*

Αποστολέας Θέμα: Ιδιαίτερα  (Αναγνώστηκε 10548 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος nm5

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
    • Προφίλ
Απ: Ιδιαίτερα
« Απάντηση #14 στις: Αύγουστος 25, 2009, 07:37:23 μμ »
Ναι, δεν το συζητώ..! απλά βλέπω ότι δύσκολα εμπιστεύονται τους νεώτερους στα φροντιστήρια.. Φαντάζομαι είναι και θέμα τύχης.. ίσως..;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ιδιαίτερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:28:42 »

Αποσυνδεδεμένος Eleni_volos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 84
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λογιστικη & Χρηματοοικονομικη
    • Προφίλ
Απ: Ιδιαίτερα
« Απάντηση #15 στις: Αύγουστος 25, 2009, 10:52:35 μμ »
σε αυτο εχεις δικιο
ωστοσο απο προσωπικη εμπειρια
ενα φροντιστηριο με δεχτηκε χωρις καμια πειρα
ειναι και θεμα τυχης οπως λες
Οικονομολογος σε ανεργια

Αποσυνδεδεμένος bettina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 474
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ιδιαίτερα
« Απάντηση #16 στις: Αύγουστος 25, 2009, 11:08:13 μμ »
το προβλημα δεν θα το εχεις με τον εργοδοτη αλλα με τους γονεις.στα 21 με το που πηρα πτυχιο και χωρις καμια εμπειρια ουτε απο ταξη ουτε απο ιδιαιτερο με πηραν για δουλεια αμεσως και μαλιστα δεν μου εκαναν και ελεγχο για τον τροπο δουλειας μου αλλα οταν εφτασε η ωρα να δωσω βαθμους οι γονεις απευθυνονταν στην διευθυντρια σπουδων  και οχι σε μενα που εκανα τα παιδια τους μαθημα γιατι με εβλεπαν μικρη που δεν ξερω τι μου γινεται.μου πηρε 3 χρονια για να αποκτησω κυρος και να μην χρειαζεται να απευθυνονται στην 40αρα διευθυντρια.πολλοι ειναι αυτοι που ψαχνουν απειρους και νεους μπας και γλιτωσουν κανενα επιδομα πολυετιας γαμου παιδιων κτλ.

Αποσυνδεδεμένος killbill

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3500
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν θες να μάθεις κάτι τότε δίδαξέ το
    • Προφίλ
Απ: Ιδιαίτερα
« Απάντηση #17 στις: Αύγουστος 26, 2009, 10:00:01 πμ »
Θέλω να ρωτήσω κάτι και απευθύνομαι σε όσους είναι μόνιμοι διορισμένοι σε δημόσιο σχολείο:
 Κάνετε ιδιαίτερα; Γνωρίζω ότι δεν επιτρέπεται, αλλά γενικά είναι ασφαλές;

Διορίστικα μόνιμος και δεν ξέρω αν θα πρέπει να αρνούμαι να κάνω ιδιαίτερα, ή να κάνω έστω και λίγα.

Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ιδιαίτερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:28:42 »

Αποσυνδεδεμένος ιουλια

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 41
    • Προφίλ
Απ: Ιδιαίτερα
« Απάντηση #18 στις: Αύγουστος 31, 2009, 05:32:56 μμ »
καλησπερα!κανω 5 χρονια ιδιαιτερα και φετος βρισκομαι σε πολυ δυσκολη θεση γιατι δεν εχω μαθητες.εχω μονο 4.ειχα 3 παιδια απο την α γυμνασιου και φετος εδωσαν πανελληνιες.τι θα κανω?πως θα βρω καινουρια παιδια?????????? :( :( :( :(

Αποσυνδεδεμένος grooog

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 927
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ
« Απάντηση #19 στις: Αύγουστος 31, 2009, 05:53:08 μμ »
Την πρώτη χρονιά που δίδασκα είχα 2 ιδιαίτερα. Το ένα από αγγελία και το άλλο μέσω μιας εταιρείας που ειδικεύεται στα ιδιαίτερα (η οποία πλήρωνε ψίχουλα, αλλά ήθελα σιγά σιγά να δικτυωθώ). ....
εταιρεια που ειδικεύεται σε ιδιαίτερα??το ακουσαμε και αυτο!

