*

Αποστολέας Θέμα: Επικοινωνία με το ΣτΕ  (Αναγνώστηκε 5835 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος maricagirl

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
    • Προφίλ
Απ: Επικοινωνία με το ΣτΕ
« Απάντηση #28 στις: Σεπτέμβριος 15, 2009, 08:37:42 πμ »
Μη γελιέστε τους δικούς τους,τους έχουνε βολέψει.Εγώ δουλεύω σε ένα φροντιστήριο και πριν βγει το πρόγραμμα έφυγαν αναπληρωτές 3 άτομα ως αναπληρωτές του οαεδ και εμένα μου έπεσε τουβλιά.
Πρέπει να το πάρουμε απόφαση ότι η προηγούμενη γενιά μας αφήνει κληρονομιά το ρουσφέτι.
Για να μην πάθω τίποτα πήρα τα ιδιαίτερά μου και άρχισα να δουλεύω.Έτσι καταντήσανε τη δύστυχη πατρίδα μας τα ΚΟΠΡΟΣΚΥΛΑ με τις βίλες και τις πισίνες και τις ιδιαιτέρες.
Τις περασμένες εκλογές γνωρίζω άτομο που διορίστηκε 24μηνο χωρίς επιτυχία στον ασεπ αυτό το έμαθα τώρα.Καλά μας κάνουν γιατί δεν έχουμε πάρει μια βρεγμένη σανίδα να τους κάνουμε τόπι στο ξύλο.
Εννοώ όλους χωρίς εξαίρεση ο κόσμος μορφώθηκε και ξύπνησε πια ότι φάγανε φάγανε.......ως εδώ και μη παρέκει

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Επικοινωνία με το ΣτΕ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:05:37 »

Αποσυνδεδεμένος ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΣ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 689
    • Προφίλ
Απ: Επικοινωνία με το ΣτΕ
« Απάντηση #29 στις: Σεπτέμβριος 15, 2009, 09:10:51 πμ »
Μη γελιέστε τους δικούς τους,τους έχουνε βολέψει.Εγώ δουλεύω σε ένα φροντιστήριο και πριν βγει το πρόγραμμα έφυγαν αναπληρωτές 3 άτομα ως αναπληρωτές του οαεδ και εμένα μου έπεσε τουβλιά.
Πρέπει να το πάρουμε απόφαση ότι η προηγούμενη γενιά μας αφήνει κληρονομιά το ρουσφέτι.
Για να μην πάθω τίποτα πήρα τα ιδιαίτερά μου και άρχισα να δουλεύω.Έτσι καταντήσανε τη δύστυχη πατρίδα μας τα ΚΟΠΡΟΣΚΥΛΑ με τις βίλες και τις πισίνες και τις ιδιαιτέρες.
Τις περασμένες εκλογές γνωρίζω άτομο που διορίστηκε 24μηνο χωρίς επιτυχία στον ασεπ αυτό το έμαθα τώρα.Καλά μας κάνουν γιατί δεν έχουμε πάρει μια βρεγμένη σανίδα να τους κάνουμε τόπι στο ξύλο.
Εννοώ όλους χωρίς εξαίρεση ο κόσμος μορφώθηκε και ξύπνησε πια ότι φάγανε φάγανε.......ως εδώ και μη παρέκει

διορίστηκε με το 40%!!!
γνωστός μου βιολόγος πέρσι διορίστηκε με 14 μόρια και γεωλόγος με 12.....απλά με 24μηνο+ασεπ προηγούνται του 40%

Αποσυνδεδεμένος eam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 246
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Επικοινωνία με το ΣτΕ
« Απάντηση #30 στις: Σεπτέμβριος 15, 2009, 09:28:31 πμ »

Ο/Η Arpaktiko έγραψε την 09.09.2009 στις 22:39:53:
Συνάδελφοι καλησπέρα! Παραβλέπω τα αρνητικά σχόλια ορισμένων φίλων εδώ μέσα σχετικά με τις πληροφορίες μου και τους προειδοποιώ (δυστυχώς για όλους μας), οτι σύντομα θα επιβεβαιωθώ. Τέλος πάντων! Επικοινωνώ πάλι απόψε για να σας ενημερώσω οτι σύμφωνα με εγκυρότατες πληροφορίες που έχω, το ΣΤΕ θα απορρίψει τό αίτημα του ΥΠΕΠΘ για εξαίρεση του από την διακοπή προσλήψεων. Κατόπιν αυτού και σύμφωνα πάντα με τις παραπάνω πηγές, οι προσλήψεις μας θα ξεκινήσουν όπως σας είπα και χθες από τις 7/10. Μέχρι τότε θα καλύψουν τις κενές μας θέσεις δάσκαλοι του πίνακα ΠΕ70, οι οποίοι έχουν ήδη προσληφθεί μέχρι τις 7/9. Η κατάσταση όπως βλέπετε όσο πάει και χειροτερεύει. Πρέπει να κάνουμε κάτι! Πρέπει να πιέσουμε προς όλες τις κατευθύνσεις!!!


