*

Αποστολέας Θέμα: Μετακίνηση αναπληρώτριας εκπαιδευτικού  (Αναγνώστηκε 33294 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος amalitsa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 66
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μετακίνηση αναπληρώτριας εκπαιδευτικού
« Απάντηση #126 στις: Νοέμβριος 29, 2016, 12:39:58 μμ »
Μωρέ μπράβο η πρώτη φορά αριστερά!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετακίνηση αναπληρώτριας εκπαιδευτικού
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:31:19 »

Αποσυνδεδεμένος Mirto1987

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 125
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετακίνηση αναπληρώτριας εκπαιδευτικού
« Απάντηση #127 στις: Νοέμβριος 29, 2016, 01:36:07 μμ »


Άρα τώρα, Δεκέμβρη, θα πάρει αναπληρωτή να αναπλήρώσει την αναπληρώτρια  που αναπληρώνε κάποια μόνιμη με οργανική στο Ηράκλειο που πήρε και αυτή απόσπαση μάλλον και αυτή σε καμιά Αθήνα θα είναι!

 ;D
Τέλεια!

Αποσυνδεδεμένος niina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 344
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ86 (ΠΕ 20)
    • Προφίλ
Απ: Μετακίνηση αναπληρώτριας εκπαιδευτικού
« Απάντηση #128 στις: Νοέμβριος 29, 2016, 01:38:27 μμ »
Δε θα σχολιάσω τίποτα, απλά παραθέτω νέα μετακίνηση φιλολόγου σε άλλη περιφέρεια.

http://www.pde.gr/index.php?page=9014

καλα εμεις τι ειμαστε  τόσα χρόνια που γυρναμε απο εδω και απο κει...
έλεος δηλαδή με το ....... το κράτος που εχουμε μπλέξει ... θα έπρεπε να ντρέπονται!!
υπάρχουν λόγοι υγείας και δεν κουνίεται φύλλο ... ξεκληρίζονται ολοκληρες οικογενειες με 2 και 3 παιδιἀ και δεν κουνιέται φύλλο.... γυρνανε έγκυες με προβλήματα ολο το Ελλαδισταν και απειλούνται κιολας οτι εαν ξεπερασουν τις 15 μερες αναρρωτική θα απολυθούν.... γυρνάνε οι λεχώνες στα σχολεία με 2 μηνων βρέφος χωρίς να εχουν που να το αφήσουν ....
τρεχουν  αναπληρωτριες  σε κεντρα εξωσωματικης να κάνουν  παιδι γιατι κυνηγουσαν σε κάθε μερος του Ελλαδιστάν τοσα χρόνια τον διορισμό.....
και έρχεται η καθε μια ....... (δεν το λέω ) επειδή είναι κομματικό στέλεχος (για να μην πω τιποτα χειρότερο) και τοποθετειτε οπου γουσταρει
ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 29, 2016, 02:06:50 μμ από niina »

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3190
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μετακίνηση αναπληρώτριας εκπαιδευτικού
« Απάντηση #129 στις: Νοέμβριος 29, 2016, 02:17:34 μμ »
Λοιπόν, αν θέλουν να υπάρχει ισονομία , αλλά και αίσθηση ισονομίας, καθώς και προστασία των δικαιούντων, θα πρέπει να υπάρξει περισσότερη διαφάνεια. Μια απλή αναγραφή , λόγω υγείας λόγω θανατου συγγενικού προσωπου, δεν είναι αποκαλυπτικες και κλείνουν στόματα. Αντιθέτως, όπως γίνεται τώρα είναι προκλητικό και ίσως και προβοκατόρικο.
Μπαίνουν ιδέες σε πολλούς, και ορθώς δεν εμπιστευόμαστε την διευθαρμένη διοίκηση του υπουργείου, ή τις προθέσεις ορισμένων συναδέλφων αναπληρωτών. Δεν αποκλείεται η δευτερη περίπτωση να ήταν ίδια με την πρώτη που όμως το κατάφερε αφού υπήρξε προηγούμενο. Αν δεν ξέρουν ποιός είναι ο λόγος τότε και οι άλλοι που είναι σε αυτή την περίπτωση δεν θα ξέρουν αν δικαιούνται "μετακίνηση". Και αυτό μπορεί να είναι ένας λόγος που δεν αναγράφεται κάποια αιτιολόγηση.
Κάποιοι πιστεύουν ότι η διαφάνεια έχει κόστος. Όντως έχει. Όσα ξοδέψαμε ήδη στο να κρύβουμε.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετακίνηση αναπληρώτριας εκπαιδευτικού
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:31:19 »

