*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις 2010  (Αναγνώστηκε 678707 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος giokspy

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1807
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ-04.01
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #2184 στις: Ιούλιος 27, 2010, 11:35:20 πμ »
τελικα ποτε λετε να βγουν οι ανακλησεις και οι επανεξετασεις?? μου ειπαν απο τη ββαθμια οτι επρεπε να ειχα κανει ανακληση της αιτησης αποσπασης πριν βγουν οι αποσπασεις και οτι τωρα γινεται ανακληση μονο για πολυ σοβαρους λογους(φανταστειτε δε χρησιμοποιησα βυσμα στην αποσπαση και θα ψαχνω βυσμα στην ανακληση!!!)

Ένας γνωστός μου που είχε κάνει αίτηση ανάκλησης εδώ και ένα μήνα, λόγω προβλήματος υγείας συγγενικού του προσώπου, την πήρε.
Οπότε, τελικά, ούτε αυτό μετράει.
αν ειναι δυνατον, να ψαχνουμε τωρα βυσμα για να γινει ανακληση αποσπασης. αν την ηθελα την αποσπαση ειμαι σιγουρος πως δεν θα την ειχα παρει!!
«Από την στιγμή που εδέχθηκες μέσα σου την φλόγα, τρέχε. Διότι δεν γνωρίζεις πότε θα σβήση και θα σε αφήση στο σκοτάδι.»

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:12:23 »

Αποσυνδεδεμένος panos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2465
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #2185 στις: Ιούλιος 27, 2010, 11:43:04 πμ »
τελικα ποτε λετε να βγουν οι ανακλησεις και οι επανεξετασεις?? μου ειπαν απο τη ββαθμια οτι επρεπε να ειχα κανει ανακληση της αιτησης αποσπασης πριν βγουν οι αποσπασεις και οτι τωρα γινεται ανακληση μονο για πολυ σοβαρους λογους(φανταστειτε δε χρησιμοποιησα βυσμα στην αποσπαση και θα ψαχνω βυσμα στην ανακληση!!!)

Ένας γνωστός μου που είχε κάνει αίτηση ανάκλησης εδώ και ένα μήνα, λόγω προβλήματος υγείας συγγενικού του προσώπου, την πήρε.
Οπότε, τελικά, ούτε αυτό μετράει.
αν ειναι δυνατον, να ψαχνουμε τωρα βυσμα για να γινει ανακληση αποσπασης. αν την ηθελα την αποσπαση ειμαι σιγουρος πως δεν θα την ειχα παρει!!

Πως γίνεται αυτό με το βύσμα βρε παιδιά; Πας σε βουλευτικό γραφείο; Λαδώνεις; Οι αιρετοί τι ρόλο παίζουν;
Οι βυσματίες να ενημερώσουν τον κόσμο!!!

Αποσυνδεδεμένος ernesto

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 572
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #2186 στις: Ιούλιος 27, 2010, 11:50:18 πμ »
φίλη γυμνάστρια αποσπάστηκε στην 4η επιλογή της
ευχαριστώ πολύ!

Αποσυνδεδεμένος marylou

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 245
  • Φύλο: Γυναίκα
  • πε 70
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #2187 στις: Ιούλιος 27, 2010, 12:20:31 μμ »
Εκανε κανεις αιτηση επανεξετασης; τι γραφουμε σε αυτην;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:12:23 »

Αποσυνδεδεμένος giokspy

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1807
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ-04.01
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #2188 στις: Ιούλιος 27, 2010, 12:21:32 μμ »


Πως γίνεται αυτό με το βύσμα βρε παιδιά; Πας σε βουλευτικό γραφείο; Λαδώνεις; Οι αιρετοί τι ρόλο παίζουν;
Οι βυσματίες να ενημερώσουν τον κόσμο!!!

