*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14  (Αναγνώστηκε 875508 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος thouvou

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 230
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1148 στις: Σεπτέμβριος 25, 2013, 09:36:49 μμ »
Αυτο τωρα θελει αναλυση εχουμε και λεμε: αν εχεις διδακτορικο 3000 ευρω + bonus , αν εχεις μεταπτυχιακο 2000 ευρω ομως προσοχη αν ειναι απο Βουλγαρια λυπουμαστε αλλα πληρωνεσαι σε Λεβα ( *  ισοτιμια 1 ευρω = 1.96 λεβα)  αν το μεταπτυχιακο σου  ειναι απο Kυπρο εισαι τυχερος παραλιγο να πληρωνοσουν σε  κυπριακες λιρες!!!! (τυχερακια...)
Τωρα αν εισαι κατοχος ενος απλου σεμιναριου η απλα μονιμος χωρις καποιο προσον λυπουμαστε εχασες διοτι θα πληρωνεις ενα συμβολικο ποσο που θα καθοριστει με υπουργικη αποφαση  για καθε διδακτικη ωρα σε ΤΕ η  EEEEK !!!!!!!

nero ώρες-ώρες το'χεις..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:06:03 »

Αποσυνδεδεμένος mendor

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 518
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1149 στις: Σεπτέμβριος 25, 2013, 09:39:53 μμ »
Ας υποθέσουμε ότι όλοι συμφωνούμε τα μεταπτυχιακά να προηγούνται στους πίνακες κατάταξης. Είναι το ίδιο όμως ένα μεταπτυχιακό διετούς διάρκειας που παρακολούθησε κάποιος στο Πανεπιστήμιο Αθηνών, με απογευματινές υποχρεωτικές παρουσίες, με εργασίες και με διδασκαλίες μέσα σε τάξη, με ένα μεταπτυχιακό (που δεν είναι καν ετήσιας φοίτησης) που (στην ουσία) ΔΕΝ παρακολούθησε κάποιος στην Ιταλία, που πηγαίνει μόνο στο τέλος για να παρουσιάσει την εργασία του στην ιταλική γλώσσα που ΔΕΝ γνωρίζει, μαθαίνοντας παπαγαλία ένα κείμενο στην ιταλική γλώσσα που ΔΕΝ γνωρίσει για να υποστηρίξει την εργασία του; Αυτός που καταθέτει ένα μεταπτυχιακό δίπλωμα στην ιταλική γλώσσα που ΔΕΝ γνωρίζει και ανεβαίνει δεκάδες σειρές στον πίνακα ή μπαίνει σφήνα (με ένα μηδενικό στην προϋπηρεσία), δικαιούται αυτή τη θέση από τον άλλο συνάδελφο; Μιλάμε για κατοχή μεταπτυχιακού που ΔΕΝ γνωρίζει την ιταλική γλώσσα, άρα δεν έχει αποκτήσει καμία εξειδικευμένη γνώση στην ειδική αγωγή. Γιατί λοιπόν να προηγείται; Το ότι, μεταξύ άλλων, εξαπατά και το υπουργείο και το ελληνικό δημόσιο, δεν το λαμβάνει σημασία (νομικά, υπάρχει συγκεκριμένη ορολογία για το αδίκημα αυτό); Οπότε, τα λεφτά μας τα τρώνε οι μεσάζοντες των "μεταπτυχιακών" (αυτοί τρώνε με χρυσά κουτάλια από δικά μας λεφτά) και οι δικηγόροι για να υπερασπιστούν τα κορόιδα που αρνήθηκαν να ακολουθήσουν τον εύκολο δρόμο. Πόσο πιο κάτω... (παρεμπιπτόντως, είχε ακουστεί παλιότερα και τώρα συζητιέται (από ψηλά...) πολύ έντονα, η υποχρεωτική εξέταση στην ξένη γλώσσα από την οποία προήλθε το μεταπτυχιακό...)

Απο την στιγμη που το αναγνωριζει το ΔΟΑΤΑΠ τι να κανουμε. τοτε θα πρεπει να αρχισουμε να αμφισβητουμε και τα βασικα πτυχια γιατι δεν παταγαν ολοι στις παραδοσεις!!!!

Αποσυνδεδεμένος nikos2213

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 130
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1150 στις: Σεπτέμβριος 25, 2013, 09:55:52 μμ »
θα συμφωνησω σε αρκετα πραγματα που ακουστηκαν γυρω απο τα μαστερ κ οτι ισως το ελληνικο ειτε του βολου ειτε της αθηνας ειναι τα καλυτερα και ρισπεκτ σε οσους αποφοιτουν απο εκει.Παμε λιγο πιο βαθεια ομως;Οποιος εχει στοιχειωδεις γνωσεις γυρω απο τον τροπο επιλογης στα μαστερ αυτα θα ξερει οτι πρεπει και να δωσεις τρια μαθηματα εξετασεις και να δωσεις ενα πολυ μεγαλο βιογραφικο και να περασεις απο συνεντευξη αλλα το κυριοτερο και το ξερω καλα αυτο να εχεις μεσο.Γιατι λοιπον εγω που εχω εναν υπερπληρη φακελο με απειρα προσοντα να μπω στην διαδικασια αυτη που στην τελικη θα πληρωσω κιολας;ελεος!κ γω το ελληνικο θελω αλλα δεν με αφηνουν.οποτε πας σε αλλα δεντρα που κανουν κ αυτα πορτοκαλι φρουτα και ειναι το ιδιο νοστιμα!αυτα απο μενα...ειμαι ετοιμος να με πυροβολησετε οι αλλοθρησκοι :)

