*

Αποστολέας Θέμα: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016  (Αναγνώστηκε 614419 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος asep2008

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 331
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #630 στις: Ιούλιος 28, 2015, 09:34:26 πμ »
Τα μόρια του τελευταίου και τα μισά του προτελευταίου αναγνωρίζονται στον πίνακα αναπληρωτών . Όσο για τα δυσπρόσιτα καλό είναι ο καθένας να ζήσει πρώτα σε αυτά και μετά να κρίνει . Συμφωνώ ότι ο ΑΣΕΠ έχει υποβαθμιστεί , το λέω και από προσωπική εμπειρία , είμαι τρις επιτυχούσα και την τελευταία παραλίγο να ήμουν διοριστέα , αλλά η ζωή στα δυσπρόσιτα είναι αφόρητη . Έχω υπηρετήσει πολλά χρόνια σε δυσπρόσιτα από επιλογή , γιατί είμαι στις πρώτες θέσεις στον πίνακα , αλλά θεωρούσα πιθανό το άνοιγμα των πινάκων γι' αυτό έβαζα δυσπρόσιτα θυσιάζοντας τα πάντα .
Μπραβο για τις επιλογες σου!!!Ομως καλο ειναι να γνωριζεις κι εσυ και μετα να κρινεις..οπως λογου χαρη γνωριζω φεκιτες σαν του λογου μου που περιμενουν 8 συναπτα ετη....γνωριζω επιτυχοντες ασεπ σε προηγουμενους διαγωνισμους που για λιγο δεν διοριστηκαν και δεν εχουν κληθει ποτε ως αναπληρωτες οπως και φεκιτες που δεν εχουν εργαστει ως αναπληρωτες...ξερεις γιατι???γιατι αυτο το κρατος δυσκολευεται να εφαρμοσει αξιοκρατικους ννομους και να ακολουθησει διαφανεις διαδικασιες παντα με τις ευλογιες αυτων που βολευονται με το υπαρχον καθεστως.Αρα επιτραψε μου να θεωρω την ανεργια των συναδελφων φεκιτων και επιτυχοντων πιο σκληρη και αναλγητη...γιατι κραταει χρονια η κολωνια!!!ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ Η ΑΝΕΡΓΙΑ ΤΩΝ ΣΥΝΑΔΕΛΦΩΝ ΣΟΥ...ΑΝ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΧΕΙΣ ΝΙΩΣΕΙ ΣΤΟ ΠΕΤΣΙ ΣΟΥ ΜΗΝ ΚΡΙΝΕΙΣ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:08:20 »

Αποσυνδεδεμένος ranger

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #631 στις: Ιούλιος 28, 2015, 10:36:06 πμ »
Καλημέρα,συνάδελφοι! Ξέρει κανείς κάποιο τηλέφωνο ή mail του υπουργού ή του υπουργείου για να διαμαρτυρηθούμε για την εξωφρενική σκέψη για αύξηση ωραρίου;Δεν μπορώ να πιστέψω τέτοιες αθλιότητες...

Αποσυνδεδεμένος minus03

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 568
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #632 στις: Ιούλιος 28, 2015, 10:44:58 πμ »
Μπραβο για τις επιλογες σου!!!Ομως καλο ειναι να γνωριζεις κι εσυ και μετα να κρινεις..οπως λογου χαρη γνωριζω φεκιτες σαν του λογου μου που περιμενουν 8 συναπτα ετη....γνωριζω επιτυχοντες ασεπ σε προηγουμενους διαγωνισμους που για λιγο δεν διοριστηκαν και δεν εχουν κληθει ποτε ως αναπληρωτες οπως και φεκιτες που δεν εχουν εργαστει ως αναπληρωτες...ξερεις γιατι???γιατι αυτο το κρατος δυσκολευεται να εφαρμοσει αξιοκρατικους ννομους και να ακολουθησει διαφανεις διαδικασιες παντα με τις ευλογιες αυτων που βολευονται με το υπαρχον καθεστως.Αρα επιτραψε μου να θεωρω την ανεργια των συναδελφων φεκιτων και επιτυχοντων πιο σκληρη και αναλγητη...γιατι κραταει χρονια η κολωνια!!!ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ Η ΑΝΕΡΓΙΑ ΤΩΝ ΣΥΝΑΔΕΛΦΩΝ ΣΟΥ...ΑΝ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΧΕΙΣ ΝΙΩΣΕΙ ΣΤΟ ΠΕΤΣΙ ΣΟΥ ΜΗΝ ΚΡΙΝΕΙΣ