Αποσυνδεδεμένος dimitra26

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
    • Προφίλ
Απ: Ιδιαίτερα
« Απάντηση #20 στις: Αύγουστος 31, 2009, 06:06:30 μμ »
καλησπερα!κανω 5 χρονια ιδιαιτερα και φετος βρισκομαι σε πολυ δυσκολη θεση γιατι δεν εχω μαθητες.εχω μονο 4.ειχα 3 παιδια απο την α γυμνασιου και φετος εδωσαν πανελληνιες.τι θα κανω?πως θα βρω καινουρια παιδια?????????? :( :( :( :(
Ιουλία οι τρόποι είναι standar. Μπορείς να βάλεις αγγελία στην εφημερίδα (στην επαρχία πιάνει αυτό), μετά βάλε αγγελία σε βιβλιοπωλεία και σε όποιον γνωστό σου έχει μαγαζί ή γραφείο. Αν έχεις κάρτες άφησέ τους και κάρτες. Από εκεί και πέρα πες και στους γονείς των παιδιών που κάνεις ακόμα μάθημα να το έχουν υπόψιν τους αν ακούσουν τίποτα.

Αποσυνδεδεμένος stratosmath

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
    • Προφίλ
Απ: Ιδιαίτερα
« Απάντηση #21 στις: Αύγουστος 31, 2009, 10:35:44 μμ »
Ιουλία κατα την δική μου άποψη έπρεπε να είχες φροντίσει νωρίτερα το θέμα (εννοώ 2 χρόνια πριν). Κάνω ιδιαίτερα 12 χρόνια και φέτος θα είναι η τελευταία μου χρονιά μιας και διορίζομαι απο ΑΣΕΠ αλλα είμαι στην β φουρνιά. Πάντα φρόντιζα να θυμίζω στους γονείς των παιδιών οτι αν είναι ικανοποιημένοι απο την δουλεία μου και την πορεία των παιδιών να με συστήσουν σε φίλους και γνωστούς. Μια χρονια όμως που την είχα πατήσει και είχα μείνει ρέστος βοηθήθηκα απο εναν συνάδελφο ο οποίος είχε παιδιά αλλά κάποια δεν τα ήθελε μιας και ήταν αρκετά αδύναμα. Μου τα έδωσε και απο τότε 8 συναπτά χρονάκια δεν έπαψα να έχω παιδια. Αν δεν έχεις συναδελφους είτε της ειδικότητάς σου είτε οποιασδήποτε άλλης να σε προτείνουν και να σου δημιουργήσουν κύκλο τότε προσπάθησε με αγγελίες σε βιβλιοπωλείο. Είναι το καλύτερο σημείο. Αλλά ποτέ να μην ξεχνάς να ζητάς να σε συστήνουν αλλίως θα ξαναβρεθείς στην ίδια θέση. Καλή Τύχη και ευχομαι όλα να σου πάνε καλα.
(Αν δουλεύεις κοντά στην περιοχή μου (Πειραιας) μπορώ να σε βοηθήσω)

Αποσυνδεδεμένος ιουλια

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 41
    • Προφίλ
Απ: Ιδιαίτερα
« Απάντηση #22 στις: Σεπτέμβριος 01, 2009, 09:29:03 πμ »
Καταρχήν ευχαριστώ για τις συμβουλές.σωστα αυτά που λέτε  αλλα όταν απο τις 3 το μεσημερι εως τις 9 το βραδυ ημουν πληρης δεν με ενδιαφερε να προκυψουν νεοι μαθητες γιατι δεν ειχα ωρες.χαρτακια φοβαμαι να βαλω γιατι δεν ξερεις ποιος μπορει να σου τυχει!!ειμαι σε πολυ δυσκολη θεση