Αποσυνδεδεμένος brad

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 236
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1151 στις: Σεπτέμβριος 25, 2013, 09:57:10 μμ »
Απο την στιγμη που το αναγνωριζει το ΔΟΑΤΑΠ τι να κανουμε. τοτε θα πρεπει να αρχισουμε να αμφισβητουμε και τα βασικα πτυχια γιατι δεν παταγαν ολοι στις παραδοσεις!!!!
Αυτό που λες απέχει πολύ από το να πάρει κάποιος ένα πτυχίο χωρίς να γνωρίζει τη γλώσσα!! Και αντί να σταθείς κριτικά απέναντι σ' αυτό το φαινόμενο, απαντάς με ένα "τι να κάνουμε..." το ΔΟΑΤΑΠ ναι, το αναγνωρίζει, αλλά το ΔΟΑΤΑΠ δεν ξέρει ότι ο άλλος που του έφερε το μεταπτυχιακό από το εξωτερικό δεν έχει ιδέα της ξένης γλώσσας. Άρα, που θα βρει κάποιος το δίκιο του; Όλοι ξέρουμε και είναι κρίμα να μπαίνουμε σε τέτοιες διαδικασίες...
"Ό,τι είναι, είναι. Ό,τι δεν είναι, δεν είναι. Απορροφάσαι τόσο με εκείνο που δεν είναι, ώστε χάνεις αυτό που είναι."

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:06:03 »

Αποσυνδεδεμένος Fridadida

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 479
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1152 στις: Σεπτέμβριος 25, 2013, 09:58:31 μμ »
Niko έχεις πολύ χιούμορ....! ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος nikos2213

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 130
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1153 στις: Σεπτέμβριος 25, 2013, 10:02:42 μμ »
Niko έχεις πολύ χιούμορ....! ;D ;D ;D

υποχρεωση μου να ψυχαγωγω τους αγαπημενους συναδερφους εδω που θα καταλαβουν στο μελλον οτι οι τσακωμοι αυτοι δεν εχουν κανενα νοημα...φιλια

Αποσυνδεδεμένος brad

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 236
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1154 στις: Σεπτέμβριος 25, 2013, 10:06:07 μμ »
υποχρεωση μου να ψυχαγωγω τους αγαπημενους συναδερφους εδω που θα καταλαβουν στο μελλον οτι οι τσακωμοι αυτοι δεν εχουν κανενα νοημα...φιλια
Ευχαριστώ συνάδερφε για την ψυχαγωγία, τον τσακωμό όμως που τον είδες; Νομίζω ότι κατέθεσα την άποψη μου πολύ ευγενικά και ήρεμα...
"Ό,τι είναι, είναι. Ό,τι δεν είναι, δεν είναι. Απορροφάσαι τόσο με εκείνο που δεν είναι, ώστε χάνεις αυτό που είναι."

Αποσυνδεδεμένος Fridadida

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 479
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1155 στις: Σεπτέμβριος 25, 2013, 10:07:27 μμ »
υποχρεωση μου να ψυχαγωγω τους αγαπημενους συναδερφους εδω που θα καταλαβουν στο μελλον οτι οι τσακωμοι αυτοι δεν εχουν κανενα νοημα...φιλια

Συμφωνώ απόλυτα! Όπως λέει και ο σοφός λαός μας...δυο γάιδαροι μάλωναν σε ξένο αχυρώνα!


Αποσυνδεδεμένος nikos2213

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 130
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1156 στις: Σεπτέμβριος 25, 2013, 10:12:06 μμ »
Ευχαριστώ συνάδερφε για την ψυχαγωγία, τον τσακωμό όμως που τον είδες; Νομίζω ότι κατέθεσα την άποψη μου πολύ ευγενικά και ήρεμα...
αγαπητε μπραντ πραγματικα σημερα το πατε καλα,απλα στο ειπα γιατι καθε μερα εδω εχουμε τα ιδια κ στο τελος οι συντονιστες σβηνουν τα σχολια μας επειδη τσακωνομαστε.για καλο στο ειπα.αν θελεις σχολιασε το πιο πανω κειμενακι μου να ακουσω την γνωμη σου σε οσα ειπα.συμφωνεις ή οχι;

Αποσυνδεδεμένος evip6

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1157 στις: Σεπτέμβριος 25, 2013, 10:25:27 μμ »
Μη μου πείτε ότι φέτος θα γίνουν οι προσλήψεις πριν προλάβουμε να φτάσουμε 3ψηφιο αριθμο σελιδων στο θέμα!!!!!  ;D  ;D

