*

Αποστολέας Θέμα: Πρόβλεψη?  (Αναγνώστηκε 6322 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος marios

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Πρόβλεψη?
« στις: Απρίλιος 20, 2010, 04:34:39 μμ »
Συγνώμη, αλλά επειδή έχω λιγάκι ψιλομπερδευτεί, εάν κάποιος σύμφωνα με την τελευταία ανανέωση στις 19-4-2010 στους ενιαίους πίνακες αναπληρωτών πρωτοβάθμιας, έχει σειρά 1070, τι μπορεί να περιμένει? 

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πρόβλεψη?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:13:22 »

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλεψη?
« Απάντηση #1 στις: Απρίλιος 20, 2010, 04:50:45 μμ »
Το τζακ ποτ στο τζόκερ! :D
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος npanag

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 339
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλεψη?
« Απάντηση #2 στις: Απρίλιος 20, 2010, 06:15:51 μμ »
Τον Ιούνη θα έχεις (κι αν δεν κάνω λάθος) 17.4 πραγματικά μόρια προϋπηρεσίας, 39,86 σύνολο μορίων για αναπλήρωση και θέση περί το 1100 στον εκτιμώμενο ενιαίο πίνακα τον Ιούνη.
Μάλλον δεν διορίζεσαι γιατί τα ελάχιστα μόρια διορισμού δείχνουν να είναι 19.134. Το ερώτημα άρα είναι αν θα σε πάρουν αναπληρώτρια. Δηλαδή αν θα πάρει του χρόνου 1100 αναπληρώτριες νηπιαγωγούς. Είναι πιθανόν, αλλά με όσα διαφορετικά έχει δηλώσει η Διαμαντοπούλου περί μείωσης αναπληρωτών, δεν μπορείς να κάνεις καμία πρόβλεψη.
Εχει πει για μείωση αναπληρωτών κατά 70% (άρα ότι θα πάρει 540 αναπληρώτριες), έχει πει για 50% μείωση (άρα ότι θα πάρει γύρω στις 900 αναπληρώτριες), έχει πει ότι ιδιαίτερη προτεραιότητα έχει η πρωτοβάθμια εκπαίδευση (ποιός να ξέρει τί σημαίνει αυτό), για σύμπτηξη τμημάτων, για επιστροφή αποσπασμένων στα σχολείο (οι νηπιαγωγοί δεν πρέπει να έχουν πολλές αποσπασμένες), από την άλλη οι ανάγκες είναι ανάγκες και τελικά κάθε απόπειρα πρόβλεψης αυτή τη στιγμή πραγματικά μοιάζει με τζόκερ!

Αποσυνδεδεμένος athapris

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 627
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλεψη?
« Απάντηση #3 στις: Απρίλιος 20, 2010, 06:18:44 μμ »
Ναι αλλά δεν έχει λεχθεί απ' την πλευρά του υπουργείου πως η μείωση αυτή θα είναι αναλογική για κάθε ειδικότητα. Η εντύπωση που μου έχει δημιουργηθεί είναι πως οι ανάγκες του υπουργείου θα προσδιορίσουν την κατάσταση. Άλλες ειδικότητες θα πληγούν ελάχιστα (δάσκαλοι, νηπιαγωγοί) και άλλες σχεδόν θα εξαφανιστούν από τους πίνακες κλήσης αναπληρωτών...Οψόμεθα...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πρόβλεψη?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:13:22 »

Αποσυνδεδεμένος marios

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλεψη?
« Απάντηση #4 στις: Απρίλιος 20, 2010, 06:49:12 μμ »
npanag sorry, αλλά η σειρά 1070 που αναφέρθηκα είναι στον ενιαίο πίνακα
Το σύνολο των μορίων μου είναι 30,7, στον πίνακα αναπληρωτών θα είμαι γύρω στο 600 λογικά

Αποσυνδεδεμένος npanag

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 339
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλεψη?
« Απάντηση #5 στις: Απρίλιος 20, 2010, 07:53:45 μμ »
Στον τωρινό ενιαίο πίνακα είναι 30.7, χωρίς τις φετινές προϋπηρεσίες. Εγώ αναφερόμουνα στον εκτιμώμενο ενιαίο πίνακα τον Ιούνη με περασμένες τις φετινές προϋπηρεσίες.
Μπορεί να έχει δίκιο ο athapris στην εκτίμησή του και να μην έχουμε τόσες επιπτώσεις στους νηπιαγωγούς. Θα δούμε...
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 20, 2010, 07:56:55 μμ από npanag »

