*

Αποστολέας Θέμα: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;  (Αναγνώστηκε 1795252 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος goj

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 131
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #3990 στις: Οκτώβριος 14, 2013, 12:54:52 πμ »
Ο Μπράτης μου απάντησε σήμερα πως δεν ξέρει τίποτα για τους αναπληρωτές πληροφορικούς τι θα γίνει αλλά δε γράφω για να μοιραστώ αυτή τη ν άχρηστη πληροφορία αλλά το γεγονός πως μπαίνω 100 φορές την ημέρα σε αυτό το μπλόγκ μπας και μάθω κανα νέο, όπως πολλοί άλλοι φαντάζομαι μιας και πρώτη φορά που εμπαίζονται για τόσο καιρό οι αναπληρωτές πληροφορικής, αλλά για το ότι την 95η φορά που μπαίνω σήμερα διαβάζω πως το ματινάκι απάντησε ύστερα απο τρεις μέρες (άνετο το ματινακι) ενώ εμένα με έχει φάει η αγωνία τι θα κάνω φέτος και Τ Ρ Ε Λ Ε Ν Ο Μ Α Ι! έχω αρχίσει προγραμματισμό σε C# να ξεχαστώ..
Το ΠΑΣΟΚ μπορεί να ανοίξει τους ορίζοντες της Παιδείας - Προεκλογική εκστρατεία ΠΑΣΟΚ 1981

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:19:07 »

Αποσυνδεδεμένος founes

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 597
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #3991 στις: Οκτώβριος 14, 2013, 06:15:33 πμ »
είσαι θεός...  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος elia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 665
  • ΠΕ86 - ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #3992 στις: Οκτώβριος 14, 2013, 09:49:27 πμ »
έχω αρχίσει προγραμματισμό σε C# να ξεχαστώ..
Να το κοιτάξεις αυτό, μου ακούγεται ανησυχητικό  :P


Να πω και εγώ τον πόνο μου ..... πηγαίνω κάθε μέρα την κόρη μου σε σχολείο που δούλευα παλιά και δεν θέλω να φύγω  :'(


Group therapy χρειαζόμαστε......
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 14, 2013, 09:52:29 πμ από elia »

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2553
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #3993 στις: Οκτώβριος 14, 2013, 11:00:59 πμ »
Να το κοιτάξεις αυτό, μου ακούγεται ανησυχητικό  :P

Όντως! κατευθείαν στα σκληρά βρε παιδάκι μου? Παίξε με καμιά logo για αρχή :P
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:19:07 »

Αποσυνδεδεμένος άνοιξη

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 418
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #3994 στις: Οκτώβριος 14, 2013, 11:19:38 πμ »
Εγώ είμαι σε χειρότερη μοίρα από σας!
Έβλεπα το σχολείο στον ύπνο μου!!

Αποσυνδεδεμένος lkt

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 209
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #3995 στις: Οκτώβριος 14, 2013, 11:23:44 πμ »
Ο Μπράτης μου απάντησε σήμερα πως δεν ξέρει τίποτα για τους αναπληρωτές πληροφορικούς τι θα γίνει
Ο εν λόγω κύριος δεν ενδιαφέρεται προφανώς καθόλου για τις ειδικότητες. Η συμπεριφορά του με κάνει να σκέφτομαι πως ίσως έβαλε το χεράκι του για τις 800 πιστώσεις που προέκυψαν ξαφνικά για δασκάλους στα ολοήμερα μέσω ΕΣΠΑ. Μήπως αυτές οι πιστώσεις κόπηκαν από τις ειδικότητες για να βολέψει το σινάφι του;

Αποσυνδεδεμένος troktiko

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1983
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #3996 στις: Οκτώβριος 14, 2013, 11:25:24 πμ »
το γραφω τοσο καιρο.......
‘’Intelligence is the ability to adapt to change’’ Steven Hawking

Αποσυνδεδεμένος άνοιξη

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 418
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #3997 στις: Οκτώβριος 14, 2013, 11:38:41 πμ »
Ο εν λόγω κύριος δεν ενδιαφέρεται προφανώς καθόλου για τις ειδικότητες. Η συμπεριφορά του με κάνει να σκέφτομαι πως ίσως έβαλε το χεράκι του για τις 800 πιστώσεις που προέκυψαν ξαφνικά για δασκάλους στα ολοήμερα μέσω ΕΣΠΑ. Μήπως αυτές οι πιστώσεις κόπηκαν από τις ειδικότητες για να βολέψει το σινάφι του;

Προφανέστατα..