το ότι δεν σε διόρισε εσένα το κράτος εδώ και 8 χρόνια είναι κατάπτυστο...αλλά τι σχέση εχει αυτό με τους συναδέλφους που τραβιούνται στις εσχατιές της Ελλάδας ;...
Κάνεις πως δεν καταλαβαινεις όταν σου λένε οι περισσοτεροι αναπληρωτές εδώ μεσα ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ ΣΤΟΝ ΑΣΕΠ και έτσι δουλεύουν όλα αυτά τα χρόνια; ...
το αν θα βάλουν τους ιδιωτικούς εκπαιδευτικούς στους μονιμους διορισμούς και "μπουκάρουν" και στους πίνακες αναπληρωτών περισσότεροι απ όσοι είναι τώρα, πάλι αυτο δεν σου φταίει ούτε το άνοιγμα των πινάκων , ούτε οι άλλοι συνάδελφοι ...
αν στην ειδικότητα σου που δεν ξέρω ποια είναι , παιρνουν λίγα ατομα, τί σου φταιει το άνοιγμα των πινάκων και τι σχέση έχουν οι άλλοι με αυτο; ...
Μην τα μπερδευεις συνάδελφε ...και στην τελική ,προσωπικά μιλώντας , και καθόλου να μην μέτραγαν τα μόρια, πάλι θα πηγαινα όπου με έστελναν για να ΕΧΩ ΔΟΥΛΕΙΑ....900-1000 ευρώ δεν τα βρίσκω πεταμένα στον δρόμο, ούτε τα ένσημα...
δούλεψα 7 χρόνια στον ιδιωτικό τομέα στα φροντιστήρια και έμαθα να εκτιμώ κάποια πράγματα...
8 χρόνια αν ήμουν στην περίπτωση σου ποιος θα με ζούσε; ο μπαμπάς κι η μαμά; ...τα πεθερικά; άλλος ; άλλη;....το πρόγραμμα της θεσσαλονίκης με τους 7000 μαζικους διορισμούς; ... :P
Όλοι σε αυτό το φόρουμ υποστηρίξαμε και υποστηρίζουμε όλους αυτους που έχουν ΦΕΚ και πρέπει να διοριστούν,επιβάλλεται,αλλά μόνο αυτούς, όχι ΜΟΝΟ τους επιτυχοντες του 08 ,όπως κουτοπόνηρα κάποιοι προσπαθουν να πετύχουν,αγνοώντας τους επιτυχόντες άλλων διαγωνισμών...
και φαίνεται να το καταφέρνουν...ούτε ένας λοιπόν δεν είπε το αντίθετο για την περίπτωσή σου κι εσυ είσαι επιθετικός κι ερειστικός...
χαλάρωσε συνάδελφε ...φιλικά ...

Αποσυνδεδεμένος janeite

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 121
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #633 στις: Ιούλιος 28, 2015, 11:02:18 πμ »
Καλημέρα!
ξέρετε αν υπάρχει κάπου το έντυπο της αίτησης να το τυπώσω;
επίσης με εξουσιοδότηση, πρεπει να έχω έτοιμη την αίτηση συμπληρωμένη και υπογεγραμμένη;
ευχαριστώ πολύ :)
καλή τύχη σε όλους

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:08:20 »

Αποσυνδεδεμένος adpan

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 127
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #634 στις: Ιούλιος 28, 2015, 11:07:13 πμ »
https://app.box.com/s/4kr9v4rlv42e7wpy0nc9xp4di5l9g6dc

Καλημέρα!
ξέρετε αν υπάρχει κάπου το έντυπο της αίτησης να το τυπώσω;
επίσης με εξουσιοδότηση, πρεπει να έχω έτοιμη την αίτηση συμπληρωμένη και υπογεγραμμένη;
ευχαριστώ πολύ :)
καλή τύχη σε όλους

Αποσυνδεδεμένος janeite

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 121
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #635 στις: Ιούλιος 28, 2015, 11:15:52 πμ »
αχ, ευχαριστώ παρα πολυ adpan... όχι τιποτ' άλλο έχουμε να παμε και διακοπές να φαμε τα πολλά λεφτά μας ;)

Αποσυνδεδεμένος tolakis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1582
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #636 στις: Ιούλιος 28, 2015, 11:33:26 πμ »
Καλημέρα,συνάδελφοι! Ξέρει κανείς κάποιο τηλέφωνο ή mail του υπουργού ή του υπουργείου για να διαμαρτυρηθούμε για την εξωφρενική σκέψη για αύξηση ωραρίου;Δεν μπορώ να πιστέψω τέτοιες αθλιότητες...
Μπες στο σαιτ του ΣΥΡΙΖΑ πηγαινε στη στηλη βουλευτες υπαρχουν ολα τα στοιχεια που θελεις..

