*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 2997789 φορές)

0 μέλη και 20 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sylvia77

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 361
    • Προφίλ
Έχουν γίνει διορθώσεις.
Αρκετοί γνωστοί μου που ήταν στις "μη ελεγμένες" είναι τώρα στις κανονικές λίστες

μπορει...
πάντως παραμένουν ακόμα σχολεία όπου σε ειδικότητες έχουν μόνο ανέλεγκτες αιτήσεις και  καθόλου ελεγμένες..

Αυτό τώρα μόνο με ενστάσεις μπορεί να λυθεί. Αρκεί να έχουν κρατήσει τα αποδεικτκά της κούριερ οι ενιστάμενοι. Διαφορετικά, δεν υπάρχει καμιά ελπίδα νομίζω

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Lucinda

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 904
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Να πάρετε καλύτερα τηλέφωνο να τους ρωτήσετε.
Βέβαια θα κάνουν 5 ώρες να το σηκώσουν, αλλά στο τέλος κάποιος θα απαντήσει. Θέλει υπομονή.
Αν έχετε κρατήσει το αποδεικτικό της κούριερ, δεν θα έχετε κανένα πρόβλημα. Είναι υποχρεωμένοι να βρουν τις αιτήσεις σας. Αν δεν τις βρουν θα αναγκατούν να το "καταπιούν" και να πουν "οκ τις βρήκαμε, συμφωνούμε με τη μοριοδότηση που έχετε δηλώσει."
Εκτός βέβαια, αν δεν έχετε βάλει μέσα υπογεγραμμένη αίτηση, που αποτελεί λόγο αποκλεισμού

Το αποδεικτικό της κούριερ το έχουμε, αλλά τι να το κάνουμε; Να πάω να τους το τρίψω στη μούρη; Είμαι και μακριά.

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
εγω απορω οταν βγουν οι τελικοι πινακες στις ειδικοτητες εκεινες που δεν υπαρχουν ελεγμενες αιτησεις τι θα κανουν? δεν θα καλεσουν κανενα?  ???

Αποσυνδεδεμένος sylvia77

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 361
    • Προφίλ
Να πάρετε καλύτερα τηλέφωνο να τους ρωτήσετε.
Βέβαια θα κάνουν 5 ώρες να το σηκώσουν, αλλά στο τέλος κάποιος θα απαντήσει. Θέλει υπομονή.
Αν έχετε κρατήσει το αποδεικτικό της κούριερ, δεν θα έχετε κανένα πρόβλημα. Είναι υποχρεωμένοι να βρουν τις αιτήσεις σας. Αν δεν τις βρουν θα αναγκατούν να το "καταπιούν" και να πουν "οκ τις βρήκαμε, συμφωνούμε με τη μοριοδότηση που έχετε δηλώσει."
Εκτός βέβαια, αν δεν έχετε βάλει μέσα υπογεγραμμένη αίτηση, που αποτελεί λόγο αποκλεισμού

Το αποδεικτικό της κούριερ το έχουμε, αλλά τι να το κάνουμε; Να πάω να τους το τρίψω στη μούρη; Είμαι και μακριά.
Θα βοηθούσε περισσότερο αν στην ένστασή σας βάλετε μέσα και το αποδεικτικό.
Αλλά επιμένω ότιπρέπει να πάρετε τηλ. Γιατί ίσως είναι άλλος ο λόγος που σας κατέταξαν εκεί. Να λείπει η αίτηση ή κάτι άλλο που δεν μπορώ να σκεφτώ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Και με τις ενστάσεις τι γίνεται τώρα; Όσοι είχαν στείλει, θα ξαναστείλουν; Γιατί δε βλέπω να τις έλαβαν υπόψιν τους.
κανε ξανα ενσταση , προσωρινοι ειναι οι πινακες παλι , οχι οριστικοι

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
εγω απορω οταν βγουν οι τελικοι πινακες στις ειδικοτητες εκεινες που δεν υπαρχουν ελεγμενες αιτησεις τι θα κανουν? δεν θα καλεσουν κανενα?  ???
κανε ξανα ενσταση , προσωρινοι ειναι οι πινακες παλι , οχι οριστικοι

Αποσυνδεδεμένος Lucinda

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 904
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Και με τις ενστάσεις τι γίνεται τώρα; Όσοι είχαν στείλει, θα ξαναστείλουν; Γιατί δε βλέπω να τις έλαβαν υπόψιν τους.
κανε ξανα ενσταση , προσωρινοι ειναι οι πινακες παλι , οχι οριστικοι


