*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 2997985 φορές)

0 μέλη και 20 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος agnes

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 52
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #4886 στις: Δεκέμβριος 12, 2012, 11:19:28 πμ »
δεν εχω καταλαβει πως λειτουργει η βεβαιωση!
εγω ειχα 9 μηνες κ βλεπω οτι μου εβαλαν 0

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος agnes

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 52
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #4887 στις: Δεκέμβριος 12, 2012, 11:38:58 πμ »
τα αγγλικα τα θελουνε μεταφρασμενα απο δικηγορο???

Αποσυνδεδεμένος δηιάνειρα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1141
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #4888 στις: Δεκέμβριος 12, 2012, 12:25:27 μμ »
Groog σίγουρα τελειώσαμε το ίδιο μεταπτυχιακό;Επειδή εμένα μου το μέτρησαν.
Vasilia θα μετρήσουν τους 3 μήνες όπως το δήλωσες εσύ και όχι τους 4.
Πάρτε ένα τηλέφωνο να λύσετε τις απορίες σας και ενημέρωστε κι εμάς.

Αποσυνδεδεμένος δηιάνειρα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1141
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #4889 στις: Δεκέμβριος 12, 2012, 12:37:52 μμ »
Και σε εμένα 12 Νοεμβρίου λέει

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Li0

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 495
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #4890 στις: Δεκέμβριος 12, 2012, 01:21:15 μμ »
ξέρει κανείς στο σδε θεσσαλονικης πόσους φιλολογους παίρνουν?

Αποσυνδεδεμένος Aristouxos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #4891 στις: Δεκέμβριος 12, 2012, 04:21:00 μμ »
Άλλα δικαιολογητικά τα ξεψιρίζουν και σ' άλλα κάνουν τα στραβά μάτια. Στο ΣΔΕ Γιαννιτσών, ειδικότητα Πληροφορική υποψήφια (αρχικά Σ.Δ.) με 0 ώρες προυπηρεσία σε όλες τις μορφές εκπαίδευσης έχει επιμόρφωση στην εκπαίδευση ενηλίκων 1575 ώρες (!!!) και στο διδακτικό αντικείμενο 1450 ώρες (!!!) Και επειδή τυγχάνει να την γνωρίζω είναι μόλις 25 χρονών!!! Πρόκειται ανδιαμφισβήτητα για ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΡΕΚΟΡ.  Αλήθεια διοργανώθηκαν τόσα πολλά σεμινάρια  στην Ελλάδα, ειδικά στην εκπαίδευση ενηλίκων, και δεν το γνωρίζουμε;;; Δεν είδε κανένας τους που αυτές οι ώρες είναι εξωπραγματικές;;;
Επίσης η ίδια υποψήφια καθώς και κανα δυο άλλοι πήραν και τα 3 μόρια της Γνώσης Η/Υ κάτι που απαγορεύεται ρητά από την προκήρυξη για όλους τους Πληροφορικούς.
Εν ολίγοις... 'Η κάνουν τα στραβά μάτια κατά περίπτωση ή δεν πολυασχολούνται με τον έλεγχο των δικαιολογητικών.

Αποσυνδεδεμένος δηιάνειρα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1141
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #4892 στις: Δεκέμβριος 12, 2012, 08:59:38 μμ »
Eγώ απορώ όλοι αυτοί που κάναν σεμινάρια στην εκπαίδευση ενηλίκων και στο διδακτικό τους αντικείμενο τόσων πολλών ωρών που σκ@@ά τα βρήκαν και τα έκαναν??
Εγώ μόνο το Πανεπιστήμιο Μακεδονίας ξέρω που διοργανώνει τέτοια σεμινάρια, που αλλού έχει;
Eνδιαφέρομαι να κάνω κι εγώ.

