*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 2997983 φορές)

0 μέλη και 27 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Niria

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
    • Προφίλ
Καλημέρα σε όλους! Πρωί πρωί έψαχνα τους πίνακες και διαπίστωσα ότι σε ορισμένα σδε π.χ. στο σδε παλλήνης δεν υπάρχει ούτε ένα όνομα πράσινο για την ελληνική γλώσσα. Αυτό τί σημαίνει ότι δεν προέκυψαν ανάγκες και δεν πήραν κανέναν φιλόλογο?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος domenica

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1170
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Li0,και στο ΣΔΕ Σερρών δεν αναρτήθηκε τπτ για την ελληνική γλώσσα όπως και για άλλες ειδικότητες.Ρε παιδιά,τότε τι λένε ότι είναι οι οριστικοί πίνακες??

Οπως αναφερόταν στην ανακοίνωση του ΙΔΕΚΕ, πρόκειται για τους οριστικούς πίνακες ΣΔΕ μέρους των ωρομισθίων εκπαιδευτικών που είναι υποψήφιοι.
Δεν έχουν ακόμη ολοκληρωθεί οι απαραίτητες διαδικασίες ελέγχου που αφορούν όλα τα ΣΔΕ, σε όλα τα γνωστικά αντικείμενα ,σε όλες τις περιοχές.
(αλλωστε αυτό το αναφέραμε ξανά λίγες σελ πίσω..)
" ο κόσμος μόνο όταν τον μοιράζεσαι υπάρχει "
   Τάσος Λειβαδίτης

Αποσυνδεδεμένος helena86

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 130
    • Προφίλ
Να ρωτήσω και γω κατι; Σήμερα είδα τον πίνακα και είμαι απο τα άτομα που έχουν επιλεγεί.. Μήπως έγραφε πότε θα στείλουμε τα δικαιολογητικά μας ή δεν ξέρουμε τίποτα ακόμα;

Αποσυνδεδεμένος kafi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 200
    • Προφίλ
Να ρωτήσω και γω κατι; Σήμερα είδα τον πίνακα και είμαι απο τα άτομα που έχουν επιλεγεί.. Μήπως έγραφε πότε θα στείλουμε τα δικαιολογητικά μας ή δεν ξέρουμε τίποτα ακόμα;
Σε 3 εργάσιμες! Δηλ. μέχρι την Τετάρτη. Τώρα όμως που "έπεσε" το σύστημα του ideke και δεν ανοίγει καθόλου η σελίδα του, δεν αποκλείεται να βγάλουν καμιά καινούρια ανακοίνωση γιατί πολλοί δεν πρόλαβαν να δουν αποτελέσματα! ;)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος helena86

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 130
    • Προφίλ
Και γώ το ίδιο έπαθα!!Ευτυχώς υπάρχει το forum!!

Αποσυνδεδεμένος kostas7

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 129
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν πέφτεις, δεν προσπαθείς αρκετά.
    • Προφίλ
Το ενδεχομενο να μη χρειαζονται ατομα π.χ. για το μαθημα της ελληνικης γλωσσας το εχετε σκεφτει?Εμενα εκει παει το μυαλο μου.Ισως σε μερικα ΣΔΕ να εχουν παει αποσπασμενοι καθηγητες και να ειναι πληρεις γι αυτο το μαθημα..
Να κάνεις αυτά που νομίζεις πως είναι σωστά, έστω κι αν κάνοντας αυτά πρόκειται να σε κακολογήσουν. Γιατί ο όχλος είναι κακός κριτής κάθε καλού πράγματος.
Πυθαγόρας, 580-490 π.Χ.

