*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14  (Αναγνώστηκε 875495 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Fridadida

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 479
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #686 στις: Σεπτέμβριος 15, 2013, 11:30:37 μμ »
Mendor εγω αυτό που καταλαβαίνω είναι οτι με το προγραμμα κοινωφελούς εργασίας θα πάρουν διδακτικό προσωπικο, κοινώς μέσω ΟΑΕΔ. Αυτό θα γίνει σε όλες τις περιφέρειες, οπως έγινε και την προηγούμενη χρονιά, κάτι σαν ενισχυτική τα απογεύματα. Δε ξέρω αν θα υπήρξε μοριοδότηση σε περίπτωση ξεκλειδώματος των πινάκων. Γενίκά ο τύπος που τα έγραψε έμπλεξε τα μπούτια του και εμάς μαζι...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:16:33 »

Αποσυνδεδεμένος mendor

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 518
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #687 στις: Σεπτέμβριος 15, 2013, 11:37:50 μμ »
τι δυσκολες στιγμες ζουμε φετος....αξιζει ?

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #688 στις: Σεπτέμβριος 15, 2013, 11:47:45 μμ »
Oi εκαπιδευτικοι των Τ.Ε. και των ΣΜΕΑ θα αμοιβονται με 490 ευρω?

όχι αυτό με τον ΟΑΕΔ είναι ΜΟΝΟ για το ΕΕΠ και ΕΒΠ και το γράφει στον νέο νόμο, δεν είναι για εκπαιδευτικούς.

Φυσικά κανείς δεν μας λέει ότι αύριο μεθαύριο δεν θα το πάει και για εκπαιδευτικούς (ειδικής-γενικής) ικανούς τους έχω και αυτό είναι το πρώτο τεστ ντραιβ

http://www.proson.gr/arthro/%CF%84%CE%BF-%CF%83%CE%B5%CF%80%CF%84%CE%AD%CE%BC%CE%B2%CF%81%CE%B7-%CE%BC%CE%B5-4-%CF%80%CF%81%CE%BF%CE%BA%CE%B7%CF%81%CF%8D%CE%BE%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CE%BF%CE%B9-50000-%CE%B8%CE%AD%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CE%B5%CF%81%CE%B3%CE%B1%CF%83%CE%AF%CE%B1%CF%82-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%B1%CE%BD%CE%AD%CF%81%CE%B3%CE%BF%CF%85%CF%82
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 16, 2013, 12:00:28 πμ από kinegiros »

Αποσυνδεδεμένος kouklitsa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 33
  • Λατρεύω να μαθαίνω ευτυχισμένα νέα!!
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #689 στις: Σεπτέμβριος 16, 2013, 12:37:43 πμ »
Καλησπέρα! Αποκλείεται ο μισθός του εεπ και εβπ να πέσει στα 490! Πχ οι ψυχολόγοι στα ΚΕΔΔΥ  να αμοίβονται τόσο?? Δεν υπάρχει περίπτωση προφανώς θα είναι άλλη κατηγορία αυτοι που έκαναν την αίτηση που έτρεξε παράλληλα με των εκπαιδευτικών ειδικής στις περιφέρειες, και άλλη κατηγορία όσοι θα προσληφθούν μέσω κοινωφελούς! Ε??

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:16:33 »

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #690 στις: Σεπτέμβριος 16, 2013, 01:01:38 πμ »
Καλησπέρα! Αποκλείεται ο μισθός του εεπ και εβπ να πέσει στα 490! Πχ οι ψυχολόγοι στα ΚΕΔΔΥ  να αμοίβονται τόσο?? Δεν υπάρχει περίπτωση προφανώς θα είναι άλλη κατηγορία αυτοι που έκαναν την αίτηση που έτρεξε παράλληλα με των εκπαιδευτικών ειδικής στις περιφέρειες, και άλλη κατηγορία όσοι θα προσληφθούν μέσω κοινωφελούς! Ε??

όχι μπορεί να κάνει αίτηση ο ίδιος και στις 2 περιπτώσεις. Δεν αποκλείεται από πουθενά.


Αποσυνδεδεμένος fd

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
  • με 1000 φ ύ γ α μ ε . . .
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #691 στις: Σεπτέμβριος 16, 2013, 03:39:32 πμ »
Γνωρίζει κανείς με ποιον τρόπο θα προσληφθούν αναπληρωτές στην Στερεά Ελλαδα και στο Νότιο Αιγαίο για τμήματα ένταξης και ειδικά σχολεία??Υπάρχει περίπτωση να δοθούν οι ελάχιστες εναπομεινασες πιστώσεις κρατικού προυπολογισμου??Αλλιώς δεν γίνεται...

