*

Αποστολέας Θέμα: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;  (Αναγνώστηκε 1795139 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kirril

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 65
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #3500 στις: Οκτώβριος 02, 2012, 07:50:26 πμ »
Μία σύγκριση με τα περσινά... Εάν δεν κάνω λάθος η σειρά προσλήψεων είχε κάπως έτσι:
1/11 ΑΚΩ Π.Ε. 216 άτομα,

Ψάχνω τη συγκεκριμένη φάση στο minedu.gr  , γυρω στη σελίδα 8 στην καρτέλα θέματα προσωπικού, αλλά δεν τη βρίσκω . Μπορείς να με βοηθήσεις?

Κοίτα εδώ ...
http://www.pde.gr/index.php?topic=23780.3066

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:32:57 »

Αποσυνδεδεμένος asus07

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 412
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #3501 στις: Οκτώβριος 02, 2012, 08:34:23 πμ »

Δε λέω γι'αυτο που έκανα ..οκ τώρα το κατάλαβα το λάθος μου...
Λέω για τις περιοχές που δεν έβγαλαν όπως Άρτα, Γιάννενα, Αιτ/νια κλπ...
Θα μπορούσαμε να κάνουμε κάτι όλοι μαζί ή να πάμε ατομικά σε δικηγόρο; Θα κερδίσουμε κάτι ή θα περάσει καιρός και δε θα έχει νόημα; Τα δικαστήρια αργούν και αν γίνουν σε ένα χρόνο τι νόημα θα έχει;
Με αυτά που γίνονται σε φέρνουν σε κατάσταση πανικού και το κακό είναι ότι έχουμε δεμένα τα χέρια και εμείς θα αναλωθούμε σε δικηγόρους και σε εκδίκαση υπόθεσης που δεν ξέρω πότε θα γίνει και αν  γίνει... Μακάρι να μπορούσαμε να κάνουμε κάτι άμεσα ..αν ξέρει κανείς ας πει μπας και οργανωθούμε..αλλιώς αυτό ήταν..

Φαντάζομαι κοπέλα μου ότι δεν δουλεύεις πρώτη φορά αναπληρώτρια. Έτσι δουλεύει το σύστημα εδώ και χρόνια. Δεν είναι κάτι καινούριο... Όλα τα υπόλοιπα, καλώς ή κακώς, είναι να είχαμε να λέγαμε...

Όσον αφορά τη σειρά επιλογής θα έπρεπε να ξέρεις ποιο είναι το νόημα της αλλά απ'ότι φαίνεται, και δυστυχώς για σένα, δεν το είχες καταλάβει... Περαστικά!!!

και τελοσπάντων σε όποιον δεν βολεύει το σύστημα ,απλά ....ας μην κάνει αίτηση το καλοκαίρι.Αυτή η ιστορία είναι χρόνια κατάσταση που δεν πρόκειται να αλλάξει και πραγματικά βαρέθηκα να διαβάζω κάθε Σεπτέμβριο τα ίδια (ανούσια) πράγματα!!!

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2553
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 02, 2012, 08:14:30 μμ από Χριστίνα »
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος vaggis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1138
  • Φύλο: Άντρας
  • i love education
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #3503 στις: Οκτώβριος 02, 2012, 09:45:43 πμ »
http://www.pde.gr/index.php?page=1682
Ανανεώθηκαν οι πίνακες.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 02, 2012, 08:14:56 μμ από Χριστίνα »
ΠΕ06

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:32:57 »

Αποσυνδεδεμένος jetry

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 526
  • 01110101
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #3504 στις: Οκτώβριος 02, 2012, 11:52:29 πμ »
Στα ουσιαστικά θέματα τώρα, στο περσινό μου σχολείο είχαμε προσληφθεί 3 ΑΚΩ αρχικά και άλλος ένας αργότερα συν 2-3 ΑΜΩ. Φέτος τίποτα ακόμη και τα παιδιά δεν κάνουν σχεδόν καθόλου μάθημα.
Αν θυμάμαι καλά πέρισυ από τη Δ Αθήνας είχαν ενημερώσει οτι οι θέσεις θα καλυφθούν από μονιμους αλλά φυσικά κάτι τέτοιο δεν έχει γίνει ακόμη.
Είναι παράλογο ένα ΕΠΑΛ να έχει κατεύθυνση Πληροφορικής και στο σχολείο να μην υπάρχει ούτε ένας μόνιμος της ειδικότητας.. Ευτυχώς δίνουν στα παιδιά το δικαίωμα να δώσουν Πανελλήνιες.... Με τι βάσεις;;;
Και δυστυχώς σίγουρα θα υπάρχουν πολλά ακόμη σχολεία στο ίδιο χάλι.



« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 02, 2012, 08:12:15 μμ από Χριστίνα »

Αποσυνδεδεμένος si@

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 565
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #3505 στις: Οκτώβριος 02, 2012, 11:54:09 πμ »
Παιδιά σορυ για την άσχετη ερώτηση αλλά πότε αναννεώνονται  οι πίνακες; Όταν κάποιοι απενεργοποιούν την αίτησή τους;

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4031
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #3506 στις: Οκτώβριος 02, 2012, 12:22:04 μμ »
Στο υπουργείο ναι, εκείνοι πάντα έχουν ενημερωμένους πίνακες. Στο e-aitisi από ό,τι βλέπω, μετά από κάθε πρόσληψη...Οι αλλαγές πάντως ναι, πλέον το μόνο λογικό είναι να είναι ακυρώσεις αιτήσεων...