Στη δική μου περίπτωση έχουν μετρήσει λάθος τα μόρια. Τους είχα στείλει ένσταση, αλλά απ' ότι βλέπω δεν άλλαξε κάτι. Η απορία μου είναι, πρέπει να ξαναστείλω την ένσταση (το οποίο σημαίνει άλλα 13 ευρώ) ή θα εξεταστεί η πρώτη που είχα στείλει κι αν είναι θα διορθωθεί στους τελικούς πίνακες; Παίρνω τηλέφωνο, αλλά ούτε φωνή, ούτε ακρόαση...Δε μπορώ να σκορπάω τα λεφτά στις ενστάσεις, επειδή αυτοί δε ξέρουν τι τους γίνεται! >:( >:( >:(
Το αποδεικτικό από την κούριερ το έχω, αλλά πώς το χρησιμοποιώ σε αυτή τη περίπτωση;

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Και με τις ενστάσεις τι γίνεται τώρα; Όσοι είχαν στείλει, θα ξαναστείλουν; Γιατί δε βλέπω να τις έλαβαν υπόψιν τους.
κανε ξανα ενσταση , προσωρινοι ειναι οι πινακες παλι , οχι οριστικοι


Στη δική μου περίπτωση έχουν μετρήσει λάθος τα μόρια. Τους είχα στείλει ένσταση, αλλά απ' ότι βλέπω δεν άλλαξε κάτι. Η απορία μου είναι, πρέπει να ξαναστείλω την ένσταση (το οποίο σημαίνει άλλα 13 ευρώ) ή θα εξεταστεί η πρώτη που είχα στείλει κι αν είναι θα διορθωθεί στους τελικούς πίνακες; Παίρνω τηλέφωνο, αλλά ούτε φωνή, ούτε ακρόαση...Δε μπορώ να σκορπάω τα λεφτά στις ενστάσεις, επειδή αυτοί δε ξέρουν τι τους γίνεται! >:( >:( >:(
Το αποδεικτικό από την κούριερ το έχω, αλλά πώς το χρησιμοποιώ σε αυτή τη περίπτωση;
στειλε παλι την ενσταση και το αποδεικτικο του κουριερ αλλα κρατα το προτοτυπο................οταν βγουν οι ενστασεις θα ανακοινωθει και ο καθενας θα εχει ατομικη απαντηση δημοσιοποιημενη οχι απαντητικη επιστολη , ετσι εγινε περυσι και τα ανεβασαν στο διαδυκτιο στην ιστοσελιδα τους και απαντουσαν για τον καθενα ποιες ενστασεις εγιναν αποδεκτες , ποιες οχι και γιατι

Αποσυνδεδεμένος Markoulis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
    • Προφίλ
 ???
Help παιδιά...
Γιατί για κάθε υποψήφιο έχει 2 γραμμές με τα μόρια?
Και τα τελικά μόρια που ισχύουν είναι το κόκκινο κουτάκι?

Επίσης στους πληροφορικούς γιατι στη στήλη "Γνώση Η/Υ" σε μερικούς λέει "ΧΩΡΙΣ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΗ", ενώ σε άλλους "ΣΥΜΦΩΝΟ ΜΕ ΑΣΕΠ". Σε αυτή την ειδικότητα δεν εννοείται η "Γνώση Η/Υ"?

Τέλος που έχει πληροφορίες για τις ενστάσεις??? Και μεχρι ποτε μπορούν να γίνουν?

Αποσυνδεδεμένος emily_

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 883
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Μα καλά είναι δυνατόν να βγάζουν πίνακες χωρίς να έχουν ελέγξει όλες τις αιτήσεις?!!!!!! ΑΔΙΑΝΟΗΤΟ!!!!!  >:(

Αποσυνδεδεμένος JohnyWalker

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 483
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
A re δημόσιο του βρόντου και της πλάκας. Λοιπόν τελικά άλλαξα γνώμη, επειδή για να δουλέψεις πλέον στο δημόσιο απαιτείται να είσαι τρελός, χαζός, κουτσός άλλωστε για αυτό έφτασε η Ελλάδα εκεί που έφτασε, μιας και είχε άχετα άτομα σε άχετες θέσεις, ΤΕΛΙΚΑ ΣΥΜΦΩΝΩ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΟΛΟ ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΕΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΤΙΚΟ ΚΑΨΙΜΟ. Μιλάμε για εφεδρεία τρελή και κάψιμο.

