*

Αποστολέας Θέμα: ΦΠΨ - επαγγελματική αποκατάσταση, (πού μπορούν να εργαστούν )  (Αναγνώστηκε 102189 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Αναστασια 76

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1853
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατι...κινειται....ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
    • Προφίλ
    • Δελφικα Παραγγελματα
Απ: ΦΠΨ...τμημα χωρις στον ηλιο μοιρα..
« Απάντηση #112 στις: Δεκέμβριος 14, 2009, 03:46:44 μμ »
Εννοείται θα σας στηρίξω. Έχω μάλιστα να αντιπροτείνω αντί για
συνέντευξη να περνάτε πασαρέλα...  8) 8) 8)

 ;D ;D ;D ;D  το θεμα ειναι οτι εσυ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΣΤΗΝ ΚΡΙΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ;D ;D ;D

μηπως εισαι λιιιιιιγοοοο εκτος θεματος;; πιστευεις συναδελφε οτι οι μαθητες θα ηταν πιο καλοι αν περναγαν με αυτα τα κριτηρια οι καθηγητες;; ξεχασα να σου πω οτι ειχε και πολλους αντρες οι σχολη μας...θες να τους αξιολογησεις εσυ με το συστημα που προτεινεις; ;D ;D
"Δημοκρατία είναι όταν 4 λύκοι και ένα πρόβατο ψηφίζουν για φαγητό"
(Αρκάς)

Κάποτε, τριακόσιοι πέθαναν για την Ελλάδα.
Σήμερα η Ελλάδα πεθαίνει για τριακόσιους...
http://www.youtube.com/watch?v=P3pHY7auD8w

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΦΠΨ...τμημα χωρις στον ηλιο μοιρα..
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:07:02 »

Αποσυνδεδεμένος Elpida!!!

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 511
  • Φύλο: Γυναίκα
  • dum spiro spero...
    • Προφίλ
Απ: ΦΠΨ...τμημα χωρις στον ηλιο μοιρα..
« Απάντηση #113 στις: Δεκέμβριος 14, 2009, 04:49:55 μμ »
Ο Ξυδάς έκανε και σε εμας στο φπψ και οντως εκοβε πολυ κόσμο.Ευτυχως δεν ημουν σ'αυτους...αλλά παντου υπάρχουν δυσκολιες...αλλά και του αρχαιολογικου καλύτεροι ηταν?θυμάμαι ο Μικρογιαννακης στην αρχαια ιστορία μας ειχε βάλει να απαντήσουμε στα αρχαια...αμ ο άλλος που μιλαγε μόνο λατινικά?μου διαφεύγει το ονομά του...εμεις τον φωνάζαμε αουξιλιο ,γιατι μια φορά ειχε κλειστει στο ασανσερ κι αντι να φωνάζει βοηθεια στα αλληνικά,φωναζε στα λατινικά
Πάντως δε θεωρώ πως οι του κλασικού εχουν περισσότερες γνώσεις...η εμπειρία είναι που μετράει///εγώ δεν ηθελα κλασικό....νομικη στοχευα αλλά βρεθηκα στη β μου επιλογη...στο φπψ...δε νιωθω μειονεκτικά...αντιθετα θεωρώ πως σου ανοιγει τους ορίζοντες...κι οσον αφορά τις γνώσεις...3 φορες επιτυχουσα στον ασεπ είμαι...
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 11, 2013, 11:45:01 πμ από Stelios »

Αποσυνδεδεμένος Elpida!!!

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 511
  • Φύλο: Γυναίκα
  • dum spiro spero...
    • Προφίλ
Απ: ΦΠΨ...τμημα χωρις στον ηλιο μοιρα..
« Απάντηση #114 στις: Δεκέμβριος 14, 2009, 04:58:45 μμ »
μιας και μιλησατε για δυσκολα μαθηματα τι να σας πω βρε παιδια αυτη την ερμη την στατιστικη 2 την εδωσα ποσες φορες ...τι υπνωτισμο ειχα κανει  τι σε μαγγισες πηγα τιποτα 3 φορες την εδωσα και τελικα οταν αποφασισα να δωσω τελευταια φορα (αλλιως θα απειλουσα τον καθηγητη...χιχιχιχι)ευτυχως την περασα... και ετσι ζει ακομα ...νομιζω ... ;D ;D ;D
καλά η στατιστική 2 ηταν όλα τα λεφτά για μένα...φοβόμουν τόσο να πάω να γράψω που εφτασα τελευταίο εξάμηνο να τη δώσω α φορά τρεμοντας μην καθυστερήσω το πτυχίο.Οταν βγαίνω από το αμφιθέατρο ακουγα τι εγραψαν οι υπόλοιποι και τα εβαψα μαυρα.όλοι ειχαν βρει κοινό αποτέλεσμα κι εγώ ασχετο..είχα πάρει τους γονείς μου κλαίγοντας πως δε θα επαιρνα πτυχίο.Ημουν από τα μόνα 10αρια εκείνη τη χρονιά-2000

