*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις 2010  (Αναγνώστηκε 680283 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος T-tinos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #112 στις: Μάιος 24, 2008, 01:23:17 πμ »

Πάνω απο όλα οι ψήφοι !  :-\

Δεν ρίσκαρε ο Στυλιανίδης τους ψήφους καταργώντας την ρύθμιση που δίνει μόρια οργανικής σε όσους παιρνουν απόσπαση σε φορείς !!!!!!!!!

Ιδιος με τους προηγούμενους ! Απαράδεκτος !

(Οι αποσπάσεις στα Πανεπιστήμια τον πειράξανε και έθεσε περισσότερους περιορισμούς ! )
...ας πούμε ότι πήρα την απόσπαση στο υπουργείο για ένα χρόνο. Υπάρχει κάτι ουσιαστικό που να μου εξασφαλίζει την περαιτέρω διαμονή σε ευτό το πόστο?
Βλέπετε σκοπεύω να αφήσω μια θέση (όχι οργανική δική μου) αλλά άλλου συναδέλφου ο οποίος έχει αποσπαστεί στην Αθήνα και μάλον δεν επιστρέφει (θέση η οποία βρίσκεται στον τόπο καταγωγής μου και την οποία απέκτησα λόγω της εκλογής μου στο Δήμο) και να ζητήσω απόσπαση στο ΥΠΕΠΘ. Δεν είναι εύκολο το γνωρίζω! Με ανησυχεί όμως μετά το τέλος του έτους εάν δεν δεχτούν μια επόμενη αίτησή μου απόσπασης στο ίδιο πόστο...και έτσι χάσω και τα αυγά και τα πασχάλια...και με στείλουν όπου θέλουν. Ήθελα τη γνώμη σας.  Ίσως υπάρχει κάποιος τρόπος ώστε να παρατείνω τη διαμονή μου στο Υπουργείο σε περίπτωση επιτυχούς απόσπασης. Σας ευχαριστώ και καλή τύχη!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:43:22 »

Αποσυνδεδεμένος billst

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 363
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #113 στις: Μάιος 24, 2008, 02:54:09 μμ »

Πάνω απο όλα οι ψήφοι !  :-\

Δεν ρίσκαρε ο Στυλιανίδης τους ψήφους καταργώντας την ρύθμιση που δίνει μόρια οργανικής σε όσους παιρνουν απόσπαση σε φορείς !!!!!!!!!

Ιδιος με τους προηγούμενους ! Απαράδεκτος !

(Οι αποσπάσεις στα Πανεπιστήμια τον πειράξανε και έθεσε περισσότερους περιορισμούς ! )
...ας πούμε ότι πήρα την απόσπαση στο υπουργείο για ένα χρόνο. Υπάρχει κάτι ουσιαστικό που να μου εξασφαλίζει την περαιτέρω διαμονή σε ευτό το πόστο?
Βλέπετε σκοπεύω να αφήσω μια θέση (όχι οργανική δική μου) αλλά άλλου συναδέλφου ο οποίος έχει αποσπαστεί στην Αθήνα και μάλον δεν επιστρέφει (θέση η οποία βρίσκεται στον τόπο καταγωγής μου και την οποία απέκτησα λόγω της εκλογής μου στο Δήμο) και να ζητήσω απόσπαση στο ΥΠΕΠΘ. Δεν είναι εύκολο το γνωρίζω! Με ανησυχεί όμως μετά το τέλος του έτους εάν δεν δεχτούν μια επόμενη αίτησή μου απόσπασης στο ίδιο πόστο...και έτσι χάσω και τα αυγά και τα πασχάλια...και με στείλουν όπου θέλουν. Ήθελα τη γνώμη σας.  Ίσως υπάρχει κάποιος τρόπος ώστε να παρατείνω τη διαμονή μου στο Υπουργείο σε περίπτωση επιτυχούς απόσπασης. Σας ευχαριστώ και καλή τύχη!
Από ό,τι άκουσα από συναδέλφους στο Υπουργείο, όσοι έκαναν αίτηση για ανανέωση έμειναν στο Υπουργείο και για του χρόνου. Γενικώς οι ανανεώσεις γίνονται.
Και εγώ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί όλες οι αποσπάσεις σε γραφεία δίνουν μόρια οργανικής και των ΑΕΙ-ΤΕΙ όχι. Ποιο είναι το κριτήριο;Μήπως οι των γραφείων εργάζονται περισσότερο;χα χα εδώ γελάνε έτσι;
Ας μας ενημερώσει αν γνωρίζει κάποιος αυτό το κριτήριο να μην το έχουμε και απορία. ΑΛήθεια από πότε ίσχυσε ;

Αποσυνδεδεμένος selas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 594
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #114 στις: Μάιος 25, 2008, 12:24:18 μμ »
Στο site των αναπληρωτών είδα ότι οι αποσπάσεις από ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΔΕ αναμένονται μέχρι την Τετάρτη.