λογικα ρωτας ολους τους συγγενεις και κοντινους φιλους αν ξερουν καποιο πχ μπατζανακη του ξαδερφου του θειου του βουλευτη, περιφεριαρχη, η υπαλληλου στο ΥΠΕΠΘ(συνηθως οτι περιπτωσεις γνωστων που εχουν βγαλει ακρη με αποσπασεις ηταν με ατομα,του εκαστοτε υπουργου, απο το υπουργειο). Δεν ειναι παντως οτι καλυτερο να υποχρεωνεσαι στον καθε ασχετο αλλα αν υπαρχει αναγκη τι να κανεις. Εγω παντως σε αντιθεση με τον υπολοιπο κοσμο περιμενα με αγωνια τις αποσπασεις μη τυχον και υμβει καμια στραβη και παρω αποσπαση(οπως κ εγινε)
«Από την στιγμή που εδέχθηκες μέσα σου την φλόγα, τρέχε. Διότι δεν γνωρίζεις πότε θα σβήση και θα σε αφήση στο σκοτάδι.»

Αποσυνδεδεμένος giokspy

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1807
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ-04.01
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #2189 στις: Ιούλιος 27, 2010, 12:22:22 μμ »


Πως γίνεται αυτό με το βύσμα βρε παιδιά; Πας σε βουλευτικό γραφείο; Λαδώνεις; Οι αιρετοί τι ρόλο παίζουν;
Οι βυσματίες να ενημερώσουν τον κόσμο!!!

λογικα ρωτας ολους τους συγγενεις και κοντινους φιλους αν ξερουν καποιο πχ μπατζανακη του ξαδερφου του θειου του βουλευτη, περιφεριαρχη, η υπαλληλου στο ΥΠΕΠΘ(συνηθως οτι περιπτωσεις γνωστων που εχουν βγαλει ακρη με αποσπασεις ηταν με ατομα,του εκαστοτε υπουργου, απο το υπουργειο). Δεν ειναι παντως οτι καλυτερο να υποχρεωνεσαι στον καθε ασχετο αλλα αν υπαρχει αναγκη τι να κανεις. Εγω παντως σε αντιθεση με τον υπολοιπο κοσμο περιμενα με αγωνια τις αποσπασεις μη τυχον και συμβει καμια στραβη και παρω αποσπαση(οπως κ εγινε)
«Από την στιγμή που εδέχθηκες μέσα σου την φλόγα, τρέχε. Διότι δεν γνωρίζεις πότε θα σβήση και θα σε αφήση στο σκοτάδι.»

Αποσυνδεδεμένος ΠΕ0404

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 695
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ask Kosh
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #2190 στις: Ιούλιος 27, 2010, 12:24:28 μμ »
Εκανε κανεις αιτηση επανεξετασης; τι γραφουμε σε αυτην;

http://www.pde.gr/forum/index.php?topic=20129.0
Εφτά ο τόκος πέντε το φτιασίδι,
σαράντα με το λάδι και το ξύδι
κι αυτός που πίστευε και καρτερούσε,
βουβός φαρμακωμένος στέκει και θωρεί
τη λευτεριά που βγαίνει στο σφυρί.

Αποσυνδεδεμένος lasard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 603
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #2191 στις: Ιούλιος 27, 2010, 12:24:44 μμ »
καλημέρα.εγώ δεν κατάφερα να πάρω απόσπαση. μπορώ να κάνω ένσταση; μέχρι πότε μπορώ να την υποβάλλω;

Αποσυνδεδεμένος giokspy

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1807
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ-04.01
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #2192 στις: Ιούλιος 27, 2010, 12:29:55 μμ »
τελικα δεν βλεπω να βγαζω ακρη. απο τη ββαθμια που ανηκω μου ειπαν να παρω στο υπουργειο. ελπιζω να μη βγουν τελη αυγουστου οι επανεξετασεις κ ανακλησεις
«Από την στιγμή που εδέχθηκες μέσα σου την φλόγα, τρέχε. Διότι δεν γνωρίζεις πότε θα σβήση και θα σε αφήση στο σκοτάδι.»

Αποσυνδεδεμένος myria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Επ-Ανάσταση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #2193 στις: Ιούλιος 27, 2010, 12:47:37 μμ »
Καλημέρα συνάδελφοι, σιδεροκέφαλοι όσοι αποσπαστήκατε.
Δυστυχώς, εγώ δεν ήμουν στη λίστα του Σίντλερ.
Εν τω μεταξύ, προέκυψε και ανεργία του συζύγου μου και θέλω να το συνυποβάλλω.