Αποσυνδεδεμένος elenaV

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 278
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΟΙ ΚΟΠΟΙ ΑΜΕΙΒΟΝΤΑΙ..!!!
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλεψη?
« Απάντηση #6 στις: Απρίλιος 21, 2010, 03:49:46 μμ »
Τον Ιούνη θα έχεις (κι αν δεν κάνω λάθος) 17.4 πραγματικά μόρια προϋπηρεσίας, 39,86 σύνολο μορίων για αναπλήρωση και θέση περί το 1100 στον εκτιμώμενο ενιαίο πίνακα τον Ιούνη.
Μάλλον δεν διορίζεσαι γιατί τα ελάχιστα μόρια διορισμού δείχνουν να είναι 19.134. Το ερώτημα άρα είναι αν θα σε πάρουν αναπληρώτρια. Δηλαδή αν θα πάρει του χρόνου 1100 αναπληρώτριες νηπιαγωγούς. Είναι πιθανόν, αλλά με όσα διαφορετικά έχει δηλώσει η Διαμαντοπούλου περί μείωσης αναπληρωτών, δεν μπορείς να κάνεις καμία πρόβλεψη.
Εχει πει για μείωση αναπληρωτών κατά 70% (άρα ότι θα πάρει 540 αναπληρώτριες), έχει πει για 50% μείωση (άρα ότι θα πάρει γύρω στις 900 αναπληρώτριες), έχει πει ότι ιδιαίτερη προτεραιότητα έχει η πρωτοβάθμια εκπαίδευση (ποιός να ξέρει τί σημαίνει αυτό), για σύμπτηξη τμημάτων, για επιστροφή αποσπασμένων στα σχολείο (οι νηπιαγωγοί δεν πρέπει να έχουν πολλές αποσπασμένες), από την άλλη οι ανάγκες είναι ανάγκες και τελικά κάθε απόπειρα πρόβλεψης αυτή τη στιγμή πραγματικά μοιάζει με τζόκερ!



δεν εχω καταλαβει κατι...πως γινεται φετος στον πινακα αναπληρωτων να ειναι στην 1070 θεση και απο σεπτεμβριο μαζι με τα τοσα μορια προυπηπεσιας να ειναι στην θεση 1100?????????????

Αποσυνδεδεμένος marios

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλεψη?
« Απάντηση #7 στις: Απρίλιος 21, 2010, 04:32:14 μμ »
Τον Ιούνη θα έχεις (κι αν δεν κάνω λάθος) 17.4 πραγματικά μόρια προϋπηρεσίας, 39,86 σύνολο μορίων για αναπλήρωση και θέση περί το 1100 στον εκτιμώμενο ενιαίο πίνακα τον Ιούνη.
Μάλλον δεν διορίζεσαι γιατί τα ελάχιστα μόρια διορισμού δείχνουν να είναι 19.134. Το ερώτημα άρα είναι αν θα σε πάρουν αναπληρώτρια. Δηλαδή αν θα πάρει του χρόνου 1100 αναπληρώτριες νηπιαγωγούς. Είναι πιθανόν, αλλά με όσα διαφορετικά έχει δηλώσει η Διαμαντοπούλου περί μείωσης αναπληρωτών, δεν μπορείς να κάνεις καμία πρόβλεψη.
Εχει πει για μείωση αναπληρωτών κατά 70% (άρα ότι θα πάρει 540 αναπληρώτριες), έχει πει για 50% μείωση (άρα ότι θα πάρει γύρω στις 900 αναπληρώτριες), έχει πει ότι ιδιαίτερη προτεραιότητα έχει η πρωτοβάθμια εκπαίδευση (ποιός να ξέρει τί σημαίνει αυτό), για σύμπτηξη τμημάτων, για επιστροφή αποσπασμένων στα σχολείο (οι νηπιαγωγοί δεν πρέπει να έχουν πολλές αποσπασμένες), από την άλλη οι ανάγκες είναι ανάγκες και τελικά κάθε απόπειρα πρόβλεψης αυτή τη στιγμή πραγματικά μοιάζει με τζόκερ!



