*

Αποστολέας Θέμα: ημερομηνία διεξαγωγής διαγωνισμού εκπαιδευτικών  (Αναγνώστηκε 221208 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kalipso

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ημερομηνία διεξαγωγής διαγωνισμού εκπαιδευτικών
« Απάντηση #560 στις: Ιανουάριος 12, 2009, 12:54:16 μμ »
λοιπον μιλησα με ασεπ προκειμενου να μεταφερθει μια παρακληση στους ανωτερους για ατομα που ερχονται απο εξωτερικο και δεν ειναι δυνατον μονιμως να κλεινουν και να ακυρωνουν εισιτηρια,χανοντας και χρηματα.
Λοιπον,καταλαβα το εξης και οποιος θελει το ακουει.
Αυριο μαλλον θα ανακοινωσουν ημερομηνια για 31.1
Αν δεν γινει παλι ο διαγωνισμος λογω αλλων παραμετρων,δεν θα φταινε αυτοι.
με ρωτησε τι πρεπει να κανουν κατα τη γνωμη μου.
του απαντησα..να μην προβουν σε ανακοινωση ημερομηνιας την οποια κατα 90% θα παρουν πισω.καθως χανει την αξιοπιστια του και ο Θεσμος.
μου ειπε οτι θα τα μεταφερει.
Αυτα.
τα συμπερασματα δικα σας.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ημερομηνία διεξαγωγής διαγωνισμού εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:39:26 »

Αποσυνδεδεμένος mariav

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 359
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: ημερομηνία διεξαγωγής διαγωνισμού εκπαιδευτικών
« Απάντηση #561 στις: Ιανουάριος 12, 2009, 12:55:52 μμ »
Ότι του φανεί του Λολοστεφανή. Σε εμάς πότε θα το πούνε; Στις 30;

om

  • Επισκέπτης
Απ: ημερομηνία διεξαγωγής διαγωνισμού εκπαιδευτικών
« Απάντηση #562 στις: Ιανουάριος 12, 2009, 12:57:48 μμ »
λοιπον μιλησα με ασεπ προκειμενου να μεταφερθει μια παρακληση στους ανωτερους για ατομα που ερχονται απο εξωτερικο και δεν ειναι δυνατον μονιμως να κλεινουν και να ακυρωνουν εισιτηρια,χανοντας και χρηματα.
Λοιπον,καταλαβα το εξης και οποιος θελει το ακουει.
Αυριο μαλλον θα ανακοινωσουν ημερομηνια για 31.1
Αν δεν γινει παλι ο διαγωνισμος λογω αλλων παραμετρων,δεν θα φταινε αυτοι.
με ρωτησε τι πρεπει να κανουν κατα τη γνωμη μου.
του απαντησα..να μην προβουν σε ανακοινωση ημερομηνιας την οποια κατα 90% θα παρουν πισω.καθως χανει την αξιοπιστια του και ο Θεσμος.
μου ειπε οτι θα τα μεταφερει.
Αυτα.
τα συμπερασματα δικα σας.

Το μόνο συμπέρασμα που μπορώ να βγάλω είναι ότι.... η δική σου απάντηση ήταν ξεκάθαρη!

Αποσυνδεδεμένος nikol24

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 24
    • Προφίλ
Απ: ημερομηνία διεξαγωγής διαγωνισμού εκπαιδευτικών
« Απάντηση #563 στις: Ιανουάριος 12, 2009, 12:58:21 μμ »
Γνωρίζει κανείς αν μετά τις γιορτές είχε συνεχίσει κανένα σχολείο κατάληψη?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ημερομηνία διεξαγωγής διαγωνισμού εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:39:26 »