Αποσυνδεδεμένος IoannisDr

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1219
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #637 στις: Ιούλιος 28, 2015, 11:40:05 πμ »
Καλησπέρα σε όλους τους συναδέλφους. Θέλω να κάνω μια βασική παρατήρηση- ένσταση στη νέα εγκυκλιο αναπληρωτών.
Παρουσιάζω το σημείο της εγκυκλίου.
  "...Διευκρινίζεται, σε κάθε περίπτωση, ότι: α) το ποσοστό των προσληφθέντων τρίτεκνων ως αναπληρωτών εκπ/κών δεν ισχύει ανά περιοχή πρόσληψης αλλά επί του συνολικού αριθμού προσλήψεων της κάθε φάσης, και β) εάν το ποσοστό 20% δεν καλυφθεί από τριτέκνους, μετά το τέλος της ροής του προγράμματος, οι κενές θέσεις καλύπτονται συμπληρωματικά από μη τρίτεκνους εκπαιδευτικούς του ιδίου κλάδου..."
  Θέλω να μείνω στο  σημείο που έχω τονίσει. Κατ αρχήν νομίζω ότι πρωτη φορά μπήκε στην εγκυκλιο αυτη η επισήμανση.
 Φέρνω ένα μικρό παράδειγμα.  Τρεχει το προγραμμα βρίσκει τρίτεκνους δεν καλυπτει το ποσοστο και συνεχίζει να παίρνει από μη τριτεκνους. Ο τελευταιος τριτεκνος ας πουμε τον παιρνουν στην Α΄ Δωδεκανήσου και έχει σειρά στον πίνακα 1000. Ο επόμενος μη τριτεκνος καλείται να καλυψει την θέση ας πουμε στη Δ΄Δωδεκανήσου και οτι έχει σειρά στον πινακα 300, όμως ο έχει δηλώσει στις προτιμήσεις του και την Α΄ Δωδεκανήσου και προηγείται του τρίτεκνου. Όπως καταλαβαίνεται καταστρατηγείται ο πίνακας αναπληρωτών που τα κριτήρια του είναι βασισμένα σε νόμους. Αυτό συμβαίνει πολυ πιθανόν γιατί
το ολοκληρωμένο πρόγραμμα δεν έχει " προγραμματιστεί " σωστά. Και βλέπουμε το εξής παράδοξο η εγκυκλιος ενός υπουργείου να καταρτίζεται όχι συμφωνα με τους νομους του κράτους αλλά συμφωνα με τις ανάγκες ενος " προγράμματος".
  Την παρατήρηση αυτή την κάνω απο προσωπική εμπειρία και μου κάνει εντυπωση οι υπάλληλοι του υπουργείου αντι να διορθώσουν το πρόγραμμα και είναι συμφωνο με τους νόμους του κράτους κοίταξαν να συμπεριληφθεί στην εγκυκλιο ώστε να αποφυγουν τυχόν ενστάσεις από εκπαιδευτικους. Όμως οι εγκυκλιοι δεν είναι πάνω από τους νόμους, αλλά οφείλουν να γτοηυς ερμηνευουν σωστά και να τους εφαρμόζουν.

πολύ σωστή παρατήρηση...η μόνη εξήγηση που μπορώ να δώσω είναι ότι το σύστημα τους λογίζει σαν τρίτεκνους λόγω έλλειψης των κανονικών. Άλλωστε αν υπήρχαν τρίτεκνοι διαθέσιμοι, δεν θα είχαν καν προσληφθεί.