Συμφωνώ απόλυτα με τις ενέργεις της κυβέρνσησης, εφεδρεία ισοπεδωτική και ατέλειωτη και φυσικά πάγωμα προσλήψεων για τα υπόλοιπα 20 χρόνια. Διότι εγώ καταλαβαίνω ότι αν έχεις τρελόχαρτο στο δημόσιο της Ελλάδας είσαι πιο μάγκας και βρίσκεις και δουλειά. Να τη χ....ω τέτοια δουλειά

Δεν είναι δυνατόν στις πέρα για πέρα μούφα δομές του ΙΔΕΚΕ, όπως είνα τα ΣΔΕ που πάνε και αυτά για κλείσιμο όλα του χρόνουάτομα με ΜΗΔΕΝ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ ΟΠΟΥΔΗΠΟΤΕ ΝΑ ΠΡΟΗΓΟΥΝΤΑΙ ΕΠΙΔΗ ΕΧΟΥΝ 1 ΧΡΟΝΟ ΑΝΕΡΓΙΑ, ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΜΕ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΝΑ ΜΕΝΟΥΝ ΑΠΟ ΕΞΩ.

ΤΕλικά σε αυτό το δημόσιο ότι και να κάνεις, αμα δεν είσαι γιος ποιλιτικού, τρελός, βλαμμένο και οτιδήποτε άλλο πάντα από την έξω θα είσαι

Για αυτό επιτάσσεται πλέον άμεσο κλείσιμο και απόλυση των ηλιθίων που μπήκαν και έφτιαξαν αυτό το τέρας και έκτρωμα που λέγεται δημόσιο
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 22, 2011, 01:31:56 μμ από JohnyWalker »

Αποσυνδεδεμένος Lucinda

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 904
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Και με τις ενστάσεις τι γίνεται τώρα; Όσοι είχαν στείλει, θα ξαναστείλουν; Γιατί δε βλέπω να τις έλαβαν υπόψιν τους.
κανε ξανα ενσταση , προσωρινοι ειναι οι πινακες παλι , οχι οριστικοι


Στη δική μου περίπτωση έχουν μετρήσει λάθος τα μόρια. Τους είχα στείλει ένσταση, αλλά απ' ότι βλέπω δεν άλλαξε κάτι. Η απορία μου είναι, πρέπει να ξαναστείλω την ένσταση (το οποίο σημαίνει άλλα 13 ευρώ) ή θα εξεταστεί η πρώτη που είχα στείλει κι αν είναι θα διορθωθεί στους τελικούς πίνακες; Παίρνω τηλέφωνο, αλλά ούτε φωνή, ούτε ακρόαση...Δε μπορώ να σκορπάω τα λεφτά στις ενστάσεις, επειδή αυτοί δε ξέρουν τι τους γίνεται! >:( >:( >:(
Το αποδεικτικό από την κούριερ το έχω, αλλά πώς το χρησιμοποιώ σε αυτή τη περίπτωση;
στειλε παλι την ενσταση και το αποδεικτικο του κουριερ αλλα κρατα το προτοτυπο................οταν βγουν οι ενστασεις θα ανακοινωθει και ο καθενας θα εχει ατομικη απαντηση δημοσιοποιημενη οχι απαντητικη επιστολη , ετσι εγινε περυσι και τα ανεβασαν στο διαδυκτιο στην ιστοσελιδα τους και απαντουσαν για τον καθενα ποιες ενστασεις εγιναν αποδεκτες , ποιες οχι και γιατι

Ναι αλλά εγώ θα ξαναπληρώσω για την στείλω δεύτερη φορά την ένσταση. Δε στέλνω τίποτα.