Αποσυνδεδεμένος Ίρμα

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 768
    • Προφίλ
Απ: ημερομηνία διεξαγωγής διαγωνισμού εκπαιδευτικών
« Απάντηση #564 στις: Ιανουάριος 12, 2009, 01:01:08 μμ »
Όλγα, ότι τα περι ικανοποίησης του ανασχηματισμού είναι περι κατανάλωσης και εφησυχασμού είναι αδιαμφισβήτητο. Συμφωνώ και επαυξάνω. αλοίμονο, αν τα δεχτούμε..
Αν δεν ευλογήσουμε τα γένια μας.....
Απλά ως φιλοκυβερνητική εφημερίδα παρουσιάζει την κατάσταση ωραιοποιημένα. Το ασεπ επιμένει και εργάζεται για το καλό μας, υπάρχει άψογη συνεργασία με το υπουργείο εσωτερικών και παιδείας (αυτό το λέω εγώ), οπότε τι ανησυχείτε; Οι αρμόδιοι σε αυτή τη χώρα κάνουν καλά τη δουλειά τους. Σε κάτι τέτοιες στιγμές μου έρχεται στο νου βρε παιδιά μια ατάκα της Παπαρήγα (μην μου βάλετε πολιτική ταμπέλα, προσ θεού δεν είναι για μένα αυτά) που την είχα ακούσει στις εκλογές του 2004 και τη συγκράτησα, γιατί μου φάνηκε πολύ πετυχημένη: εδώ δε χρειάζεται ψήφος, βόλι χρειάζεται...

Αποσυνδεδεμένος aziuol

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 206
  • Φύλο: Γυναίκα
  • VENCEREMOS !!!
    • Προφίλ
Απ: ημερομηνία διεξαγωγής διαγωνισμού εκπαιδευτικών
« Απάντηση #565 στις: Ιανουάριος 12, 2009, 01:01:23 μμ »
Καλύφθηκα πλήρως από ΤΕΤΑ και Όλγα!
Επίσης έχω αρχίσει να πιστεύω ότι ο διαγωνισμος μπορει να μη γινει και καθολου..Ούτως ή άλλως εδω καιρό σχεδιάζεται η κατάργησή του και η αντικατάστασή του από ένα σύστημα τύπου προσωπικής συνέντευξης ανά περιφέρειες (βλ. τελευταίο διαγωνισμό της ΔΕΗ καθώς και άλλες ΔΕΚΟ).
Και γενικά υπάρχει τα τελευταία δυο χρόνια, μια πολιτική παράκαμψης του ΑΣΕΠ για διορισμούς στο δημόσιο. Ζήτω το ρουσφέτι !

Μισό λεπτό - Τέτα με πρόλαβες. Μέχρι την αναβολή πίεζε το υπέπθ το ασέπ. Τώρα πιέζει το ασέπ το υπέπθ. Μήπως η εν λόγω εφημερίδα - προκειμένου να δικαιολογήσει ότι δεν έχει κάτι καινούριο να πει - εφευρίσκει διατυπώσεις; Όλα τα δημοσιεύματα λέγανε και λένε ότι: 1) το ασέπ προγραμματίζει τις εξετάσεις για 31/1-1/2 και 2) περιμένει το πράσινο φως από το υπέπθ για τα εξεταστικά = διαβεβαίωση ότι δεν είναι υπό κατάληψη.

Θεωρείτε πιθανό μετά το πρώτο στραπάτσο να διακινδυνεύσει το ασέπ μια βεβιασμένη ημερομηνία; Αυτά τα περί ικανοποίησης από τον ανασχηματισμό, γνώμη μου, είναι προς κατανάλωση και εφησυχασμό - πηγή φιλοκυβερνητική εφημερίδα: ας περιορίσουν τα σχόλιά τους αποκλειστικά σε ό,τι αφορά το διαγωνισμό.
δε λέει ποιον πιέζουν! νομίζω ότι το όλο σκηνικό είναι απλά για να γεμίσουν τις στήλες τους. μην παίρνουμε τοις μετρητοίς και την κάθε τους λέξη.
είναι σαν να αντιστράφηκαν οι ρόλοι: ο ασεπ πιέζει και το υπουργείο δε θέλει, δεν αισθάνεται έτοιμο, φοβάται μη ρεζιλευτεί πάλι; τι εννοεί άραγε ο ποιητής;
The revolution will not be televised, the revolution will be live...