Εγώ πάλι δεν κατάφερα να ερμηνεύσω τις παραγράφους 2β και 2γ της σελ.7 για τους ιδιωτικούς εκπαιδευτικούς...τι εννοεί ο ποιητής;;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 28, 2015, 11:44:50 πμ από IoannisDr »

Αποσυνδεδεμένος MANNI

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 609
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #638 στις: Ιούλιος 28, 2015, 12:01:12 μμ »
Μπραβο για τις επιλογες σου!!!Ομως καλο ειναι να γνωριζεις κι εσυ και μετα να κρινεις..οπως λογου χαρη γνωριζω φεκιτες σαν του λογου μου που περιμενουν 8 συναπτα ετη....γνωριζω επιτυχοντες ασεπ σε προηγουμενους διαγωνισμους που για λιγο δεν διοριστηκαν και δεν εχουν κληθει ποτε ως αναπληρωτες οπως και φεκιτες που δεν εχουν εργαστει ως αναπληρωτες...ξερεις γιατι???γιατι αυτο το κρατος δυσκολευεται να εφαρμοσει αξιοκρατικους ννομους και να ακολουθησει διαφανεις διαδικασιες παντα με τις ευλογιες αυτων που βολευονται με το υπαρχον καθεστως.Αρα επιτραψε μου να θεωρω την ανεργια των συναδελφων φεκιτων και επιτυχοντων πιο σκληρη και αναλγητη...γιατι κραταει χρονια η κολωνια!!!ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ Η ΑΝΕΡΓΙΑ ΤΩΝ ΣΥΝΑΔΕΛΦΩΝ ΣΟΥ...ΑΝ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΧΕΙΣ ΝΙΩΣΕΙ ΣΤΟ ΠΕΤΣΙ ΣΟΥ ΜΗΝ ΚΡΙΝΕΙΣ
Την ανεργία την έχω νιώσει χρόνια , γι' αυτό αντέχω τα δυσπρόσιτα . Όσον αφορά τους Φεκίτες κανείς δεν αμφισβητεί ότι αυτό που έχει συμβεί είναι απαράδεχτο , σαφώς έπρεπε να έχουν διοριστεί . Στην ειδικότητά μου δεν έχουμε εναπομείναντες φεκίτες , όσο για αδικίες το ξέρω καλύτερα από τον καθένα , σαφώς εγώ και εσύ θα είχαμε διοριστεί αν δεν υπήρχαν όλοι οι πλάγιοι τρόποι . Και πάλι συμφωνώ ναι να διπλασιάζονται τα μόρια αλλά όντως δεν έπρεπε να γίνει αναδρομικά

Αποσυνδεδεμένος MANNI

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 609
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #639 στις: Ιούλιος 28, 2015, 12:26:32 μμ »
ορθώς έπραξες όπως φάνηκε στην πορεία...
το θέμα είναι ότι τώρα με τόσους ιδιωτικούς και μεις με τρεις Ασεπ και 7ετή προυπηρεσία θα βρεθούμε σε βραχονησίδες, γιατί δεν νομίζω ο ιδιωτικός με τόση προυπηρεσία να ξεκουνήσει να πάει στα νησάκια. Αυτό και αν είναι κατάφορη αδικία, αφού σκαρφαλώνουν στον πίνακα και σε πετάνε έξω...
και ας γυρνούσες χρόνια τώρα ανά την Ελλάδα...βρέθηκα φέτος σε δυσπρόσιτο αρχές του Μάη να δω κτ φιλαράκια και με έπιασε η καρδιά μου...Θεώρησα τυχερό τον εαυτό μου που φέτος δούλεψα σε λίγο μεγαλύτερο νησί, αυτό όμως που βλέπω είναι ότι έτσι πως πάει η ιστορία αργά ή γρήγορα δεν την γλυτώνουμε την εξορία...πραγματικά οι συνθήκες ζωής είναι τραγικές!!!
Είναι όπως τα λες οι ιδιωτικοί θα προκαλέσουν μεγάλο πρόβλημα ειδικά φέτος με το άνοιγμα πινάκων και σίγουρα δε θα πάνε σε δυσπρόσιτα γιατί δεν το έχουν ανάγκη . Σου εύχομαι φέτος ό,τι καλύτερο  :)

