ3 = 12 ώρες, ίσα ίσα εβγαινε η οργανική. Αν μάλιστα ο συνάδελφος είχε και κάποια ειδικότητα που του επέτρεπε και άλλη ανάθεση (πχ αν μπορούσε να πάρει β ειδικότητα ΠΕ19) κάλυπτε τις ώρες του.

Αφού ΟΛΕΣ οι ειδικότητες θα κάνουν το νέο αντικείμενο που δημιουργείται βρε παιδιά...
Ποια οργανική μιλάμε...!!!

Θα βγουν και τα "φερέφωνα" να πουν ότι είναι μηχανικοί και δουλεύουν κι έξω και πάνε κι αυτοί οι συνέδελφοι...!!!

Η πλάκα είναι ότι κρατάνε την οικιακή οικονομία ανέγγιχτη...!!!

Η δημοκρατία του "αποφασίζομεν και διατάσσομεν" στην πράξη συνάδελφοι...

Ποια ειδικότητα έχει σειρά άραγε...;;;

Να καταργήσουμε την οικιακή οικονομία. Τη βρήκαμε τη λύση!
Διαβάζω κάποιους σαν και σένα, kopan και βεβαιώνομαι ότι γι’ αυτά που μας συμβαίνουν φταίει και η αντισυναδερφικότητά μας.
Οι συνάδερφοι μας της οικιακής οικονομίας είναι περίπου 750. Τι προτείνεις, λοιπόν  να διώξουνε αυτούς αντί για τους τεχνολόγους και έτσι θα λύσουμε το πρόβλημα;
Σ΄ αυτούς τους δύσκολους καιρούς, ελέγξτε κάποιοι τα εμφυλιακά σας γονίδια και πριν πείτε οτιδήποτε, φροντίστε να ενημερωθείτε για την προσφορά  του κάθε μαθήματος και για τη δουλειά των συναδέρφων σας.


Αποσυνδεδεμένος kopan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 448
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα αλλάζουν όταν εσύ αλλάζεις.
    • Προφίλ
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #5690 στις: Αύγουστος 02, 2013, 09:29:26 πμ »
Δεν είναι έτσι argy. Στην Α και Β τάξη το τμήμα της τεχνολογίας "έσπαγε" στα δύο και μοιραζόταν με τον πληροφορικό. Έτσι για 1 τμήμα η 1 ώρα γινόταν δύο. Σε ένα Γυμνάσιο με 3 τμήματα στην Α και 3 στην Β αυτό σημαίνει-->  2Χ3 +2Χ3 = 12 ώρες, ίσα ίσα εβγαινε η οργανική. Αν μάλιστα ο συνάδελφος είχε και κάποια ειδικότητα που του επέτρεπε και άλλη ανάθεση (πχ αν μπορούσε να πάρει β ειδικότητα ΠΕ19) κάλυπτε τις ώρες του.

Αφού ΟΛΕΣ οι ειδικότητες θα κάνουν το νέο αντικείμενο που δημιουργείται βρε παιδιά...
Ποια οργανική μιλάμε...!!!

Θα βγουν και τα "φερέφωνα" να πουν ότι είναι μηχανικοί και δουλεύουν κι έξω και πάνε κι αυτοί οι συνέδελφοι...!!!

Η πλάκα είναι ότι κρατάνε την οικιακή οικονομία ανέγγιχτη...!!!

Η δημοκρατία του "αποφασίζομεν και διατάσσομεν" στην πράξη συνάδελφοι...

Ποια ειδικότητα έχει σειρά άραγε...;;;

Να καταργήσουμε την οικιακή οικονομία. Τη βρήκαμε τη λύση!
Διαβάζω κάποιους σαν και σένα, kopan και βεβαιώνομαι ότι γι’ αυτά που μας συμβαίνουν φταίει και η αντισυναδερφικότητά μας.
Οι συνάδερφοι μας της οικιακής οικονομίας είναι περίπου 750. Τι προτείνεις, λοιπόν  να διώξουνε αυτούς αντί για τους τεχνολόγους και έτσι θα λύσουμε το πρόβλημα;
Σ΄ αυτούς τους δύσκολους καιρούς, ελέγξτε κάποιοι τα εμφυλιακά σας γονίδια και πριν πείτε οτιδήποτε, φροντίστε να ενημερωθείτε για την προσφορά  του κάθε μαθήματος και για τη δουλειά των συναδέρφων σας.