Όταν είχα διαβάσει αυτό την προηγούμενη βδομάδα είχα πει δεν παίζει να ισχύει, τώρα όμως πιστεύω οτι τελικα το παιδί είχε πραγματικά εγκυρότατες πληροφορίες!
Αν δεν εκδοθεί η γνωμοδότηση του ΣΤΕ για την άρση της απαγόρευσης διορισμών στα σχολεία σήμερα πάμε για μετα τις εκλογές?
Καλήμερα σε όλους και ελπίζω να μην επαληθευτούν οι πληροφορίες!

Αποσυνδεδεμένος ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΣ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 689
    • Προφίλ
Απ: Επικοινωνία με το ΣτΕ
« Απάντηση #31 στις: Σεπτέμβριος 15, 2009, 09:43:06 πμ »
μα οι μόνες έγκυρες πληροφορίες θα ήταν να ξέρεις και τους 3 της επιτροπής ρε παιδιά....πριν να συνεδριάσουν ή να ξέρεις την πρακτικογράφο-γραμματέα κατά τη συνεδρίαση ή και κανέναν μετά τη συνεδρίαση, αφού θα βγει ανακοίνωση!!! :P :P :P :P :P :P :P :P

υποθέσεις κάνουμε όλοι μας!!!! πράγματι, το 2007 εξαιρέθηκε το υππεθ για να ολοκληρώσει τις προσλήψεις που ήδη είχε κάνει (θυμηθείτε πως μόνο α/βάθμια έκανε)και να τοποθετήσει αυτούς που προσέλαβε, ενώ δεν ανακοίνωσε τίποτα για β/βάθμια...
με μια διαφορά...οι τοποθετήσεις τότε, ούτως ή άλλως γινόταν αργά στη β/βάθμια οκτώβρης και οι εκλογές ήταν 16 Σεπτεμβρίου!!!!

κατά δέυτερον, το ΣτΕ εξαιρεί επί συγκεκριμένου αιτήματος....όχι επί συνόλου!!!
δηλ. δε θα πει το υπεπθ θέλω να κάνω διορισμούς και θα πει κάνε!!!! αλλά , θέλω να προχωρήσω στη β φάση και θα εξαιρέσει επί της β φάσης.....
αν θέλει να προχωρήσει σε γ φάση, θα ζητήσει νέα εξαίρεση κτλ...χοντρικά, κάπως έτσι είναι τα πράγματα

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Επικοινωνία με το ΣτΕ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:05:37 »

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Απ: Επικοινωνία με το ΣτΕ
« Απάντηση #32 στις: Σεπτέμβριος 15, 2009, 09:51:25 πμ »

Ο/Η Arpaktiko έγραψε την 09.09.2009 στις 22:39:53:
Συνάδελφοι καλησπέρα! Παραβλέπω τα αρνητικά σχόλια ορισμένων φίλων εδώ μέσα σχετικά με τις πληροφορίες μου και τους προειδοποιώ (δυστυχώς για όλους μας), οτι σύντομα θα επιβεβαιωθώ. Τέλος πάντων! Επικοινωνώ πάλι απόψε για να σας ενημερώσω οτι σύμφωνα με εγκυρότατες πληροφορίες που έχω, το ΣΤΕ θα απορρίψει τό αίτημα του ΥΠΕΠΘ για εξαίρεση του από την διακοπή προσλήψεων. Κατόπιν αυτού και σύμφωνα πάντα με τις παραπάνω πηγές, οι προσλήψεις μας θα ξεκινήσουν όπως σας είπα και χθες από τις 7/10. Μέχρι τότε θα καλύψουν τις κενές μας θέσεις δάσκαλοι του πίνακα ΠΕ70, οι οποίοι έχουν ήδη προσληφθεί μέχρι τις 7/9. Η κατάσταση όπως βλέπετε όσο πάει και χειροτερεύει. Πρέπει να κάνουμε κάτι! Πρέπει να πιέσουμε προς όλες τις κατευθύνσεις!!!


Όταν είχα διαβάσει αυτό την προηγούμενη βδομάδα είχα πει δεν παίζει να ισχύει, τώρα όμως πιστεύω οτι τελικα το παιδί είχε πραγματικά εγκυρότατες πληροφορίες!
Αν δεν εκδοθεί η γνωμοδότηση του ΣΤΕ για την άρση της απαγόρευσης διορισμών στα σχολεία σήμερα πάμε για μετα τις εκλογές?
Καλήμερα σε όλους και ελπίζω να μην επαληθευτούν οι πληροφορίες!


