*

Αποστολέας Θέμα: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016  (Αναγνώστηκε 614434 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος troktiko

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1983
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #1330 στις: Αύγουστος 25, 2015, 10:42:18 μμ »
H σημερινη πληροφορηση απο το υπουργειο ελεγε τα εξης : Η εγκυκλιος θα ειναι η ιδια και απλα θα δημοσιευτει σε ΦΕΚ .Οταν ρωτησα εαν επηρεαζουν τα ασφαλιστικα μου ειπανε καθολου. Μπορει το Υπουργειο να μην τα κανει αποδεκτα (εχει το δικαιωμα αυτο) και να οδηγηθουμε σε δικη .Αυτα απο πληροφορηση απο ατομα εκ των εσω. Εαν με κοροιδευουν σας κοροιδευω και εγω. Δεν θα μπω αλλο σε αντιπαραθεση με παιδακια που δεν μπορουν να αποχωριστουν το φαγητο της μαμας τους. Εως τωρα ειχα σωστες πληροφοριες .
‘’Intelligence is the ability to adapt to change’’ Steven Hawking

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:43:09 »

Αποσυνδεδεμένος fainareti

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 524
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #1331 στις: Αύγουστος 25, 2015, 10:43:45 μμ »
Fainareti να προσεχείς σε  παρακαλώ τι λες.Δουλεύω ανελλιπώς από το 2010 και έχασα με το άνοιγμα σας -που δε θα γίνει -1300 θεσεις.Με πιο δικαίωμα θα μου πάρει τη θέση αυτός που δούλεψε π.χ 14 και 15 σε δυσπρόσιτο?Όταν εγώ Δούλευα σε χωριά 500 χλμ.βόρεια αλλά όχι δυσπρόσιτο ημουν ηλιθιος?Και επειδή θα πεις ίσως ότι κακώς μετράνε δίπλα τα δυσπρόσιτα,θα σου πω ότι δυστυχώς ψηφιστηκε από το 2003 και ο Συρίζας υποτίθεται ότι δεν προλαβε να το καταργήσει αναδρομικά όπως έλεγαν.Όμως το άνοιγμα είναι προστυχο και παράνομο.Φερέ επιχειρήματα ότι δεν ειναι. Δες όμως ταυτοχρονα το νομο της Διαμαντοπούλου που ισχύει ακόμα. Λέει ότι δεν ανοίγουν για κανενα λόγο αν δε γίνει ΑΣΕΠ.Συνάδελφοί όσοι χασατε εστω και μια θέση αν το υπουργειο επίμεινει στο άνοιγμα,που απο οσο γνωρίζω δε θα κάνουν τίποτα πριν την υπηρεσιακή γιαυτό και κωλυσιεργουν,αν λέω δεν τους κλείσει όλοι στο υπουργείο και στο ΣτΕ μαζί με τον ΣΑΝ!

Ο Νόμος της Διαμαντοπούλου ψηφίστηκε για να μην εφαρμοστεί ποτέ!Άτυπα άρθηκε η μονιμότητα με το να αφήνει ανοιχτό το ενδεχόμενο ΑΣΕΠ, που δεν έχουν τα χρήματα, αλλά και ούτε την πολιτική βούληση για να τον διεξάγουν. Ποιός σου είπε ότι εφαρμόστηκε;Ακου: Δουλεύω από το 2009 ως αναπληρώτρια, δούλεψα σε ιδιωτικό σχολείο 3 χρόνια, έχω 2 ΑΣΕΠ, έκανα ωρομισθίες έχω μεταπτυχιακό και τρέχω ανελλειπώς όλα αυτά τα χρόνια όπου με στέλνουν.Έχω δυο χρόνια σε δυσπρόσιτο, όπου οι συνθήκες ήταν πάρα πολύ πιεστικές. μιλάω εκ πείρας.
Η μοίρα του ανθρώπου είναι η εξελιξη.