Με συγχωρείς συνάδελφε...Εγώ δεν είπα αυτό...Απλά απορία εξέφρασα, πως και άφησαν ανέγγιχτη την οικιακή οικονομία...!!!
Πολύ "τσιτωμένους" σας βρίσκω ορισμένους...
Για Χαλαρώστε και αφήστε τις "διδαχές"...!
Καθόλου δεν είμαι απ αυτούς που ζητούν ειδικότητες "επί πίνακι", αν και δεν είμαι και του "όλα ωραία είναι"...!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 02, 2013, 09:40:54 πμ από kopan »
Η ευφυΐα είναι η σύζυγος, η φαντασία είναι η ερωμένη και η μνήμη είναι η υπηρέτρια.
Βίκτωρ Ουγκώ

Αποσυνδεδεμένος nikitas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1394
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση. Εκείνη όμως;
    • Προφίλ
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #5691 στις: Αύγουστος 02, 2013, 09:29:57 πμ »
Να κάνω μια ερώτηση; Οι προηγούμενες αιτήσεις ήταν για οριστική τοποθέτηση; γιατί αν ήταν έτσι, τότε μιλάμε για συνήθη διαδικασία. Κάθε χρόνο μετά την αίτηση για οριστική τοποθέτηση, όσοι δεν πάρουμε οργανική κάνουμε και για προσωρινή τοποθέτηση ή για απόσπαση εντός ΠΥΣΔΕ.

Φίλε, δεν ξέρω από που λαμβάνουν την πληροφόρησή τους κάποιοι συνάδελφοι, δεν ξέρω τίποτα για ανακοινώσεις περί συμπληρωματικής αίτησης τοποθέτησης όσων είναι στη διάθεση μέχρι 16/8, αυτό που ξέρω είναι ότι τα βήματα της διαδικασίας για τοποθέτηση, αν και καθυστερημένα, είναι τα ίδια με κάθε χρονιά, τουλάχιστον στο ΠΥΣΔΕ που ανήκω εγώ. Αν κάποιοι άλλοι ξέρουν κάτι διαφορετικό, ας το καταθέσουν.
Henry V
We few, we happy few, we band of brothers;
For he to-day that sheds his blood with me
Shall be my brother!
William Shakespeare

Αποσυνδεδεμένος perastikos_kav

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2181
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #5692 στις: Αύγουστος 02, 2013, 09:34:40 πμ »

Φίλε, δεν ξέρω από που λαμβάνουν την πληροφόρησή τους κάποιοι συνάδελφοι, δεν ξέρω τίποτα για ανακοινώσεις περί συμπληρωματικής αίτησης τοποθέτησης όσων είναι στη διάθεση μέχρι 16/8, αυτό που ξέρω είναι ότι τα βήματα της διαδικασίας για τοποθέτηση, αν και καθυστερημένα, είναι τα ίδια με κάθε χρονιά, τουλάχιστον στο ΠΥΣΔΕ που ανήκω εγώ. Αν κάποιοι άλλοι ξέρουν κάτι διαφορετικό, ας το καταθέσουν.
Απλά συνάδελφε, έχουμε που έχουμε το άγχος λόγο των γεγονότων και του πετσοκόματος που κάνει η κυβέρνηση στην εκπαίδευση. Να μην έχουμε και άσκοπη  διάδοση φημών που δεν έχουν βάση. Κάθε χρόνο όσοι είνα στη διάθεση και δεν πήραν οργανική με τις αιτήσεις οριστικής τοποθέτησης, κάνουν (αν θέλουν, αλλιώς ισχύει η αίτηση οριστικής τοποθέτησης που έκαναν) αίτηση για προσωρινή τοποθέτηση. Είπαμε καήκαμε στο χυλό, αλλά να μη φυσάμε και το γιαούρτι.