Αποσυνδεδεμένος karxarias29

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2296
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΦΠΨ...τμημα χωρις στον ηλιο μοιρα..
« Απάντηση #115 στις: Δεκέμβριος 14, 2009, 05:33:45 μμ »
Ο Ξυδάς έκανε και σε εμας στο φπψ και οντως εκοβε πολυ κόσμο.Ευτυχως δεν ημουν σ'αυτους...αλλά παντου υπάρχουν δυσκολιες...αλλά και του αρχαιολογικου καλύτεροι ηταν?θυμάμαι ο Μικρογιαννακης στην αρχαια ιστορία μας ειχε βάλει να απαντήσουμε στα αρχαια...αμ ο άλλος που μιλαγε μόνο λατινικά?μου διαφεύγει το ονομά του...εμεις τον φωνάζαμε αουξιλιο ,γιατι μια φορά ειχε κλειστει στο ασανσερ κι αντι να φωνάζει βοηθεια στα αλληνικά,φωναζε στα λατινικάΠάντως δε θεωρώ πως οι του κλασικού εχουν περισσότερες γνώσεις...η εμπειρία είναι που μετράει///εγώ δεν ηθελα κλασικό....νομικη στοχευα αλλά βρεθηκα στη β μου επιλογη...στο φπψ...δε νιωθω μειονεκτικά...αντιθετα θεωρώ πως σου ανοιγει τους ορίζοντες...κι οσον αφορά τις γνώσεις...3 φορες επιτυχουσα στον ασεπ είμαι...

 ::) ::) ::) ::)
Αναφέρεσαι φυσικά στον ΚΟΥΤΡΟΥΜΠΑ!! Παμμέγιστος μα#^*@@!!! >:( ... Μα γιατί μου ξεχνάτε συνέχεια τον Παπανικολάου ??? ::) >:(

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΦΠΨ...τμημα χωρις στον ηλιο μοιρα..
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:07:02 »

Αποσυνδεδεμένος Αναστασια 76

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1853
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατι...κινειται....ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
    • Προφίλ
    • Δελφικα Παραγγελματα
Απ: ΦΠΨ...τμημα χωρις στον ηλιο μοιρα..
« Απάντηση #116 στις: Δεκέμβριος 14, 2009, 08:54:04 μμ »
Ο Ξυδάς έκανε και σε εμας στο φπψ και οντως εκοβε πολυ κόσμο.Ευτυχως δεν ημουν σ'αυτους...αλλά παντου υπάρχουν δυσκολιες...αλλά και του αρχαιολογικου καλύτεροι ηταν?θυμάμαι ο Μικρογιαννακης στην αρχαια ιστορία μας ειχε βάλει να απαντήσουμε στα αρχαια...αμ ο άλλος που μιλαγε μόνο λατινικά?μου διαφεύγει το ονομά του...εμεις τον φωνάζαμε αουξιλιο ,γιατι μια φορά ειχε κλειστει στο ασανσερ κι αντι να φωνάζει βοηθεια στα αλληνικά,φωναζε στα λατινικάΠάντως δε θεωρώ πως οι του κλασικού εχουν περισσότερες γνώσεις...η εμπειρία είναι που μετράει///εγώ δεν ηθελα κλασικό....νομικη στοχευα αλλά βρεθηκα στη β μου επιλογη...στο φπψ...δε νιωθω μειονεκτικά...αντιθετα θεωρώ πως σου ανοιγει τους ορίζοντες...κι οσον αφορά τις γνώσεις...3 φορες επιτυχουσα στον ασεπ είμαι...

