*

Αποστολέας Θέμα: ΠΕ60 - Απορία μετά τα αποτελέσματα  (Αναγνώστηκε 14799 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος MENIA

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 95
    • Προφίλ
ΑΣΕΠ
« Απάντηση #14 στις: Ιούνιος 26, 2009, 09:10:26 πμ »
καλημέρα σε όλους σας! Σας παρακαλω θα ήθελα την βοήθεια κάποιου,γιατι εχω κανει πολλά λάθη.
Στον προηγούμενο ΑΣΕΠ με κάλεσαν τη δεύτερη χρονιά αναπληρώτρια , αλλα για προσωπικούς λόγους δεν πήγα. Σε αυτό τον ΑΣΕΠ είμαι στην θέση 2218 και έγραψα 73,84 και με την προσαύξηση του πτυχίου 76.02. Το τελευταίο λάθος είναι πως δεν πρόλαβα την προθεσμία για τις δηλώσεις  των αναπληρωτών.  :'(
Ξέρει κάποιος αν θα βγει πάλι ημερομηνία υποβολής αιτήσεων και αν έχω πιθανότητες να με καλέσουν;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Απορία μετά τα αποτελέσματα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:37:43 »

Αποσυνδεδεμένος sophie

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1393
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 2009...ζώντας με την...Commedia Dell' Arte!!!
    • Προφίλ
Απ: Απορία μετά τα αποτελέσματα
« Απάντηση #15 στις: Ιούνιος 26, 2009, 09:42:21 πμ »
Για φέτος δε θα υπάρξει δεύτερη εγκύκλιος για τους αναπληρωτές...Αλλά...στη θέση σου δε θα στενοχωριόμουν. Πολύ δύσκολα (με βάση το 2218 πάντα) να σε καλούσαν φέτος (εως απίθανο μπορώ να πω). Οπότε δεν έχασες και τίποτα. Του χρόνου τον Ιούνιο με το καλό θα κάνεις αίτηση για αναπληρώτρια και ίσως να είσαι τυχερή. Μη σκας!!!!!! ;)
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος mona

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 106
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Απορία μετά τα αποτελέσματα
« Απάντηση #16 στις: Ιούνιος 26, 2009, 10:05:16 πμ »
Καταρχήν θα διοριστείς του χρόνου,φέτος θα πας αναπληρώτρια.Τα χαρτιά της αναπλήρωσης λογικά θα τα έχεις κάνει τις προηγούμενες μέρες γιατί έχει ήδη βγει η εγκύκλιος.Κατά τα τέλη Ιουλίου βγαίνει η εγκύκλιος για τους διορισμούς,εσύ θα τα κάνεις για κάθε ενδεχόμενο φυσικά. Απλά τους διορισθέους μέσω ΑΣΕΠ τους παίρνουν σε δύο φάσεις,300 την πρώτη χρονιά και 300 την δεύτερη. Ελπίζω να σε βοήθησα. :)
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος afro ΠΕ60

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 94
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εducation prescolaire
    • Προφίλ
Απ: Απορία μετά τα αποτελέσματα
« Απάντηση #17 στις: Ιούνιος 26, 2009, 10:14:44 πμ »
Όσες διοριζόμαστε φέτος τί κάνουμε παιδιά; Δηλώνουμε κάποια μέρη; Κι αν ναι που; στην πρωτοβάθμια;
Δια βίου Εκπαίδευση

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Απορία μετά τα αποτελέσματα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:37:43 »

Αποσυνδεδεμένος mona

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 106
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Απορία μετά τα αποτελέσματα
« Απάντηση #18 στις: Ιούνιος 26, 2009, 10:16:11 πμ »
Να ρωτήσω και εγώ κάτι με την σειρά μου, είμαι αναπληρώτρια δύο χρόνια τώρα και φέτος έδωσα ξανά ΑΣΕΠ για να πάρω κάποια επιπλέον μόρια για τον πίνακα αναπληρωτών και να ξαναφύγω από την αρχή της χρονιάς. Του χρόνου συμπληρώνω 24μηνο και διορίζομαι μέσω αυτού του πίνακα λογικά.Υπάρχει περίπτωση να αλλάξει κάτι,δηλαδή αλλάζουν οι νόμοι τόσο απρόσμενα και γρήγορα γιατί αυτός ο νόμος είναι σχετικά καινούριος.
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος AnnaB