Αποσυνδεδεμένος goj

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 131
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #3998 στις: Οκτώβριος 14, 2013, 11:51:19 πμ »
φίλε lkt στο μυαλό μου είσαι. Βρίσκω άκρως δικαιολογημένη τη σκέψη σου και συμπάσχω. Δυστυχώς έτσι είναι τα έχουμε ξαναπεί. Σήμερα δήλωσε οτι δεν υπάρχει ενημερωση για τις ειδικοτητες. Οτι εχουν μεινει 100 μολις πιστωσεις και οι δασκαλοι και οι νηπιαγωγοι που χρειαζονται ειναι παραπανω. ε Ενταξει!!! να βολευτούν και οι τελευταίοι! Θα προλάβεις κάτι να κάνεις και για αυτούς!και αν δεν καταφερεις να τους βαλεις ολους τι να κανεις κιολας;;; Δεν μπορεις να κανεις και θαυματα;;; Μονος του παιζει μπάλα και εμεις δεν ειμαστε καν στους αντιπάλους αλλα καθομαστε στην κερκιδα. Η μόνη πρόοδος που βλέπω είναι απο ενημερωτικό το μπλογκ να εξελίσσεται για να λέμε τον πόνο μας!. Βασικά παιδιά για τη C# ακόμα και να με πάρουν φέτος όλο το χρόνο θα διαβάζω C#, θέλω από το καλοκαίρι 2014 ο Θεος πρώτα να αναζητήσω την τύχη μου εκτός εκπαίδευσης και το γράφω γιατί νομίζω από αυτά που βλέπω πως αρκετοί από μας σκέφτονται κάπως έτσι.. Καλή βδομάδα καλή δύναμη καλή συνέχεια σε όλους..
Το ΠΑΣΟΚ μπορεί να ανοίξει τους ορίζοντες της Παιδείας - Προεκλογική εκστρατεία ΠΑΣΟΚ 1981

Αποσυνδεδεμένος matinaki_82

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 67
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #3999 στις: Οκτώβριος 14, 2013, 12:48:55 μμ »
Ο Μπράτης μου απάντησε σήμερα πως δεν ξέρει τίποτα για τους αναπληρωτές πληροφορικούς τι θα γίνει αλλά δε γράφω για να μοιραστώ αυτή τη ν άχρηστη πληροφορία αλλά το γεγονός πως μπαίνω 100 φορές την ημέρα σε αυτό το μπλόγκ μπας και μάθω κανα νέο, όπως πολλοί άλλοι φαντάζομαι μιας και πρώτη φορά που εμπαίζονται για τόσο καιρό οι αναπληρωτές πληροφορικής, αλλά για το ότι την 95η φορά που μπαίνω σήμερα διαβάζω πως το ματινάκι απάντησε ύστερα απο τρεις μέρες (άνετο το ματινακι) ενώ εμένα με έχει φάει η αγωνία τι θα κάνω φέτος και Τ Ρ Ε Λ Ε Ν Ο Μ Α Ι! έχω αρχίσει προγραμματισμό σε C# να ξεχαστώ..

Ο λόγος λοιπόν που μπήκες ήταν για να σχολιάσεις τη συμπεριφορά μου και να μας πεις ότι άρχισες προγραμματισμό! Ok! Ευχαριστούμε λοιπόν! Καλό θα ήταν όμως να μην κάνεις σχόλια για ανθρώπους που δεν γνωρίζεις και δεν ξέρεις για ποιο λόγο μπορεί να φάνηκε ότι είναι "άνετοι¨ όπως λες! Δεν είσαι ο μόνος που είσαι σε αυτή τη θέση κι εγώ στην ίδια είμαι και το αν είμαι άνετη ή όχι το ξέρω μόνο εγώ..