 ::) ::) ::) ::)
Αναφέρεσαι φυσικά στον ΚΟΥΤΡΟΥΜΠΑ!! Παμμέγιστος μα#^*@@!!! >:( ... Μα γιατί μου ξεχνάτε συνέχεια τον Παπανικολάου ??? ::) >:(

βρε καρχαρια, βρε καρχαρια πιπερι... πως μιλας ετσι για τους δασκαλους μας;;  ;D ;D :P ;D ;D
"Δημοκρατία είναι όταν 4 λύκοι και ένα πρόβατο ψηφίζουν για φαγητό"
(Αρκάς)

Κάποτε, τριακόσιοι πέθαναν για την Ελλάδα.
Σήμερα η Ελλάδα πεθαίνει για τριακόσιους...
http://www.youtube.com/watch?v=P3pHY7auD8w

Αποσυνδεδεμένος karxarias29

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2296
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΦΠΨ...τμημα χωρις στον ηλιο μοιρα..
« Απάντηση #117 στις: Δεκέμβριος 15, 2009, 08:24:42 μμ »
Έχεις δίκιο  :-[ :-[ :-[ :-[ :-[
Μετανοώ γονυπετής!  ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Αναστασια 76

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1853
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατι...κινειται....ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
    • Προφίλ
    • Δελφικα Παραγγελματα
Απ: ΦΠΨ...τμημα χωρις στον ηλιο μοιρα..
« Απάντηση #118 στις: Δεκέμβριος 15, 2009, 09:52:37 μμ »
Έχεις δίκιο  :-[ :-[ :-[ :-[ :-[
Μετανοώ γονυπετής!  ;D ;D

ποτε δεν ξερεις καρχαρια παιδι μου ποιοι μας διαβαζουν......Ο ΜΕΓΑΛΟΣ ΑΔΕΛΦΟΟΟΟΟΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΔΩΩΩΩΩ(βαλε και μια μουσικη θριλερ ενω το διαβαζεις ;))
 ;D ;D ;D ;D
"Δημοκρατία είναι όταν 4 λύκοι και ένα πρόβατο ψηφίζουν για φαγητό"
(Αρκάς)

Κάποτε, τριακόσιοι πέθαναν για την Ελλάδα.
Σήμερα η Ελλάδα πεθαίνει για τριακόσιους...
http://www.youtube.com/watch?v=P3pHY7auD8w

Αποσυνδεδεμένος -margie-

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΦΠΨ...τμημα χωρις στον ηλιο μοιρα..
« Απάντηση #119 στις: Δεκέμβριος 07, 2012, 11:18:20 μμ »
Καλησπέρα σε όλους και όλες,είμαι καινούριο μέλος κ είμαι κ εγώ μια απόφοιτη του τμήματος Φ.Π.Ψ του Ε.Κ.Π.Α. Θα ήθελα να μάθω αν εκτός από φιλόλογος μπορώ να εργαστώ και στην πρωτοβάθμια εκπαίδευση. Ή τι άλλο μπορούμε να κάνουμε. Εγώ ενδιαφέρομαι για το παιδαγωγικό δημοτικής εκπαίδευσης κ ήδη διαβάζω για κατατακτήριες, αλλά θέλω να μάθω αν υπάρχει κ άλλος τρόπος, είτε μέσω του πτυχίου μου αυτού είτε όχι, ν'ασχοληθώ με αυτό. Παρακαλώ όποιον γνωρίζει κάτι να μου στείλει ένα mail στο koli_608@hotmail.com.(γιατί αν απαντήσει εδώ δεν ξέρω αν θα καταφέρω να το βρω και να το δω...)

Ευχαριστώ πολύ...

Αποσυνδεδεμένος manosthegreek

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 130
    • Προφίλ
Απ: ΦΠΨ...τμημα χωρις στον ηλιο μοιρα..
« Απάντηση #120 στις: Φεβρουάριος 10, 2013, 06:55:36 μμ »
στο πτυχιο του ΦΠΨ Αθηνας φαινεται η κατευθυνση ή παρέχεται ενιαίο πτυχίο φιλολόγου; Θα ήθελα να επιλέξω κατεύθυνση Ψ , αλλά να φαίνεται στο πτυχίο , διότι θα ήθελα να κάνω αίτηση αργοτερα  σε μεταπτυχιακό ψυχολογίας...