Αποσυνδεδεμένος lavas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 734
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #4893 στις: Δεκέμβριος 12, 2012, 09:25:41 μμ »
Άλλα δικαιολογητικά τα ξεψιρίζουν και σ' άλλα κάνουν τα στραβά μάτια. Στο ΣΔΕ Γιαννιτσών, ειδικότητα Πληροφορική υποψήφια (αρχικά Σ.Δ.) με 0 ώρες προυπηρεσία σε όλες τις μορφές εκπαίδευσης έχει επιμόρφωση στην εκπαίδευση ενηλίκων 1575 ώρες (!!!) και στο διδακτικό αντικείμενο 1450 ώρες (!!!) Και επειδή τυγχάνει να την γνωρίζω είναι μόλις 25 χρονών!!! Πρόκειται ανδιαμφισβήτητα για ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΡΕΚΟΡ.  Αλήθεια διοργανώθηκαν τόσα πολλά σεμινάρια  στην Ελλάδα, ειδικά στην εκπαίδευση ενηλίκων, και δεν το γνωρίζουμε;;; Δεν είδε κανένας τους που αυτές οι ώρες είναι εξωπραγματικές;;;
Επίσης η ίδια υποψήφια καθώς και κανα δυο άλλοι πήραν και τα 3 μόρια της Γνώσης Η/Υ κάτι που απαγορεύεται ρητά από την προκήρυξη για όλους τους Πληροφορικούς.
Εν ολίγοις... 'Η κάνουν τα στραβά μάτια κατά περίπτωση ή δεν πολυασχολούνται με τον έλεγχο των δικαιολογητικών.

ααα αυτο με την πληροφορικη ειναι οντως σοβαρο, το αναφερει και η προκυρηξη

Αποσυνδεδεμένος rainbowman

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #4894 στις: Δεκέμβριος 13, 2012, 01:28:44 πμ »
Άλλα δικαιολογητικά τα ξεψιρίζουν και σ' άλλα κάνουν τα στραβά μάτια. Στο ΣΔΕ Γιαννιτσών, ειδικότητα Πληροφορική υποψήφια (αρχικά Σ.Δ.) με 0 ώρες προυπηρεσία σε όλες τις μορφές εκπαίδευσης έχει επιμόρφωση στην εκπαίδευση ενηλίκων 1575 ώρες (!!!) και στο διδακτικό αντικείμενο 1450 ώρες (!!!) Και επειδή τυγχάνει να την γνωρίζω είναι μόλις 25 χρονών!!! Πρόκειται ανδιαμφισβήτητα για ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΡΕΚΟΡ.  Αλήθεια διοργανώθηκαν τόσα πολλά σεμινάρια  στην Ελλάδα, ειδικά στην εκπαίδευση ενηλίκων, και δεν το γνωρίζουμε;;; Δεν είδε κανένας τους που αυτές οι ώρες είναι εξωπραγματικές;;;
Επίσης η ίδια υποψήφια καθώς και κανα δυο άλλοι πήραν και τα 3 μόρια της Γνώσης Η/Υ κάτι που απαγορεύεται ρητά από την προκήρυξη για όλους τους Πληροφορικούς.
Εν ολίγοις... 'Η κάνουν τα στραβά μάτια κατά περίπτωση ή δεν πολυασχολούνται με τον έλεγχο των δικαιολογητικών.

Η προκήρυξη λέει :
Κατηγορία 3.2 ΓΝΩΣΕΙΣ ΧΕΙΡΙΣΜΟΥ Η/Υ (ΝΕΕΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΕΣ) **(σύμφωνα με την από ΑΣΕΠ προβλεπόμενη πιστοποίηση)
και πιο κάτω εξηγεί:
** Οι πτυχιούχοι πληροφορικής ΔΕΝ μοριοδοτούνται στην κατηγορία αυτή για τίτλους
σπουδών οι οποίοι έχουν ήδη προσμετρηθεί στην κατηγορία 1.1. Τυπικά Προσόντα.(Που είναι το βασικό πτυχίο, μεταπτυχιακό, διδακτορικό)

Δεν λέει πουθενά ότι απαγορεύεται να μοριοδοτηθούν για την κατηγορία 3.2 ΓΝΩΣΕΙΣ ΧΕΙΡΙΣΜΟΥ Η/Υ (ΝΕΕΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΕΣ) **(σύμφωνα με την από ΑΣΕΠ προβλεπόμενη πιστοποίηση)

Άρα εγώ καταλαβαίνω ότι κάποιος αν έχει πιστοποιηση ΑΣΕΠ στη Χρήση Η/Υ και το δηλώσει παίρνει 3 μόρια κανονικά.

