*

Αποστολέας Θέμα: Συμπεριφορά διευθυντή  (Αναγνώστηκε 14822 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kyriakh

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 186
    • Προφίλ
Απ: Συμπεριφορά διευθυντή
« Απάντηση #14 στις: Φεβρουάριος 23, 2011, 03:03:11 μμ »
lens, αν συνέβαινε αυτο στη γυναικα σου οταν περιμενε το παιδι σου θα'λεγες τα ιδια;Αν γινεις διευθυντης θα σε διαβαζουμε στο forum

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Συμπεριφορά διευθυντή
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:20:27 »

Αποσυνδεδεμένος Anastasia-ΠΕ07

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Συμπεριφορά διευθυντή
« Απάντηση #15 στις: Φεβρουάριος 23, 2011, 03:03:52 μμ »
 :) ;) :D ;D :o ??? ::) :P :-*

αυτάαααααα   
Τώρα κατα πόσο θα βρώ το δίκιο μου ένας θεός ξέρει...!!!!
Γιατί στα τέλη του μισθού μου περισσεύει ακόμα μήνας???οεο???Γιατι?????????

Αποσυνδεδεμένος sec

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 696
    • Προφίλ
Απ: Συμπεριφορά διευθυντή
« Απάντηση #16 στις: Φεβρουάριος 23, 2011, 03:07:08 μμ »
Σήμερα το  πρωί περνάω απόo ένα σχολείο με το αυτοκίνητό μου, τα παιδιά παίζουν στο προαύλιο ποδόσφαιρο, φεύγει η μπάλα από το σχολείο χτυπάει στο αυτοκίνητό μου χωρίς να το καταλάβω έχω έχω κάνει έναν ελυγμό, έχω πατήσει απότομα φρένο...καλά καλά ούτε κατάλαβα τι έγινε. Σταματάω τρέμω ολόκληρη μπαίνω στον σχολείο και πάω στον Διαυθυντή. Του εξηγώ πως έχουν τα πράγματα και η απάντησή του ξέρετε ποια ήταν???? Και εγώ τι να κάνω κοπελιά??? Ο νόμος λέει ότι τα σχολεία π΄ρέπει να είναι 15χιλιόμετρα μακριά από κατοικημένη περιοχή τα παράπονα στο κράτος. Και όταν γύρισα και τον ρώτησα που είναι οι καθηγητές που θα έπρεπε να είναι στο προαύλιο και να ελέγχουν την κατάσταση η απάντησή του ήταν...ξέρεις πόση αυλή έχει το σχολείο???? Τσατισμένη εγώ του λέω....ξέρεις πόσους καθηγητές έχει το σχολείο σου????Εκτός από το να καπνίζουν και να πίνουν το καφεδάκι του θα μπορούσαν να κάνουν κάτι χρήσιμο???Και άντε καλά εγώ...το μωρό που κουβαλάω στην κοιλιά μου αν πάθαινε κάτι τι θα γινόταν????Και ο τύπος γύρισε και μου λέει ότι το θέμα έληξε να φύγω...Βέβαια οι γρατζουνιές που έχει το αυτοκίνητο δεν το συζητάω....εννοείται ότι τις πληρώνω ργώ... Για πείτε μου τώρα τι κάνω σ'αυτήν την περίπτωση???????

Κάτι που δεν αναφέρεις... είσαι καθηγήτρια στο σχολείο, ή απλώς περνούσες απ' έξω; Μάλλον το 2ο!;

Αποσυνδεδεμένος mk75

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 374
    • Προφίλ
Απ: Συμπεριφορά διευθυντή
« Απάντηση #17 στις: Φεβρουάριος 23, 2011, 03:09:13 μμ »
:) ;) :D ;D :o ??? ::) :P :-*

αυτάαααααα   
Τώρα κατα πόσο θα βρώ το δίκιο μου ένας θεός ξέρει...!!!!