Αποσυνδεδεμένος baxalakis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 498
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1158 στις: Σεπτέμβριος 25, 2013, 10:30:16 μμ »
Νεα ενημερωση

Αποσπάσεις σε ΣΜΕΑΕ θα γίνουν κανονικα. Τωρα θα μου πείτε άλλα έλεγες το πρωι Απ τη στιγμη συναδελφοι που δεν υπάρχει σχεδιο στο Υπουργείο και τα πάντα είναι νουμερα προς ικανοποίηση των  υπογεγραμμενων άλλα λέει ο ένας και άλλα ο άλλος απο τους επιτελεις του Υπουργείου Μη βαρατε μόνο Συγνωμη για την αναστάτωση και καλό βραδι

Αποσυνδεδεμένος nikos2213

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 130
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1159 στις: Σεπτέμβριος 25, 2013, 10:35:14 μμ »
Μη μου πείτε ότι φέτος θα γίνουν οι προσλήψεις πριν προλάβουμε να φτάσουμε 3ψηφιο αριθμο σελιδων στο θέμα!!!!!  ;D  ;D
δεν προλαβαινουμε!!!παρασκευη εχει βαλιτσες!το ειδα στον καφε μου...μια που γελας ακου ατακα εδω χτες ιστορικου μελους του φορουμ να γελασεις εξτρα:τωρα λεει με το μαστερ βλεπω τον πινακα απο ψηλα κ τους αλλους απο κατω μου κ ενιωθε λες και ειχε κανει το απιστευτο!!!μα καθολου προσωπικη ζωη;κατι,ενα σινεμα,ενα καφε,λιγο ερωτα,μονο μαστερρρρρρρρρρρρρ.χαχαχαχαχαχαχαχαχα

Αποσυνδεδεμένος brad

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 236
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1160 στις: Σεπτέμβριος 25, 2013, 10:39:02 μμ »
αγαπητε μπραντ πραγματικα σημερα το πατε καλα,απλα στο ειπα γιατι καθε μερα εδω εχουμε τα ιδια κ στο τελος οι συντονιστες σβηνουν τα σχολια μας επειδη τσακωνομαστε.για καλο στο ειπα.αν θελεις σχολιασε το πιο πανω κειμενακι μου να ακουσω την γνωμη σου σε οσα ειπα.συμφωνεις ή οχι;
Φυσικά και θα πας σε άλλα, ξένα δέντρα, αν τα εγχώρια δεν σου δίνουν τους καρπούς που θα ήθελες. Όμως, ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω πως, με ελαφρά τη καρδία, κάποιος καταθέτει μεταπτυχιακό χωρίς να γνωρίζει την ξένη γλώσσα και να φτάνει σε σημείο να το υπερασπίζεται με σθένος και θράσος! Κατηγορούμε όλους τους άλλους για παρατυπίες, λαμογιές, για τα χάλια που μας έφτασαν, αλλά ακολουθούμε τις ίδιες πρακτικές. Και δεν νιώθει κανείς φόβο (για ντροπή δεν το συζητώ, την έχουμε χάσει προ πολλού...);; Να καταθέτει κάποιος κάτι που στην ουσία δεν κατέχει; Γιατί, αν μας έρθει καμιά καταγγελία στο δόξα πατρί, όχι βέβαια μέσω υπουργείου, αλλά άλλης οδού, τότε όχι μόνο για προσλήψεις και δουλειά δεν θα μιλάμε, αλλά και το όνομά μας στους πίνακες δεν πρόκειται να το ξαναδούμε... Τέλος πάντων, ας ελπίσουμε όλοι να πάρουμε τη θέση που μας "ανήκει", είτε φέτος , είτε του χρόνου, είτε για πάντα... Καλή πρόσληψη εύχομαι...
"Ό,τι είναι, είναι. Ό,τι δεν είναι, δεν είναι. Απορροφάσαι τόσο με εκείνο που δεν είναι, ώστε χάνεις αυτό που είναι."

Αποσυνδεδεμένος nero

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1601
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1161 στις: Σεπτέμβριος 25, 2013, 10:46:51 μμ »
δεν προλαβαινουμε!!!παρασκευη εχει βαλιτσες!το ειδα στον καφε μου...μια που γελας ακου ατακα εδω χτες ιστορικου μελους του φορουμ να γελασεις εξτρα:τωρα λεει με το μαστερ βλεπω τον πινακα απο ψηλα κ τους αλλους απο κατω μου κ ενιωθε λες και ειχε κανει το απιστευτο!!!μα καθολου προσωπικη ζωη;κατι,ενα σινεμα,ενα καφε,λιγο ερωτα,μονο μαστερρρρρρρρρρρρρ.χαχαχαχαχαχαχαχαχα
Λιγο κρασι λιγο θαλασσα και το μαστερ μου....μην υποτιμας τον πινακα εσυ ταξιδευεις στο Λουβρο για να δεις τετοια αριστουργηματα ενω ο αλλος τον εχει στον τοιχο του ,προφανως και ζηλευεις...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160761
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 460
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 425
Σύνολο: 442

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.056 δευτερόλεπτα. 29 ερωτήματα.