*

Ψηφοφορία

Συμφωνείτε με το διαμορφούμενο νέο σύστημα διορισμών/προσλήψεων στην εκπείαδευση;

Ναι
69 (38.1%)
Όχι
112 (61.9%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 179

Αποστολέας Θέμα: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018  (Αναγνώστηκε 1741945 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος hkal

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 205
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #10304 στις: Ιανουάριος 18, 2019, 09:45:42 μμ »
https://e-mesara.gr/na-dioristoyn-oloi-oi-epitychontes-toy-asep-toy-2008-k-gavrogloy-ayto-leei-i-koini-logiki-kai-i-dikaiosyni/?fbclid=IwAR2Erfky7WJlXksE4i6ReUIL1aoKyV3VYzNert3vwz5yqaesppmQlrlZdYA


ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ  ΟΣΟΙ  ΕΙΝΑΙ  ΣΕ  ΣΕΙΡΑ  ΠΑΝΩ  ΑΠΟ  ΤΟΝ  ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ  ΔΙΟΡΙΣΘΕΝΤΑ  ΜΕ  ΔΙΚΑΣΤΙΚΗ  ΑΠΟΦΑΣΗ
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 18, 2019, 09:47:15 μμ από hkal »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:42:28 »

Αποσυνδεδεμένος Ellna

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #10305 στις: Ιανουάριος 18, 2019, 09:52:01 μμ »
Μια ερωτηση κυριοι συναδελφοι.Σεμιναριο πληροφορικης απο την ελληνικη μαθηματικη εταιρια ισχυει στο νεο συστημα η' τζαμπα εδωσα τα λιγα λεφτουδακια μου?

Αποσυνδεδεμένος konstantinos1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 366
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #10306 στις: Ιανουάριος 18, 2019, 09:59:42 μμ »
1. Μοριοδότηση δευτερου πτυχίου πρέπει να βγει. Δεν μπορεί να έχει περισσότερα μόρια κάποιος με δύο πτυχία με  βαθμό 5 από κάποιον με ένα πτυχίο με βαθμό 9.
2. Πρέπει να προστεθούν μόρια για τις επιπλέον ξένες γλώσσες.

Το 2 θα γίνει σχεδόν σίγουρα. Το 1 θα το παλέψουμε.
Το 2 το καταφέραμε. Το 1 το μισοκαταφέραμε.

Αποσυνδεδεμένος Ellna

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #10307 στις: Ιανουάριος 18, 2019, 10:10:20 μμ »
Θα σας πω εγω τι καταφερατε.Να εχουν ελπιδα στο ονειρο οσοι ειχαν λεφτουδακια απο το μπαμπα για μεταπτυχιακα και σεμιναρια,οσοι δεν ειχαν να μεγαλωσουν παιδια για να δουλευουν ολο το εικα σιτετραωρο και οσοι ζουν διπλα στην πολη και οχι σε κανα κατσικοχωρι τρεις ωρες μακρια απο πανεπιστημια!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:42:28 »

Αποσυνδεδεμένος konstantinos1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 366
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #10308 στις: Ιανουάριος 18, 2019, 10:28:51 μμ »
Μα ακριβώς αυτό που λες.....δεν θέλαμε καθόλου δεύτερο πτυχίο. Είναι παράλογο για διαγωνισμό εκπαιδευτικών. Με τη μοριοδότηση δεύτερου πτυχίου ουσιαστικά τιμωρείς όσους π.χ. μπήκαν στη φιλοσοφική σχολή με την πρώτη και ενισχύεις αδικαιολόγητα όσους μπήκαν αφού πρώτα τελείωσαν κανα ΤΕΙ επειδή στις πανελλήνιες πάτωσαν. " Ναι αλλά ο ΑΣΕΠ μοριοδοτεί δεύτερο πτυχίο" μας είπαν. "Ναι αλλά ο ΑΣΕΠ μοριοδοτεί προσθετικά δύο και τρεις και τέσσερις ξένες γλώσσες" τους είπαμε εμείς. Και κάπου εκεί επήλθε ο συμβιβασμός. Νομίζω υποχώρησαν αυτοί λίγο περισσότερο από εμάς.

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2897
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #10309 στις: Ιανουάριος 18, 2019, 10:33:02 μμ »
konstantinos1 ήσουν στην ομάδα της asepoula; Ή σ' άλλη;

