*

Αποστολέας Θέμα: Απόλυση Ωρομισθίων - Απόπαιδων της Εκπαίδευσης!  (Αναγνώστηκε 1618 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος aristos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2928
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι "δανειστές" επιτρέπουν την ύπαρξη σχολείων;
    • Προφίλ
http://www.alfavita.gr/ank_b/ank21_6_10_1931.php

Η ταπεινότητά μου που, ως - ωρομίσθιος - απολύθηκε σήμερα μετά Βαΐων μα άνευ δώρων, "ευχαριστεί" την ΟΛΜΕ για την παρέμβασή της ως προς μια ακόμη αυτονόητη - κατάφορη αδικία σε βάρος ημών των "ανθρακωρύχων" της εκπαίδευσης.
Αναρωτιέμαι, απλώς, μήπως η ταυτόχρονη απόλυσή μας με την παρέμβαση / διαμαρτυρία του ανώτατου συνδικαλιστικού μας οργάνου επιβεβαιώνει τη σκέψη μου περί "ανθρακωρύχων"  και συνιστά ένα είδος μαύρου χιούμορ σε βάρος μας ...;
Συγγνώμη για το ύφος, αλλά τα ματαιωμένα ή διαρκώς κωλυόμενα "όνειρα" σα γίνονται "εφιάλτες"  το μόνο που δε ζητούν είναι "στάχτη" ... Άλλωστε και στους εφιάλτες τα μάτια κλειστά παραμένουν ...!
Πριν απ’ τα μάτια μου ήσουν φως.
Πριν απ’ τον Έρωτα έρωτας
Κι όταν σε πήρε το φιλί,
Γυναίκα ...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Απόλυση Ωρομισθίων - Απόπαιδων της Εκπαίδευσης!
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:12:39 »

Αποσυνδεδεμένος mitsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2659
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Oso zeis mathaineis...
    • Προφίλ
Απ: Απόλυση Ωρομισθίων - Απόπαιδων της Εκπαίδευσης!
« Απάντηση #1 στις: Ιούνιος 22, 2010, 09:27:59 πμ »
http://www.alfavita.gr/ank_b/ank21_6_10_1931.php

Η ταπεινότητά μου που, ως - ωρομίσθιος - απολύθηκε σήμερα μετά Βαΐων μα άνευ δώρων, "ευχαριστεί" την ΟΛΜΕ για την παρέμβασή της ως προς μια ακόμη αυτονόητη - κατάφορη αδικία σε βάρος ημών των "ανθρακωρύχων" της εκπαίδευσης.
Αναρωτιέμαι, απλώς, μήπως η ταυτόχρονη απόλυσή μας με την παρέμβαση / διαμαρτυρία του ανώτατου συνδικαλιστικού μας οργάνου επιβεβαιώνει τη σκέψη μου περί "ανθρακωρύχων"  και συνιστά ένα είδος μαύρου χιούμορ σε βάρος μας ...;
Συγγνώμη για το ύφος, αλλά τα ματαιωμένα ή διαρκώς κωλυόμενα "όνειρα" σα γίνονται "εφιάλτες"  το μόνο που δε ζητούν είναι "στάχτη" ... Άλλωστε και στους εφιάλτες τα μάτια κλειστά παραμένουν ...!


οι ωρομίσθιοι δεν απολύονται νωρίτερα από τους αναπληρωτές, οι οποίοι απολύονται στις 30/6;
είδα κι εγώ την ανακοίνωση της ολμε όπου ζητά να ανακληθούν οι απολύσεις και να παραταθούν έως 30/6.
απόρησα. είχα την εντύπωση ότι οι ωρομίσθιοι απολύονται νωρίτερα.
έκανα λάθος;;

Αποσυνδεδεμένος marion

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1867
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Απόλυση Ωρομισθίων - Απόπαιδων της Εκπαίδευσης!
« Απάντηση #2 στις: Ιούνιος 22, 2010, 03:25:19 μμ »
http://www.alfavita.gr/ank_b/ank21_6_10_1931.php

Η ταπεινότητά μου που, ως - ωρομίσθιος - απολύθηκε σήμερα μετά Βαΐων μα άνευ δώρων, "ευχαριστεί" την ΟΛΜΕ για την παρέμβασή της ως προς μια ακόμη αυτονόητη - κατάφορη αδικία σε βάρος ημών των "ανθρακωρύχων" της εκπαίδευσης.
Αναρωτιέμαι, απλώς, μήπως η ταυτόχρονη απόλυσή μας με την παρέμβαση / διαμαρτυρία του ανώτατου συνδικαλιστικού μας οργάνου επιβεβαιώνει τη σκέψη μου περί "ανθρακωρύχων"  και συνιστά ένα είδος μαύρου χιούμορ σε βάρος μας ...;
Συγγνώμη για το ύφος, αλλά τα ματαιωμένα ή διαρκώς κωλυόμενα "όνειρα" σα γίνονται "εφιάλτες"  το μόνο που δε ζητούν είναι "στάχτη" ... Άλλωστε και στους εφιάλτες τα μάτια κλειστά παραμένουν ...!