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4178
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Απορία μετά τα αποτελέσματα
« Απάντηση #19 στις: Ιούνιος 26, 2009, 10:48:23 πμ »
αυτο το ξερω αλλα δεν ξερω αν οι μισοι της δευετρης χρονιας δουλευουν ως αναπληρωτες την πρωτη χρονια;;ποιος μπορει να μου πει;;σιγουρα;;στον προηγουμενο ασπ τι εγινε;;

Ήμουν στους τελευταίους (σχετικά) διοριστέους του προηγούμενου ΑΣΕΠ...Τα χαρτιά για μόνιμο διορισμό τα έκανα και τις 2 χρονιές(είναι αρκετοί αυτοί που προτιμούν να διριστούν με αναπλήρωση για να έχουν καλύτερη τοποθέτηση, οπότε καλό είναι αν είσαι στους διοριστέους της δεύτερης χρονιάς να κάνεις και φέτος τα χαρτιά σου για διορισμό...δεν έχεις να χάσεις τίποτα) αλλά για να συνεχίσω σε αυτό που αρχικά ρώτησες....Ναι, οι μισοί της δεύτερης χρονιάς δουλεύουν ως αναπληρωτές την πρώτη χρονιά και  τους καλούν από τις πρώτες κιόλας φάσεις....
Συγχαρητήρια!!!!!!!!!!!!! :D ;) :) :D ;) :)
Όσα κομμάτια και αν μπορέσεις να ενώσεις,
δεν θα σου φτάσουν μια στιγμή για να με νιώσεις...

https://www.youtube.com/watch?v=4rU6GYvCqOA

Αποσυνδεδεμένος pypy

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Απορία μετά τα αποτελέσματα
« Απάντηση #20 στις: Ιούνιος 26, 2009, 01:11:20 μμ »
Υπολογίζω πως οι αιτήσεις για μόνιμο διορισμό θα γίνουν στα τέλη Ιουλίου και θα διαρκέσουν 3-4 μέρες.

3-4 ημέρες ΜΟΝΟ;;;; έχω κανονίσει διακοπές τλευταία εβδομάδα ιουλίου!!!μήπως πρέπει να τις ακυρώσω; gspiropoylos είναι σίγουρο ότι δίνουν προθεσμία μόνο τόσες μέρες;
Π60

Αποσυνδεδεμένος xionati

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 477
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Απορία μετά τα αποτελέσματα
« Απάντηση #21 στις: Ιούνιος 26, 2009, 01:20:25 μμ »
Μπορείτε να μου λύσετε μια λιγάκι χαζή απορία?Στη δεύτερη στήλη τι ακριβώς είναι ο αριθμός ΑΜπου μας δίνουν?Όχι τίποτε άλλο αλλά να μη γίνει κανένα λάθος.
νηπιαγωγός

Αποσυνδεδεμένος gspiropoylos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Όταν μεγαλώσω θα γίνω νηπιαγωγός!!!
    • Προφίλ
Απ: Απορία μετά τα αποτελέσματα
« Απάντηση #22 στις: Ιούνιος 26, 2009, 01:25:16 μμ »
Υπολογίζω πως οι αιτήσεις για μόνιμο διορισμό θα γίνουν στα τέλη Ιουλίου και θα διαρκέσουν 3-4 μέρες.

3-4 ημέρες ΜΟΝΟ;;;; έχω κανονίσει διακοπές τλευταία εβδομάδα ιουλίου!!!μήπως πρέπει να τις ακυρώσω; gspiropoylos είναι σίγουρο ότι δίνουν προθεσμία μόνο τόσες μέρες;

Δυστυχώς οι μέρες που θα έχετε στη διαθεσή σας θα είναι πολύ λίγες.Μπορείς να δείς την εγκύκλιο της πρήγούμενης χρονιάς, να ετοιμάσεις τα χαρτιάσου και όταν βγει η εγκύκλιος να πας στο πλησιέστερο γραφείο Π.Ε. και να κάνεις από εκεί την αίτηση σου.
Μη λες πάντα όσα γνωρίζεις αλλά γνώριζε πάντα όσα λες.

