*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14  (Αναγνώστηκε 875505 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Fridadida

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 479
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1036 στις: Σεπτέμβριος 24, 2013, 11:13:38 μμ »
Eλπίζω να καλέσουν Παρασκευή ή ακόμα και Σάββατο (το έκαναν στη γενική)! Αν και προσωπικά θεωρώ ότι περισσότερες ελπίδες έχει η πρωτοβάθμια γι'αυτή την εβδομάδα.
Οι της Α.θμιας θα κάνουν πολλοι ένσταση μήπως και ισχύσει ο "καινούργιος" νόμος, οπότε ίσως πάνε απο Δευτέρα.Μακάρι να βγουν για ολους μας την Παρασκευή να τελειώνει αυτή η κατάσταση.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:30:50 »

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1037 στις: Σεπτέμβριος 24, 2013, 11:15:37 μμ »
Στον πίνακα των Μαθηματικών υπάρχουν συνάδελφοι που ενώ δούλευαν πέρσι κσι πρόπερσυ ως αναπληρωτές στην Βόρεια Ελλάδα εμφανίζουν μεταπτυχιακό. Δεν είναι λίγο προκλητικό;Και δεν είναι τυχαίο ότι υπάρχουν φροντιστήρια που σιγοντάρουν μεταπτυχιακά στην βουλγαρία και στην Ιταλία. Συγνώμη αλλά για πόσο βλάκες μας περνάνε; Δεν πρέπει κάποιος εισαγγελέας να τους πιάσει από τη μούρη!Όχι βέβαια τους συναδέλφους αλλά αυτά τα γραφεία πώλησης μεταπτυχιακών τίτλων και να γίνει κάποιο ξεκαθάρισμα;

δηλαδή εγώ που έκανα μεταπτυχιακό (όχι στην ειδική) ενώ δούλευα για τον απλό λόγο ότι ήταν με modelus  και όταν είχε πρωινά μαθήματα έπαιρνα άδεια από την εργασία μου ή έπαιζα με τις απουσίες που δικαιούμουν πρέπει να έρθει ο εισαγγελέας να με πιάσει από την μούρη;

νομίζω ότι πρέπει να μαζευτείς λιγάκι συνάδελφε, εκτίθεσαι, βγάζεις πίκρα, κακία, μίρλα, ασχετοσύνη και είναι κρίμα για συνάδελφο να έχει τέτοια θέματα.


 

Αποσυνδεδεμένος 777

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1038 στις: Σεπτέμβριος 24, 2013, 11:17:33 μμ »
  Δεσμεύονται είπαν για Παρασκευή..αλλά τι λέω? για το υπουργείο μιλάω.. Ας ελπίσουμε τουλάχιστον να είναι μαζικές μας συμφέρει όλους νομίζω..Γνωρίζει κανείς τι ακούγεται για μεγάλα αστικά κέντρα?

Αποσυνδεδεμένος kostzo10

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 324
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1039 στις: Σεπτέμβριος 24, 2013, 11:19:21 μμ »
Οι της Α.θμιας θα κάνουν πολλοι ένσταση μήπως και ισχύσει ο "καινούργιος" νόμος, οπότε ίσως πάνε απο Δευτέρα.Μακάρι να βγουν για ολους μας την Παρασκευή να τελειώνει αυτή η κατάσταση.
Μακάρι να πάρουν πολλούς...αυτό έχει σημασία! Όσο για το νόμο...απλά ένα μπάχαλο! Τι να πώ;; Ας καταφέρουν επιτέλους οι φωστήρες του Υπουργείου να βρουν ένα δίκαιο σύστημα μοριοδότησης για όλους...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:30:50 »

Αποσυνδεδεμένος Fridadida

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 479
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1040 στις: Σεπτέμβριος 24, 2013, 11:21:53 μμ »
  Δεσμεύονται είπαν για Παρασκευή..αλλά τι λέω? για το υπουργείο μιλάω.. Ας ελπίσουμε τουλάχιστον να είναι μαζικές μας συμφέρει όλους νομίζω..Γνωρίζει κανείς τι ακούγεται για μεγάλα αστικά κέντρα?

Αλήθεια ειπαν οτι δεσμευονται για Παρασκευή; Που το διάβασες;

Αποσυνδεδεμένος 777

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1041 στις: Σεπτέμβριος 24, 2013, 11:27:42 μμ »
Μέχρι την Παρασκευή ο υπουργός Παιδείας  Κ. Αρβανιτόπουλος θα ανακοινώσει την πρόσληψη περισσοτέρων από   6.300 αναπληρωτών στην ειδική αγωγή , από  4100 που είχαν προσληφθεί πέρσι..πηγή esos


Αλλα και αλλου το είδα και fb..το δεσμεύονται όμως δικό μου λάθος..αλλά και γιατί όχι...ΑΝΤΕ

Αποσυνδεδεμένος jstefan

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1042 στις: Σεπτέμβριος 24, 2013, 11:28:27 μμ »
δηλαδή εγώ που έκανα μεταπτυχιακό (όχι στην ειδική) ενώ δούλευα για τον απλό λόγο ότι ήταν με modelus  και όταν είχε πρωινά μαθήματα έπαιρνα άδεια από την εργασία μου ή έπαιζα με τις απουσίες που δικαιούμουν πρέπει να έρθει ο εισαγγελέας να με πιάσει από την μούρη;

νομίζω ότι πρέπει να μαζευτείς λιγάκι συνάδελφε, εκτίθεσαι, βγάζεις πίκρα, κακία, μίρλα, ασχετοσύνη και είναι κρίμα για συνάδελφο να έχει τέτοια θέματα.