Αποσυνδεδεμένος mariliane

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1265
    • Προφίλ
σε ολα τα σδε της ελλαδας η ειδικοτητα των φιλολογων παιζει για τους ωρομισθιους διοτι εχει αποσπαστει μονο ενας μονιμος. εκτος βεβαια να ειναι ενα σδε με 3 μονο τμηματα(πραγμα απιθανο). συνηθως στα σδε λειτουργουν 6 τμηματα και στη χειροτερη 5. οποτε θα χρειαστει και 2ος φιλολογος,

Αποσυνδεδεμένος kostas7

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 129
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν πέφτεις, δεν προσπαθείς αρκετά.
    • Προφίλ
Ναι μακαρι να εινα ετσι.Ας περιμενουμε λοιπον μηπως και βγει νεα ανακοινωση
Να κάνεις αυτά που νομίζεις πως είναι σωστά, έστω κι αν κάνοντας αυτά πρόκειται να σε κακολογήσουν. Γιατί ο όχλος είναι κακός κριτής κάθε καλού πράγματος.
Πυθαγόρας, 580-490 π.Χ.

Αποσυνδεδεμένος eleni agglikhs

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 67
    • Προφίλ
συναδελφοι ακουστεεεεεεεε!!ειδα τα αποτελεσματα για τα σδε αλλα μου εχει συμβει το εξης:

ενω θα ημουν δευτερη στον πινακα αλλα μπηκε πριν απο εμενα μετα απο ενσταση μια κοπελα που την ξερω γιατι ειχε δουλεψει περυσι στο ιδιο σδε με εμενα...το παραλογο ειναι στις αλλαγες καποιων μοριων της...δηλαδη δηλωνει οτι εχει 4.5 μορια περιπου απο την προυπηρεσια στα σδε αλλα αυτο ειναι αδυνατο αν σκεφτει καποιος οτι δουλεψε περυσι απο τον μαρτιο κ μετα εκει..την εψαξα στον ενιαιο πινακα κ εχει 2.2 μορια...η κοπελα ειναι μια χρονια που εχει τελειωσει το πανεπιστημιο κ δεν εχει δουλεψει αλλου.

επιπλεον πριν την ενσταση της ειχε 2.5 μορια για τα σεμιναρια του ιδεκε κ τωρα εχει 10!!!πως εγεινε αυτο??σε ενα χρονο σε ποσα σεμιναρια πηγε κι εχει τοσα μορια??

το θεμα ειναι οτι εγω ισως να μην παω στο συγκεκριμενο σδε επειδη θα μου παρει την θεση..κι εχω δουλεψει περισσοτερα χρονια εγω στο σδε..
τι να κανω??εγω σκεφτομαι να παρω τηλεφωνο την δευτερα και να κανω ενσταση..θα βγει ομωσ κατι?ελεγε για ενστασεις χθες που βγηκαν οι πινακες??

Αποσυνδεδεμένος lavas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 734
    • Προφίλ
συναδελφοι ακουστεεεεεεεε!!ειδα τα αποτελεσματα για τα σδε αλλα μου εχει συμβει το εξης:

ενω θα ημουν δευτερη στον πινακα αλλα μπηκε πριν απο εμενα μετα απο ενσταση μια κοπελα που την ξερω γιατι ειχε δουλεψει περυσι στο ιδιο σδε με εμενα...το παραλογο ειναι στις αλλαγες καποιων μοριων της...δηλαδη δηλωνει οτι εχει 4.5 μορια περιπου απο την προυπηρεσια στα σδε αλλα αυτο ειναι αδυνατο αν σκεφτει καποιος οτι δουλεψε περυσι απο τον μαρτιο κ μετα εκει..την εψαξα στον ενιαιο πινακα κ εχει 2.2 μορια...η κοπελα ειναι μια χρονια που εχει τελειωσει το πανεπιστημιο κ δεν εχει δουλεψει αλλου.

επιπλεον πριν την ενσταση της ειχε 2.5 μορια για τα σεμιναρια του ιδεκε κ τωρα εχει 10!!!πως εγεινε αυτο??σε ενα χρονο σε ποσα σεμιναρια πηγε κι εχει τοσα μορια??