δεν εχω καταλαβει κατι...πως γινεται φετος στον πινακα αναπληρωτων να ειναι στην 1070 θεση και απο σεπτεμβριο μαζι με τα τοσα μορια προυπηπεσιας να ειναι στην θεση 1100?????????????


Ακριβώς αυτό εννοώ και εγώ, λογικά η νέα σειρά θα είναι γύρω στο 580, έτσι δεν είναι?

Αποσυνδεδεμένος anni_e

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 120
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλεψη?
« Απάντηση #8 στις: Απρίλιος 21, 2010, 06:04:01 μμ »
Μάλλον δεν διορίζεσαι γιατί τα ελάχιστα μόρια διορισμού δείχνουν να είναι 19.134.



npanag θα ήθελα να σε ρωτήσω πως υποθέτουμε ότι η βάση για τα ελάχιστα μόρια διορισμού θα είναι 19, 134 αφού πέρσυ στην εγκύκλιο ήταν τα 17?

Αποσυνδεδεμένος npanag

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 339
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλεψη?
« Απάντηση #9 στις: Απρίλιος 21, 2010, 06:08:39 μμ »
δεν εχω καταλαβει κατι...πως γινεται φετος στον πινακα αναπληρωτων να ειναι στην 1070 θεση και απο σεπτεμβριο μαζι με τα τοσα μορια προυπηπεσιας να ειναι στην θεση 1100?????????????
Παιδιά, στον καινούργιο εκτιμώμενο ενιαίο πίνακα αναπληρωτών, τους έχω όλους μέσα. Και τους διοριστέους. Γι' αυτό και αφαιρώ κάποιον πιθανό και προβλεπόμενο αριθμό διοριστέων, που δεν ξέρω βέβαια ποιος τελικά θα είναι.
Μάλλον από το 1100 τα κατάφερα και δεν αφαίρεσα κάποιον αριθμό διοριστέων, οπότε δικό μου το λάθος, π.χ. 1100-450=650. Συγνώμη γι' αυτό.
Επίσης οι εκτιμήσεις μου υπόκεινται στους αναγκαστικούς περιορισμούς άγνοιας που έχουμε όλοι μας, μιας και δεν είμαστε υπουργείο παιδείας: α) δεν ξέρουμε τα φετινά δυσπρόσιτα, οπότε αναμένουμε 30 - 50 άτομα (εκτίμηση?) να έχουν διπλάσια μόρια στον καινούργιο ενιαίο πίνακα και β) δεν ξέρουμε αν έχουν περαστεί οι καινούργιοι τρίτεκνοι και οι καινούργιες ειδικές κατηγορίες. Αρα συν/πλην πόσα άτομα; 50; 80; 100;
 

Αποσυνδεδεμένος npanag

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 339
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλεψη?
« Απάντηση #10 στις: Απρίλιος 21, 2010, 06:15:48 μμ »
npanag θα ήθελα να σε ρωτήσω πως υποθέτουμε ότι η βάση για τα ελάχιστα μόρια διορισμού θα είναι 19, 134 αφού πέρσυ στην εγκύκλιο ήταν τα 17?
Παίρνω τον πρόσφατο ενιαίο πίνακα αναπληρωτών και τον ενιαίο πίνακα διορισμών. Τους ενοποιώ και μετά περνάω τα φετινά μόρια όλων των φάσεων αναπλήρωσης στα μόρια από τον ενιαίο πίνακα διοριστέων. Ταξινομώ ως προς πραγματικά μόρια προϋπηρεσίας (φθίνουσα), ημερομηνία κτήσης πτυχίου (αύξουσα) και βαθμό πτυχίου (φθίνουσα) και παίρνω την τελική λίστα. Μετράω 200 άτομα από το 23.99 και κάτω και έτσι φτάνω στο 19.134.