Αποσυνδεδεμένος nikitas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1394
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση. Εκείνη όμως;
    • Προφίλ
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #5693 στις: Αύγουστος 02, 2013, 09:40:43 πμ »

Φίλε, δεν ξέρω από που λαμβάνουν την πληροφόρησή τους κάποιοι συνάδελφοι, δεν ξέρω τίποτα για ανακοινώσεις περί συμπληρωματικής αίτησης τοποθέτησης όσων είναι στη διάθεση μέχρι 16/8, αυτό που ξέρω είναι ότι τα βήματα της διαδικασίας για τοποθέτηση, αν και καθυστερημένα, είναι τα ίδια με κάθε χρονιά, τουλάχιστον στο ΠΥΣΔΕ που ανήκω εγώ. Αν κάποιοι άλλοι ξέρουν κάτι διαφορετικό, ας το καταθέσουν.
Απλά συνάδελφε, έχουμε που έχουμε το άγχος λόγο των γεγονότων και του πετσοκόματος που κάνει η κυβέρνηση στην εκπαίδευση. Να μην έχουμε και άσκοπη  διάδοση φημών που δεν έχουν βάση. Κάθε χρόνο όσοι είνα στη διάθεση και δεν πήραν οργανική με τις αιτήσεις οριστικής τοποθέτησης, κάνουν (αν θέλουν, αλλιώς ισχύει η αίτηση οριστικής τοποθέτησης που έκαναν) αίτηση για προσωρινή τοποθέτηση. Είπαμε καήκαμε στο χυλό, αλλά να μη φυσάμε και το γιαούρτι.

Να 'ξερες πόσο σε νιώθω! 4 χρόνια, όχι 5 μ' αυτό που 'ρχεται, στη διάθεση ΠΥΣΔΕ!

Δημοσίευση στο alfavita πριν από 2'. Πηγή Ημερησία (Έχει πολλές καινούργιες πληροφορίες, δεν ξέρουμε βέβαια αν ισχύουν).

Δημόσιο: Προς την έξοδο 8.290 υπάλληλοι

Οι καταργήσεις 9.320 οργανικών θέσεων απ' όπου θα τεθούν σε διαθεσιμότητα ισάριθμοι υπάλληλοι τον Σεπτέμβριο περιλαμβάνονται στα σχέδια αναδιοργάνωσης των υπηρεσιών 16 υπουργείων που παραδόθηκαν στο υπουργείο Διοικητικής Μεταρρύθμισης.
 
Η πλειοψηφία των εργαζομένων που θα τεθούν σε διαθεσιμότητα με βάση τα σχέδια στελέχωσης των δομών που κατέθεσαν όλα τα υπουργεία, εκτός του υπουργείου Προστασίας του Πολίτη, είναι υπάλληλοι γενικών ή διοικητικών καθηκόντων που έχουν σχέση εργασίας αορίστου χρόνου αλλά και προσωπικό που έχει μεταφερθεί από την Ο.Α.
 
Η συνεργασία των υπουργείων αφορά το δεύτερο κύμα κινητικότητας του Σεπτεμβρίου, όπου θα πρέπει να τεθούν σε διαθεσιμότητα 8.290 υπάλληλοι. Οι στόχοι που έχουν τεθεί ανά υπουργείο αφορούν συνολικά 9.820 διαθεσιμότητες από όλα τα υπουργεία και τα ΝΠΔΔ που εποπτεύουν -δηλαδή 1.530 περισσότερες από τον στόχο- προκειμένου να αντιμετωπιστούν εγκαίρως αστοχίες στην υλοποίηση του προγράμματος, όπως αναφέρουν κυβερνητικές πηγές.
Δημόσιο: Προς την έξοδο 8.290 υπάλληλοι
 
Διευκρινίσεις
Σε αρκετά σχέδια ζητούνται διευκρινίσεις και αναλυτικότερα στοιχεία, καθώς διαπιστώνεται ότι το φαινόμενο να «προστατεύεται» από την αξιολόγηση το μόνιμο προσωπικό και να επικεντρώνεται όλη η προσπάθεια στους υπαλλήλους αορίστου χρόνου, κυρίως όσους έχουν μεταφερθεί από την πρώην Ο.Α.
 