 
Λυπάμαι αλλά τίποτα από όσα μου προσάπτεις δεν ισχύει. Όταν όμως δουλεύεις με τον άλλο στο ίδιο σχολέιο κάτι παραπάνω ξέρεις.



Αποσυνδεδεμένος Fridadida

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 479
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1043 στις: Σεπτέμβριος 24, 2013, 11:29:12 μμ »
Μέχρι την Παρασκευή ο υπουργός Παιδείας  Κ. Αρβανιτόπουλος θα ανακοινώσει την πρόσληψη περισσοτέρων από   6.300 αναπληρωτών στην ειδική αγωγή , από  4100 που είχαν προσληφθεί πέρσι..πηγή esos


Αλλα και αλλου το είδα και fb..το δεσμεύονται όμως δικό μου λάθος..αλλά και γιατί όχι...ΑΝΤΕ

Ευχαριστώ για την ενημέρωση. Δε το είχα δει. Πλεόν μας έχουν χαζέψει τόσο που η Παρασκευή μου φαίνεται ΝΩΡΙΣ! ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος nikos2213

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 130
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1044 στις: Σεπτέμβριος 24, 2013, 11:29:42 μμ »
Ευχομαι σε ολους τους καλους συναδερφους εδω καλο διορισμο για φετος και να επικρατησει ηρεμια.Δεν παει αλλο ο τσακωμος με τα μεταπτυχιακα.Ας παρει ο καθενας οτι χαρτι θελει και ας κανει την ζωη του.Μακαρι να δουλεψουμε ολοι και να εχουμε την υγεια μας.Μακαρι να δουλεψω και γω κυριως που χρωσταω σε οποιον μιλαει ελληνικα που λεει κ ενας κολλητος μου απο τον βορα.Να ειστε ολοι καλα και ψυχραιμια!!!

Αποσυνδεδεμένος nero

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1601
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1045 στις: Σεπτέμβριος 24, 2013, 11:44:39 μμ »
Ευχαριστώ για την ενημέρωση. Δε το είχα δει. Πλεόν μας έχουν χαζέψει τόσο που η Παρασκευή μου φαίνεται ΝΩΡΙΣ! ;D ;D ;D
Θα ανακοινωσει προσληψεις γραφει, δηλαδη τον αριθμο!! Δεν εχουμε δει ακομα υπουργο να κανει τοποθετησεις(κι ουτε θα δουμε ..   :P) παρα ειναι νωρις την Παρασκευη ειδικα για την δευτεροβαθμια .... και μακαρι να ειμαι  λαθος !

Αποσυνδεδεμένος evip6

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1046 στις: Σεπτέμβριος 24, 2013, 11:57:21 μμ »
Ευχομαι σε ολους τους καλους συναδερφους εδω καλο διορισμο για φετος και να επικρατησει ηρεμια.Δεν παει αλλο ο τσακωμος με τα μεταπτυχιακα.Ας παρει ο καθενας οτι χαρτι θελει και ας κανει την ζωη του.Μακαρι να δουλεψουμε ολοι και να εχουμε την υγεια μας.Μακαρι να δουλεψω και γω κυριως που χρωσταω σε οποιον μιλαει ελληνικα που λεει κ ενας κολλητος μου απο τον βορα.Να ειστε ολοι καλα και ψυχραιμια!!!

Σου το εύχομαι με όλη μου την καρδιά!!

Αποσυνδεδεμένος gmork

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 663
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1047 στις: Σεπτέμβριος 24, 2013, 11:59:11 μμ »
Μέχρι την Παρασκευή ο υπουργός Παιδείας  Κ. Αρβανιτόπουλος θα ανακοινώσει την πρόσληψη περισσοτέρων από   6.300 αναπληρωτών στην ειδική αγωγή , από  4100 που είχαν προσληφθεί πέρσι..πηγή esos


Αλλα και αλλου το είδα και fb..το δεσμεύονται όμως δικό μου λάθος..αλλά και γιατί όχι...ΑΝΤΕ

Λέτε να αυξηθεί ο αριθμός των προσλήψεων και να μειωθεί ο μισθός?Πολύ γαλαντόμους τους βρίσκω και προσωπικά επιφυλάσσομαι.Καλή τύχη σε όλους μας.

Αποσυνδεδεμένος michalis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 712
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1048 στις: Σεπτέμβριος 25, 2013, 12:00:36 πμ »
Πολύ κουραστική η διαφήμιση των προσόντων και άλλο τόσο η διαφήμιση των μη προσόντων... Βαρετά! Ελπίζω να σταματήσετε μερικοί.

Πότε λέτε να καλέσουν; Μου έκαναν εντυπωση οι ημερομηνίες ένστασης. Πολύ τις τρέχουν.

πραγματικά μεγάλη βιασύνη...ελπίζω να είναι για καλό αυτή την φορά

Αποσυνδεδεμένος Αγγελική_ΠΕ19

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Καθηγήτρια Πληροφορικής Γενικής και Ειδικής Αγωγής
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1049 στις: Σεπτέμβριος 25, 2013, 12:02:16 πμ »
Παιδιά φέτος, όπως και πέρυσι, οι πληροφορικοί ΠΕ 19-20 είχαμε δυνατότητα να δηλώσουμε για δευτεροβάθμια και πρωτοβάθμια εκπαίδευση. Ξέρει κανείς εάν κάλεσαν πέρυσι σε πρωτοβάθμια; Έχετε ακούσει προγνωστικά για φέτος; Εύχομαι καλή τοποθέτηση σε όλους!  ;)
Κάνε θετικές σκέψεις!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160760
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 460
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 18
Επισκέπτες: 383
Σύνολο: 401

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.084 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.