Αποσυνδεδεμένος anni_e

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 120
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλεψη?
« Απάντηση #11 στις: Απρίλιος 21, 2010, 06:18:29 μμ »
npanag θα ήθελα να σε ρωτήσω πως υποθέτουμε ότι η βάση για τα ελάχιστα μόρια διορισμού θα είναι 19, 134 αφού πέρσυ στην εγκύκλιο ήταν τα 17?
Παίρνω τον πρόσφατο ενιαίο πίνακα αναπληρωτών και τον ενιαίο πίνακα διορισμών. Τους ενοποιώ και μετά περνάω τα φετινά μόρια όλων των φάσεων αναπλήρωσης στα μόρια από τον ενιαίο πίνακα διοριστέων. Ταξινομώ ως προς πραγματικά μόρια προϋπηρεσίας (φθίνουσα), ημερομηνία κτήσης πτυχίου (αύξουσα) και βαθμό πτυχίου (φθίνουσα) και παίρνω την τελική λίστα. Μετράω 200 άτομα από το 23.99 και κάτω και έτσι φτάνω στο 19.134.


Κάποια άτομα όμως είναι στο 24μηνο, τα υπολόγισες αυτά?Τα αφαίρεσες ή με τα άτομα αυτά βγάζεις το αποτέλεσμα?

Αποσυνδεδεμένος ritsaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 95
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλεψη?
« Απάντηση #12 στις: Απρίλιος 21, 2010, 06:40:08 μμ »
Συγνώμη, αλλά επειδή έχω λιγάκι ψιλομπερδευτεί, εάν κάποιος σύμφωνα με την τελευταία ανανέωση στις 19-4-2010 στους ενιαίους πίνακες αναπληρωτών πρωτοβάθμιας, έχει σειρά 1070, τι μπορεί να περιμένει? 

και εγώ μια απο τα ίδια 30.21 μόρια, σειρά 1125.αν πάρει γύρω στα 450 άτομα και μειώσει 70% τους αναπληρωτές δηλαδή πάρει γύρω στους 540, δε θα μας πάρουν. Αν πάρει τους μισούς έχουμε κάποιες ελπίδες..όλα θα εξαρτηθούν απο το πόσους μόνιμους θα πάρει...

Αποσυνδεδεμένος elenaV

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 278
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΟΙ ΚΟΠΟΙ ΑΜΕΙΒΟΝΤΑΙ..!!!
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλεψη?
« Απάντηση #13 στις: Απρίλιος 21, 2010, 09:16:13 μμ »
Συγνώμη, αλλά επειδή έχω λιγάκι ψιλομπερδευτεί, εάν κάποιος σύμφωνα με την τελευταία ανανέωση στις 19-4-2010 στους ενιαίους πίνακες αναπληρωτών πρωτοβάθμιας, έχει σειρά 1070, τι μπορεί να περιμένει? 

και εγώ μια απο τα ίδια 30.21 μόρια, σειρά 1125.αν πάρει γύρω στα 450 άτομα και μειώσει 70% τους αναπληρωτές δηλαδή πάρει γύρω στους 540, δε θα μας πάρουν. Αν πάρει τους μισούς έχουμε κάποιες ελπίδες..όλα θα εξαρτηθούν απο το πόσους μόνιμους θα πάρει...


αποκλειεται να παρει στον δικο μας κλαδο τοσους λιγους αναπληρωτες,,τα κενα ειναι πολλα και τα μετρα που θα παρει για να μειωσει τα κενα δεν μπορουν να εφαρμοστουν σε εμας καθως ουτε ωρομισθιους εχουμε,,ουτε αλλες ειδικοτητες,,ουτε μπορει να παρει αναπληρωτη μειωμενου ωραριου.δεν εχουμ επισης πολλα παραθυρακια(οαεδ κτλ) και πολλους αποσπασμενους.τελος λογω των αλλαγων στην συνταξιοδοτηση θα αδειασουν αρκετες θεσεις...τα πραγματα δεν θα αλλαξουν για μας αλλα δυστυχως βεβαια για τις αλλες ειδικοτητες..να προσθεσω οτι αν μετατεθει ο ασεπ ενα χρονο θα αδειασουν αρκετα οι πινακες απο τους 24μηνιτες,40% και συμπληρωματικους που θα διορισει του παραχρονου...και κατι ακομα....διαβασα οτι θα γινουν κι αλλα σχολεια ολοημερα και δινουν πολυ βαρυτητα σαυτο..ηδη στο σχολειο που εργαζομαι ανοιγουν 2 θεσεις ...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32297
  • Τελευταία: tt777
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160140
  • Σύνολο θεμάτων: 19215
  • Σε σύνδεση σήμερα: 689
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 600
Σύνολο: 601

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.089 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.