*

Αποστολέας Θέμα: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών  (Αναγνώστηκε 237311 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος portokali

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2425
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Απάντηση #196 στις: Νοέμβριος 13, 2016, 11:07:32 μμ »
Μπα, αυτό το σενάριο δεν παίζει καθόλου! Μη βαυκαλίζεστε με τέτοια!
εγώ πάντως ασεπ 08 έχω...κοίτα να επιβιώσεις....τωρα που το σκέφτομαι θα εκανα μια προσφυγή με άλλους συνεπιτυχόντες του 08 για να μετράει η τελευταία επιτυχία και να φύγουν οι παλιοί...άλλωστε δεν μπορούν να συγκρίνονται επιδόσεις από διαφορετικές εξεταστικές διαδικασίες και διαφορετικής δυσκολίας θέματα ...υπονομεύει την αξιοκρατία και τις αρχές της ισότητας... 8)..το είπε και η 527 άλλωστε...
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 13, 2016, 11:15:18 μμ από portokali »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:57:10 »

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Απάντηση #197 στις: Νοέμβριος 13, 2016, 11:12:11 μμ »
Σύντομα θα γνωρίζουμε τι είναι συνταγματικό και τι όχι. Φαντάζομαι η όποια κυβέρνηση θα συμμορφωθεί πλήρως με αυτά που θα συναχθούν. Το λέω αυτό μετά το στραπάτσο και στην επιλογή των διευθυντών και για τις τηλεοπτικές άδειες αλλά και την 527 και τις απροσδιόριστες ακόμα επιπτώσεις σε ένα ίσως ενιαίο τρόπο-πίνακα διορισμών/προσλήψεων.

Η κυβέρνηση προς το παρόν κρύβεται πίσω είτε από το δημόσιο συμφέρον είτε από την δύσκολη κατάσταση. Ε, αυτό δεν θα συνεχιστεί για πολύ. Ας περιμένουμε τις επόμενες αποφάσεις των δικαστηρίων για να μπορούμε να συζητήσουμε πιο συγκεκριμένα.

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Απάντηση #198 στις: Νοέμβριος 13, 2016, 11:14:27 μμ »
εγώ πάντως ασεπ 08 έχω...κοίτα να επιβιώσεις....τωρα που το σκέφτομαι θα εκανα μια προσφυγή με άλλους συνεπιτυχόντες του 08 για να μετράει η τελευταία επιτυχία και να φύγουν οι παλιοί...άλλωστε δεν μπορούν να συγκρίνονται επιδόσεις από διαφορετικές εξεταστικές διαδικασίες και διαφορετικής δυσκολίας θέματα ...υπονομεύει την αξιοκρατία και τι΄ς αρχές της ισότητας... 8)
Κι εγώ έχω επιτυχία στον ΑΣΕΠ του 2008, αλλά με νοιάζει η επιβίωση όλων και δεν κοιτάζω μόνο τον εαυτό μου!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4035
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Απάντηση #199 στις: Νοέμβριος 13, 2016, 11:22:08 μμ »

επειδη ειχα θεμα υγειας και εχασα επεισοδια τι θελουν στο ΣΤΕ σχετικα με τους αναπληρωτες?αυτο που ακουγοταν, ταβανι στην προυπηρεσια μεχρι 60 μηνες και μετα να μετρα ο βαθμος πτυχιου?ετσι εννοουν οτι θα συνταχθει του χρονου ο πινακας?η κατι καινουργιο?δεν καταλαβαινω.σε παρακαλω εξηγησε μου

Πρόταξη επιτυχόντων ΑΣΕΠ ζητήθηκε από το ΣτΕ. Και επίσης ερωτήθηκε το ΣτΕ περί της νομιμότητας των ιδιωτικών. Το τί θα βγει και το τί θα εφαρμοστεί, θα εξαρτηθεί από την απόφαση. Μέχρι τότε, μην ακούς τίποτα. Ο καθένας λέει αυτό που τον συμφέρει. Σημασία έχει τί θα πει το ΣτΕ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:57:10 »

Αποσυνδεδεμένος portokali

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2425
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Απάντηση #200 στις: Νοέμβριος 13, 2016, 11:23:24 μμ »
Κι εγώ έχω επιτυχία στον ΑΣΕΠ του 2008, αλλά με νοιάζει η επιβίωση όλων και δεν κοιτάζω μόνο τον εαυτό μου!
τα δικαστήρια δεν νοιάζονται για την επιβίωση του καθενός αλλά για ισότητα και αξιοκρατία και η 527 στο εδάφιο απου αφορά το 24μηνο κάνει υπαινιγμό για μη κατοχύρωση επιδόσεων...παλαιότερων ασεπ αφού δεν μπορούν να συγκριθούν....ισχύει ή όχι; ετοιμαστείται για πολλές προσφυγές και όσοι δεν έχετε επίδοση στο τελευταίο ασεπ...θα παρακαλάνε κάποιοι να μην τέλειωνε η μεταβατική ποτέ...
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 13, 2016, 11:25:16 μμ από portokali »

Αποσυνδεδεμένος minus03

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 568
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Απάντηση #201 στις: Νοέμβριος 13, 2016, 11:45:27 μμ »
1)Το ΣτΕ μιλα για τους επιτυχοντες του 2001 και μετα...
2) με τον διορισμο των εναπομειναντων του 08, παυουν να ισχυουν οι οποιες λιστες και δεν εχει καμια ισχυ ο διαγωνισμος του 08 βασει του ν.Αρσενη...
Απλα πραγματακια...