Τα υπουργεία Υγείας, Εσωτερικών και Παιδείας είναι οι κύριες «πηγές» του νέου κύματος της διαθεσιμότητας, καθώς συμμετέχουν με 6.000 υπαλλήλους συνολικά.
 
Σε 750 ανέρχεται ο αριθμός των εργαζομένων του υπουργείου Υποδομών - Μεταφορών, οι οποίοι θα ενταχθούν στο μέτρο της κινητικότητας, εκ των οποίων 450 θα προέρχονται από τη Γενική Γραμματεία Δημοσίων Έργων, στην οποία σήμερα υπηρετούν περίπου 1.900 άτομα και οι 300 από την Υπηρεσία Πολιτικής Αεροπορίας, όπου απασχολούνται 2.800 άτομα.
 
Σύμφωνα με πληροφορίες, οι μετακινήσεις αυτές δεν θα βασιστούν στη βαθμίδα εκπαίδευσης ή την ειδικότητα, αλλά θα αφορούν σε μετάθεση αρμοδιοτήτων με βάση την αξιολόγηση δομών και την αναδιάταξη του Δημοσίου. Για παράδειγμα, στη Γραμματεία Δημοσίων Έργων εξετάζεται η μεταφορά αντικειμένων εργασίας που σχετίζονται με φυσικές καταστροφές, σεισμούς ή πλημμύρες στις Περιφέρειες με το σύνολο του εργατικού δυναμικού που υπηρετεί σ΄αυτές (από διοικητικούς έως τεχνικούς και κάθε άλλη ειδικότητα).
 
Στην περίπτωση της ΥΠΑ την πόρτα της εξόδου θα δουν πρώτοι οι προερχόμενοι από την Ολυμπιακή, οι οποίοι είναι 250 άτομα (πιλότοι και τεχνικοί αεροσκαφών). Από Ταμεία και τον ΟΑΕΔ θα προέρχονται οι 600 εργαζόμενοι που θα συνεισφέρει το υπουργείο Εργασίας στο πρώτο κύμα διαθεσιμότητας, ενώ ένας μικρός αριθμός αναμένεται να δει τον δρόμο της εξόδου από την κεντρική υπηρεσία. Από το υπουργείο Εθνικής Άμυνας θα τεθούν σε διαθεσιμότητα 500 εργαζόμενοι από το πολιτικό προσωπικό, με σχέση εργασίας αορίστου χρόνου. Στα υπόλοιπα υπουργεία, οι ειδικότητες των εργαζομένων που θα ενταχθούν σε κινητικότητα τον Σεπτέμβρη αφορούν καθαρίστριες, φύλακες και οδηγούς, ενώ κυριαρχούν οι υπάλληλοι αορίστου χρόνου χαμηλών προσόντων που ανήκουν στον κλάδο γενικών καθηκόντων ή διοικητικού προσωπικού.




Henry V
We few, we happy few, we band of brothers;
For he to-day that sheds his blood with me
Shall be my brother!
William Shakespeare

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #5694 στις: Αύγουστος 02, 2013, 10:41:09 πμ »
Τελευταία προειδοποίηση, σταματείστε  να κάνετε κατάχρηση της "παράθεσης" δεν βοηθάει στην ομαλή ανάγνωση της σελίδας. Δεν είναι δυνατόν μέσα σε μια σελίδα να διαβάζουμε 30 φορές το ΙΔΙΟ μήνυμα και μάλιστα με επαναλαμβανόμενο όλο τον προηγούμενο διάλογο, ο οποιός βρίσκεται ακριβώς  πάνω από το δικό σας μήνυμα. Σεβαστείτε  μέλη και  επισκέπτες. Είναι πραγματικά κουραστικό...