το θεμα ειναι οτι εγω ισως να μην παω στο συγκεκριμενο σδε επειδη θα μου παρει την θεση..κι εχω δουλεψει περισσοτερα χρονια εγω στο σδε..
τι να κανω??εγω σκεφτομαι να παρω τηλεφωνο την δευτερα και να κανω ενσταση..θα βγει ομωσ κατι?ελεγε για ενστασεις χθες που βγηκαν οι πινακες??


μπορεις να κανεις ιεραρχικη προσφυγη, ομως τα μορια του αλλου δυστυχως δεν μπορεις να τα πειραξεις!!!

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
συναδελφοι ακουστεεεεεεεε!!ειδα τα αποτελεσματα για τα σδε αλλα μου εχει συμβει το εξης:

ενω θα ημουν δευτερη στον πινακα αλλα μπηκε πριν απο εμενα μετα απο ενσταση μια κοπελα που την ξερω γιατι ειχε δουλεψει περυσι στο ιδιο σδε με εμενα...το παραλογο ειναι στις αλλαγες καποιων μοριων της...δηλαδη δηλωνει οτι εχει 4.5 μορια περιπου απο την προυπηρεσια στα σδε αλλα αυτο ειναι αδυνατο αν σκεφτει καποιος οτι δουλεψε περυσι απο τον μαρτιο κ μετα εκει..την εψαξα στον ενιαιο πινακα κ εχει 2.2 μορια...η κοπελα ειναι μια χρονια που εχει τελειωσει το πανεπιστημιο κ δεν εχει δουλεψει αλλου.

επιπλεον πριν την ενσταση της ειχε 2.5 μορια για τα σεμιναρια του ιδεκε κ τωρα εχει 10!!!πως εγεινε αυτο??σε ενα χρονο σε ποσα σεμιναρια πηγε κι εχει τοσα μορια??

το θεμα ειναι οτι εγω ισως να μην παω στο συγκεκριμενο σδε επειδη θα μου παρει την θεση..κι εχω δουλεψει περισσοτερα χρονια εγω στο σδε..
τι να κανω??εγω σκεφτομαι να παρω τηλεφωνο την δευτερα και να κανω ενσταση..θα βγει ομωσ κατι?ελεγε για ενστασεις χθες που βγηκαν οι πινακες??

Το τι δήλωσε δεν έχει σημασία. Όταν εξεταστούν τα δικαιολογητικά θα δουν ότι πιθανώς δεν έχει αυτά τα μόρια. Μην ξεχνάς ότι ακόμα η κατάταξη είναι με βάση του τι δήλωσε ο καθένας.

Αποσυνδεδεμένος psaras

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 81
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Πάντως το site του ΙΔΕΚΕ είναι σταθερά πεσμένο.
Δε βάζουν ένα link με το email της domenica... :P

Αποσυνδεδεμένος katjath

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 61
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Καλησπέρα σε όλους!

Μόλις είδα τον τελικό πίνακα κατάταξης για την ειδικότητα της ελληνικής γλώσσας εδώ στο pde, αλλά δεν υπάρχουν τα αποτελέσματα της Θεσσαλονίκης. Εντωμεταξύ η σελίδα του ideke δεν ανοίγει με τίποτα! Ξέρει κανείς τι γίνεται; Ευχαριστώ  :)

Αποσυνδεδεμένος katjath

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 61
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Συγγνώμη άκυρο! Μόλις είδα από τις προηγούμενες σελ. ότι πολλά ΣΔΕ δεν έχουν βγάλει ακόμη οριστικά αποτελέσματα. Όμως η κατάσταση με τη σελίδα του ideke που δεν ανοίγει είναι απαράδεκτη και με άγχωσε λίγο... Κατά τα άλλα ψηφιακή εποχή ???

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160666
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 874
Σύνολο: 877

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.088 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.