*

Αποστολέας Θέμα: Αιτήσεις Αναπληρωτών 2014  (Αναγνώστηκε 116121 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών 2014
« Απάντηση #350 στις: Ιούλιος 28, 2014, 01:16:32 μμ »
εγώ ένα ξέρω αν τελικά ανοίξουν οι πίνακες φέτος ή του χρόνου καταλύτης γιαυτό ήταν η κυρία από την Σάμο!
Που να ξερε

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών 2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:46:26 »

Αποσυνδεδεμένος dinateacher

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2190
  • Φύλο: Γυναίκα
  • τα όνειρα θα βγουν αληθινά...
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών 2014
« Απάντηση #351 στις: Ιούλιος 28, 2014, 01:17:41 μμ »
Το πρόσωπο του καλοκαιριού έγινε η κυρία από τη Σάμο... :P
Το μυαλό είναι σαν το αλεξίπτωτο: εκπληρώνει τον σκοπό του όταν είναι ανοικτό.
Νοημοσύνη είναι αυτό που χρησιμοποιείς όταν δεν ξέρεις τι να κάνεις.

Αποσυνδεδεμένος marcy

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 528
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών 2014
« Απάντηση #352 στις: Ιούλιος 28, 2014, 01:19:37 μμ »
εγώ ένα ξέρω αν τελικά ανοίξουν οι πίνακες φέτος ή του χρόνου καταλύτης γιαυτό ήταν η κυρία από την Σάμο!
Που να ξερε
Χα χα χα σωστά,  έγραψε ιστορία  ;D
Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

Αποσυνδεδεμένος Ψιτ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 305
  • Λατρεύω το σκύλο μου!!!
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών 2014
« Απάντηση #353 στις: Ιούλιος 28, 2014, 01:31:52 μμ »
Κάποτε έδιναν μπόνους στους γιατρούς για να πάνε στα νησιά, επειδή ΔΕΝ πήγαιναν.
Τώρα θα δώσουν μπόνους στους καθηγητές για να πάνε στα δυσπρόσιτα? Γιατί? Κάνει προσλήψεις το υπουργείο,αλλά το παίζουμε δύσκολοι και δεν πάμε? Πήραν τηλέφωνο όλο τον πίνακα Β, όοοολοι αρνήθηκαν και φτάσαν και στη μέση του Γ για να μη μείνουν τα σχολειά χωρίς εκπαιδευτικούς?
Only a life lived for others is worth living
- Albert Einstein

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών 2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:46:26 »

Αποσυνδεδεμένος MANNI

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 609
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών 2014
« Απάντηση #354 στις: Ιούλιος 28, 2014, 01:33:59 μμ »
Ναι έτσι είναι κάλεσαν όλους και αρνήθηκαν  :P

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών 2014
« Απάντηση #355 στις: Ιούλιος 28, 2014, 01:34:14 μμ »
Η αίτηση των αναπληρωτών αναφέρει ρητά ότι η κατάταξη στους πίνακες για το σχ. έτος 2014-15 θα γίνει με βάση τις προϋπηρεσίες που αποκτήθηκαν μέχρι τον Ιούνιο του 2010. Και με βάση αυτό το δεδομένο θα κάνει ο καθένας την αίτησή του και θα δηλώσει τις προτιμήσεις των περιοχών. Πως κατόπιν των αιτήσεων και αναδρομικά θα αλλάξει αυτή η προϋπόθεση; Δεν δημιουργεί κάτι τέτοιο άλλα δεδομένα που ενδεχομένως αν ήταν γνωστά θα άλλαζαν και τις περιοχές προτιμήσεις, τη σειρά και το πλήθος αυτών στις αιτήσεις πολλών;

Είναι πάντως εντυπωσιακό το πόσο αβασάνιστα λέμε ναι στην αυθαιρεσία. Μετά μη μας ενοχλεί όταν το ίδιο εύκολα αυτή γίνεται σε ανώτερα κλιμάκια και για σημαντικότερα θέματα.