Αποσυνδεδεμένος arois

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 109
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΦΠΨ...τμημα χωρις στον ηλιο μοιρα..
« Απάντηση #121 στις: Φεβρουάριος 10, 2013, 07:26:16 μμ »
 .
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 23, 2013, 03:13:01 πμ από arois »

Αποσυνδεδεμένος Giannis1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2220
    • Προφίλ
Απ: ΦΠΨ...τμημα χωρις στον ηλιο μοιρα..
« Απάντηση #122 στις: Φεβρουάριος 10, 2013, 08:09:55 μμ »
Άποψή μου είναι οτι όλες οι καθηγητικές σχολές που έχουν υπερπληθώρα αποφοίτων που κάθονται πλέον άνεργοι, θα έπρεπε να μπούν σ' ένα είδος "χειμερείας νάρκης" δηλαδή να πάψουν να δέχονται καινούργιους φοιτητές. Δε νοείται κάθε χρόνο να μπαίνουν καινούργιοι φοιτητές σ' ένα ήδη κορεσμένο κλάδο.
Οι υπουργοί, τσεκάρουν κι αυτοί κουτάκι "δέχομαι τοποθέτηση και στα υπόλοιπα υπουργεία"?

Αποσυνδεδεμένος monogramma

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 567
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Μαθησιακές Δυσκολίες και Σχολική Ψυχολογία
Απ: ΦΠΨ...τμημα χωρις στον ηλιο μοιρα..
« Απάντηση #123 στις: Φεβρουάριος 11, 2013, 12:38:25 πμ »
Δεν γίνεται συνάδελφε αυτό που λες. Δηλαδή αν μια χώρα έχει πολλούς αρχιτέκτονες ή γιατρούς θα πρέπει να απαγορέψει τα πανεπιστήμια να δέχονται νέους φοιτητές και κατ'επέκταση τα παιδιά που έχουν κλίση προς τα εκεί να μη γίνουν αρχιτέκτονες ή γιατροί;

Στη σήμερον Ελλάδα, για πες μου ποιος δεν είναι άνεργος; Πολυτεχνίτες; Γιατροί; Οικονομολόγοι; Δικηγόροι;...  ::) ::)

Αποσυνδεδεμένος thymiaras

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 458
    • Προφίλ
Απ: ΦΠΨ...τμημα χωρις στον ηλιο μοιρα..
« Απάντηση #124 στις: Φεβρουάριος 11, 2013, 01:59:12 πμ »
Δεν γίνεται συνάδελφε αυτό που λες. Δηλαδή αν μια χώρα έχει πολλούς αρχιτέκτονες ή γιατρούς θα πρέπει να απαγορέψει τα πανεπιστήμια να δέχονται νέους φοιτητές και κατ'επέκταση τα παιδιά που έχουν κλίση προς τα εκεί να μη γίνουν αρχιτέκτονες ή γιατροί;

Στη σήμερον Ελλάδα, για πες μου ποιος δεν είναι άνεργος; Πολυτεχνίτες; Γιατροί; Οικονομολόγοι; Δικηγόροι;...  ::) ::)

Μπορούν να βάλουν τους φοιτητές και τους γονείς τους να υπογράφουν μια υπεύθυνη δήλωση που πάνω κάτω λέει ότι "καταλαβαίνω ότι δεν πρόκειται να βρω δουλειά τουλάχιστον για τα επόμενα 10 έτη και ότι στην ουσία σπουδάζω κάτι για χόμπυ και όχι για επαγγελματική αποκατάσταση" !

Αποσυνδεδεμένος manosthegreek

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 130
    • Προφίλ
Απ: ΦΠΨ...τμημα χωρις στον ηλιο μοιρα..
« Απάντηση #125 στις: Φεβρουάριος 11, 2013, 11:22:44 πμ »
Δεν το κανω το δευτερο πτυχιο για να γινω φιλολογος... εχω δουλεια με βαση το πρωτο μου πτυχιο... εδωσα κατατακτηριες για να παρω κατι παραπανω... και ειμαι σε διλημμα αν θα παρω κατευθυνση π ή ψ... ως αποφοιτος πτδε με συμφερει να παρω π?αν παρω ψ θα τα βρω μπαστουνια? δε θα εχω πολυ χρονο για παρακολουθηση και διαβασμα...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160021
  • Σύνολο θεμάτων: 19214
  • Σε σύνδεση σήμερα: 656
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 393
Σύνολο: 393

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.119 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.