Γενικά δώσαν πολύ βαρύτητα σε σεμινάρια που γίναν παλιά και όχι σε προϋπηρεσία π.χ. χιλιάδων ωρών και μεταπτυχιακά-διδακτορικά στο αντικείμενο. Σεμινάρια ΣΔΕ πιάνουν πιο πολύ και από μεταπτυχιακό.




« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 13, 2012, 01:50:08 πμ από Thomas3 »

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #4895 στις: Δεκέμβριος 13, 2012, 07:34:14 πμ »
το γεγονος οτι για να δουλεψει καποιος στα σδε πρεπει να κανει εγγραφη στον οαεε ,να φορολογηθει απο το πρωτο ευρω συμφωνα με το νεο φορολογικο νομοσχεδιο , να πληρωσει τουλαχιστον 500 ευρω τον χρονο τελη επιτηδευματια και φυσικα η μη αναγνωριση της προυπηρεσιας για τον πινακα αναπληρωτων...δεν σας λεει τιποτα.? απορω πραγματικα για ποιο λογο να δουλεχει καποιος για τεσσερεις μηνες στα σδε και να χασει την καρτα ανεργιας και επομενως το δικαιωμα συμμετοχης σε προγραμματα επιδοτησης για ανεργους.Εχει κανεις υπολογισει ποσα χρηματα θα παρει και σε τι θα του ωφελησει η διδασκαλια στα σδε που θα καταργηθουν οταν τελειωσει το εσπα.?

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #4896 στις: Δεκέμβριος 13, 2012, 08:21:40 πμ »
περυσι ποτε ειχαν καλεσει ωρομισθιους?

Αποσυνδεδεμένος ioannis00

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 699
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #4897 στις: Δεκέμβριος 13, 2012, 10:22:35 πμ »
Μέσα Φλεβάρη περίπου.

Αποσυνδεδεμένος evievi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 147
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #4898 στις: Δεκέμβριος 13, 2012, 10:50:22 πμ »
Καλημέρα! Να ρωτήσω κάτι; Η πρώτη-δευτερη σειρά είναι αυτά που δηλώσαμε και η τρίτη-τέταρτη ότι παίρνουμε τελικά μετά τον έλεγχο;

Αποσυνδεδεμένος δηιάνειρα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1141
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #4899 στις: Δεκέμβριος 13, 2012, 10:54:16 πμ »
Φίλη που δούλεψε πέρσι στα ΣΔΕ πήρε στο τέλος καθαρά στο χέρι 2900 ευρώ.Ξέρεις από τα 0 που παίρνουν τώρα πολλοί, τα 2900 ε δεν τα λες και λίγα,
επίσης είναι προυπηρεσία, μπορεί να μην μετρήσει στον πίνακα αναπληρωτών αλλά αποκτάς εμπειρία και μετράει οπουδήποτε αλλού, πχ στον ιδιωτικό τομέα.
Επίσης έχω 4 χρόνια κάρτα ανεργίας και δεν έχω πάρει μέρος σε κανένα πρόγραμμα επιδότησης,πέρα από κάποια επιδόματα(έσπα, επίδομα θέρμανσης κλπ) δεν μου χρησίμευσε πουθενά αλλού η κάρτα ανεργίας.
Σε τόσες προκηρύξεις έκανα χαρτιά,κοινωφελή κλπ και τίποτα.Για ποιον λόγο να την κρατάω τότε;
Και ναι σίγουρα πληρώνεις πολλά στο ΤΕΒΕ αλλά από την στιγμή που θα σου μείνει κάτι στην άκρη γιατί να μην το κάνεις;Κάποιοι κιόλας κάνουν παράλληλα κι άλλη δουλειά.Μπορείς το πρωί σερβιτόρα, τα βράδια στα ΣΔΕ.
Καλά ότι μετά θα τα καταργήσουν είναι το μόνο σίγουρο.Αλλά όλο και κάτι άλλο θα βρεθεί στην θέση τους.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160666
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 861
Σύνολο: 864

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.112 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.