καλησπέρα . . .
όλα είναι πιθανά να συμβούν, πάντως πέρσυ που δούλεψα στην περιφέρεια Ν.Αιγαίου δεν υπήρχε διάθεση να ανοίχθουν Τ.Ε. αν και ορισμένα σχολεία πληρούσαν όλες τις προυποθέσεις. . . Στο ένα από τα δυο γυμνάσια που εργαζόμουν είχαν μόνο τ.ε. για μαθηματικά και στο άλλο παρά τις φιλότιμες προσπάθειες της διευθύντριας η βθμια δεν βοηθούσε ιδιαίτερα αν και στο σχολείο υπήρχε όντως πρόβλημα!!!παράλληλα ορισμένοι μόνιμοι με σεμινάρια(.. και μη) ζητούν να αποσπαστούν στα ειδικά σχολεία (μια εκ των οποίων έχει διοριστεί με την κατοχή μόνο απλού σεμιναρίου και προυπηρεσίας!!!!). . .
πρόσφατα πληροφορήθηκα από συναδέλφους που περιπλανόνται ακόμα εντός πυσδε ότι σε γυμνάσιο χωριού η φιλόλογος προκειμένου να συμπληρώσει το ωράριό της στο σχολείο ζήτησε και τις 8ώρες από τα τ.ε.πιστεύετε ότι έτσι όπως έχει διαμορφωθεί η κατάσταση δεν θα τις πάρει;;;δεν έχω εξακριβώσει ακόμα αν αυτή διαθέτει τα τυπικά προσόντα...νομίζω όμως πως δεν τα έχει .... :-X :-X :-X
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 16, 2013, 03:41:49 πμ από fd »

Αποσυνδεδεμένος Fridadida

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 479
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #692 στις: Σεπτέμβριος 16, 2013, 11:36:12 πμ »
Κανένα νέο για τους πίνακες;

Αποσυνδεδεμένος maroulaki

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 471
  • Φύλο: Γυναίκα
  • εχω και εγω μαρουλι στο δοντι;;;;;
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #693 στις: Σεπτέμβριος 16, 2013, 11:47:10 πμ »
Πριν λιγο που μιλησα εγω με υπουργειο μου ειπε ισως στο τελος αυτης της εβδομαδας η στην αρχη της επομενης οι προσωρινοι πινακες.ηταν λιγα ατομα λεει κ τους εφεραν βοηθεια μηπως τελειωσουν πιο γρηγορα...βοηθεια μας λοιπον...ευλογησον...
"....κ σου κουρσεύουν τη λαλιά κ ανάσα πια δεν έχεις...."

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #694 στις: Σεπτέμβριος 16, 2013, 11:50:31 πμ »
Γνωρίζει κανείς με ποιον τρόπο θα προσληφθούν αναπληρωτές στην Στερεά Ελλαδα και στο Νότιο Αιγαίο για τμήματα ένταξης και ειδικά σχολεία??Υπάρχει περίπτωση να δοθούν οι ελάχιστες εναπομεινασες πιστώσεις κρατικού προυπολογισμου??Αλλιώς δεν γίνεται...

καλησπέρα . . .
όλα είναι πιθανά να συμβούν, πάντως πέρσυ που δούλεψα στην περιφέρεια Ν.Αιγαίου δεν υπήρχε διάθεση να ανοίχθουν Τ.Ε. αν και ορισμένα σχολεία πληρούσαν όλες τις προυποθέσεις. . . Στο ένα από τα δυο γυμνάσια που εργαζόμουν είχαν μόνο τ.ε. για μαθηματικά και στο άλλο παρά τις φιλότιμες προσπάθειες της διευθύντριας η βθμια δεν βοηθούσε ιδιαίτερα αν και στο σχολείο υπήρχε όντως πρόβλημα!!!παράλληλα ορισμένοι μόνιμοι με σεμινάρια(.. και μη) ζητούν να αποσπαστούν στα ειδικά σχολεία (μια εκ των οποίων έχει διοριστεί με την κατοχή μόνο απλού σεμιναρίου και προυπηρεσίας!!!!). . .
πρόσφατα πληροφορήθηκα από συναδέλφους που περιπλανόνται ακόμα εντός πυσδε ότι σε γυμνάσιο χωριού η φιλόλογος προκειμένου να συμπληρώσει το ωράριό της στο σχολείο ζήτησε και τις 8ώρες από τα τ.ε.πιστεύετε ότι έτσι όπως έχει διαμορφωθεί η κατάσταση δεν θα τις πάρει;;;δεν έχω εξακριβώσει ακόμα αν αυτή διαθέτει τα τυπικά προσόντα...νομίζω όμως πως δεν τα έχει .... :-X :-X :-X

η β/θμια μπορεί να ζητά 10 αναπληρωτές και το υπουργείο να στείλει 6, οπότε δεν φταίει η β/θμια αν δεν καλύπτονται τα κενά....