Κάνουμε αυτή τη διαβόητη αίτηση επανεξέτασης ή αίτηση β φάσης; ( δε γνωρίζω καν αν υπάρχει διαφορά )
Ρωτώ εσάς, γιατί τα τηλέφωνα του Υπουργείου μας έχουν συνδέσει με δυτικό Ναϊρόμπι.

Αυτή την αίτηση την κάνω μόνο στη Διεύθυνση στην οποία ανήκω οργανικά ή μπορώ να την κάνω και αλλού;

Σας ευχαριστώ.
Ποιός καίγεται απόψε και μύρισε η πόλη αγάπη;

Αποσυνδεδεμένος ernestito

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #2194 στις: Ιούλιος 27, 2010, 12:52:46 μμ »
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.ΜΟΛΙΣ ΠΗΡΑ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ,ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΕΙΔΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ ΣΕ ΚΕΔΔΥ.(ΤΗΛ.210-3442933). ΤΟ ΣΗΚΩΣΕ ΜΙΑ ΑΓΕΝΕΣΤΑΤΗ ΚΥΡΙΑ ΛΥΜΠΕΡΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΑ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΑΝΑΜΕΝΟΥΜΕ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΤΗΣ ΥΠΟΥΡΓΟΥ.ΤΟ ΠΟΤΕ ΑΓΝΩΣΤΟ...

Αποσυνδεδεμένος maragel09

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #2195 στις: Ιούλιος 27, 2010, 12:57:37 μμ »
Εμείς πλεονάζαμε κατά πολύ στο μικρό νομό που ανήκω (12 εκπαιδευτικοί ΠΕ09 στη διάθεση ΠΥΣΔΕ) κ έφεραν κ άλλους 3-4 με απόσπαση... Απ' ό,τι είδα με μια σύντομη αναζήτηση στο ίντερνετ δεν πήραμε σε γενικές γραμμές ούτε εμείς ώστε να κάνουμε χώρο για τους αποσπασμένους... Δεν υπήρχαν καν ώρες για μας και ήρθαν και άλλοι - δε μπορώ να το χωνέψω...... Δηλ. ο νομός που δεν έχει καν ώρες ειδικότητας στο ένα κ μοναδικό ΕΠΑΛ έχει μας πιο πολύ ανάγκη από τους νομούς που ζητάμε να αποσπαστούμε??? Δε μπορώ να το αντιληφθώ.
 
Και link του αρχείου αποσπάσεων σε excel αν το 'χει κανείς... να δουλέυαμε λιγάκι με το φίλτρο θα εξυπηρετούσε. Μα είναι σε Word. Τυχαίο? Δε νομίζω....  ;D

Αποσυνδεδεμένος giokspy

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1807
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ-04.01
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #2196 στις: Ιούλιος 27, 2010, 01:00:36 μμ »
ξερει κανεις ποτε βγαινουν οι επανεξετασεις και οι ανακλησεις??
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 27, 2010, 09:55:45 μμ από giokspy »
«Από την στιγμή που εδέχθηκες μέσα σου την φλόγα, τρέχε. Διότι δεν γνωρίζεις πότε θα σβήση και θα σε αφήση στο σκοτάδι.»

Αποσυνδεδεμένος giokspy

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1807
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ-04.01
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #2197 στις: Ιούλιος 27, 2010, 01:02:55 μμ »

Και link του αρχείου αποσπάσεων σε excel αν το 'χει κανείς... να δουλέυαμε λιγάκι με το φίλτρο θα εξυπηρετούσε. Μα είναι σε Word. Τυχαίο? Δε νομίζω....  ;D
http://www.2shared.com/file/rgqtRn2A/apospaseis.html
«Από την στιγμή που εδέχθηκες μέσα σου την φλόγα, τρέχε. Διότι δεν γνωρίζεις πότε θα σβήση και θα σε αφήση στο σκοτάδι.»

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160715
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 404
Σύνολο: 419

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.057 δευτερόλεπτα. 32 ερωτήματα.