Αγαπητη Αναστασια αστο καλυτερα να περασει.Θα περιμενεις 2-4 χρονια για να εκδικαστει χωρια τα οποια εξοδα και δεν ειναι σιγουρο οτι θα κερδισεις.Χωρια βεβαια τις αντιδρασεις που μπορεις να εχεις απο αυτον . Δηλαδη δεν ξερεις τι ειδους καρυδια ειναι.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Συμπεριφορά διευθυντή
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:20:27 »

Αποσυνδεδεμένος Anastasia-ΠΕ07

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Συμπεριφορά διευθυντή
« Απάντηση #18 στις: Φεβρουάριος 23, 2011, 03:10:43 μμ »
Όχι δεν είμαι καθηγήτρια του σχολείου, βέβαια πριν κάνω το οτιδήποτε εννοείται ότι θα ενημερωθώ πρώτα.
Γιατί στα τέλη του μισθού μου περισσεύει ακόμα μήνας???οεο???Γιατι?????????

Αποσυνδεδεμένος bania

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 711
    • Προφίλ
Απ: Συμπεριφορά διευθυντή
« Απάντηση #19 στις: Φεβρουάριος 23, 2011, 03:12:39 μμ »
:) ;) :D ;D :o ??? ::) :P :-*

αυτάαααααα   
Τώρα κατα πόσο θα βρώ το δίκιο μου ένας θεός ξέρει...!!!!

Αγαπητη Αναστασια αστο καλυτερα να περασει.Θα περιμενεις 2-4 χρονια για να εκδικαστει χωρια τα οποια εξοδα και δεν ειναι σιγουρο οτι θα κερδισεις.Χωρια βεβαια τις αντιδρασεις που μπορεις να εχεις απο αυτον . Δηλαδη δεν ξερεις τι ειδους καρυδια ειναι.

του χρειάζεται πάντως... αν μπορείς να αντιμετωπίσεις την όλη διαδικασία διατηρώντας την ψυχική σου ηρεμία να το κάνεις!!!

Αποσυνδεδεμένος Anastasia-ΠΕ07

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Συμπεριφορά διευθυντή
« Απάντηση #20 στις: Φεβρουάριος 23, 2011, 03:15:03 μμ »
Θα προσπαθήσω να το κάνω δεν ξέρψ βέβαια πόση επιτυχία θα έχω.... :P :P :P :P
Γιατί στα τέλη του μισθού μου περισσεύει ακόμα μήνας???οεο???Γιατι?????????

Αποσυνδεδεμένος sliver

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Συμπεριφορά διευθυντή
« Απάντηση #21 στις: Φεβρουάριος 23, 2011, 03:18:50 μμ »
αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι γιατι πηγες να βρεις τον δ/ντη, αφου δεν ειχες σκοπο να κανεις παραπονα για την περιφραξη  αλλα για το συμβαν στο οποιο απλα ησουν ατυχη. καταλαβαινω την κατασταση σου αλλα ησουν απλα ατυχη. αν θες μπορεις να του κανεις μηνυση που δεν εχει περιφραξη το σχολειο (δεν ξερω νομικα ποσο υψος προβλεπεται για την περιφραξη ή αν στεκει κιολας) αλλα δεν μπορεις να κανεις απολυτως τιποτα αλλο. sorry αλλα ετσι ειναι...
ρωτας στο αρχικο σου μηνυμα τι να κανεις στην περιπτωση σου.. νομιζω οτι ειμαι ο μονος που σου απαντα ψυχραιμα κ με βαση τη λογικη κ αυτη ειναι να του κανεις μηνυση αφου πρωτα συμβουλευτεις ενα δικηγορο. οχι ομως για τη συμπεριφορα του, που δεν εχει καμια σχεση με το ατυχημα σου, αλλα με το θεμα της περιφραξης.
κ ξαναρωταω: θα γλιτωνες το ατυχημα αν υπηρχε επιβλεπων στο προαυλιο; οχι...
θα ζητουσες αποζημιωση απο αυτον που ηταν επιβλεπων στο προαυλιο;θα αθωωνονταν γιατι δεν θα ειχε ευθυνη (δεν μπορει να ελεγξει το σουτ που κανει το παιδι για να φυγει η μπαλα εξω) μπορει και οχι παλι...
το να προσεχουν παραπανω τι εννοεις; μπορεις να βαλεις στο παιδι λουρι;

σου δινω ολα τα δικια του κοσμου λογω της καταστασης κ του συμβαντος σου οσο για τους υπολοιπους απλα σχολιαζουν κ για την ταμπακιερα τιποτα  :P
We are so many...