Αν συνεχιστεί αυτό, το θεμα θα κλειδωθεί, θα διαγραφούν όλα τα μηνύματα των τελευταίων 20 τουλάχιστων σελίδων. Θα μείνουν μόνο αυτά που εχουν καθαρά ενημερωτικό περιεχόμενο.

Ευχαριστούμε για την κατανόηση και ελπίζουμε στην καλή συνεργασία,
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος tzhna

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 800
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 06 & TE16
    • Προφίλ
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #5695 στις: Αύγουστος 02, 2013, 10:54:48 πμ »
Λοιπον, σχετικα με αυτο που εγραψα χθες για δευτερη αιτηση τοποθετησης μεσα στο καλοκαιρι, αναφερομαι στην Ευβοια. Μπορει να μην ειναι τιποτα, μπορεί να μην εκαναν καποιοι αιτηση και γι αυτο βγαλαν το εγγραφο, και το συνδιασαν με τις εσωτερικες αποσπασεις, δεν ξερω. Εγω απλα ενημερωσα οτι κυκλοφορησε. Νομιζω οτι ειμαστε εδω για να ανταλλασουμε πληροφοριες κι οχι μονο για να κουβεντιαζουμε.
Δεν εχω σκοπο να τρομαξω κανεναν και ουτε μεταφερω καμια φοβερη πληροφορια. Εχω κ εγω το δικο μου αγχος κ απογοητευση.

Οσο για τις παραθεσεις, καθόλου προβληματικες δεν τις βρισκω στην αναγνωση.

Αποσυνδεδεμένος Dr_Michael

  • Ιδρυτής του PDE
  • Administrator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1828
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
    • Galop
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #5696 στις: Αύγουστος 02, 2013, 10:58:41 πμ »
Λοιπον, σχετικα με αυτο που εγραψα χθες για δευτερη αιτηση τοποθετησης μεσα στο καλοκαιρι, αναφερομαι στην Ευβοια. Μπορει να μην ειναι τιποτα, μπορεί να μην εκαναν καποιοι αιτηση και γι αυτο βγαλαν το εγγραφο, και το συνδιασαν με τις εσωτερικες αποσπασεις, δεν ξερω. Εγω απλα ενημερωσα οτι κυκλοφορησε. Νομιζω οτι ειμαστε εδω για να ανταλλασουμε πληροφοριες κι οχι μονο για να κουβεντιαζουμε.
Δεν εχω σκοπο να τρομαξω κανεναν και ουτε μεταφερω καμια φοβερη πληροφορια. Εχω κ εγω το δικο μου αγχος κ απογοητευση.

Η ΔΔΕ Ευβοίας έβγαλε ανακοίνωση στις αρχές Ιουλίου να κάνουν αίτηση οριστικής τοποθέτησης για όσες ειδικότητες υπήρχαν οργανικά κενά. Παράλληλα για όσες ειδικότητες δεν υπήρχαν οργανικά κενά, ζητούσε να κάνουν αίτηση τοποθέτησης σε λειτουργικά κενά.
Η νέα ανακοίνωση τώρα (αρχές Αυγούστου) για τοποθέτηση σε λειτουργικά κενά είναι για όσους ανήκουν στις ειδικότητες εκείνες όπου είχαν οργανικά κενά αλλά δεν μπόρεσαν να πάρουν οργανική και παρέμειναν στη διάθεση ΠΥΣΔΕ. Δεν είναι δηλαδή επαναληπτικές αιτήσεις όπως ειπώθηκε. Μια πιο προσεκτική ανάγνωση λύνει την απορία.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 02, 2013, 11:06:12 πμ από Dr_Michael »

Αποσυνδεδεμένος mpanania

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 52
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #5697 στις: Αύγουστος 02, 2013, 11:16:58 πμ »
λοιπον απο τη διαθεσιμοτητα εξαιρουν τους σχολικους φυλακες με μεταπτυχιακο...(οσους ειναι!)
ειναι απαραδεκτο αυτο που συμβαινει!!!!!
δεν μιλάει κανεις!!! >:(

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159930
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 776
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 595
Σύνολο: 610

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.076 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.