Αποσυνδεδεμένος niina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 344
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ86 (ΠΕ 20)
    • Προφίλ
Απ: Μετακίνηση αναπληρώτριας εκπαιδευτικού
« Απάντηση #130 στις: Νοέμβριος 29, 2016, 02:29:59 μμ »
Λοιπόν, αν θέλουν να υπάρχει ισονομία , αλλά και αίσθηση ισονομίας, καθώς και προστασία των δικαιούντων, θα πρέπει να υπάρξει περισσότερη διαφάνεια. Μια απλή αναγραφή , λόγω υγείας λόγω θανατου συγγενικού προσωπου, δεν είναι αποκαλυπτικες και κλείνουν στόματα. Αντιθέτως, όπως γίνεται τώρα είναι προκλητικό και ίσως και προβοκατόρικο.
Μπαίνουν ιδέες σε πολλούς, και ορθώς δεν εμπιστευόμαστε την διευθαρμένη διοίκηση του υπουργείου, ή τις προθέσεις ορισμένων συναδέλφων αναπληρωτών. Δεν αποκλείεται η δευτερη περίπτωση να ήταν ίδια με την πρώτη που όμως το κατάφερε αφού υπήρξε προηγούμενο. Αν δεν ξέρουν ποιός είναι ο λόγος τότε και οι άλλοι που είναι σε αυτή την περίπτωση δεν θα ξέρουν αν δικαιούνται "μετακίνηση". Και αυτό μπορεί να είναι ένας λόγος που δεν αναγράφεται κάποια αιτιολόγηση.
Κάποιοι πιστεύουν ότι η διαφάνεια έχει κόστος. Όντως έχει. Όσα ξοδέψαμε ήδη στο να κρύβουμε.
πολύ σωστός είσαι....
έτσι είναι πρεπει να υπάρχει διαφάνεια
πρεπει να αλλαξει ο  νομος και να μπουν προυποθέσεις...

sapore

  • Επισκέπτης
Απ: Μετακίνηση αναπληρώτριας εκπαιδευτικού
« Απάντηση #131 στις: Νοέμβριος 29, 2016, 03:02:51 μμ »
Μωρέ μπράβο η πρώτη φορά αριστερά!!

Δεν είμαι υπερασπιστής κανενός.
Όσοι γνωρίζουν πως γράφω, ξέρουν ότι πιστεύω ότι όλοι μας φταίμε: Και σεις που γράφετε εδώ κ όσοι δε θα μπούνε ποτέ στο pde να τα δούνε αυτά, και αναπλήρωτες και μόνιμοι και εγώ μέσα.

Απλά, να ρωτήσω:
Νομίζετε ότι αυτά γίνονται μόνο τώρα;
Ψάξατε για το 1996 ή το 2009 ή το 2006 ή το 2010
ή το 2014 που είχε ήδη εφαρμοστεί η diavgeia;

Το pde γιατί δεν ανακοίνωνε παρόμοιες ΥΑ τότε; Δεν υπήρχε ή δεν τις έβρισκε τις αποφάσεις τότε;

Φταίμε όλοι. Και όσοι "χρησιμοποίησαν" (στην προκείμενη περίπτωση πχ) και όσοι "δεν, αλλά δε θα έλεγαν και όχι!!!" {Σκεφτείτε το}....
Εξ'ού όσα θα'ρθουν.

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Μετακίνηση αναπληρώτριας εκπαιδευτικού
« Απάντηση #132 στις: Νοέμβριος 29, 2016, 03:22:33 μμ »
Ξέρω πολύ καλά τι γράφω, πώς το γράφω και γιατί το γράφω, ευχαριστώ για τις υποδείξεις αλλά δεν χρειάζονται. Εμμέσως φυσικά και με κατηγορείς, διάβασε τα όσα μου καταλογίζεις από πάνω ακριβώς! Π.χ. λες για υποθέσεις και άλλα ωραία. Αλλά δε μου λες, αυτά που λες: "κανείς δεν θα σας κατηγορήσει για αυτό, αλλά όταν ξεσπάτε σε αφορισμούς και κατάρες να είστε σίγουροι 100% ότι έχετε δίκιο.", αναφέρονται και σε μένα;