Αποσυνδεδεμένος Ψιτ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 305
  • Λατρεύω το σκύλο μου!!!
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών 2014
« Απάντηση #356 στις: Ιούλιος 28, 2014, 01:36:11 μμ »
Θα 'χει πλάκα να με πήραν κι εμένα κανα μεσημέρι γύρω στς 3, ξέρεις πάνω στον γλυκό τον ύπνο, να τους πέρασα πάνω στη ζάλη μου  τίποτα για κανα κωλ σεντερ και να τους πινελίκωσα.
Only a life lived for others is worth living
- Albert Einstein

Αποσυνδεδεμένος aghathi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1611
  • Φύλο: Γυναίκα
  • εκπαίδευση=παιδιά
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών 2014
« Απάντηση #357 στις: Ιούλιος 28, 2014, 01:36:54 μμ »
Ευτυχώς εμεις οι εκπαιδευτικοί είμαστε πολυυυυύ πρόθυμα παιδιά.
Ευτυχώς  >:( ακόμη και αν μας πουν να πάμε τζάμπα, μόνο για το "μπόνους" κάποιοι θα βρεθούν να πάνε.

Αποσυνδεδεμένος asep2008

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 331
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών 2014
« Απάντηση #358 στις: Ιούλιος 28, 2014, 01:37:09 μμ »
θα σταματήσω να μιλάω και θα σιωπήσω μέχρι να βγει η συμπληρωματική που ο πληροφοριοδότης μου θα επιβεβαιωθεί και ο συνδικαλιστής σας θα σας ζητήσει συγγνώμη που δεν σας άνοιξε τους πίνακες.Περίεργο...αυτός δεν μπόρεσε να πείσειτην ΑΝΝΟΥΛΑ την φίλη του για ο άνοιγμα...λέτε να τα καταφέρει τώρα???επίσης σήμερα στο υπουργείο γελούσαν με όλα αυτά και και κάτι ακόμη τελευταίο...επιβεβαιώνω κι εγώ την πληροφορία ενός μέλους ότι επίκειται μία ρύθμιση για δυσπρόσιτα όταν εφαρμοστεί ο νόμος διαμαντοπούλου η όταν διοριστείτε και ΄παρετε μετάθεση να πριμοδοτηθείτε γενναία...Αυτά τα λέω από χθές αλλά κρέμεστε από τα χείλη του συνδικαλιστή σας.Θα τα ξαναπούμε μόλις επιβεβαιωθώ.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος thrileontas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 770
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών 2014
« Απάντηση #359 στις: Ιούλιος 28, 2014, 01:42:33 μμ »
αυτά συμβαίνουν όταν τα πράγματα γίνονται στο πόδι και πρόχειρα. βεβαίως οι τρπολογίες πρεπει να προηγούνται των εγκυκλίων , αλλά και βεβαίως είδαν ότι θα πρέπει να γίνουν κάποια πράγματα που έμειναν πάλι για τελευτάια στιγμή. με συμπληρωματική θα λυθεί το θέμα υποτίθεται, όπως από καιρό εχει γραφεί. Αλλά το θέμα της αξιοπιστίας του υπουργείου και των σοφών εκεί που πληροφορούν και απιφασίζουν , είναι πλέον τεράστιο.η anixia αυτά που έγραψε σαν σενάρια , δεν είναι σενάρια. είναι οι σκέψεις του υπουργείου για το τι σκέφτονται να γίνει. αυτά που λένε πίσω από εμάς για μας. και υπάρχουν και άλλα. για ρωτήστε πότε έχουν την άδεια της τρόικας για διορισμούς στους εκπαιδευτικούς . άσε καλύτερα.  δουλεύουν τον κοσμάκη για να τρέχει στα Κουφονήσια κλπ.άντε δεν μιλάμε δεν μιλάμε , αλλά έλεος πια. Δεν βλέπω να ανοίγουν ούτε τα παντζούρια του σπιτιού μου αν θέλετε την γνώμη μου , άσχετα αν πρέπει να γίνει το αντίθετο. δεν προλάβαμε θα πουν πάλι , τώρα βγήκε η εγκύκλιος κλπ. τάδε έφη σοφός σύμβουλος. patreas και anixia γράφουν αλήθειες συγκαλλυμένες συνεχώς , ανοίξτε τα μάτια σας, γιατί το δούλεμα πάει σύννεφο. συκεντρώστε τις υποσχέσεις που έχουν δώσει τα τελευταία χρόνια και κατόπιν εξετάστε τι υλοποιήθηκε .ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ ΤΙΠΟΤΑ. και βγαίνουν και κάτι πιτσιρίκια που γράφουν με δύο ονόματα , να σου πουλάνε και δήθεν πληροφόρηση και εξυπνάδα. παιδιά ξυπνάτε , μας έχουν εντελώς στο φτύσιμο τελείως.χαιρετώ .