Αποσυνδεδεμένος stratosmath

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
    • Προφίλ
Απ: Ιδιαίτερα
« Απάντηση #23 στις: Σεπτέμβριος 01, 2009, 10:40:21 πμ »
Καταρχήν ευχαριστώ για τις συμβουλές.σωστα αυτά που λέτε  αλλα όταν απο τις 3 το μεσημερι εως τις 9 το βραδυ ημουν πληρης δεν με ενδιαφερε να προκυψουν νεοι μαθητες γιατι δεν ειχα ωρες.χαρτακια φοβαμαι να βαλω γιατι δεν ξερεις ποιος μπορει να σου τυχει!!ειμαι σε πολυ δυσκολη θεση
Θα επιμείνω οτι πρέπει να στηριχτείς σε συναδέλφους είτε της ίδιας ειδικότητας είτε διαφορετικής για να σε προτείνουν. Δεν βλέπω τι άλλες επιλογες μπορείς να έχεις.

Αποσυνδεδεμένος ιουλια

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 41
    • Προφίλ
Απ: Ιδιαίτερα
« Απάντηση #24 στις: Σεπτέμβριος 01, 2009, 11:50:08 πμ »
ναι αυτο σκεφτομαι να συνεργαστω με εναν γνωστο μου μαθηματικο.αν δηλαδη καποιος του ζητησει φιλολογο να με προτεινει.θα δειξει.ποσο θα ηθελε να εβρισκα δυο παιδια θεωρητικης κατευθυνσης

Αποσυνδεδεμένος Carmencita

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 70
  • ΠΕ 06
    • Προφίλ
Απ: Ιδιαίτερα
« Απάντηση #25 στις: Σεπτέμβριος 01, 2009, 04:36:42 μμ »
Θέλω να ρωτήσω κάτι και απευθύνομαι σε όσους είναι μόνιμοι διορισμένοι σε δημόσιο σχολείο:
 Κάνετε ιδιαίτερα; Γνωρίζω ότι δεν επιτρέπεται, αλλά γενικά είναι ασφαλές;

Διορίστικα μόνιμος και δεν ξέρω αν θα πρέπει να αρνούμαι να κάνω ιδιαίτερα, ή να κάνω έστω και λίγα.

Ευχαριστώ

Κάποιος που έχει τελειώσει 2 σχολές, πχ Αγγλική και Γαλλική, αν διοριστεί ως καθηγητής Αγγλικών είναι το ίδιο παράνομο και διακινδυνευμένο να κάνει ιδιαιτερα Γαλλικών όπως αν έκανε Αγγλικών;

Αποσυνδεδεμένος bettina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 474
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ιδιαίτερα
« Απάντηση #26 στις: Σεπτέμβριος 01, 2009, 04:40:43 μμ »
τα ιδιαιτερα ειναι παρανομα αν δεν κοβεις αποδειξη.δεν εχει να κανει με το τι μαθημα διδασκεις

Αποσυνδεδεμένος killbill

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3500
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν θες να μάθεις κάτι τότε δίδαξέ το
    • Προφίλ
Απ: Ιδιαίτερα
« Απάντηση #27 στις: Σεπτέμβριος 01, 2009, 04:43:39 μμ »
Μα αν έχεις διοριστεί ως μόνιμος σε δημόσιο σχολείο δεν είναι δυνατόν να κόβεις αποδείξεις!

Άρα όπως και να το πάρεις είναι παράνομο.

Όχι μόνο να διδάσκεις, αλλά οποιαδήποτε άλλη απασχόληση είναι παράνομη, εκτός από κάποιες περιπτώσεις που επιτρέπεται από τον νόμο όπως πχ να διδάξεις παράλληλα σε ΙΕΚ κλπ


 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160832
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 955
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 765
Σύνολο: 777

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.104 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.