Αποσυνδεδεμένος pypy

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Απορία μετά τα αποτελέσματα
« Απάντηση #23 στις: Ιούνιος 26, 2009, 01:27:37 μμ »
 δεν ήξερα ότι γίνεται να πας να καταθέσεις τα χαρτιά σου σε οποιαδήποτε πρωτοβάθμια,σε ευχαριστώ! ;)
Π60

Αποσυνδεδεμένος efterpi2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Απορία μετά τα αποτελέσματα
« Απάντηση #24 στις: Ιούνιος 26, 2009, 01:49:45 μμ »
αξιοι οσοι τα καταφεραν!!μπραβο σασ!!!εγω δεν τα καταφερα καλα!!85,83 την πρωτη μερα αλλα μολισ 60 τη δευτερη.αποτελεσματα μονο 17,67 μορια!κλαιω μια μιαρα και μια νυχτα αλλα τωρα δεν ειπα να το παρω αλλιωσ...λενε οτι θα παρουν πολλουσ αναπληρωτεσ τα δυο επομενα χρονια.ισχυει κατι τετοιο η ειναι φημεσ..ξερω την πρωτη χρονια δεν ελπιζω τη δευτερη ομωσ??? :(

Αποσυνδεδεμένος anemovroxis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 192
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Απορία μετά τα αποτελέσματα
« Απάντηση #25 στις: Ιούνιος 26, 2009, 02:04:09 μμ »
μήπως γνωρίζετε πόσοι νηπιαγωγοί συμπληρώνουν 24μηνο + ασεπ φέτος?
όταν δίνουμε τον καλύτερο ευατό μας ,μπορούμε να εμπιστευόμαστε αυτό που συμβαίνει....

Αποσυνδεδεμένος zouki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 91
  • Φύλο: Γυναίκα
  • χαλαραααα
    • Προφίλ
Απ: Απορία μετά τα αποτελέσματα
« Απάντηση #26 στις: Ιούνιος 26, 2009, 03:13:04 μμ »
γεια σας. φετος εδωσα πρωτη φορα ασεπ κ περασα. ακομη δεν το πιστευω. παρακολουθησα την κουβεντα σας κ ειμαι θεση 381. οποτε φετος που εννοειται 8α κανω αιτηση διορισμου εχω πιθανοτητες κ για αναπληρωτρια?(εχω βαλει ολες τις περιοχες) . μου ακουγεται λιγο βαρυ φετος να μεινω χωρις δουλεια παρολο που ειμαι στον πινακα διοριστεων
πε60

Αποσυνδεδεμένος Melina04

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 262
  • Νηπιαγωγός
    • Προφίλ
Απ: Απορία μετά τα αποτελέσματα
« Απάντηση #27 στις: Ιούνιος 26, 2009, 04:55:26 μμ »
Όσοι βρίσκεστε στον πίνακα διορισθέντων θα πρέπει να κάνετε αίτηση για μόνιμο διορισμό, μόλις βγεί η σχετική εγκύκλιος. Οι μισοί/ες θα διοριστείτε φέτος και οι υπόλοιποι +κάποιους επιλαχόντες θα ξανακάνουν αίτηση και θα διοριστούν την επόμενη χρονιά.Φετος πάντως έχουν δικαίωμα να κάνουν αίτηση όλοι όσοι βρίσκονται στον πίνακα διορισθέντων. ΠΡΟΣΟΧΗ μην χάσετε τις προθεσμίες.
πότε είναι περίπου αυτές οι προθεσμίες?? ιούλιο ή Αύγουστο? μην φύγω για διακοπές και τις χάσω
Μαρία καλημέρα και συγχαρητήρια! :)
Οι αιτήσεις για διορισμό βγαίνουν περίπου την περίοδο που είπε και ο εκλεκτός ("συντοπίτης"  ;D ;)) συνάδελφος και μπορείς να την κάνεις όπου κι αν είσαι, στο γραφείο πρωτοβάθμιας της περιοχής-νομού. Εγώ πριν δυο χρόνια ήμουν διακοπές στη Μεσσηνία και όταν βγήκε η εγκύκλιος διορισμών έκανα την αίτηση στο τοπικό γραφείο Π.Ε. Πύλου. Οπότε μη φοβάσαι. Απλά να παρακολουθείς την επικαιρότητα για να μάθεις το πότε, κι αν ξέρεις ότι θα είσαι εκτός πάρε μαζί και τα δικαιολογητικά σου... ;)