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Και με τις ενστάσεις τι γίνεται τώρα; Όσοι είχαν στείλει, θα ξαναστείλουν; Γιατί δε βλέπω να τις έλαβαν υπόψιν τους.
κανε ξανα ενσταση , προσωρινοι ειναι οι πινακες παλι , οχι οριστικοι


Στη δική μου περίπτωση έχουν μετρήσει λάθος τα μόρια. Τους είχα στείλει ένσταση, αλλά απ' ότι βλέπω δεν άλλαξε κάτι. Η απορία μου είναι, πρέπει να ξαναστείλω την ένσταση (το οποίο σημαίνει άλλα 13 ευρώ) ή θα εξεταστεί η πρώτη που είχα στείλει κι αν είναι θα διορθωθεί στους τελικούς πίνακες; Παίρνω τηλέφωνο, αλλά ούτε φωνή, ούτε ακρόαση...Δε μπορώ να σκορπάω τα λεφτά στις ενστάσεις, επειδή αυτοί δε ξέρουν τι τους γίνεται! >:( >:( >:(
Το αποδεικτικό από την κούριερ το έχω, αλλά πώς το χρησιμοποιώ σε αυτή τη περίπτωση;
στειλε παλι την ενσταση και το αποδεικτικο του κουριερ αλλα κρατα το προτοτυπο................οταν βγουν οι ενστασεις θα ανακοινωθει και ο καθενας θα εχει ατομικη απαντηση δημοσιοποιημενη οχι απαντητικη επιστολη , ετσι εγινε περυσι και τα ανεβασαν στο διαδυκτιο στην ιστοσελιδα τους και απαντουσαν για τον καθενα ποιες ενστασεις εγιναν αποδεκτες , ποιες οχι και γιατι

Ναι αλλά εγώ θα ξαναπληρώσω για την στείλω δεύτερη φορά την ένσταση. Δε στέλνω τίποτα.
δεν πειραζει, εσυ στειλε να τα ξαναδουν................μηπως στην περιοχη που θελεις να πας εχεουν καποιο που πρεπει να του δωσουν τη θεση???????????λεω τωρα.........

Αποσυνδεδεμένος sylvia77

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 361
    • Προφίλ
Και με τις ενστάσεις τι γίνεται τώρα; Όσοι είχαν στείλει, θα ξαναστείλουν; Γιατί δε βλέπω να τις έλαβαν υπόψιν τους.
κανε ξανα ενσταση , προσωρινοι ειναι οι πινακες παλι , οχι οριστικοι


Στη δική μου περίπτωση έχουν μετρήσει λάθος τα μόρια. Τους είχα στείλει ένσταση, αλλά απ' ότι βλέπω δεν άλλαξε κάτι. Η απορία μου είναι, πρέπει να ξαναστείλω την ένσταση (το οποίο σημαίνει άλλα 13 ευρώ) ή θα εξεταστεί η πρώτη που είχα στείλει κι αν είναι θα διορθωθεί στους τελικούς πίνακες; Παίρνω τηλέφωνο, αλλά ούτε φωνή, ούτε ακρόαση...Δε μπορώ να σκορπάω τα λεφτά στις ενστάσεις, επειδή αυτοί δε ξέρουν τι τους γίνεται! >:( >:( >:(
Το αποδεικτικό από την κούριερ το έχω, αλλά πώς το χρησιμοποιώ σε αυτή τη περίπτωση;
στειλε παλι την ενσταση και το αποδεικτικο του κουριερ αλλα κρατα το προτοτυπο................οταν βγουν οι ενστασεις θα ανακοινωθει και ο καθενας θα εχει ατομικη απαντηση δημοσιοποιημενη οχι απαντητικη επιστολη , ετσι εγινε περυσι και τα ανεβασαν στο διαδυκτιο στην ιστοσελιδα τους και απαντουσαν για τον καθενα ποιες ενστασεις εγιναν αποδεκτες , ποιες οχι και γιατι

Ναι αλλά εγώ θα ξαναπληρώσω για την στείλω δεύτερη φορά την ένσταση. Δε στέλνω τίποτα.

Δες τα μόρια σου. Αν πχ είσαι δεύτερη, τότε έχει κάποιο νόημα να ξαναστείλεις και να πληρώσεις τα 12 ευρώ. Αν είσαι 12η (λέμε τώρα), μην ασχολείσαι καθόλου.
Επίσης αν βλέπεις ότι με τη διόρθωση που αιτήσαι στα μόρια σου, υπάρχει περίπτωση να ανεβείς πολλές θέσεις και να βρεθείς σε επιλέξιμη θέση, τότε κάνε πάλι ένσταση.

Για μένα αυτό θα ήταν το κριτίριο για να κάνω ένσταση

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160665
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 943
Σύνολο: 951

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.08 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.