Αρίστο, ποια ημερομηνία φέρει η απόλυσή σου; Διότι στο δικό μου σχολείο ήρθε e mail, με το οποίο ανακοινωνόταν ότι δε μετράει για τους ωρομίσθιους τελικά η 21η Ιουνίου, και έτσι το έγγραφο απόλυσής μου που μου δόθηκε για τον ΟΑΕΔ φέρει ως τελευταία ημερομηνία εργασίας τη 18η.
" Κάθε χώρα έχει την κυβέρνηση που της αξίζει. "

Αποσυνδεδεμένος aristos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2928
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι "δανειστές" επιτρέπουν την ύπαρξη σχολείων;
    • Προφίλ
Απ: Απόλυση Ωρομισθίων - Απόπαιδων της Εκπαίδευσης!
« Απάντηση #3 στις: Ιούνιος 22, 2010, 05:32:14 μμ »
http://www.alfavita.gr/ank_b/ank21_6_10_1931.php

Η ταπεινότητά μου που, ως - ωρομίσθιος - απολύθηκε σήμερα μετά Βαΐων μα άνευ δώρων, "ευχαριστεί" την ΟΛΜΕ για την παρέμβασή της ως προς μια ακόμη αυτονόητη - κατάφορη αδικία σε βάρος ημών των "ανθρακωρύχων" της εκπαίδευσης.
Αναρωτιέμαι, απλώς, μήπως η ταυτόχρονη απόλυσή μας με την παρέμβαση / διαμαρτυρία του ανώτατου συνδικαλιστικού μας οργάνου επιβεβαιώνει τη σκέψη μου περί "ανθρακωρύχων"  και συνιστά ένα είδος μαύρου χιούμορ σε βάρος μας ...;
Συγγνώμη για το ύφος, αλλά τα ματαιωμένα ή διαρκώς κωλυόμενα "όνειρα" σα γίνονται "εφιάλτες"  το μόνο που δε ζητούν είναι "στάχτη" ... Άλλωστε και στους εφιάλτες τα μάτια κλειστά παραμένουν ...!


Αρίστο, ποια ημερομηνία φέρει η απόλυσή σου; Διότι στο δικό μου σχολείο ήρθε e mail, με το οποίο ανακοινωνόταν ότι δε μετράει για τους ωρομίσθιους τελικά η 21η Ιουνίου, και έτσι το έγγραφο απόλυσής μου που μου δόθηκε για τον ΟΑΕΔ φέρει ως τελευταία ημερομηνία εργασίας τη 18η.

Απολύθηκα χθες, 21η Ιουνίου 2010 από Λύκειο της Αιτ/νίας.
Σε όποια απόφαση του Υπουργείου έχω διαβάσει, αυτή η ημ/νία προσδιορίζεται γι' απόλυση των ωρ/σθίων.

http://www.alfavita.gr/ank_b/ank21_6_10_1931.php

Η ταπεινότητά μου που, ως - ωρομίσθιος - απολύθηκε σήμερα μετά Βαΐων μα άνευ δώρων, "ευχαριστεί" την ΟΛΜΕ για την παρέμβασή της ως προς μια ακόμη αυτονόητη - κατάφορη αδικία σε βάρος ημών των "ανθρακωρύχων" της εκπαίδευσης.
Αναρωτιέμαι, απλώς, μήπως η ταυτόχρονη απόλυσή μας με την παρέμβαση / διαμαρτυρία του ανώτατου συνδικαλιστικού μας οργάνου επιβεβαιώνει τη σκέψη μου περί "ανθρακωρύχων"  και συνιστά ένα είδος μαύρου χιούμορ σε βάρος μας ...;
Συγγνώμη για το ύφος, αλλά τα ματαιωμένα ή διαρκώς κωλυόμενα "όνειρα" σα γίνονται "εφιάλτες"  το μόνο που δε ζητούν είναι "στάχτη" ... Άλλωστε και στους εφιάλτες τα μάτια κλειστά παραμένουν ...!


οι ωρομίσθιοι δεν απολύονται νωρίτερα από τους αναπληρωτές, οι οποίοι απολύονται στις 30/6;
είδα κι εγώ την ανακοίνωση της ολμε όπου ζητά να ανακληθούν οι απολύσεις και να παραταθούν έως 30/6.
απόρησα. είχα την εντύπωση ότι οι ωρομίσθιοι απολύονται νωρίτερα.
έκανα λάθος;;

Οι ωρ/σθιοι απολύονται νωρίτερα (21/6) από τους αν/τες (30/6), κάκιστα κατά τη γνώμη μου, αφού συμμετέχουν στους ίδιους συλλόγους / διαδικασίες.
Παραπάνω είναι προφανές ότι υποστηρίζω πως η ΟΛΜΕ καθυστέρησε να υποστηρίξει το αυτονόητο, μόλις χθες, ημ/νία απόλυσης των ωρ/σθίων ...!
Πριν απ’ τα μάτια μου ήσουν φως.
Πριν απ’ τον Έρωτα έρωτας
Κι όταν σε πήρε το φιλί,
Γυναίκα ...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159952
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 462
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 450
Σύνολο: 463

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.113 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.