Αποσυνδεδεμένος Wolowitz

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1183
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ.04.01
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #1332 στις: Αύγουστος 25, 2015, 10:51:43 μμ »
H σημερινη πληροφορηση απο το υπουργειο ελεγε τα εξης : Η εγκυκλιος θα ειναι η ιδια και απλα θα δημοσιευτει σε ΦΕΚ .Οταν ρωτησα εαν επηρεαζουν τα ασφαλιστικα μου ειπανε καθολου. Μπορει το Υπουργειο να μην τα κανει αποδεκτα (εχει το δικαιωμα αυτο) και να οδηγηθουμε σε δικη .Αυτα απο πληροφορηση απο ατομα εκ των εσω. Εαν με κοροιδευουν σας κοροιδευω και εγω. Δεν θα μπω αλλο σε αντιπαραθεση με παιδακια που δεν μπορουν να αποχωριστουν το φαγητο της μαμας τους. Εως τωρα ειχα σωστες πληροφοριες .
Αυτή την πληροφόρηση είχα κι εγώ. Μόλις δημοσιευτεί το ΦΕΚ θα γίνει νέα δικαστική προσβολή και το υπουργείο είναι αναγκασμένο να προχωρήσει σε νέα αναστολή μέχρι την εκδίκαση της υπόθεσης που μπορεί να γίνει μέσα στο ΄15. Το θέμα είναι μέχρι να γίνει η εκδίκαση το υπουργείο πώς θα προσλάβει;

Αποσυνδεδεμένος MIKE_1924

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 132
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #1333 στις: Αύγουστος 25, 2015, 10:53:55 μμ »
Το τροκτικο έχει ακριβείς πληροφοριες, να τον πιστεύετε,τόσα χρόνια έχει στο υπουργείο σε πολυθρόνα μαλακή από το κόμμα φυσικα. ΔΑΚΕ και ξερό ψωμί.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:43:09 »

Αποσυνδεδεμένος pelargos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 230
  • Ακόμα ελπίζω!!!!!!!!!!!!
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #1334 στις: Αύγουστος 25, 2015, 10:58:49 μμ »
Οι κακίες και τα καρφιά δεν έχουν θέση σε αυτό το φόρουμ όπου κάποιοι παρέχουν ακριβείς πληροφορίες χρόνια τώρα.Όποιος δεν αντέχει να ακούει τα νέα που μεταφέρουν οι συνάδελφοι ας κλείσει τον υπολογιστή του και ας πάει για λίγο τρέξιμο, χαλαρώνει και αποφορτίζει, δοκιμάστε το!!!!!!

lxmix

  • Επισκέπτης
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #1335 στις: Αύγουστος 25, 2015, 11:01:55 μμ »
Οι κακίες και τα καρφιά δεν έχουν θέση σε αυτό το φόρουμ όπου κάποιοι παρέχουν ακριβείς πληροφορίες χρόνια τώρα.Όποιος δεν αντέχει να ακούει τα νέα που μεταφέρουν οι συνάδελφοι ας κλείσει τον υπολογιστή του και ας πάει για λίγο τρέξιμο, χαλαρώνει και αποφορτίζει, δοκιμάστε το!!!!!!


Αποσυνδεδεμένος MIKE_1924

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 132
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #1336 στις: Αύγουστος 25, 2015, 11:05:40 μμ »
Pelarrgos θα συμφωνησω μαζί σου.Αρκεί αυτοί που αντί να ζητούν διορισμό,ζητούν ανοίγματα πινάκων παράνομα.,και κυρίως αυτοί που έχουν "δουλέψει" σε υπουργεία βαλτοι από το κόμμα,να μην ειρωνευόνται όσους έχουν γυρίσει 5 χρόνια τη μισή Ελλαδα και να  μη
βρίζουν όλους τους  συναδέλφους της πρωτοβάθμιας.ΟΚ?
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 25, 2015, 11:10:18 μμ από MIKE_1924 »