Επίσης, δεν είναι αρκετό για σένα ότι όλο αυτό δεν γίνεται ΕΝΤΟΣ της ίδιας Περιφέρειας; Και, ναι, ξεκινάμε με τον καπνό που βλέπουμε και συμπεραίνουμε ότι προέρχεται από φωτιά, οπότε ανακαλύπτουμε στοιχεία κάθε μέρα που περνά, τα οποία επιβεβαιώνουν τις αρχικές υποψίες, αυτά διερευνούμε και αναλόγως πράττουμε. Γιατί σε ενοχλεί τόσο αυτό;

ΕΓΩ απαντώ επιλεκτικά ή όλοι εσείς που αγνοείτε το πόσο κραυγαλέα παράνομο είναι όλο αυτό που γίνεται; Και μας χαρακτηρίζετε κι από πάνω, αντί να λέτε κι ένα μπράβο που βγαίνουμε μπροστά ανεχόμενοι τις επιθέσεις σας επειδή επιδιώκουμε να ξεκαθαρίσει λιγάκι το θολό τοπίο! Γιατί δεν αναφέρεστε με το ίδιο μένος εναντίον όσων μίλησαν ανοιχτά για εξυπηρετήσεις; Θα λάβω καμιά απάντηση ποτέ σ'αυτό τουλάχιστον;

Φυσικά και με εκνευρίζουν οι ΔΙΚΕΣ ΣΑΣ ΕΠΙΛΕΚΤΙΚΕΣ απαντήσεις, εγώ πρώτη το δήλωσα ευθαρσώς, δεν κρύβομαι πίσω από το δαχτυλάκι μου. Δεν είμαι ο Βούδας να βλέπω τόσα να γίνονται και να βρίσκομαι σε Νιρβάνα! Κι αντί να επαναστατείτε ΟΛΟΙ, να κατηγορείτε όσους θέλουν να βγουν στα φόρα οι παρανομίες, οι παρατυπίες και οι εξυπηρετήσεις. Άντε, γιατί τα έχω πάρει τώρα!

Όσο για σένα, Παππού, σε τιμά πολύ που ζητάς συγγνώμη, όντως ανατρίχιασα λιγάκι με τις αναφορές σου σχετικά με το τι θα μπορούσα να πάθω, αλλά καταλαβαίνω τι ήθελες να πεις κι ας ήταν λίγο υπερβολικό. Δεν αντιλέγω, ίσα-ίσα, αυτό το πνεύμα διέπει όλες μου τις απαντήσεις και τη γενικότερη στάση μου απέναντι σε αυτά που συμβαίνουν.

Και για να ασχοληθούμε με κάτι πιο πρακτικό, έχει κανένας από σας βρει την εν λόγω αναπληρώτρια στους πίνακες; Δεν ξέρω μήπως εγώ με συναδέλφους δεν κάνουμε κάτι σωστά, αλλά δεν μπορούμε να τη βρούμε!!!

Ο,τι έγραψα το έγραψα στα Ελληνικά. Εφόσον υπάρχει παραβίαση του νόμου..και μεχρι να γίνει...αν γίνει αλλαγή της νομοθεσίας.... πρέπει και επιβάλλεται να υπάρξουν ενστάσεις στα αρμόδια όργανα. Απευθυνθείτε για ενδεχόμενες αλλαγές στους αιρετούς τώρα...όχι στο μέλλον. Έλαβα μεταξύ άλλων και αυτή την απάντηση.

Παράθεση
Με την ένσταση ρισκάρεις να γυρίσουν τη γυναίκα πίσω στο Ηράκλειο. Με τους αιρετούς τώρα που πέρασαν οι εκλογές αμφιβάλλω αν θα βγει άκρη.

Όσο για τα "ευγενή" σχόλια αυτονόητο είναι ότι η αναφορά μου σε αυτά αφορά όσους τα έγραψαν...τίποτε περισσότερο και τίποτα λιγότερο.

Να λάβετε σοβαρά υπόψη όσα αναφέρει ο sapore και κυρίως αυτό:


Παράθεση
Φταίμε όλοι. Και όσοι "χρησιμοποίησαν" (στην προκείμενη περίπτωση πχ) και όσοι "δεν, αλλά δε θα έλεγαν και όχι!!!" {Σκεφτείτε το}....
Εξ'ού όσα θα'ρθουν.

Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος may16

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετακίνηση αναπληρώτριας εκπαιδευτικού
« Απάντηση #133 στις: Νοέμβριος 29, 2016, 07:51:23 μμ »
Και άλλη μετακίνηση φιλολόγου από Ηράκλειο με λίγες μέρες διαφορά. Τυχαίο; Δε νομίζω! Μπορεί κάποιος να μας εξηγήσει τι γίνεται εδώ; Γιατί στην απόφαση δεν αναγράφεται ο λόγος μετακίνησης; Είναι κρυφός; Πολύ εύκολα δεν κάνει τις μετακινήσεις ο κ. Γαβρόγλου; Βρώμα και δυσωδία η πρώτη φορά αριστερά! Άντε να βγάλεις άκρη.... Έχουμε να δούμε πολλά ακόμη...

Αποσυνδεδεμένος lillie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 864
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μετακίνηση αναπληρώτριας εκπαιδευτικού
« Απάντηση #134 στις: Νοέμβριος 29, 2016, 07:55:21 μμ »
Ενδιαφέρεται κανείς να πιέσουμε τους αιρετούς να πάρουν επίσημα θέση και να αλλάξει κάτι ή μόνο θα το σχολιάζουμε? Εγώ και κάποιοι άλλοι συνάδελφοι έχουμε κάνει κάποιες κινήσεις, ωστόσο όταν κινούμαστε μεμονωμένα και αποσπασματικά είναι δύσκολο να καταφέρουμε κάτι.

Αποσυνδεδεμένος thymiaras

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 458
    • Προφίλ
Απ: Μετακίνηση αναπληρώτριας εκπαιδευτικού
« Απάντηση #135 στις: Νοέμβριος 29, 2016, 08:25:27 μμ »
Ενδιαφέρεται κανείς να πιέσουμε τους αιρετούς να πάρουν επίσημα θέση και να αλλάξει κάτι ή μόνο θα το σχολιάζουμε? Εγώ και κάποιοι άλλοι συνάδελφοι έχουμε κάνει κάποιες κινήσεις, ωστόσο όταν κινούμαστε μεμονωμένα και αποσπασματικά είναι δύσκολο να καταφέρουμε κάτι.

Μα μέσω των αιρετών γίνονται συνήθως τα ρουσφέτια αυτά! Αυτός εξάλλου είναι και ο ρόλος τους διαχρονικά.

Αποσυνδεδεμένος lillie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 864
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μετακίνηση αναπληρώτριας εκπαιδευτικού
« Απάντηση #136 στις: Νοέμβριος 29, 2016, 08:30:29 μμ »
Δε θα διαφωνήσω καθόλου. Εξάλλου αυτό φάνηκε και απ'τις απαντήσεις που λάβαμε σχετικά από κάποιους αιρετούς. Έχει κάποιος να προτείνει κάτι άλλο?

Αποσυνδεδεμένος joannabear

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 359
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μετακίνηση αναπληρώτριας εκπαιδευτικού
« Απάντηση #137 στις: Νοέμβριος 29, 2016, 09:59:59 μμ »
Χαίρομαι που επιτέλους το βλέπετε, συνάδελφοι, και μάλιστα τόσο πολλοί, ότι όσο ασχολούμαστε ενεργά με το ζήτημα δύο και τρία άτομα, οι "εξυπηρετήσεις" δεν θα εκλείψουν ΠΟΤΕ. Μας έχουν εντελώς γραμμένους, σόρι κιόλας για την έκφραση, αλλά και ήπια είναι.

Είναι προκλητικοί και θρασείς. Ποιος νόμος να αλλάξει; Γιατί και να άλλαζε, άμα θέλουν να βολέψουν τους δικούς τους, θα διστάσουν να το ΞΑΝΑκάνουν αν δουν ότι δεν τους ενοχλεί κανένας και περνούν όλα όσα κάνουν χωρίς διαμαρτυρίες; Πραγματικά πιστεύετε ότι το θέμα είναι η αλλαγή του νόμου;

Μένω απλά ενεή καθώς παρακολουθώ τα τεκταινόμενα. Βόλεμα επί βολέματος και δεν τρέχει κάστανο! Και τόσες μέρες που φωνάζουμε δυο-τρία άτομα, δεχόμασταν μέχρι πριν από λίγο και επίθεση!!!