Αποσυνδεδεμένος futzia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 75
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Απάντηση #202 στις: Νοέμβριος 14, 2016, 12:16:48 πμ »
απλο πραγματακι ειναι οτι οταν ερθει ο κουλης γιατι με συριζα δεν εχει τπτ τα πραγματα θα γινουν οπως ειναι σε κυπρο ιταλια...κ τις αλλες χωρες στην ευρωπη...γραπτος ασεπ τελος

Αποσυνδεδεμένος futzia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 75
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Απάντηση #203 στις: Νοέμβριος 14, 2016, 12:20:15 πμ »
κ τι θα γινει αν καποιος ειναι δασκαλος κ φιλολογος κ εχει επιτυχια σε ασεπ στη μια ειδικοτητα???............

και τι θαγινει στην ειδικη αγωγη που δεν εγινε ασεπ


και τι θα γινει αν ενας εχει ασεπ στην γενικη αγωγη...αλλα πηγαινει στην ειδικη αγωγη

Αποσυνδεδεμένος Star Quality

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 655
  • Ενάντια στο φασισμό της "πολιτικής ορθότητας"
    • Προφίλ
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Απάντηση #204 στις: Νοέμβριος 14, 2016, 08:41:58 πμ »
petsofas....έλεος....ήμαρτον....

Αποσυνδεδεμένος muk

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 149
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Απάντηση #205 στις: Νοέμβριος 14, 2016, 10:49:09 πμ »
1)Το ΣτΕ μιλα για τους επιτυχοντες του 2001 και μετα...
2) με τον διορισμο των εναπομειναντων του 08, παυουν να ισχυουν οι οποιες λιστες και δεν εχει καμια ισχυ ο διαγωνισμος του 08 βασει του ν.Αρσενη...
Απλα πραγματακια...

Δεν ειναι ομως ακριβως ετσι. Διοτι παυει μεν να ισχυει ο ασεπ του 8, αλλα απο εκει και περα ειτε περναμε στον 3848 αρα και του 06και του 08, μαζι με τους νεους επιτυχοντες ειναι επιτυχοντες. Ειτε αλλαζουμε συστημα διορισμων, και δινουμε μεταβατικη ποσοστωση επισης σε επιτυχοντες του 06 και του 08. Αλλιως ολοι αυτοι θα εχουν εννομο συμφερον να προσφυγουν επισης , αν αλλαξει το συστημα και δεν τους λαβει υποψην.

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Απάντηση #206 στις: Νοέμβριος 14, 2016, 10:57:18 πμ »
Δεν ειναι ομως ακριβως ετσι. Διοτι παυει μεν να ισχυει ο ασεπ του 8, αλλα απο εκει και περα ειτε περναμε στον 3848 αρα και του 06και του 08, μαζι με τους νεους επιτυχοντες ειναι επιτυχοντες. Ειτε αλλαζουμε συστημα διορισμων, και δινουμε μεταβατικη ποσοστωση επισης σε επιτυχοντες του 06 και του 08. Αλλιως ολοι αυτοι θα εχουν εννομο συμφερον να προσφυγουν επισης , αν αλλαξει το συστημα και δεν τους λαβει υποψην.
Πολύ σωστά!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος ρακοσυλλέκτης πτυχίων

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 309
  • Ευχαριστώ τους ΦΕΚίτες που μου άνοιξαν τα μάτια!
    • Προφίλ
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Απάντηση #207 στις: Νοέμβριος 14, 2016, 11:25:46 πμ »
Το θέμα είναι να βγει ή απόφαση άμεσα κ να μην παραπεμφθεί το όλο ζήτημα αλλού. Γιατί φοβάμαι μήπως χαθει και ή σχολική χρονιά 2017 - 2018.

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Απάντηση #208 στις: Νοέμβριος 14, 2016, 11:35:17 πμ »
Το θέμα είναι να βγει ή απόφαση άμεσα κ να μην παραπεμφθεί το όλο ζήτημα αλλού. Γιατί φοβάμαι μήπως χαθει και ή σχολική χρονιά 2017 - 2018.
Η απόφαση θα βγει και θα καθαρογραφτεί μέσα στους επόμενους μήνες, οπότε όλα αλλάζουν την επόμενη χρονιά! Συνειδητοποιήστε το!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος stave

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 580
    • Προφίλ
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Απάντηση #209 στις: Νοέμβριος 14, 2016, 12:09:09 μμ »
Βρε συνάδελφε, από τον ΑΣΕΠ του 2002 έχουν περάσει 14 χρόνια!!! Και από αυτόν του 2006, 10 χρόνια!!! Δουλεύεις τόοοοοοοοοοσα χρόνια! Άσε να δουλέψει και κανένας νέος! Αφού δεν έχεις διοριστεί τόοοοοοοοσο καιρό, τι περιμένεις ακόμα; Να μονιμοποιηθείς στα 57-58; Κάνε χώρο στους νεώτερους που και περισσότερο μορφωμένοι από 'σένα θα είναι και που θέλουν κι αυτοί να επιβιώσουν! Μην τα θέλεις όλα δικά σου!
Κι εγώ έχω επιτυχία στον ΑΣΕΠ του 2008, αλλά με νοιάζει η επιβίωση όλων και δεν κοιτάζω μόνο τον εαυτό μου!
Φοβερός αλτρουισμός και τεράστια συναδελφικότητα! Τώρα πώς συνδυάζονται αυτές οι δύο απόψεις το αφήνω ασχολίαστο....

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160788
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 488
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 411
Σύνολο: 424

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.089 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.