*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 2997365 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος bania

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 711
    • Προφίλ
παιδια καλημερα πως θα ξερω σε ποιο σδε να κανω τα χαρτια μου αγου δεν εχουν βγει τα κενα?

κενά δε βγαίνουν όσο το παρακολουθώ...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος bania

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 711
    • Προφίλ
Καλημέρα,
τα σεμινάρια στις σχολές γονέων μετράνε να τα στείλουμε και αυτά;(οι βεβαιώσεις τους είναι σε ώρες)

Φοβάμαι πως όχι... σε ποια κατηγορία να προσμετηθούν; Αν τα έχει καταθέσει κανείς ποτέ ας μας ενημερώσει όμως... :)

Αποσυνδεδεμένος Πνμ

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 153
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
ναι αλλα δε λεει οτο πρεπει να κανουμε τα χαρτια μας σε ενα μονο σδε? πως ξερω που να τα κανω? αν τα κανω πχ για τα σδε γιαννιτσων και δεν εχει την ειδικοτητα μου?

Αποσυνδεδεμένος bania

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 711
    • Προφίλ
ναι αλλα δε λεει οτο πρεπει να κανουμε τα χαρτια μας σε ενα μονο σδε? πως ξερω που να τα κανω? αν τα κανω πχ για τα σδε γιαννιτσων και δεν εχει την ειδικοτητα μου?

Απλά το ρισκάρεις. Αυτό κάνουμε τόσα χρόνια. Δεν είναι καινούρια πρακτική  ???

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος joinJ

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 189
  • ὁ ἀναμάρτητος ὑμῶν πρῶτος βαλέτω λίθον
    • Προφίλ
καλησπέρα και από εμένα. μίλησα με κάποιο σδε και έμαθα ότι μπορεί να καλύψουν θέσεις στο σδε από επιπλέον μόνιμους, περά  των αποσπάσεων που έχουν ήδη ανακοινωθεί. Δεν ξέρω αν θα συμβεί και σε άλλα σδε. απλά το αναφέρω. επίσης, αναρωτιέμαι αν θα λειτουργήσουν όλα τα σδε ή τα παραρτήματα. οπότε, θεωρώ ότι η επιλογή του ΕΝΟΣ σδε θα γίνει κατά τύχη...Μίλησα και με δικηγόρο και μου είπε ότι δεν είναι σωστό να δηλώνουμε ένα σδε. Μπορεί ο οποιοσδήποτε π.χ. να διεκδικήσει διαφεύγοντα κέρδη αν δηλώσει σδε που δεν θα προσληφθεί για κάποιο λόγο..., ενώ θα μπορούσε να προσληφθεί σε κάποιο άλλο με βάση τα μόρια που θα συγκεντρώσει. αυτά τα ωραία...
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 08, 2012, 12:36:09 μμ από joinJ »

Αποσυνδεδεμένος serenata

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 192
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Να μαζέψουμε υπογραφές και να πάμε σε δικηγόρο!

Αποσυνδεδεμένος pepita1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 24
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
καλησπέρα και από εμένα. μίλησα με κάποιο σδε και έμαθα ότι μπορεί να καλύψουν θέσεις στο σδε από επιπλέον μόνιμους, περά  των αποσπάσεων που έχουν ήδη ανακοινωθεί. Δεν ξέρω αν θα συμβεί και σε άλλα σδε. απλά το αναφέρω. επίσης, αναρωτιέμαι αν θα λειτουργήσουν όλα τα σδε ή τα παραρτήματα. οπότε, θεωρώ ότι η επιλογή του ΕΝΟΣ σδε θα γίνει κατά τύχη...Μίλησα και με δικηγόρο και μου είπε ότι δεν είναι σωστό να δηλώνουμε ένα σδε. Μπορεί ο οποιοσδήποτε π.χ. να διεκδικήσει διαφεύγοντα κέρδη αν δηλώσει σδε που δεν θα προσληφθεί για κάποιο λόγο..., ενώ θα μπορούσε να προσληφθεί σε κάποιο άλλο με βάση τα μόρια που θα συγκεντρώσει. αυτά τα ωραία...