Αποσυνδεδεμένος troktiko

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1983
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #1337 στις: Αύγουστος 25, 2015, 11:09:27 μμ »
Φυσικος δεν θα κανει αποδεκτα τα ασφαλιστικα τοσο απλα. Εχει το δικαιωμα αυτο. Μικε απαξιω......η δεν καταλαβαινεις η δεν αξιζει να λεγεσαι εκπαιδευτικος αφου δεν ξερεις να διαβαζεις.3 χρονια λεβεντη μου ειμαι μακρια απο τα 3 παιδια μου επειδη η διαμαντω για αγνωστους λογους κλειδωσε τους πινακες. Στο υπουργειο ειχα και εχω σχεσεις με ατομα αξια οχι μονο απο την ηγεσια. Δεν αρνηθηκα οτι ειχα και με την ηγεσια . Δεν ημουν ομως ο μοναδικος. Ποτε δεν δουλεψα σε υπουργειο.Ομως στο ξαναγραφω για να το εμπεδωσεις μετα απο 2 ασεπ καταφερα και δουλεψα ως αναπληρωτης . Αυτη την στιγμη εχω καμια 60 μηνες προυπηρεσια η αλλιως 7-8 χρονια. Ειμαι κατοχος μεταπτυχιακου και τριτεκνος. Στο σχολειο που δουλεψα φετος οι συναδελφοι σου δασκαλοι ατυπα με ορισαν στην θεση του υποδιευθυντη. Κατεβηκα στις εκλογες με μια παραταξη , επαναλαμβανω σε ξενο τοπο , και εκλεχτηκα. Λοιπον μαθημα οχι σε μενα. Οσοι με γνωριζουν προσωπικα ξερουν. Επισης θα σου αναφερω οτισυνδικαλιστες της δοε που εκλεχτηκαν μου τηλεφωνουν ανα καιρους για να ακουσουν την αποψη μου. Ολα αυτα φιλικα
‘’Intelligence is the ability to adapt to change’’ Steven Hawking

Αποσυνδεδεμένος fainareti

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 524
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #1338 στις: Αύγουστος 25, 2015, 11:13:38 μμ »
Φυσικος δεν θα κανει αποδεκτα τα ασφαλιστικα τοσο απλα. Εχει το δικαιωμα αυτο. Μικε απαξιω......η δεν καταλαβαινεις η δεν αξιζει να λεγεσαι εκπαιδευτικος αφου δεν ξερεις να διαβαζεις.3 χρονια λεβεντη μου ειμαι μακρια απο τα 3 παιδια μου επειδη η διαμαντω για αγνωστους λογους κλειδωσε τους πινακες. Στο υπουργειο ειχα και εχω σχεσεις με ατομα αξια οχι μονο απο την ηγεσια. Δεν αρνηθηκα οτι ειχα και με την ηγεσια . Δεν ημουν ομως ο μοναδικος. Ποτε δεν δουλεψα σε υπουργειο.Ομως στο ξαναγραφω για να το εμπεδωσεις μετα απο 2 ασεπ καταφερα και δουλεψα ως αναπληρωτης . Αυτη την στιγμη εχω καμια 60 μηνες προυπηρεσια η αλλιως 7-8 χρονια. Ειμαι κατοχος μεταπτυχιακου και τριτεκνος. Στο σχολειο που δουλεψα φετος οι συναδελφοι σου δασκαλοι ατυπα με ορισαν στην θεση του υποδιευθυντη. Κατεβηκα στις εκλογες με μια παραταξη , επαναλαμβανω σε ξενο τοπο , και εκλεχτηκα. Λοιπον μαθημα οχι σε μενα. Οσοι με γνωριζουν προσωπικα ξερουν. Επισης θα σου αναφερω οτισυνδικαλιστες της δοε που εκλεχτηκαν μου τηλεφωνουν ανα καιρους για να ακουσουν την αποψη μου. Ολα αυτα φιλικα
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Η μοίρα του ανθρώπου είναι η εξελιξη.

Αποσυνδεδεμένος pelargos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 230
  • Ακόμα ελπίζω!!!!!!!!!!!!
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #1339 στις: Αύγουστος 25, 2015, 11:13:50 μμ »
Pelarrgos θα συμφωνησω μαζί σου.Αρκεί αυτοί που αντί να ζητούν διορισμό,ζητούν ανοίγματα πινάκων παράνομα.Και κυρίως αυτοί που έχουν "δουλέψει" σε υπουργεία βαλτοι από το κόμμα,να ειρωνευόνται όσους έχουν γυρίσει 5 χρόνια τη μισή Ελλαδα και να βρίζουν όλους τους  συναδέλφους της πρωτοβάθμιας.ΟΚ?
Νομίζω πως πολλοί έχουν το δίκαιο με το μέρος τους, και όσοι όπως εσύ κι εγώ έχουμε γυρίσει τη μισή Ελλάδα μόνο μετά από ΑΣΕΠ , και οι της πρωτοβάθμιας και οι της δευτεροβάθμιας, και όσοι δούλεψαν στα δισπρόσιτα και τρόμαξαν να βγάλουν τη χρονιά.Τι να πω; αυτό που φταίει είναι η ελλειψη διορισμών!!!!!!!!!!οι διάφορες ομάδες στο χώρο υπήρχαν πάντα.

lxmix

  • Επισκέπτης
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #1340 στις: Αύγουστος 25, 2015, 11:14:40 μμ »
Intelligence is the ability to adapt to change.