Αποσυνδεδεμένος kalipso

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ημερομηνία διεξαγωγής διαγωνισμού εκπαιδευτικών
« Απάντηση #566 στις: Ιανουάριος 12, 2009, 01:03:15 μμ »
λοιπον μιλησα με ασεπ προκειμενου να μεταφερθει μια παρακληση στους ανωτερους για ατομα που ερχονται απο εξωτερικο και δεν ειναι δυνατον μονιμως να κλεινουν και να ακυρωνουν εισιτηρια,χανοντας και χρηματα.
Λοιπον,καταλαβα το εξης και οποιος θελει το ακουει.
Αυριο μαλλον θα ανακοινωσουν ημερομηνια για 31.1
Αν δεν γινει παλι ο διαγωνισμος λογω αλλων παραμετρων,δεν θα φταινε αυτοι.
με ρωτησε τι πρεπει να κανουν κατα τη γνωμη μου.
του απαντησα..να μην προβουν σε ανακοινωση ημερομηνιας την οποια κατα 90% θα παρουν πισω.καθως χανει την αξιοπιστια του και ο Θεσμος.
μου ειπε οτι θα τα μεταφερει.
Αυτα.
τα συμπερασματα δικα σας.

Το μόνο συμπέρασμα που μπορώ να βγάλω είναι ότι.... η δική σου απάντηση ήταν ξεκάθαρη!



εστειλα και ενα μαιλ καλου κακου σε  σοβαρο  υφος μπας λαβουν υποψη τους την παρακληση.
τι να πω πια...

Αποσυνδεδεμένος maryvas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1311
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ημερομηνία διεξαγωγής διαγωνισμού εκπαιδευτικών
« Απάντηση #567 στις: Ιανουάριος 12, 2009, 01:04:59 μμ »
εχω μια απορια. με ολα αυτα που γινονται ποσο καλα θα γραψουμε στο διαγωνισμο. ολα τα παιδια απο το φορουμ λεμε οτι δε μπορουμε να συγκεντρωθουμε κ με οσους αλλους συναδελφους μιλαω μου λενε το ιδιο. αν πραγματικα ετσι εχουν τα πραγματα μυριζουμαι πτωση βασεων. ακομα κ αν ανακοινωθει ημερομηνια προσωπικα αν βλεπω οτι υπαρχουν καταληψεις κ αρα τα πραγματα ειναι ρευστα δεν προκειται να συγκεντρωθω. ας τον πανε το διαγωνισμο φλεβαρη ή μαρτη που θα εχουν σταματησει οι καταληψεις. ειναι δυνατον να εχουν συζητηση για την παιδεια στις 23 κ ετσι αυξανεται η πιθανοτητα καταληψεων κ να βαζουν το διαγωνισμο μια βδομαδα μετα?

om

  • Επισκέπτης
Απ: ημερομηνία διεξαγωγής διαγωνισμού εκπαιδευτικών
« Απάντηση #568 στις: Ιανουάριος 12, 2009, 01:06:19 μμ »
Τέτα έχεις δίκιο. Και όσο για τη συνεργασία υπ. εσωτερικών - ασέπ σκασίλα μας. Η σχέση υπέπθ - ασέπ μας απασχολεί, καθώς εδώ βρίσκεται το πάθος και το πάθημά μας

Kalipso, αντίστοιχο δικό μου email, δεν έμαθα ποτέ αν διαβάστηκε και συγκίνησε...καρδιές. Πάντως απάντηση δεν έλαβα ποτέ - τα ενυπόγραφα μέιλς υποτίθεται ότι απαντώνται, έτσι λέει στο σάιτ.


Αποσυνδεδεμένος CHRISOYLA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 795
  • "Κάτω από την άσφαλτο, υπάρχει παραλία"
    • Προφίλ
Απ: ημερομηνία διεξαγωγής διαγωνισμού εκπαιδευτικών
« Απάντηση #569 στις: Ιανουάριος 12, 2009, 01:12:06 μμ »
Το πρωί τηλ στο ΑΣΕΠ και μίλησα με έναν από τους υπαλλήλους που σηκώνουν τα τηλ. που μου είπε ό,τι είπαν και σε εσάς. Απλώς, να σας πω ότι τα τηλέφωνα των πραγματικά υπεύθυνων για τους γραπτούς διαγωνισμούς όλη μέρα σήμερα, ανά 10 λεπτά που τηλεφωνώ, δεν απαντούν...