Δηλαδή αν ισχύει αυτό και τηρηθεί το διαγραμμα που λέει "πρώτα φορείς, μετά ΠΥΣΠΕ-ΠΥΣΠΕ/ΠΥΣΔΕ-ΠΥΣΔΕ", τότε οι αποσπάσεις για τους φορείς θα βγούνε τη Δευτέρα-Τρίτη?? 
Ό,τι και να γίνει, χαμογέλα...:)

Αποσυνδεδεμένος daskala83

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 106
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΑΜΕ ΧΑΒΑΗ....
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #115 στις: Μάιος 25, 2008, 08:40:48 μμ »
Την ίδια απορία έχω κι εγώ... ??? άντε να δούμε...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:43:22 »

Wizard

  • Επισκέπτης
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #116 στις: Μάιος 27, 2008, 10:05:15 πμ »
Σε τι συνίσταται ακριβώς η Κεντρική Υπηρεσία ΥΠΕΠΘ; Είναι το νέο κτίριο του ΥΠΕΠΘ στο Μαρούσι; Μιλάμε μόνο για Αθήνα δηλαδή;

Αποσυνδεδεμένος daskala83

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 106
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΑΜΕ ΧΑΒΑΗ....
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #117 στις: Μάιος 27, 2008, 01:03:34 μμ »
 ??? Πολύ ηρεμία. Κανένα νέο βρε παιδιά?

Αποσυνδεδεμένος apinf

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 156
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #118 στις: Μάιος 27, 2008, 03:15:41 μμ »
Άρχισαν να ανακοινώνονται ανεπίσημα(με τηλέφωνα.....καταλαβαίνετε....) οι αποσπάσεις σε φορείς! Άντε καλή τύχη!

Αποσυνδεδεμένος resident

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 373
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ01
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #119 στις: Μάιος 27, 2008, 04:16:13 μμ »
Καλησπέρα. Γνωρίζει κανείς αν κάποια εκπαιδευτικός είναι παντρεμένη με στρατιωτικό αν μπορεί να πάρει απόσπαση από την πρώτη χρονιά μονίμου διορισμού, πριν δηλαδή υπηρετήσει την οργανική της;;; Ευχαριστώ, εκ των προτέρων.
Ειχαμε φετος στο σχολειο συναδελφο που διοριστηκε σε νησι και μεσα σε μια βδομαδα αποσπαστηκε εκει που ηταν ο συζυγος της ο οποιος ειναι στρατιωτικος.Δε νομιζω οτι χρωσταει την οργανικη,δεν ανεφερε κατι τετοιο.Μαλιστα οταν συζητουσαμε για μεταθεσεις,βελτιωσεις κλπ αυτη ειπε οτι δεν την νοιαζουν τα μορια,ετσι κι αλλιως θα παει οπου θελει(δηλ μαζι με τον αντρα της)

Αποσυνδεδεμένος nina1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 41
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #120 στις: Μάιος 27, 2008, 06:20:41 μμ »
Φυσικά και χρωστάει οργανική. Νεοδιοριστος που αποσπάται χρωστάει οργανική.

Αποσυνδεδεμένος eleni

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 183
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #121 στις: Μάιος 27, 2008, 07:25:32 μμ »
συναδελφοι,
 σε περιπτωση που ο νεοδιοριστος ειναι υπεραριθμος εκει που διοριστηκε το ΥΠΕΠΘ του δινει δικαιωμα για αποσπαση και ειναι σα να εχει υπηρετησει την οργανικη του. Προκειται για εγκυκλιο που βγαινει συνηθως μεσα σεπτεμβρη και καθοριζει ποιες ειδικοτητες καθε περιοχης μπορουν να κανουν αιτηση για αποσπαση. Ειναι παρα πολλοι οι πρωτοδιοριστοι που πηραν αποσπαση και την επομενη χρονια κανονικα μεταθεση
"δαπανηρό πράγμα ο βίος. Ναυλώνεις έναν κόσμο για να κάνεις το γύρο μιας βάρκας"

Αποσυνδεδεμένος selas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 594
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #122 στις: Μάιος 27, 2008, 08:09:30 μμ »
Το esos.gr λέει ότι έχει ασφαλείς πληροφορίες που λένε Τετάρτη + Πέμπτη οι αποσπάσεις σε φορείς Δευτεροβάθμιας και Πρωτοβάθμιας αντίστοιχα...
Ό,τι και να γίνει, χαμογέλα...:)

Αποσυνδεδεμένος north

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 222
  • Οικονομολόγος ΠΕ09
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #123 στις: Μάιος 28, 2008, 09:41:20 πμ »
Οι αποσπάσεις της Β'/θμιας σε Γραφεία και Διευθύνσεις  έχουν βγει ανεπισήμως από χτες. Επισήμως τις περιμένουμε σήμερα.
"Εκπαίδευση είναι ό,τι επιβιώνει όταν όλα όσα έχουμε μάθει έχουν ξεχαστεί"  Skinner

Αποσυνδεδεμένος billst

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 363
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #124 στις: Μάιος 28, 2008, 11:04:56 πμ »
Οι αποσπάσεις σε ΑΕΙ-ΤΕΙ και γενικά στους υπόλοιπους φορείς ανακοινώνονται μαζί με αυτές των Γραφείων ή όχι;ξέρει κανείς;

Αποσυνδεδεμένος Dr_Michael

  • Ιδρυτής του PDE
  • Administrator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1829
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
    • Galop
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 28, 2008, 01:14:02 μμ από Dr_Michael »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32310
  • Τελευταία: Alex.pe83
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161041
  • Σύνολο θεμάτων: 19227
  • Σε σύνδεση σήμερα: 427
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 348
Σύνολο: 354

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.121 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.