Χρυσή Αυγή ψηφίζεις στις 20/09 μην μπερδευτείς ε.

Αποσυνδεδεμένος diontsa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 84
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #1341 στις: Αύγουστος 25, 2015, 11:20:43 μμ »
Φυσικος δεν θα κανει αποδεκτα τα ασφαλιστικα τοσο απλα. Εχει το δικαιωμα αυτο. Μικε απαξιω......η δεν καταλαβαινεις η δεν αξιζει να λεγεσαι εκπαιδευτικος αφου δεν ξερεις να διαβαζεις.3 χρονια λεβεντη μου ειμαι μακρια απο τα 3 παιδια μου επειδη η διαμαντω για αγνωστους λογους κλειδωσε τους πινακες. Στο υπουργειο ειχα και εχω σχεσεις με ατομα αξια οχι μονο απο την ηγεσια. Δεν αρνηθηκα οτι ειχα και με την ηγεσια . Δεν ημουν ομως ο μοναδικος. Ποτε δεν δουλεψα σε υπουργειο.Ομως στο ξαναγραφω για να το εμπεδωσεις μετα απο 2 ασεπ καταφερα και δουλεψα ως αναπληρωτης . Αυτη την στιγμη εχω καμια 60 μηνες προυπηρεσια η αλλιως 7-8 χρονια. Ειμαι κατοχος μεταπτυχιακου και τριτεκνος. Στο σχολειο που δουλεψα φετος οι συναδελφοι σου δασκαλοι ατυπα με ορισαν στην θεση του υποδιευθυντη. Κατεβηκα στις εκλογες με μια παραταξη , επαναλαμβανω σε ξενο τοπο , και εκλεχτηκα. Λοιπον μαθημα οχι σε μενα. Οσοι με γνωριζουν προσωπικα ξερουν. Επισης θα σου αναφερω οτισυνδικαλιστες της δοε που εκλεχτηκαν μου τηλεφωνουν ανα καιρους για να ακουσουν την αποψη μου. Ολα αυτα φιλικα
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++===
+++++++++++++++++++++++++++++=

Αποσυνδεδεμένος MIKE_1924

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 132
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #1342 στις: Αύγουστος 25, 2015, 11:29:38 μμ »
Troktiko είσαι επιτυχών του ΑΣΕΠ και αντί να ωρυεσαι κατά του ανοιγματος ζητας να ανοίξουν για να συνεχίσεις να τρέχεις αναπληρωτης. Και ενώ λες ότι είσαι τριτεκνος και προηγείσαι εκ των πραγμάτων θες το άνοιγμα για να γελάς με τις ανακατατάξεις .Όσο για τις πολιτικές σου επιτυχιες τι μου τις λες?Αρχηγός κόμματος είμαι να σε βαλω στα ψηφοδέλτια?Για όλους αυτούς τους λόγους δε μου κάνει εντύπωση αν οι συνδικαλιστές της ΔΟΕ- φαντάζομαι με γαλαζοπράσινες περγαμηνές - σε συμβουλεύονται!!!

Αποσυνδεδεμένος panpan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 428
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #1343 στις: Αύγουστος 25, 2015, 11:37:14 μμ »
Troktiko είσαι επιτυχών του ΑΣΕΠ και αντί να ωρυεσαι κατά του ανοιγματος ζητας να ανοίξουν για να συνεχίσεις να τρέχεις αναπληρωτης. Και ενώ λες ότι είσαι τριτεκνος και προηγείσαι εκ των πραγμάτων θες το άνοιγμα για να γελάς με τις ανακατατάξεις .Όσο για τις πολιτικές σου επιτυχιες τι μου τις λες?Αρχηγός κόμματος είμαι να σε βαλω στα ψηφοδέλτια?Για όλους αυτούς τους λόγους δε μου κάνει εντύπωση αν οι συνδικαλιστές της ΔΟΕ- φαντάζομαι με γαλαζοπράσινες περγαμηνές - σε συμβουλεύονται!!!
ΜΙΚΕ φίλε μου αν και Παοκτσής νομίζω ότι δεν είσαι σε καλό δρόμο......

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160776
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 436
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 377
Σύνολο: 386

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.06 δευτερόλεπτα. 29 ερωτήματα.