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2853
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #10310 στις: Ιανουάριος 18, 2019, 10:39:12 μμ »
Μα ακριβώς αυτό που λες.....δεν θέλαμε καθόλου δεύτερο πτυχίο. Είναι παράλογο για διαγωνισμό εκπαιδευτικών. Με τη μοριοδότηση δεύτερου πτυχίου ουσιαστικά τιμωρείς όσους π.χ. μπήκαν στη φιλοσοφική σχολή με την πρώτη και ενισχύεις αδικαιολόγητα όσους μπήκαν αφού πρώτα τελείωσαν κανα ΤΕΙ επειδή στις πανελλήνιες πάτωσαν. " Ναι αλλά ο ΑΣΕΠ μοριοδοτεί δεύτερο πτυχίο" μας είπαν. "Ναι αλλά ο ΑΣΕΠ μοριοδοτεί προσθετικά δύο και τρεις και τέσσερις ξένες γλώσσες" τους είπαμε εμείς. Και κάπου εκεί επήλθε ο συμβιβασμός. Νομίζω υποχώρησαν αυτοί λίγο περισσότερο από εμάς.
Συγνωμη, αλλα το δευτερο πτυχιο πιυ το ριμαξατε τελικα ηταν το μονο απο τα ακαδημαϊκά που μπορεις να αποκτησεις δωρεαν! Και ειναι.λογικο μια διαδικασια 4 τουλαχιστον ετων να μοριοδοτειται το ιδιο με μια ξενη γλωσσα που ο τροπος αποκτησης της εχει πλεον ευτελιστει εντελώς και που ειναι ενα επιπλεον εξοδο? Εγω καταλαβαινω οτι αυτα ολα τα προωθησαν αυτοι που εχουν μαθει να πληρωνουν και να αγοραζουν χαρτια χωρις κοπο αλλα με τροπο.

Αποσυνδεδεμένος "Αισιόδοξη" εκπαιδευτικός

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 342
  • Γέλα, πουλί μου, γέλα, είναι η ζωή μια τρέλα!!!
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #10311 στις: Ιανουάριος 18, 2019, 10:43:44 μμ »
Μα ακριβώς αυτό που λες.....δεν θέλαμε καθόλου δεύτερο πτυχίο. Είναι παράλογο για διαγωνισμό εκπαιδευτικών. Με τη μοριοδότηση δεύτερου πτυχίου ουσιαστικά τιμωρείς όσους π.χ. μπήκαν στη φιλοσοφική σχολή με την πρώτη και ενισχύεις αδικαιολόγητα όσους μπήκαν αφού πρώτα τελείωσαν κανα ΤΕΙ επειδή στις πανελλήνιες πάτωσαν. " Ναι αλλά ο ΑΣΕΠ μοριοδοτεί δεύτερο πτυχίο" μας είπαν. "Ναι αλλά ο ΑΣΕΠ μοριοδοτεί προσθετικά δύο και τρεις και τέσσερις ξένες γλώσσες" τους είπαμε εμείς. Και κάπου εκεί επήλθε ο συμβιβασμός. Νομίζω υποχώρησαν αυτοί λίγο περισσότερο από εμάς.
"Δε θέλαμε", "Μας είπαν", "Τους είπαμε", "Αυτοί", Εμείς". Ποιοι είστε όλοι εσείς, ρε παιδιά; Τι σόι εκπροσώπηση είναι αυτή, εφόσον προωθείτε τις θέσεις σας και παίρνετε στο λαιμό σας και όλους εμάς; Είστε υποχρεωμένοι να δώσετε ονόματα και εξηγήσεις, για να ξέρουμε και εμείς ποιοι συνέβαλαν σ' αυτό το χάλι. Εκτός αν είναι τόσο εύκολο να πάρω και 'γω παραμάσχαλα 5-6 δικούς μου και να πάω να κάνω το κομμάτι μου στο Υπουργείο.
 

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2853
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #10312 στις: Ιανουάριος 18, 2019, 10:44:49 μμ »
Μα ακριβώς αυτό που λες.....δεν θέλαμε καθόλου δεύτερο πτυχίο. Είναι παράλογο για διαγωνισμό εκπαιδευτικών. Με τη μοριοδότηση δεύτερου πτυχίου ουσιαστικά τιμωρείς όσους π.χ. μπήκαν στη φιλοσοφική σχολή με την πρώτη και ενισχύεις αδικαιολόγητα όσους μπήκαν αφού πρώτα τελείωσαν κανα ΤΕΙ επειδή στις πανελλήνιες πάτωσαν. " Ναι αλλά ο ΑΣΕΠ μοριοδοτεί δεύτερο πτυχίο" μας είπαν. "Ναι αλλά ο ΑΣΕΠ μοριοδοτεί προσθετικά δύο και τρεις και τέσσερις ξένες γλώσσες" τους είπαμε εμείς. Και κάπου εκεί επήλθε ο συμβιβασμός. Νομίζω υποχώρησαν αυτοί λίγο περισσότερο από εμάς.
Επισης, για να πατωσεις στις πανελλήνιες που λες, να τελειωσεις το ΤΕΙ και μετα να μπεις στη φιλοσοφικη θελει κοτσια αγαπητε μου! Αλλα εσεις θελετε αυτα που αποκτωνται με χρημα= ευκολια και οχι με κοτσια.Ευγε!