ΥΓ. αριθμό πρωτοκόλλου για την παραλαβή της επιστολή μου έστειλαν, απάντηση πάλι, όχι!!!

Αποσυνδεδεμένος anthios

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 125
  • Φύλο: Γυναίκα
  • πάμε γι' άλλα..
    • Προφίλ
Απ: ημερομηνία διεξαγωγής διαγωνισμού εκπαιδευτικών
« Απάντηση #570 στις: Ιανουάριος 12, 2009, 01:13:54 μμ »
από troktiko.blogspot -
Το σαββατοκύριακο 31 Ιανουαρίου-1 Φεβρουαρίου θα λάβει χώρα τελικά ο διαγωνισμός του ΑΣΕΠ που είχε αναβληθεί μέσα στο Δεκέμβριο. Έτσι, μπαίνει και ένα τέλος στην αγωνία χιλιάδων υποψηφίων που ζούσαν στην αβεβαιότητα, αφού δε γνώριζαν τι θα γίνει τελικά με τις ημερομηνίες διεξαγωγής του διαγωνισμού. Επιτυχία σε όλους αν και τα πράγματα δε θα είναι εύκολα αφού είναι πολλοί οι υποψήφιοι και λίγες οι θέσεις...

 

Αποσυνδεδεμένος kalipso

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ημερομηνία διεξαγωγής διαγωνισμού εκπαιδευτικών
« Απάντηση #571 στις: Ιανουάριος 12, 2009, 01:17:26 μμ »
καλα..τετοιο καψωνι δεν εχει ξαναγινει..
θα ανακοινωσουν αυριο μια ημερομηνια η οποια παλι δεν θα εφαρμοστει.

Αποσυνδεδεμένος aziuol

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 206
  • Φύλο: Γυναίκα
  • VENCEREMOS !!!
    • Προφίλ
Απ: ημερομηνία διεξαγωγής διαγωνισμού εκπαιδευτικών
« Απάντηση #572 στις: Ιανουάριος 12, 2009, 01:19:10 μμ »
Το πρωί τηλ στο ΑΣΕΠ και μίλησα με έναν από τους υπαλλήλους που σηκώνουν τα τηλ. που μου είπε ό,τι είπαν και σε εσάς. Απλώς, να σας πω ότι τα τηλέφωνα των πραγματικά υπεύθυνων για τους γραπτούς διαγωνισμούς όλη μέρα σήμερα, ανά 10 λεπτά που τηλεφωνώ, δεν απαντούν...

ΥΓ. αριθμό πρωτοκόλλου για την παραλαβή της επιστολή μου έστειλαν, απάντηση πάλι, όχι!!!
Θα μπορούσες να μας δώσεις αυτά τα τηλέφωνα; Έτσι να τους σπάσουμε τα νεύρα λίγο κι εμείς..Δεν μπορεί κάποια στιγμή θα το σηκώσουν!
The revolution will not be televised, the revolution will be live...

Αποσυνδεδεμένος kalipso

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ημερομηνία διεξαγωγής διαγωνισμού εκπαιδευτικών
« Απάντηση #573 στις: Ιανουάριος 12, 2009, 01:19:18 μμ »
Το πρωί τηλ στο ΑΣΕΠ και μίλησα με έναν από τους υπαλλήλους που σηκώνουν τα τηλ. που μου είπε ό,τι είπαν και σε εσάς. Απλώς, να σας πω ότι τα τηλέφωνα των πραγματικά υπεύθυνων για τους γραπτούς διαγωνισμούς όλη μέρα σήμερα, ανά 10 λεπτά που τηλεφωνώ, δεν απαντούν...

ΥΓ. αριθμό πρωτοκόλλου για την παραλαβή της επιστολή μου έστειλαν, απάντηση πάλι, όχι!!!

χρυσουλα,ποια ειναι τα τηλ των υπευθυνων,να παρω και εγω?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32305
  • Τελευταία: Efiu
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160478
  • Σύνολο θεμάτων: 19219
  • Σε σύνδεση σήμερα: 843
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 653
Σύνολο: 663

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.102 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.