Ξέρω ότι σε κάποια ΣΔΕ που έχουν 1-2 μόνιμους ζήτησαν προσωρινά να τους στείλει προσωπικό που πλεονάζει από τις δευτεροβάθμιες. Αυτό όμως θα γίνει μέχρι να πάνε οι ωρομίσθιοι.

Αποσυνδεδεμένος ioannis00

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 699
    • Προφίλ
Αν πλεονάζουν,  δεν βλέπω ποιό λόγο θα έχουν για να προσλάβουν ωρομίσθιους. Και πέρυσι οι αποσπάσεις των μόνιμων έγιναν σε δύο φάσεις: στην πρώτη αποσπάστηκαν όσοι το είχαν ζητήσει με βάση τα μόριά τους και στη δεύτερη διατέθηκαν σε Σ.Δ.Ε. όσοι πλεόναζαν ή δεν συμπλήρωναν ωράριο, χωρίς φυσικά να έχουν κάνει σχετική αίτηση. 

Αποσυνδεδεμένος emily_

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 883
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Μήπως υπάρχει κάποιος που να έχει εργαστεί ταυτόχρονα και ως αναπληρωτής στην τυπική εκπαίδευση αλλά και ως ωρομίσθιος στα ΣΔΕ?  Αν είναι, ας μου στείλει π.μ. γιατί έχω κάποιες απορίες..

kipos

  • Επισκέπτης
Καλό απόγευμα,

Γνωρίζει κάποιος αν για τη γνώση χρήσης Η/Υ αρκεί μόνο η κατάθεση της αναλυτικής βαθμολογίας όλων των μαθημάτων της σχολής ή επιπλέον βεβαίωση από  τη γραμματεία της σχολής που να αναφέρει ξεχωριστά τα 4 τουλάχιστον μαθήματα υπολογιστών;

Αποσυνδεδεμένος afriendforyou

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 617
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Θέλω να ρωτήσω όσους έχουν κάνει online αίτηση   εκεί που δηλώνουμε το μεταπτυχιακό έχει  επιλόγες : συναφές και μη συναφές . Συναφές ως προς τί ; ως προς το πτυχίο ; ή ως προς την εκπαίδευση ενηλίκων ;

kipos

  • Επισκέπτης
Στην προκήρυξη γράφει "Μεταπτυχιακές σπουδές (μεταπτυχιακό, διδακτορικό) στην Εκπαίδευση
Ενηλίκων, στη Συνεχιζόμενη Εκπαίδευση, στη Διά Βίου Εκπαίδευση
λαμβάνουν το μέγιστο αριθμό μορίων.
Μεταπτυχιακές σπουδές (μεταπτυχιακό, διδακτορικό) σε άλλες ειδικεύσεις-
κατευθύνσεις μοριοδοτούνται αντίστοιχα με 2 μόρια λιγότερο" άρα μάλλον αν το μεταπτυχιακό είναι στο ίδιο γνωστικό αντικείμενο με το πτυχίο θα μοριοδοτηθεί με 2 μόρια λιγότερο.


Αποσυνδεδεμένος serenata

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 192
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Πάντως για την μετάφραση και επικύρωση του πτυχίου ξένων γλωσσών δεν ξέραν να μου πουν. Είπα αν το μεταφράσω μόνη μου και το πάω σε δικηγόρο να το επικυρώσει αν γίνεται και επίσης δεν ξέρανε.

Αποσυνδεδεμένος pepita1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 24
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Θέλω να ρωτήσω όσους έχουν κάνει online αίτηση   εκεί που δηλώνουμε το μεταπτυχιακό έχει  επιλόγες : συναφές και μη συναφές . Συναφές ως προς τί ; ως προς το πτυχίο ; ή ως προς την εκπαίδευση ενηλίκων ;

Για την εκπαίδευση ενηλικων. Τα υπόλοιπα είναι με δύο μόρια λιγότερο.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160631
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 847
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 386
Σύνολο: 402

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.054 δευτερόλεπτα. 29 ερωτήματα.