Αποσυνδεδεμένος konstantinos1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 366
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #10313 στις: Ιανουάριος 18, 2019, 10:47:44 μμ »
1. Κάτοχος δεύτερος πτυχίου χωρίς ξένη γλώσσα: απο 16 πήγε στο 7.
2. Κάτοχος δεύτερου πτυχίου με μία γλώσσα μόνο επιπέδου Β2(lower): από 20 πήγε στο 10.
3. Μη κάτοχος δεύτερου πτυχίου με δύο γλώσσες σε άριστο επίπεδο: από 8 πήγε στο 14.
Ειδικά αν συγκρίνεις το 2 με το 3 η διαφορά είναι τεράστια.
Καλά τα καταφέραμε αλλά το ιδανικό θα ήταν να εξαφανίσουν εντελώς το δεύτερο πτυχίο. Τέλος πάντων, ας μην είμαστε και αχάριστοι.
Την asepoula δεν την γνωρίζω.

Αποσυνδεδεμένος "Αισιόδοξη" εκπαιδευτικός

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 342
  • Γέλα, πουλί μου, γέλα, είναι η ζωή μια τρέλα!!!
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #10314 στις: Ιανουάριος 18, 2019, 10:52:43 μμ »
1. Κάτοχος δεύτερος πτυχίου χωρίς ξένη γλώσσα: απο 16 πήγε στο 7.
2. Κάτοχος δεύτερου πτυχίου με μία γλώσσα μόνο επιπέδου Β2(lower): από 20 πήγε στο 10.
3. Μη κάτοχος δεύτερου πτυχίου με δύο γλώσσες σε άριστο επίπεδο: από 8 πήγε στο 14.
Ειδικά αν συγκρίνεις το 2 με το 3 η διαφορά είναι τεράστια.
Καλά τα καταφέραμε αλλά το ιδανικό θα ήταν να εξαφανίσουν εντελώς το δεύτερο πτυχίο. Τέλος πάντων, ας μην είμαστε και αχάριστοι.
Την asepoula δεν την γνωρίζω.
Προκαλείς μ' αυτά που γράφεις και δεν απαντάς. Πες μου ποιοι είστε και πώς συσταθήκατε, ώστε να έχετε το δικαίωμα εκπροσώπησης στο Υπουργείο. Τα κάνατε που τα κάνατε σκατά, δώστε μας τουλάχιστον τα φόντα σας, μπας και ξυπνήσουμε και εμείς τα χάπατα που πήγαμε με το σταυρό στο χέρι και μάθουμε τα κόλπα.

Αποσυνδεδεμένος haroulalki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 824
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #10315 στις: Ιανουάριος 18, 2019, 10:58:41 μμ »
Θα σας πω εγω τι καταφερατε.Να εχουν ελπιδα στο ονειρο οσοι ειχαν λεφτουδακια απο το μπαμπα για μεταπτυχιακα και σεμιναρια,οσοι δεν ειχαν να μεγαλωσουν παιδια για να δουλευουν ολο το εικα σιτετραωρο και οσοι ζουν διπλα στην πολη και οχι σε κανα κατσικοχωρι τρεις ωρες μακρια απο πανεπιστημια!
Και να ενισχύσουν κι άλλο τους νέους που μεγάλωσαν με δύο ξένες γλώσσες ενώ εμείς ήμασταν άρχοντες με το lower.
Και μη μου πείτε τι έκανες τόσα χρόνια μπλα μπλα μπλα....
Πέρσυ πήρα και το proficiency.

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2853
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #10316 στις: Ιανουάριος 18, 2019, 11:00:08 μμ »
1. Κάτοχος δεύτερος πτυχίου χωρίς ξένη γλώσσα: απο 16 πήγε στο 7.
2. Κάτοχος δεύτερου πτυχίου με μία γλώσσα μόνο επιπέδου Β2(lower): από 20 πήγε στο 10.
3. Μη κάτοχος δεύτερου πτυχίου με δύο γλώσσες σε άριστο επίπεδο: από 8 πήγε στο 14.
Ειδικά αν συγκρίνεις το 2 με το 3 η διαφορά είναι τεράστια.
Καλά τα καταφέραμε αλλά το ιδανικό θα ήταν να εξαφανίσουν εντελώς το δεύτερο πτυχίο. Τέλος πάντων, ας μην είμαστε και αχάριστοι.
Την asepoula δεν την γνωρίζω.
Βεβαια, να εξαφανισουν το μονο που δεν αγοραζεται και θελει και κοτσια θα ξαναπω εγω!

Αποσυνδεδεμένος haroulalki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 824
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #10317 στις: Ιανουάριος 18, 2019, 11:01:23 μμ »
Επισης, για να πατωσεις στις πανελλήνιες που λες, να τελειωσεις το ΤΕΙ και μετα να μπεις στη φιλοσοφικη θελει κοτσια αγαπητε μου! Αλλα εσεις θελετε αυτα που αποκτωνται με χρημα= ευκολια και οχι με κοτσια.Ευγε!
Σωστή!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160021
  • Σύνολο θεμάτων: 19214
  • Σε σύνδεση σήμερα: 683
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 398
Σύνολο: 402

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.079 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.