Δεν ξέρω αν εννοείς εμένα. Στις 12/9 μόλις άκουσα από έγκυρα χείλη ότι το ΣΤΕ θα πάει για απόρριψη, το ανακοίνωσα άμεσα στο Forum. Δυστυχώς κανείς δεν πρόκειται αυτήν την ώρα να πάρει την ευθύνη για  μια αναμφισβήτητα εκτός νόμου απόφαση. (Γι αυτό ίσως και η αξιωμ. αντιπολίτευση έτρεξε να ανακοινώσει ότι είναι υπερ της άρσης...)
Δεν ξέρω αν στην πορεία αλλάξει κάτι αλλά το γεγονός ότι ο τελευταίος υπουργός του ΥΠΕΠΘ ήταν ο Αρούρης, μετράει πολύ... Τώρα θετικά ή αρνητικά το αφήνω στην κρίση σας...  
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος Χαρά

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 615
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση (ΠΕ 06)
    • Προφίλ
Απ: Επικοινωνία με το ΣτΕ
« Απάντηση #33 στις: Σεπτέμβριος 15, 2009, 09:59:09 πμ »
μήπως να αρχίσουμε να τηλεφωνούμε;;;;;; ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος eva83

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 38
    • Προφίλ
Απ: Επικοινωνία με το ΣτΕ
« Απάντηση #34 στις: Σεπτέμβριος 15, 2009, 10:02:22 πμ »
PAIDIA PHRA STO StE TO PRWI.H GNWMODOTHSH VGHKE KI KATHAROGRAFETAI GIA NA STALEI STO YPEPTH ,ALLA DEN MPOROYSE NA MOY PEI AN EINAI THETIKH H ARNHTIKH

Αποσυνδεδεμένος Χαρά

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 615
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση (ΠΕ 06)
    • Προφίλ
Απ: Επικοινωνία με το ΣτΕ
« Απάντηση #35 στις: Σεπτέμβριος 15, 2009, 10:03:49 πμ »
PAIDIA PHRA STO StE TO PRWI.H GNWMODOTHSH VGHKE KI KATHAROGRAFETAI GIA NA STALEI STO YPEPTH ,ALLA DEN MPOROYSE NA MOY PEI AN EINAI THETIKH H ARNHTIKH

Nice!!!!!!! >:( >:( >:(

Αποσυνδεδεμένος ippokratis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 170
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επικοινωνία με το ΣτΕ
« Απάντηση #36 στις: Σεπτέμβριος 15, 2009, 10:05:19 πμ »
Άντε να δούμε!

Αποσυνδεδεμένος katkal

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
    • Προφίλ
Απ: Επικοινωνία με το ΣτΕ
« Απάντηση #37 στις: Σεπτέμβριος 15, 2009, 11:20:04 πμ »
Μόλις ανακοίνωσαν στην εκπομπή της Τσαπανίδου στη ΝΕΤ ότι δόθηκε προφορικά η έγκριση από το ΣτΕ στο Υπουργείο Παιδείας για την πρόσληψη των εκπαιδευτικών και αναμένεται η γραπτή διατύπωση. Είπαν ότι θα επανέλθουν αργότερα με νεότερα.Επιτέλους φάνηκε ένα φως!

Αποσυνδεδεμένος Υπατία

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 549
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Επικοινωνία με το ΣτΕ
« Απάντηση #38 στις: Σεπτέμβριος 15, 2009, 11:32:13 πμ »
Επιβεβαιώνεται η πληροφορία κι από άλλους συναδέλφους. Δείτε κι αυτό:
http://www.pde.gr/forum/index.php?topic=10972.645

Αποσυνδεδεμένος e-mary

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 70
    • Προφίλ
Απ: Επικοινωνία με το ΣτΕ
« Απάντηση #39 στις: Σεπτέμβριος 15, 2009, 11:39:59 πμ »
PAIDIA PHRA STO StE TO PRWI.H GNWMODOTHSH VGHKE KI KATHAROGRAFETAI GIA NA STALEI STO YPEPTH ,ALLA DEN MPOROYSE NA MOY PEI AN EINAI THETIKH H ARNHTIKH
κι εγω μιλησα πριν λιγο, μου ειπαν οτι τους πρηξαμε απο το πρωι κι οτι οπου να ναι θα σταλει η απαντηση στο υπουργειο.Αρα λιγο πρηξιμο το χρειαζονται για να κινητοποιηθουν. Μου δωσαν αυτο το τηλ για περισσοτερες πληροφοριες: 2103710032 Aς τους πιεσουμε ολοι!
σαν πλανοι, ομως κατοχοι της αληθειας, σα να φτανουμε στο θανατο, αλλα, δεστε, ζουμε..σα λυπουμενοι, αλλα παντοτε εχουμε χαρα, σαν φτωχοι, ομως πλουτιζουμε πολλους' σα να μην εχουμε τιποτε, ομως τα παντα κατεχουμε.
Αποστολος Παύλος (Β΄ Κορ. 6/ς: 4-10)

Αποσυνδεδεμένος lambriana

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 88
    • Προφίλ
Απ: Επικοινωνία με το ΣτΕ
« Απάντηση #40 στις: Σεπτέμβριος 15, 2009, 11:53:34 πμ »
Μόλις  άκουσα  στο  alter  οτι  εγκρίνονται    οι  προσληψεις  20000  εκπαιδευτικών ..

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160773
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 460
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 18
Επισκέπτες: 407
Σύνολο: 425

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.084 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.