το άλλο που λες με την μόνιμη που πήρε απόσπαση και βάζεις θαυμαστικά, να ξέρεις ότι σύμφωνα με την νομοθεσία μόνιμος μπορεί να πάρει απόσπαση με 1 χρόνο προϋπηρεσία.

Αποσυνδεδεμένος Fridadida

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 479
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #695 στις: Σεπτέμβριος 16, 2013, 12:03:59 μμ »
Πριν λιγο που μιλησα εγω με υπουργειο μου ειπε ισως στο τελος αυτης της εβδομαδας η στην αρχη της επομενης οι προσωρινοι πινακες.ηταν λιγα ατομα λεει κ τους εφεραν βοηθεια μηπως τελειωσουν πιο γρηγορα...βοηθεια μας λοιπον...ευλογησον...
Α ωραία...! Τώρα θυμήθηκαν να φέρουν ενισχύσεις; Δε μπορούσαν να το κάνουν απο τη λήξη των αιτήσεων. Οπότε λέω....Δευτέρα προσωρινοι, ενστάστεις μέχρι Τετάρτη, Παρασκευή οι κυρωμένοι και το απογευμα καλούν κόσμο και ντουνιά! 8)

Αποσυνδεδεμένος sparos2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 279
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #696 στις: Σεπτέμβριος 16, 2013, 12:21:36 μμ »

 να ξέρεις ότι σύμφωνα με την νομοθεσία μόνιμος μπορεί να πάρει απόσπαση με 1 χρόνο προϋπηρεσία.



όταν λέμε ένα χρόνο εννοούμε 12 μήνες σωστά;;;;

Αποσυνδεδεμένος ekavenia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #697 στις: Σεπτέμβριος 16, 2013, 12:22:11 μμ »
Πριν λιγο που μιλησα εγω με υπουργειο μου ειπε ισως στο τελος αυτης της εβδομαδας η στην αρχη της επομενης οι προσωρινοι πινακες.ηταν λιγα ατομα λεει κ τους εφεραν βοηθεια μηπως τελειωσουν πιο γρηγορα...βοηθεια μας λοιπον...ευλογησον...
Α ωραία...! Τώρα θυμήθηκαν να φέρουν ενισχύσεις; Δε μπορούσαν να το κάνουν απο τη λήξη των αιτήσεων. Οπότε λέω....Δευτέρα προσωρινοι, ενστάστεις μέχρι Τετάρτη, Παρασκευή οι κυρωμένοι και το απογευμα καλούν κόσμο και ντουνιά! 8)
καλημέρα
και μετά ξυπνήσαμε.....
ο Κεδίκογλου σήμερα στο  MEGA είπε ότι για την καθυστέρηση φταίει που άργησαν ΟΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ  να κά νουν τις αιτήσεις!!!!!!!!!!!!τι ακούει ο κόσμος που δεν ξέρει

Αποσυνδεδεμένος syriana

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 139
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #698 στις: Σεπτέμβριος 16, 2013, 12:28:39 μμ »
Μήπως ειπώθηκε τίποτα για της προσλήψεις στην ειδική αγωγή; Μου είπαν πως άκουσαν σήμερα σε πρωινή εκπομπή ότι θα πάρουν 1500 άτομα και μου φαίνονται πολύ λίγα για ΠΕ και ΔΕ μαζί!!!!! Εκτός και αν δεν άκουσαν καλά....

Αποσυνδεδεμένος Fridadida

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 479
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #699 στις: Σεπτέμβριος 16, 2013, 12:28:49 μμ »
Πριν λιγο που μιλησα εγω με υπουργειο μου ειπε ισως στο τελος αυτης της εβδομαδας η στην αρχη της επομενης οι προσωρινοι πινακες.ηταν λιγα ατομα λεει κ τους εφεραν βοηθεια μηπως τελειωσουν πιο γρηγορα...βοηθεια μας λοιπον...ευλογησον...
Α ωραία...! Τώρα θυμήθηκαν να φέρουν ενισχύσεις; Δε μπορούσαν να το κάνουν απο τη λήξη των αιτήσεων. Οπότε λέω....Δευτέρα προσωρινοι, ενστάστεις μέχρι Τετάρτη, Παρασκευή οι κυρωμένοι και το απογευμα καλούν κόσμο και ντουνιά! 8)

καλημέρα
και μετά ξυπνήσαμε.....
ο Κεδίκογλου σήμερα στο  MEGA είπε ότι για την καθυστέρηση φταίει που άργησαν ΟΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ  να κά νουν τις αιτήσεις!!!!!!!!!!!!τι ακούει ο κόσμος που δεν ξέρει

Εκaveni έχει δίκιο ο άνθρωπος...εμείς φταίμε, διακοπάραμε και ζητάμε και τα ρέστα. Ντροπή μας! Α ρε μπουρλότο χρειαζονται ολοι τους!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160750
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 460
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 417
Σύνολο: 429

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.065 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.