Αποσυνδεδεμένος soul

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1081
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Συμπεριφορά διευθυντή
« Απάντηση #22 στις: Φεβρουάριος 23, 2011, 03:23:05 μμ »
Μέσα από ένα σχολείο είναι πολύ συχνό φαινόμενο να πετάγονται μπάλες ή και παιδιά.
Γι' αυτό και όταν περνάμε από αυτό με το αυτοκίνητο μας είμαστε πολύ προσεχτικοι και πηγαίνουμε με μικρή ταχύτητα.
Ωστόσο η συμπεριφορά του Δ/ντη απέναντι σου ήταν απαράδεκτη
Γενικά πολλοί απ' αυτούς θεωρουν το σχολείο τσιφλίκι τους και νομίζουν ότι μπορούν να κάνουν και να λένε ό,τι θέλουν.
Προσπάθησε να διατηρήσεις τη ψυχραιμία σου ο,τι και αν αποφασίσεις να κάνεις, για το καλό του παιδιού που περιμένεις και σου εύχομαι τα καλύτερα :)
“Η ευτυχία δημιουργεί φίλους, Η δυστυχία τους δοκιμάζει”

Αποσυνδεδεμένος Anastasia-ΠΕ07

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Συμπεριφορά διευθυντή
« Απάντηση #23 στις: Φεβρουάριος 23, 2011, 03:24:38 μμ »
συμφωνώ απόλυτα μ'αυτό που λες μπορώ όμως να τού κάνω μήνυση για την περίφραξη...έγραψα πιο πάνω ότι θα το ψάξω το θέμα και μετά θα κάνω την οποιαδήποτε κίνηση.
Γιατί στα τέλη του μισθού μου περισσεύει ακόμα μήνας???οεο???Γιατι?????????

Αποσυνδεδεμένος mk75

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 374
    • Προφίλ
Απ: Συμπεριφορά διευθυντή
« Απάντηση #24 στις: Φεβρουάριος 23, 2011, 03:31:58 μμ »
Μέσα από ένα σχολείο είναι πολύ συχνό φαινόμενο να πετάγονται μπάλες ή και παιδιά.
Γι' αυτό και όταν περνάμε από αυτό με το αυτοκίνητο μας είμαστε πολύ προσεχτικοι και πηγαίνουμε με μικρή ταχύτητα.
Ωστόσο η συμπεριφορά του Δ/ντη απέναντι σου ήταν απαράδεκτη
Γενικά πολλοί απ' αυτούς θεωρουν το σχολείο τσιφλίκι τους και νομίζουν ότι μπορούν να κάνουν και να λένε ό,τι θέλουν.
Προσπάθησε να διατηρήσεις τη ψυχραιμία σου ο,τι και αν αποφασίσεις να κάνεις, για το καλό του παιδιού που περιμένεις και σου εύχομαι τα καλύτερα :)
Δυστυχως ενας Δντης εχει παρα πολλες υποχρεωσεις και θα ειναι εξωφρενικο να περιμενουμε να ξερει τι γινεται σε καθε σπιθαμη του χωρου.Απλα η κοπελια ηταν ατυχη .Αλλα τωρα η μυνηση ειναι υπερβολικη κινηση με αμφιβολα αποτελεσματα.