Αποσυνδεδεμένος Ψιτ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 305
  • Λατρεύω το σκύλο μου!!!
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών 2014
« Απάντηση #360 στις: Ιούλιος 28, 2014, 01:43:17 μμ »
Ε άλλαξε γνώμη ο άνθρωπος. ποποποποοο τι πράγμα είσαι εσύ!
Only a life lived for others is worth living
- Albert Einstein

Αποσυνδεδεμένος smet

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1068
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών 2014
« Απάντηση #361 στις: Ιούλιος 28, 2014, 01:53:13 μμ »
αυτά συμβαίνουν όταν τα πράγματα γίνονται στο πόδι και πρόχειρα. βεβαίως οι τρπολογίες πρεπει να προηγούνται των εγκυκλίων , αλλά και βεβαίως είδαν ότι θα πρέπει να γίνουν κάποια πράγματα που έμειναν πάλι για τελευτάια στιγμή. με συμπληρωματική θα λυθεί το θέμα υποτίθεται, όπως από καιρό εχει γραφεί. Αλλά το θέμα της αξιοπιστίας του υπουργείου και των σοφών εκεί που πληροφορούν και απιφασίζουν , είναι πλέον τεράστιο.η anixia αυτά που έγραψε σαν σενάρια , δεν είναι σενάρια. είναι οι σκέψεις του υπουργείου για το τι σκέφτονται να γίνει. αυτά που λένε πίσω από εμάς για μας. και υπάρχουν και άλλα. για ρωτήστε πότε έχουν την άδεια της τρόικας για διορισμούς στους εκπαιδευτικούς . άσε καλύτερα.  δουλεύουν τον κοσμάκη για να τρέχει στα Κουφονήσια κλπ.άντε δεν μιλάμε δεν μιλάμε , αλλά έλεος πια. Δεν βλέπω να ανοίγουν ούτε τα παντζούρια του σπιτιού μου αν θέλετε την γνώμη μου , άσχετα αν πρέπει να γίνει το αντίθετο. δεν προλάβαμε θα πουν πάλι , τώρα βγήκε η εγκύκλιος κλπ. τάδε έφη σοφός σύμβουλος. patreas και anixia γράφουν αλήθειες συγκαλλυμένες συνεχώς , ανοίξτε τα μάτια σας, γιατί το δούλεμα πάει σύννεφο. συκεντρώστε τις υποσχέσεις που έχουν δώσει τα τελευταία χρόνια και κατόπιν εξετάστε τι υλοποιήθηκε .ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ ΤΙΠΟΤΑ. και βγαίνουν και κάτι πιτσιρίκια που γράφουν με δύο ονόματα , να σου πουλάνε και δήθεν πληροφόρηση και εξυπνάδα. παιδιά ξυπνάτε , μας έχουν εντελώς στο φτύσιμο τελείως.χαιρετώ .

σωστός!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών 2014
« Απάντηση #362 στις: Ιούλιος 28, 2014, 01:57:22 μμ »
 Ετσι φιλε Θρυλε,ετσι¡

Αποσυνδεδεμένος kostasMath

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1471
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών 2014
« Απάντηση #363 στις: Ιούλιος 28, 2014, 02:15:39 μμ »
Μην ανησυχείτε στην Ελλάδα έχουμε δημοκρατία και εφαρμόζουν τους νόμους. Π.χ κατάργησαν 50 ειδικότητες και τους καθηγητές χωρίς καμία διάκριση, ασεπ, προϋπηρεσία , ειδικές κατηγορίες . πέρυσι είχαμε κάνει τις αιτήσεις και μετά έγινε η αλλαγή στις 8 ώρες!!!! Ποιος το πρόβλεψε αυτό????

Όσο για τον 3848 θα πρέπει να μπουν όλοι φυλακή αφού δεν εφαρμόζουν το άρθρο για ασεπ κάθε 2 χρόνια έστω 3 μετά την τροποποίηση!
Αν δεν κάνουν ασεπ τότε να βρουν άλλο τρόπο για εργασία στα δημόσια σχολεία, εξαπάτησαν όλους τους νέους από το 2005 που δεν μπόρεσαν να δώσουν ασεπ, όσους το 2010 είχαν ακαδημαϊκά, κοινωνικά μόρια. Στον πίνακα Γ υπάρχει σειρά με την ημερομηνία του πτυχίου για όλα τα υπόλοιπα δεν προβλέπεται τίποτα!!!!! Μέχρι τώρα θα έχουν αποκτήσει εκατοντάδες νέοι τα ίδια μόρια!!!
Τι θα γίνει με τους πολύτεκνους αν μεγαλώσουν τα παιδιά θα κατοχυρώσουν το δικαίωμα όπως ισχύει για τις συνταξιοδοτήσεις?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160929
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 588
Σύνολο: 602

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.085 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.