Αποσυνδεδεμένος gpapage

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1313
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #4000 στις: Οκτώβριος 14, 2013, 01:00:34 μμ »
Matinaki προφανώς αστειεύεται ο συνάδελφος. Δεν υπάρχει λόγος να τσακωνόμαστε χωρίς λόγο!!

Λογικά σε όλους μας έχει περάσει από το μυαλό η έξοδος από την εκπαίδευση, αλλά η αλήθεια είναι ότι μετά από 7-8 χρόνια είναι λίγο αργά. Όχι απλά ξεκινάμε από το μηδέν, αλλά τα προσόντα που έχουμε και η προϋπηρεσία μας λειτουργούν συνήθως ανασταλτικά στην αλλαγή καριέρας. Ουσιαστικά είσαι overqualified σε ένα διαφορετικό πεδίο από αυτό που ψάχνουν οι εταιρίες πληροφορικής, οπότε  σε απορρίπτουν πιο εύκολα.

Κατά τα άλλα, το γράφουμε εδώ και χρόνια ότι το πιο τραγικό στην όλη ιστορία είναι το πόσο μόνοι είμαστε. Κάτι σύμβουλοι πληροφορικής που εμφανίζονται αφού προσληφθούμε τώρα είναι εξαφανισμένοι, η ΕΠΕ και η ΠΕΚΑΠ ασχολείται δυστυχώς αποκλειστικά με τα ζητήματα των μονίμων, που συχνά αντικρούονται με τα δικά μας, ενώ το ίδιο το υπουργείο δεν μπαίνει καν στον κόπο να μας ενημερώσει για οτιδήποτε. Ο Μπράτης είναι ίσως ο μοναδικός αιρετός που ξέρω που επειδή έχει άκρες στις υπηρεσίες του υπουργείου ρωτάει και ενημερώνει, αλλά και αυτός ενδιαφέρεται για τους δασκάλους και τους νηπιαγωγούς. Δεν περιμένω κάτι περισσότερο από αυτόν...

Αποσυνδεδεμένος nikikostas123

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 146
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #4001 στις: Οκτώβριος 14, 2013, 01:21:34 μμ »
βρε παιδια γαλλικης αγγλικης πληροφορικη και γυμναστες ειναι φουλ...δεν εχουν τι να κανουν τους μονιμους....
αυτες οι ειδικοτητες τελειωσαν ....κανα φυσικο μαθηματικο και κανα δασκαλο θα παιρνουν στο μελλον με το σταγονομετρο...
οι αλλοι τελειωσαν....τωρα αν ειναι ζητημα το αναπληρωτης 15 ωρες μια χρονια και εξω του χρονου αλλαζει το θεμα...

Αποσυνδεδεμένος lkt

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 209
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #4002 στις: Οκτώβριος 14, 2013, 01:37:18 μμ »
βρε παιδια γαλλικης αγγλικης πληροφορικη και γυμναστες ειναι φουλ...δεν εχουν τι να κανουν τους μονιμους....
αυτες οι ειδικοτητες τελειωσαν ....κανα φυσικο μαθηματικο και κανα δασκαλο θα παιρνουν στο μελλον με το σταγονομετρο...
οι αλλοι τελειωσαν....τωρα αν ειναι ζητημα το αναπληρωτης 15 ωρες μια χρονια και εξω του χρονου αλλαζει το θεμα...
Είναι φουλ γιατί τα τελευταία χρόνια φρόντισαν με διάφορες ΑΛ-χημείες να δημιουργήσουν υπεράριθμους στις συγκεκριμένες ειδικότητες χωρίς κανείς να αντιδρά...

Αποσυνδεδεμένος matinaki_82

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 67
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #4003 στις: Οκτώβριος 14, 2013, 01:49:30 μμ »
δεν τσακώνομαι... Απλά αναφέρθηκε το όνομά μου και απάντησα.
Τώρα όσον αφορά τα κενά, υπάρχουν σε ΕΑΕΠ. Θα πάρουν όμως πριν τις μετατάξεις;
Ρώτησα τον Μπράτη στο fb. Ο ίδιος δεν είπε κάτι αλλά απάντησε μια κοπέλα ότι την Παρασκευή θα συζητηθούμε και εμεις. Εχει ακούσει κανεις κάτι τέτοιο;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160672
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 362
Σύνολο: 373

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.056 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.