Αποσυνδεδεμένος sec

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 696
    • Προφίλ
Απ: Συμπεριφορά διευθυντή
« Απάντηση #25 στις: Φεβρουάριος 23, 2011, 03:47:04 μμ »
Συμφωνώ με τον lens888 και έχε υπόψη σου ότι οι καθηγητές στο προαύλιο φέρουν ευθύνη για να μη χτυπήσουν τα παιδιά και όχι για το αν η μπάλα βγαίνει από το προαύλιο. Τα σχόλιά σου γι' αυτούς είναι εξαιρετικά υποτιμητικά, μήπως θεωρείς ότι οι διορισμένοι καθηγητές αράζουν και αντ' αυτού θαπρεπε να περιπολούν έξω από το σχολείο στα διαλείματα ή να φροντίζουν για τους περαστικούς; Μάλλον όχι!
Να μηνύσεις για την έλλειψη περίφραξης ποιόν; Το διευθυντή; Γιατί δικό του είναι το σχολείο; Μάλλον πρεπει να τα βάλεις με το δήμο ή... με το υπουργείο! Αξίζει; Καλή τύχη πάντως...

Αποσυνδεδεμένος soul

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1081
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Συμπεριφορά διευθυντή
« Απάντηση #26 στις: Φεβρουάριος 23, 2011, 03:48:08 μμ »
Φυσικά εγώ δεν είπα ότι ο Δ/ντης θα επρεπε να κηνυγάει από πίσω τα παιδιά, ούτε και οι καθηγητές-εφημερεύοντες μπορουν να έλεγχουν και να αποτρέπουν πάντα να γίνονται τέτοια φαινόμενα!
Εγώ αναφέρθηκα στη συμπεριφορά του, στο ποσο αναιδής-αυθάδης ήταν!!!
όσο για τη μήνυση και εγώ δεν είμαι υπερ αυτού αλλά αυτό είναι κατι που θα το αποφασίσει μόνο η ίδια ;)
“Η ευτυχία δημιουργεί φίλους, Η δυστυχία τους δοκιμάζει”

Αποσυνδεδεμένος sec

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 696
    • Προφίλ
Απ: Συμπεριφορά διευθυντή
« Απάντηση #27 στις: Φεβρουάριος 23, 2011, 04:05:56 μμ »
Θυμήθηκα ένα περιστατικό από την εγκυμοσύνη μου... Βγαίνοντας από το λύκειο έγκυος στον 9ο  μήνα, γυρνάω τη μίζα να βάλω μπροστά το αυτοκίνητο για να πάω σπίτι μου και σκάει στο παρπριζ μου μια τεράστια μπάλα από τα πιτσιρίκια του δημοτικού που στεγαζόταν ακριβώς δίπλα στο λύκειο! Ανοίγω την πόρτα να βγώ έξω σαστισμένη και βλέπω καμιά 10ριά σποράκια να μου φωνάζουν να πάω να πιάσω τη μπάλα να τους τη πετάξω πίσω "Κυρία Κυρία Κυρίαααα". Μέχρι να προλάβω να γυρίσω να δω που έχει καταλήξει η μπάλα, βλέπω ένα αυτοκίνητο που ερχόταν να έχει σταματήσει-κατέβει-πάρει-πετάξει πίσω τη μπάλα (όλα αυτά σε λιγότερο από 1 λεπτό) και στη συνέχεια να μπάινει στο αυτοκίνητο και να φεύγει!!!!! Σκέφτηκα ότι η στάση μας προς τα παιδιά (πρέπει να) είναι μια διαρκής καθημερινή προσφορά και μόνο έτσι πρεπει να το βλέπουμε! Μήπως λόγω της εγκυμοσύνης σου συμπεριφέρθηκες υπερευαίσθητα; Όταν με το καλό αποκτήσεις παιδί, θαχεις πολλές "επικίνδυνες αποστολές" στην καθημερινή σου ζωή να αντιμετωπίσεις! ;)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160848
  • Σύνολο θεμάτων: 19224
  • Σε σύνδεση σήμερα: 954
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 801
Σύνολο: 816

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.08 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.