Δύσκολα όσοι είναι στους διοριστέους να μη φύγουν αναπληρωτές φέτος (εκτός βέβαια αν έχουν δηλώσει πολύ λίγες ή πολύ συγκεκριμένες περιοχές). Φίλη που στον προηγούμενο διαγωνισμό ήταν πολύ κοντά στον τελευταίο διοριστέο (900+) χωρίς άλλα μόρια στον πίνακα των αναπληρωτών (εκτός από από τα μισά του προηγούμενου διαγωνισμού) κλήθηκε αναπληρώτρια γύρω στον Οκτώβρη (αν θυμάμαι καλά) εντός Αττικής.


        Γειά σε όλους, θα θελα να ρωτήσω αν είσαι στον πίνακα με τους διορισθέντες τι επακολουθεί;
Συγκεκριμένα είμαι στη θέση 400 περίπου και αναρωτιέμαι θα διοριστώ φέτος; Αν ναι, θα    συμπληρώσω άλλη αίτηση με περιοχές;  Γενικά έχω πάθει ένα σοκ γιατί δεν το περίμενα, είχα πάει λιγότερο προετοιμασμένη από κάθε άλλη φορά. Λίγη πληροφόρηση από κάποιον που ξέρει θα με βοηθούσε. Ευχαριστώ πολύ.
Πολλά συγχαρητήρια και σε σένα Μελίνα! ;)
Η εγκύκλιος διορισμών μέσω ΑΣΕΠ (παραδοσιακά) καλεί όλους τους εκπαιδευτικούς που είναι στον πίνακα διοριστέων ΑΣΕΠ να καταθέσουν αίτηση για διορισμό (ανεξαρτήτως της σειράς κατάταξης). Αυτό σημαίνει ότι (εφόσον το επιθυμείς) θα κάνεις, όταν με το καλό βγει η εγκύκλιος, κι εσύ αίτηση για διορισμό και θα δηλώσεις άλλες περιοχές (δεν έχει σχέση με την αίτηση αναπληρωτών) με βάση τον πίνακα που θα δίνεται συνοδευτικά με την εγκύκλιο. Αυτό φυσικά δεν σημαίνει ότι θα διοριστείς οπωσήποτε φέτος (του χρόνου δεν το χάνεις όμως! ;D). Θα εξαρτηθεί από το πόσοι από τους πρώτους 300 θα επιλέξουν να διοριστούν μέσω ενιαίου. ;)
(μπορείς να δεις εδώ http://www.ypepth.gr/docs/egkyklios_diorismwn_pe60_asep_2007_08.zip την εγκύκλιο του 2007)


   Sophie σ'ευχαριστώ πάρα πολύ!!  :) Από τότε που ξεκίνησα να διαβάζω το φόρουμ μου έχεις κάνει πολύ καλή εντύπωση σαν άτομο και από τις θέσεις  σου γενικά και γιατί βοηθάς τους πάντες και είσαι μέσα στα πράγματα (παρόλο που έχεις διοριστεί). Δεν επαναπαύεσαι και αυτό είναι πολύ σημαντικό για μια εκπαιδευτικό. Αισθάνομαι πολύ παράξενα μετά από τα χθεσινά αποτελέσματα...Ταξίδευα και σε όλη τη διάρκεια του ταξιδιού δεν μπορούσα να συγκρατήσω τα δακρυά μου κάθε φορά που σκεφτόμουν οτι ανταμείφθηκαν οι κόποι μου μετά από τόση απογοήτευση και ψυχολογική φθορά...Νιώθω ότι κάτι θα συμβεί και θα ξυπνήσω! ;D Να ναι καλά τα γυαλιά ηλίου! Σ' ευχαριστώ για την τόσο αναλυτική απάντηση.Τώρα θα πατήσω να δω την εγκύκλιο.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32304
  • Τελευταία: Aira
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160433
  • Σύνολο θεμάτων: 19218
  • Σε σύνδεση σήμερα: 820
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 20
Επισκέπτες: 633
Σύνολο: 653

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.099 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.