Τι να πω! Πάρτε όλοι τηλέφωνο στη Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Ηρακλείου και στο Υπουργείο! ΑΥΤΟΣ είναι ένας καλός τρόπος να δουν ότι δεν χάφτουμε πλέον κουτόχορτο και ότι δεν ανεχόμαστε πλέον αυτήν την πρακτική. ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΛΙΓΟΙ ΤΟ ΦΙΔΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΡΥΠΑ! Φανταστείτε πόσο θα ενοχληθούν από εκεί ψηλά αν σε μια μέρα πάρουμε τηλέφωνο 50 άτομα για να διαμαρτυρηθούμε για όσα γίνονται!
Και ξαφνικά ανοίγουν τα μάτια σου. Και βλέπεις καθαρά. Και είσαι ελεύθερος.

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Μετακίνηση αναπληρώτριας εκπαιδευτικού
« Απάντηση #138 στις: Νοέμβριος 29, 2016, 10:10:37 μμ »

Είναι σίγουρο ότι υπάρχουν και κάποιοι που θίγονται προσωπικά από αυτές τις εξυπηρετήσεις και αν δε θεωρούν βέβαια ότι φταίνε όλοι οι εκπαιδευτικοί για αυτά τα αίσχη που συμβαίνουν τότε εκτός από τα τηλεφωνήματα μπορούν να προσφύγουν και στη δικαιοσύνη.
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος joannabear

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 359
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μετακίνηση αναπληρώτριας εκπαιδευτικού
« Απάντηση #139 στις: Νοέμβριος 29, 2016, 10:12:33 μμ »
Ο,τι έγραψα το έγραψα στα Ελληνικά. Εφόσον υπάρχει παραβίαση του νόμου..και μεχρι να γίνει...αν γίνει αλλαγή της νομοθεσίας.... πρέπει και επιβάλλεται να υπάρξουν ενστάσεις στα αρμόδια όργανα. Απευθυνθείτε για ενδεχόμενες αλλαγές στους αιρετούς τώρα...όχι στο μέλλον. Έλαβα μεταξύ άλλων και αυτή την απάντηση.

Όσο για τα "ευγενή" σχόλια αυτονόητο είναι ότι η αναφορά μου σε αυτά αφορά όσους τα έγραψαν...τίποτε περισσότερο και τίποτα λιγότερο.

Να λάβετε σοβαρά υπόψη όσα αναφέρει ο sapore και κυρίως αυτό:



Τυχαίνει να γνωρίζω ολίγα Ελληνικά, Νόμιμε, σε παρακαλώ να μην το αμφισβητείς αυτό ούτε να είσαι προσβλητικός. Μια χαρά καταλαβαίνω.

Παρόλο που με παίρνει και μένα η μπάλα, καθώς μιλάς σε β'πληθυντικό πρόσωπο στο μήνυμα που μου απευθύνεις, θα σταθώ απλά σ'αυτό που λες ότι δεν με κατηγορείς προσωπικά και θα το σταματήσω εδώ. Δεν είναι εξάλλου αυτό το θέμα μας.

Εδώ γίνονται όργια! Είμαι σίγουρη πως έχετε ενοχληθεί όλοι.

Κάντε κάτι δραστικό. Δώστε εδώ δημόσια τηλέφωνα να πάρουμε. Παντού. ΔΟΕ, ΟΛΜΕ, ESOS, XENESGLOSSES, τα πάντα. Τι θα σας κοστίσει, αλήθεια; Τηλεφωνήματα κουτσά-στραβά όλοι κάνουμε. Ποιο το πρόβλημα να ορθώσουμε λιγάκι το ανάστημά μας;

Όσο για το αν φταίμε όλοι, θα το πω ευθαρσώς: όχι, ΔΕΝ ΦΤΑΙΜΕ ΟΛΟΙ! Ούτε όλοι θα επωφελούμασταν ή θα χρησιμοποιούσαμε τέτοια μέσα αν μας δινόταν η ευκαιρία! Δεν είμαστε όλοι το ίδιο!
Και ξαφνικά ανοίγουν τα μάτια σου. Και βλέπεις καθαρά. Και είσαι ελεύθερος.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160806
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 919
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 618
Σύνολο: 626

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.089 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.