Αποσυνδεδεμένος Dimeos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 999
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #640 στις: Ιούλιος 28, 2015, 12:44:04 μμ »
το ότι δεν σε διόρισε εσένα το κράτος εδώ και 8 χρόνια είναι κατάπτυστο...αλλά τι σχέση εχει αυτό με τους συναδέλφους που τραβιούνται στις εσχατιές της Ελλάδας ;...
Κάνεις πως δεν καταλαβαινεις όταν σου λένε οι περισσοτεροι αναπληρωτές εδώ μεσα ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ ΣΤΟΝ ΑΣΕΠ και έτσι δουλεύουν όλα αυτά τα χρόνια; ...
το αν θα βάλουν τους ιδιωτικούς εκπαιδευτικούς στους μονιμους διορισμούς και "μπουκάρουν" και στους πίνακες αναπληρωτών περισσότεροι απ όσοι είναι τώρα, πάλι αυτο δεν σου φταίει ούτε το άνοιγμα των πινάκων , ούτε οι άλλοι συνάδελφοι ...
αν στην ειδικότητα σου που δεν ξέρω ποια είναι , παιρνουν λίγα ατομα, τί σου φταιει το άνοιγμα των πινάκων και τι σχέση έχουν οι άλλοι με αυτο; ...
Μην τα μπερδευεις συνάδελφε ...και στην τελική ,προσωπικά μιλώντας , και καθόλου να μην μέτραγαν τα μόρια, πάλι θα πηγαινα όπου με έστελναν για να ΕΧΩ ΔΟΥΛΕΙΑ....900-1000 ευρώ δεν τα βρίσκω πεταμένα στον δρόμο, ούτε τα ένσημα...
δούλεψα 7 χρόνια στον ιδιωτικό τομέα στα φροντιστήρια και έμαθα να εκτιμώ κάποια πράγματα...
8 χρόνια αν ήμουν στην περίπτωση σου ποιος θα με ζούσε; ο μπαμπάς κι η μαμά; ...τα πεθερικά; άλλος ; άλλη;....το πρόγραμμα της θεσσαλονίκης με τους 7000 μαζικους διορισμούς; ... :P
Όλοι σε αυτό το φόρουμ υποστηρίξαμε και υποστηρίζουμε όλους αυτους που έχουν ΦΕΚ και πρέπει να διοριστούν,επιβάλλεται,αλλά μόνο αυτούς, όχι ΜΟΝΟ τους επιτυχοντες του 08 ,όπως κουτοπόνηρα κάποιοι προσπαθουν να πετύχουν,αγνοώντας τους επιτυχόντες άλλων διαγωνισμών...
και φαίνεται να το καταφέρνουν...ούτε ένας λοιπόν δεν είπε το αντίθετο για την περίπτωσή σου κι εσυ είσαι επιθετικός κι ερειστικός...
χαλάρωσε συνάδελφε ...φιλικά ...
εσυ μαλλον τα εχεις μπερδεψει.ο συναδελφος δεν ειναι κατα του ανοιγματος,αλλα κατα του ανοιγματος με το παλιο συστημα....αν ηταν με συντελεστες οπως ξεραμε κανεις δε θα μιλουσε....

Αποσυνδεδεμένος asep2008

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 331
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #641 στις: Ιούλιος 28, 2015, 12:53:09 μμ »
εσυ μαλλον τα εχεις μπερδεψει.ο συναδελφος δεν ειναι κατα του ανοιγματος,αλλα κατα του ανοιγματος με το παλιο συστημα....αν ηταν με συντελεστες οπως ξεραμε κανεις δε θα μιλουσε....
   Ακριβως!!!Και να ηταν το μοναδικο ατομο που αλλα γραφω αλλα καταλαβαινει...η διαστρεβλωση και η παραποιηση λεγομενων παει κι ερχεται.το ξαναλεω τελευταια φορα...ανοιγμα πινακων βασει 3848 η κατι προμοιο.βαθμολογια καλυτερου ΑΣΕΠ ΚΑΙ προυπηρεσια με συντελεστη.Εφοσον εχει ταβανι το ΑΣΕΠ σε μορια βαθμολογικα αντιστοιχο ταβανι πρεπει να εχει και η προυπηρεσια.ΟΧΙ ΣΤΟ ΠΑΛΙΟ ΚΑΘΕΣΤΩΣ ΑΝΟΙΓΜΑΤΟΣ ΠΙΝΑΚΩΝ.Οσοι δεν εχουν ΑΣΕΠ απλα πανε σπιτι τους.

Αποσυνδεδεμένος LITHIUM

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #642 στις: Ιούλιος 28, 2015, 01:01:44 μμ »
Όσοι δεν έχουν προυπηρεσία να πάνε σπίτι τους.

Αποσυνδεδεμένος asep2008

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 331
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #643 στις: Ιούλιος 28, 2015, 01:08:01 μμ »
Όσοι δεν έχουν προυπηρεσία να πάνε σπίτι τους.
να μας πεις μονο τον τροπο που την απεκτησες κι εγω θα το κλεισω το στομα μου!!!!!!!!!!!!!!!1

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160776
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 436
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 369
Σύνολο: 377

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.09 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.