Αποσυνδεδεμένος maGe

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 57
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #3507 στις: Οκτώβριος 02, 2012, 01:04:49 μμ »

Δε λέω γι'αυτο που έκανα ..οκ τώρα το κατάλαβα το λάθος μου...
Λέω για τις περιοχές που δεν έβγαλαν όπως Άρτα, Γιάννενα, Αιτ/νια κλπ...
Θα μπορούσαμε να κάνουμε κάτι όλοι μαζί ή να πάμε ατομικά σε δικηγόρο; Θα κερδίσουμε κάτι ή θα περάσει καιρός και δε θα έχει νόημα; Τα δικαστήρια αργούν και αν γίνουν σε ένα χρόνο τι νόημα θα έχει;
Με αυτά που γίνονται σε φέρνουν σε κατάσταση πανικού και το κακό είναι ότι έχουμε δεμένα τα χέρια και εμείς θα αναλωθούμε σε δικηγόρους και σε εκδίκαση υπόθεσης που δεν ξέρω πότε θα γίνει και αν  γίνει... Μακάρι να μπορούσαμε να κάνουμε κάτι άμεσα ..αν ξέρει κανείς ας πει μπας και οργανωθούμε..αλλιώς αυτό ήταν..

Φαντάζομαι κοπέλα μου ότι δεν δουλεύεις πρώτη φορά αναπληρώτρια. Έτσι δουλεύει το σύστημα εδώ και χρόνια. Δεν είναι κάτι καινούριο... Όλα τα υπόλοιπα, καλώς ή κακώς, είναι να είχαμε να λέγαμε...

Όσον αφορά τη σειρά επιλογής θα έπρεπε να ξέρεις ποιο είναι το νόημα της αλλά απ'ότι φαίνεται, και δυστυχώς για σένα, δεν το είχες καταλάβει... Περαστικά!!!
Που ξερεις οτι εχει ξαναδουλεψει; Μπορει να τελειωσε ΠΑΠΙ ή να εχει Παιδαγωγικη Επαρκεια... Πολλοι ειναι που ειναι σε καλη σειρα αλλα δεν εχουν δουλεψει αναπληρωτες ...

Αποσυνδεδεμένος thymiaras

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 458
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #3508 στις: Οκτώβριος 02, 2012, 03:45:40 μμ »
Όσοι δούλεψαν πέρυσι θα δουλέψουν και φέτος, όπως δείχνουν τα πράγματα. Λογικά για τελευταία χρόνια λόγω αύξησης ωραρίου και της γενικότερης κατάστασης (συγχωνεύσεις, κατάργηση ΑΕΠΠ κτλ). Οπότε χαλαρώστε και όταν είναι να μας προσλάβουν θα μας στείλουν e-mail !!!

Αποσυνδεδεμένος voreios

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 113
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #3509 στις: Οκτώβριος 02, 2012, 05:45:12 μμ »
Η bookitsa αναφερόταν σε ένα σχόλιο δικό μου..κάποιοι δεν το καταλάβανε..Προσωπικά πολύ πιθανό να κινηθώ νομικά αν δω ότι   γίνεται αυτό που έχω αναφέρει και σε άλλες σελίδες.Δεν δίνω περισσότερες πληροφορίες προς το παρόν γιατί μπορεί να πέσω και έξω.Ο χρόνος θα δείξει.Στην επόμενη φάση αναπληρωτών.Δεν δέχομαι κάποιοι άχρηστοι διευθυντές εκπαίδευσης να παίζουν μαζί μου.Καλή τοποθέτηση σε όλους.

Αποσυνδεδεμένος thymiaras

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 458
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #3510 στις: Οκτώβριος 03, 2012, 12:40:17 πμ »
Η bookitsa αναφερόταν σε ένα σχόλιο δικό μου..κάποιοι δεν το καταλάβανε..Προσωπικά πολύ πιθανό να κινηθώ νομικά αν δω ότι   γίνεται αυτό που έχω αναφέρει και σε άλλες σελίδες.Δεν δίνω περισσότερες πληροφορίες προς το παρόν γιατί μπορεί να πέσω και έξω.Ο χρόνος θα δείξει.Στην επόμενη φάση αναπληρωτών.Δεν δέχομαι κάποιοι άχρηστοι διευθυντές εκπαίδευσης να παίζουν μαζί μου.Καλή τοποθέτηση σε όλους.

Και να κινηθείς νομικά ξέρεις ... ιδρώνει το αυτί τους ... Το πολύ πολύ να δικαιωθείς μετά από 5-6 χρόνια και να σου ζητήσουν συγνώμη !!!

Αποσυνδεδεμένος kismet

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #3511 στις: Οκτώβριος 03, 2012, 10:36:19 πμ »
Καλημέρα και από εμένα.

Επειδή είναι η πρώτη φορά που κάνω τα χαρτιά στην Δευτεροβάθμια, θα ήθελα να ρωτήσω έως πότε αναμένονται να απορροφώνται άτομα για την φετινή χρονιά.

Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος jetry

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 526
  • 01110101
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #3512 στις: Οκτώβριος 03, 2012, 11:33:49 πμ »
Καλημέρα και από εμένα.

Επειδή είναι η πρώτη φορά που κάνω τα χαρτιά στην Δευτεροβάθμια, θα ήθελα να ρωτήσω έως πότε αναμένονται να απορροφώνται άτομα για την φετινή χρονιά.

Ευχαριστώ

Καλή ερώτηση αλλά με αυτούς εκεί έξω ποτέ δεν είσαι σίγουρος για τίποτα. Πέρυσι εμένα πχ με καλέσανε αρχές Νοεμβρίου ΑΚΩ και απόσο ξέρω πήρανε και αργότερα μερικούς.

Αποσυνδεδεμένος kismet

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #3513 στις: Οκτώβριος 03, 2012, 01:15:10 μμ »
μάλιστα... έχουμε δηλ ακόμα.
Σε ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160667
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 327
Σύνολο: 332

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.051 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.